der weel. SAGEN Hij ga en spoedig I Snipperingen. Het Het viaggefeest te St. Pieters Jette De tien geboden van den zwemmer. GEMEENTEFEESTEN. Te huren terstond ^ie»aiXlR sIMentius'^^ JICHT n het ItlIlMTISM CliitrAnti! linaiallsioal el Mgontüiii de verdiensteu te roemen van staatsminister Ofschoon wij op vele punten zijne gedachten niet deelden en ze onverbiddelijk bekampten onder andere inzake van schoolwetgeving toch eerbiedigden wij hem en braken wij meer dan ééce lans te zijner verdediging. Zijne zienswijze, toch, zijne strekkir-g mochten in 't Parlement zoowel burgerrecht genieten als 'i is gelijk welk andere. Bovendien geloofden wij innig dat al zijne inzichten zuiver waren, en al zijn doen en streven slechts dees drijvoudig doel beoogde de belangen der partij, de welvaart des lands, de zegepraal der katholieke grondbeginse Ien. Eilaas 1 de heer Woeste is niet meer degene, dien wij immer in hem meenden te zien mis schien is hij het nooit geweest. Wij stappen heen over menige gebeurtenis, die in de laatste dagen ons vei trouwen in Woes- te's rechtzinnigheid erg geschokt heeft. De houding, welke hij gisteren aannam tegen over het nieuw gevormde ministerie, heeft de maat doen overloopen, en zoo we nu moesten zeg-gen dat we jegens Woeste nog cenige ach- 1 ting koesterdon, we zouden valschbeid vcikon- digöu, we zouden liegen. Het kwaad, door hem gisteren in in 't parlement gesticht kan niet afge kocht worden door een gansche loop baan vol verdiensten zoo onmetelijk groot is het Woeste heeft niet gehandeld als een politieke leider, als een vurige katholiek, als een man van eer maar als een bekrompen ikzuchtige, als een afgedwaalde broeder, als een lage intrigant. - Dilmaal leidde niet Yandervelde de socialis tische linkerzijde Woeste voerde die gemeene bende aan Woeste gaf de socialisten htt sein lot aan vallen Woeste maakte voor hen het strijdplan op! Woeste toonde hun de ve3iiog op welke zij hunne kanonnen richten moesten 1 Woeste oogstte hunne toejuichingen Hij vare er wel mèe Woeste's rol als katholieke leider is uitgespeeld. Hij heeft gedaan. En wij wenschen uit den grond on- zes harten dat het gerucht welk zijn af treden van 't politiek tooneel aankon digt, op vaste gronden steunen. Wellicht keert dan de eendracht terug in de katholieke rangen wellicht wordt dan de klo ve gedempt, die zijn moedwil, zijn afgunst zijn haat hebben helpen graven, en gedurig verdiepen tusschen soldaten van hetzelfde leger, belijders van hetzelfde geloof, kinderen v3n de zelfde Moeder. De vermeerdering van het getal der volksvertegenwoordigers. Men zegt dat minister DeSmet-de Nayer van zin is het getal der volksvertegenwoordigers te brengen in even redigheid van het getal zielen volgenr de laatste optelling van 31 December in het Staatsblad den 31 Mei laatstleden verschenen. Ziehier a de niet vertegenwoordigde bevol king perprovincie Antwerpen Brabant West-Vlaanderen Oost-Vlaanderen Henegouwen Luik Luxemburg Namen 92,509 iuwoters. 141.594 82 821 65.918 82,099 75,031 18.670 30.418 tot de leden der kringen en toonde hun tot voorbeeld de heeron Daens en onderpastoor Lankman aan welke zich ondanks de lievige vervolging der behoudsgezinden, niets verwaar loosden ornde werkersstand rondde groenovlag te brengen ten einde hun toestand te verbeteren Smid Larabrecht begroette in naam der NI- noofsche demokreten, de vrienden van ginds on wensehte hunne intrede in het leger der vije christene democratie van harte welkom, deed uitschijnen dat met de inhuldiging der vlag gen ze voor plicht hadden op zich genomen deze te verdedigen zonder vrees ol schaamte, drukte de hoop uit dat dit feest geene ijdele ceremonie zoude geweest zijn, maar het begin eener wel ingerichte propaganda in 't voordeel onzer gedachten en onzer overtuiging. Hierop volgde eene lange reeks aanbedingen van bloemtuilen, overhandiging der eeremetalen en gesloten met het afschieten van eenige cham pagnestopsels. Ten slotte een prachtige dagde groene vaan wappert te Jette en zal er, ontdaan van de banden o^zer brusselsche werkmanshuizen, bijtreding vinden. Alleen de provincie Limburg heeft geen over schot van inwonprs volgens 't getal zijner volks vertegenwoordigers. Zestien volksvertegenwoordigers zouden er diensvolgens moeten meer zijn om de vertegen- woordieing des lands ts doen overeenstemmen met het cijfer der bevolkiüg. Die zestien nieuwe zetels zouden aan de vol gende arrondissementen toegekend worden Ant werpen 2, Brussel 3, Brugge, Kortrijk, Roese lare, Aalst, Gent, Charleroi, ZouiDgen, Iloei, Luik, Verviers en Namen, leder een volksverte genwoordiger meer. Het ware recht. Alzoo heeft Zoningen maar drie volksveitegenwoordigers voor 144,261 in woners, terwijl Hasselt er insgelijks drie heeft voor 101.688, en Aulenaarde met 109,965 in woners. Meer nog, Philippeville kiest er twee met 59,949. Zondag zesden dezer, werden drie vlaggen In gehuldigd door drledemokratische groepen van Jette, gesticht door den E. H. Ónderpastoor Lankman, en onder het eervoorzitterschap van M. Tircher, steeds bloeiender geworden. Een twintigtal maatschappijen namen deel aan het feest. Ninote was vertegenwoordigd door den Vlaamschen bond en eeno afdeeling der Broederlijke werkers. Onder een prachtig weder kon de stoet de wel bevlagde straten der gemeente doortrekken en werd overal met de meeste blijken van geest drift en genegenheid ontvangen. In het lokaal sprak de moedige voorzitter der maatschappij de Vrede, M. Van Huynegera, eene prachtige redevoering uit op echt demokra- tischen leest geschoeid. Hij deed vooral uitschijnen dat hunne maat schappijen demokraat waren in den vollen zin des woords en zich nooit zouden laten domes- tikeeren hehben, zoo als sommigen denken. Bijlasten slotte een brief van veronschuldl ging af, vaQ wege Priester Daens, in de onmoge lijkheid zijnde deel te nemen aan het feest door het congres van Brugge doch stelde smid Lambrecht voor als vertegenwoordiger der de- mokraten van het arrondissement Aalst. Daarna sprak de achtbare eerevoorzilter eenige woorden uit van aanmoediging in hetfransch Meerb^ke. geschut. Ter gelegenheid van een huwelijk dat alhier plaais had, hadden de inwoners der gemeente uit de stad verschei dene kanous doen komen, om savoschotcn te los sen. Toen men aa i het schieten was, is er plots- selings een dezer kanons ontploft en een toe schouwer werd ia volle gelaat getroffen en op den slag gedood. Vilvoorde. Ongeluk. De koetsier Wolle n dienst bij een huurhouder der Vonckstraat, keerde uit Vilvoorde naar Sohaerbeek weer, toen zijn paard op hol ging en tet rijtuig tegen Jiet gaanpad botste. De koetsier weed ten gronde ge worpen en het voorhoofdbeen gebroken. Luik. schrikkelijk ongeluk. In de wa penfabriek van M. Cap, Journellestraat, werd een werkman Schaan, 30 jaar oud, gegrepen door de slagriera dien hij wilde verleggen. De ongelukki ge werd tot driemaal toe rondgeslingerd en tegen het plafind verpletterd. Ledeberg. verdronken. Gister avond is langs de Schelpekant een 5 jarige knaap, die op den watertrap zat te spelen, in het water ge vallen en verdronken. Het broertje van den armen knaap stond er bij en had niet eens het wezen om hulp te gaanhalen Tien minuien later werd het lijkje opgehaald. Curegem. domme wedding. Twee dron kaard, N. eu D., wedden Maandag avond voor 't versie te kunnen zwemmen.Beiden sprongen in het water aan de Nijverheidskaai, doch D., door een bloedopdraDg naar de herbenen aangegrepen kwam niet weder te voorschijn. Omstanders gingen de politie verwittigen, die dadelijk opzoekii gen deed, doch er niet in geluk te D. nog levend op te visschen. Zijn lijk werd naar het doodenhuis gebracht. Het is de genaamde Antoon D. oud 48 jaar, wonende Groenstraat. DUITSCHLAND. Jeugdige Monsters, In Krautscheid, aan den Bivjhthalspoorweg gelegen, overvielen een drietal knapen een hun ner makkers, dien zij niet lijden mochten, ver moordden hem en sleurden zijn lijk op de rails, waar het door een naderenden trein in stukken gereden werd. Een meisje was getuige "Van de daad. Deze ver loor bij hare vlucht haren hoed. Men spoorde hst meisje op en arresteerde op grond van hare me dedeelingen de de drie misdadigers. SPANJE. Eene Tereciisttelling. Guiseppe Lopez, die zijne moeder en zuster ver giftigde, werd verleden week te Madrid gehals- recht. Met vasten tred beklom de schuld ge het scha vot. In de kerk, waarheen men hem eenige oogenblikken te voren geleid had, legde hij diep berouw aan den dag en omhelsde weenend vrouw en kind. Een groot arntal dorpsbewoners uit de omstre ken had zich naar Madrid begovenumde terecht stelling bij te wonen, maar een sterke troepen- wacht bezette de omliggende straten, waardoor zij verhinderd werden het sombere schouwspel te zien en... toe te juichen, zooals in SpaDje de ge woonte is. FRANKRIJK. Onweer. Uit ver schillende deelen van Frankrijk worden hevige onweeren gemeld. Z j warea meestal vergezeld van zware hagelvlagen, die aan de oogsten, tabak, wijngaarden, enz., groote schade 'oebrachten. Op verschillende plaatsen werd er vee door den bliksem gedood. Te Comblrnes, bij Bordeaux, werd een ruiter met zijn paard door den bliksem gedood, j Te Herseeuw, op de Belgische grens is een meisje dat met hare twee zusters In een bed lag, door den bliksem gedood, TeAubracwerd een koeiwachler van 19 jaar f met verscheidene zijner koeien gedood. I Geheimzinnige Misdaad. In de rue du Champ de Mars, te Parijs, had eene jonge vrouw i een drietal dagen geleden in een hotel eene ka mer gehuurd, welke zij maandag betrok. Rond 10 ure in den voormiddag keerde de nieuwe bewoonster, die was uitgegaan, met twee personen terug en ging er mee naar hare kamer. Eenige oogenblikken later hoorde de eigenaar, M. Collin, hulpgeroep, det uit de kamer voort kwam. Dan hoorde hij eene mannenstem, zeggende Roep nietroep nietEn hierop volgde beleediging. Daarna werd alles stil. Omtrent kwart na 11 uur hoorde men op de deur kloppen in dezelfde kamer. M. Collin ging zien, en zoodra hij de deur opende zag hij zijne huurster, Marguerite Bouloy, in haar bloed ba dend voor de deur liggen in de laatste stuiptrek kingen van den doodstrijd. M. Collin haalde aanstonds de policte, maar de vrouw stierf toen deze binnentrad. Zij was met 4 messteken in de borst vermoord. De twee perso nen, die haar vergezelden, waren verdwenen, zonder dat iemand ze heelt zien heengaan. ZWEDEN. Strijd met Beren. In het Volksmuseum Skonsen in Stockholm, had den do baren reeds herhaaldelijk pogingen aan gewend om huu bewakers le overvallen, doch deze wisten gelukkig aan bun blauwen te ont snappen. De bewakers giogen echter voorlaan steeds met zijn tweën en met stokken gewapend in de kooi. Hoe noollgdeze voorzorgsmaatrege len waren, zou weldra blijken. Toen de bawa kers dezer dagen 's morgens zich in de kooi bega ven om de beren le voederen, stortte een der dieren zich eensklaps op den eenea oppasser en Wierp hem ter aard--. Daarop grepen heide beren -den tweeden bewaker aan, die, terwijl de ander zich zoosnel mogelijk uit ne voeten maakte om zich te redden, in het water sprong dat daar vlak bij stroomde. De beer volgde hem echter en nu ontstond ln het water een woedenden s'rijd. Eenige mannen die in de nab:jheid ran 't werk waren, gelukte het met moeite den ongelukkige uit de klauwen van hef ondier te bevrijden. Hij was echter leelijk gehavend en hal meer dan 30 wonden oppeloopen. In hoogst bedenkdijken toesiond werd hij dan naar het gasthuis overgebracht. Het is nu aan de bewakers verboden zich bij het voedoren in de beren kooi te begeven. Ronsse. Wreed Spoorwegongeval. Een schrikkelijk ongeluk komt hiervoor te val led aou deu bareel van Tribui y. De landbouwer Torcq kwam aangereden met eene kar, waarop zijne twee kinders zateD. Hij zelf zat op het paard. De bareel stond open en de man reed onacht zaam ovei de spoorvaan. Op dit oogenblik kwam de sneltrein aange- sloorad eD paard en man werden vermorzeld. De kar met de twee kinders werd in een graan veld geworpen en de schaapjes kwamen er ge lukkig met eenige schrammen van at. Toen de trein in de statie van Ronsse aankwam hing de machien vol lappen vleesch en druipte zij van het bloed. Er is een onderzoek ingesteld. Mechelen. De geaaamde Kerkhove, 46 jaar oud, wonende Zeelstraat, was in den hot van Jufvrouw Van Aelbroeck, Tichelrij bezig aan 't fruit plukken. Opeens brak een tak en de man viel uit den boom. Hij werd met gebroken rechterbil opge nomen. De loesland van het slachtofler, dat in het burgerlijk gasthuis verzorgd wordt, is uiterst bedenkelijk. ZWITSERLAND. Ongeluk in de Ber gen. Uit Grindelwald is het bericht toegeko men, drt een eDgelsehe toerist met twee gidsen het Schreckhorn bestijgend, overvallen is door eene sneeuwstorting, waarbij alle drie ernstige verwondingen bekwamen. Fpn Iippn biedt kosteloos aan, aan allen die aan- LiOIl l'ccl getast zijn van een huidziekte, haar wormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische 1 ji.ohieten, boi-st-, niaag-,en blaasziekten,rheumatiek een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke middels vruchteloos te hebben door staan en beproefd. Dit aanbod waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is 'tgevolg eener belofte. Per prief of postkaart schrijven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en do ge vraagde inlichtingen opsturen zal. Schaarbeek. ongeval. Pieter S.,voer man, wonende San Maelenstraat, kwam Dinsdag morgen, om 7 uren, de Quinauij-straat afgereden met een wagen vol blauwe steen. De voerman ging nevens bet span, toen eens klaps een zware steen van de lading gleed en ten qronde viel, de beide beenen van den ongeluk kige verbrijzelend. Het slachtotïer van den arbeid werd in een na- bijzijnde apotheek gebracht, alwaar het de eerste zorgen ontving. Daarna weixl de man naar het gasthuis ge bracht. oog kwijt. De kleine Jan V., oud 10 jaar wonende Groendreef, stond Maadag avond in de Rogierstraat te zien naar het pantominespel, dat daar ter gelegenheid van de kermis gegeven werd. Op een gegeven oogenblik wierp een der artisten ien bessemstok in het volk, die vlak ln het oog van den kleinen V. terecht kwam. Het slachtofler werd naar het gasthuis gebracht waar men het oog onvermijdelijk verloren acht. St-Pieters-Woluwe. levend yebrand. Eene vrouw had, terwijl zij in den keldereenig werk verrichte haar lamp op een liggend vat ge- plaats. Het val rolde oen weinig voort.de lamp viel, brak en de petrocl valte vlam. Een oogenblik later stond de vrouw van hoofd tot de voeten in brand. Haar toestand is gevaarlijk Qok haar man, die ter hulp snelde, heeft zware wonden bekomen. Vorst. 01» ZOEK NAAR VOGELNESTJES. De 12 jarige snaak Puttemans is maandag op de Koningslaan van een hoogen boom gevallen. De jongen werd met gebroken schedel opge nomen. Brussel. petroldrama. Een meisje van 44 jaar, dat petrol ln de stoof goot, is alweer het slachtoffer van haar onvoorzichtigheid geworden De vlam sloeg onder uit, hare kleederen vatte vlam en een oogeblik later was het arme kind geheel met wonden overdekt. Heldendaad.Een jong soldaat, Jan Ro- cher, een Antwerpenaar, van het tweede gldsen- regiment, heett zich zondag door eene ware heidendaad onderscheiden. Langs den Boulevard Barthélemy wandelend, zag hij eene kar in de vaart vallen. Hij wierp zijne bovenkleeren uit, sprong in 't water redde eerst den voerman. Toen ging hij ten tweede male in 't water om de strengen van het paard loste snijden en dit de redden. Eindelijk maakte hij zwemmend eene koord aan den wagen vast en trok dezen alzoo met behulp van verscheidene ooggetuigen aan wal. 1899 STAD NINOVE. 1899 Zondag 13 Augusti. Om 3 ure namiddag, Concert, door het Fanfaren genootschap, den Trompettesrclub, de zang- maatschappijen de Broederlijke Werkers, de Den- derzonen en de Verbroedering van Denderleeuw. Dinsdag 15 Augusti. Kappellekermi3 in de Koel poortstraat. Zondag 17 September. Groote feest ln de Kerkhofstraten. I. Baadt of zwemt niet wanneer gij kou hebt. II. Baadt of zwemt ulet na eene hevige ontroe ring. III. Baadt niet als gij 's nachls niet wel gesla pen hebt. IV. Baadt niet als gij afgemat of te veel ver moeid zijt. V. Baadt niet na eene plotselijke ongesteld heid. VI. Baadt niet na eene maaltijd of als gij te veel gedronken hebt. VII. Loopt naar het water niet. VIII. Baadt niet in een water wiens diepte gij niet kent. IX. Kleedt u langzaam uit en gaat dan aan stonds in 't water. X. Kleedt u spoedig aan en maakt beweging. Een bad mag ten hoogste 5 minuten duren. Voor den zwemmer een kwartier en ten aller hoogste eene halve uur. Wanneer men na esnigen tijd begint te huiveren inoet men uit het water gaan. Wanneer het lichaam in aanra king komt met koud water trekt het bloed dat o'.der de huid loopt zich achteruit in het lichaam. Na eenigen tijd schiet het warm bloed met ge weld terug onder het vel en doet eene bui tengewone warmte dat is de terug werking. Ontstaat die niet dan is het bad ten minste DUtteloos. Het moet ten minste 2 uren geleden zijn dat men voedsel genomen werd. Langzaam en voorzichtig in het water gaan is gevaarlijk omdat men daardoor hel bloed doet naar het hoofd stroomen. Men duikele dus of springe zonder aarzelen in den vloed en men vergete niet het hoofd van tijd tot tijd nat te maken. Besproeiingen vóór het bad op borst on polsen zijn dus volstrekt nutteloos en weerde- loos. Dat men wel zorge van de ooren met watte te stoppen, want indien men duikelt kan de slag van het water tegen het trommelvel der ooren zoo hevig zijn dat het scheurt. Dan schiet natuur lijk het hoofd vol water en.... onnoodig de rest erbij te voegen. Scheurt het trommelvel niet dan kan het gedruisch in de ooren zoo verschrikke lijk zijn dat de bader ervan bedwelmd ia en groot gevaar loopt te verdrinken. Eindelijk kan het water langs de ooren met zulk geweld in den mond strooraen dat men verslikt. Nu, als men zich in gewone omstandigheden verslikt kan men zijn eigen niet bemeesteren, hoe wil men dan dat men het in het water kunne Buitengewone schoone gelegenheid. o Een welgelegen steenen huis aan de tram statie te Kester, juist voor den tramslilstand. Goed voor herberg en winkel, stieldoeners en ambachtslieden. Verder is aan het huis alle gerief keuken, winkel, kamer, waschhui3, schuur, stal ling, bakoven. Daarenboven eenen hof van 8 aren groot afgesloten en beplant met fruitboomen van alle soort, goed geschikt voor kiek en bieën- teelt, zooniet mag hij ook bewerkt worden. Daar- neven 16 aren buitengrond, alles aan civie len prijs, en met pacht gelijk de huurder het wil. Buiten dit zal aan het huis nog een winstgevend artikel vast zijn, gedeeltelijk ten profijte van den huurling, in geval hij kan een weinig borg stellen. Voor verdere Inlichtingen wende men zich ten bureele dezes. VOLLEPIGE GENEZING Eenlq bjzonder veroorloofd middel. de ZU8TERS ran LIEFDE°io5, Rue St-Dom'lnlqua.PsrllS. GUINET. Apolcker-Cliimifl, Il'asMfla Ssulnler, Parijs. Algemeen Depotch. delacse. Braxellea. Depot, Constant D e Ruyvf r Beverstraat, Ninove VERZEKERDE GENEZING TAK PK von A. VINCEIVr Apotheker, 33, Grensstraat, 33, BRUSSEL Dil^volprezen Geneesmiddel, uitsiuiteiijk getrokken uit planten, bevat hoegenaamd geene enkele scheikundige grondstof. Prijs 3 frank de flesch ln alle goede Apotheken. Opzending tegen remboursement. I tullen gij aan de jicht iijdt. nillen pij aan 't rhumatism lijdt. imIIcii gij al «le geneesmiddels beproefd hebt. tukten pij al de wrijfmiddek-n g'-bruikt hebt. tullen pij geen uitslag bekomen hebt. tullen gij wcnschl ontlast te zijn van al deze ziekten die uw leven vergiftigen; neemt dan flen Kllxlr nntl- rhUHtatiNiiiHl et uutiguutteux, A. VINCENT, apotheker, te Brussel. Te verkrijgen bij M, De Ruyver, apotheker, Beverstraat, Ninove.

Klokke Roeland | 1899 | | pagina 3