Binnenlandsch nieuws Welsprekende bevestiging Brugge Beurs van Brussel Asthma eindelijk genezen Gesticht tas Hr 1. IIÜGMAliX illSVORWIDELEDEH:keX':voeSSÏÏ& In verreweg de meeste gevallen is het resul taat aldus ten gunste van de plantkruising. Het verschil tusschen zelfbevruchting en plantkruising wordt vooral sterk uitgesproken, indien dezelfde bestuivingswijze gedurende een zeker getal achtereenvolgende generatiën wordt voortgezet. Aldus werd door Darwin de vol gende proef genomen Bij Ipomaea purpurea (eene plant, die als dierplant wordt gekweekt) werden eenige bloe men zelfbevrucht het volgend jaar werd het zaad uitgezaaid, en de bloemen der verkregen planten werden opnieuw zelfbevrucht, en zoo voort gedurende tien achtereenvolgende jaren. Tevens werden andere planten van dezelfde soort eveneens gedurende 10 achtereenvolgende jaren gekweekt, maar hier werd het zaad tel kens door plantkruising gewonnen. Het resul taat was, dat de zelfbevruchte planten na tien jaar zeer verzwakt waren, ophielden zaad te dragen en ten gronde gingen (uitstierven), terwijl.de andere, die door plantkruising waren voortgezet, gezond en vruchtbaar bleven. Zelfbevruchting wordt dus gewoonlijkna eenige generatiën, niet alleen nadeelig, maar noodlottig. (Wordt vervolgd). DAT IS KNAP Omdat wij niet doen gelijk de bewaarders van Vrankrijk, omdat wij niet schelden op de bisschoppen van Dyon en Laval, omdat wij ze niet uitgeven voor framassons, wellustigen, die met slecht vrouwvolk leven, zoo de bewaar ders doen deugen wij niet, zijn wij slecht. Wij verstaan dat niet kunnen die bewaar ders, belgische en fransche, de uitspraak van den Paus niet afwachten, vóór zij die bisschop pen, de prinsen der Kerk, als de laagste der schepsels uitgeven Het is altijd hetzelfde bij die mannen de geldzak is hun heer en meester, en voor den geldzak moeten geestelijk en wereldlijk knielen of zij worden ongenadig afgebroken. Aalst. Maandag namiddag, rond 4 ure, kwam de genaamde Judocus Kieckens, 55 jaar oud, met het rijtuig van M. Druwez langs den Brusselschen steenweg gereden, toen het peerd door de komst van den stoomtram verschrikte en op hol ging. Het rijtuig botste eerst tegen de aardhopen, die naast de velobaan liggen, en vervolgens tegen een telefoonpaal. Door den schok werden de koetsieralsook madDruwez en hare kinderen, die in het rijtuig zaten, ten gronde geslingerd. De koetsier Kieckens werd met gebroken schedel opgenomen en naar het gasthuis gebracht, waar hij dinsdag morgend rond 4 ure overleden is. De andere personen waren er ongedeerd van af gekomen^ Judook" Kiëckens, merkten'wij "op, dat de heer De Bruyn, oud-minister, aan de bedienden verbood den ongelukkige in het karreken te vervoeren om het schokken te vermijden, en hij had veel gelijk. Dit karreken is heel vernuftig gemaakt, heel licht en gemakkelijk, indien het altoos op effen grond kon rijden. Maar dat gebeurt nu toch nooit. Wanneer het over som mige straten onzer volkskwartieren rijdt schokt het als eene boterkern. Een vriend maakte maandag eene goede opmerking. Waarom $et men aan de wielen van dit karreken geene banden van caoutchouc, zegde hij, wij vonden dit gedacht uitmuntend en verhaasten ons het aan de bevoegde overheid over te maken. Had den er maandag caoutchouc- banden aan de wielen van dit karreken geweest, men had met 4 man dien erg gewonden zwaren vent geene halve uur ver moeten dragen. Brand. Woensdag namiddag heeft een brand het pachthof van de weduwe Louis De Bisschop, Brusselsche baan, in asch gelegd. Laureaat. Dinsdag gaf het vrijwillig pompierskoips eene serenade aan den jongen heer Boeykens, Lange Zoutstraat, die de groote gulden medalie der Humaniteiten in't Collegie behaalt, na xo jaar vervolgens de eerste geweest te zijn zijner klas. 't Is 35 jaar geleden dat zulks gebeurt. Toen was het M. Karei Liénart, later volksvertegenwoordiger, die zich onder seheidde. Onze hertelijke gelukwenschen aan den jeugdigen held. Verdronken. Maandag verdronken aan den Tragel, al zwemmende twee jonge gasten. Huis dat instort. Eer.e zonderlinge ge beurtenis deed zich woensdag nachtrond 11 u. voor. De bewoner van een fraai gothiek huis, Kattestraatpoort, beeldhouwer Vancoelenbergh hoorde een gedurig gekraak weldra kwam zijn nieuw en sterk gebouwd huis vol scheuren en storten gedeelten ervan in. Het is slechts in der haast dat de bewoners zich konden red den, want weldra verkeerde het huis in zulken ontredderden staat, dat het alle oogenblikken dreigde in te storten. Groote scheuren door ploegen dit sierlijk gebouwen een deel aan den voorgevel is verdwenen, zoodat men de meubels ziet staan. Als oorzaak wordt vermeld, dat een onder' nemer, die daarnevens de fondamenten voor een nieuw huis steekt, te diep heeft gegraven. Brugge. Brand is woensdag korts achter den middag, uitgeboisten in het magazijn van de papierenfabriek Deleplancque, staande aan de Ezelpoort. Daar dit magazijn vol lag met natte houtstoffe, dienstig voor de fabnekatie van schoon papier, schrijft men den brand toe aan de verhitting, die den samengepersten houtstapel vlam doen vatten heeft.Dank aan de spoedige tusschenkomst van volk en pompiers, is de ramp beperkt gebleven bij dit magazijn. De machienenzaal, het magazijn van gefabri- keerd papier, de bureelen, de stallingen, eij^. zijn gespaard gebleven. Eenige ongevallen zijn in't blusschen gebeurd. Een igjarige student Van Eycken, wonende Waalschestraat, is het eerste lid van een vinger afgesneden in het werken aan eene bluschpomp de werkman Aernoudt der gazfabriek heeft eene pan op het hoofd gekregen een andere werkman is ge kwetst aan 't been. De schade is gedekt door verzekering. Voor enkele werklieden zal aT werkeloosheid zijn voor eenige dagen. Donderdag namindag, rond 2 ure, ge beurde een erg ongeluk in dc Geldmuntstraat. De voerman van een verhuiswagen Van Heis moortel, van Oostende, is al springen van zijn wagen gevallen en met zijne beenen onder de geweest in «v wielen gerold. Met de twee beenen afgereden woordjgers door onzen betreurden kamerheer, is hij naar het S. Jansgasthuis gedragen. wijlen A. De Backer. Eene tweede ondervraging 1 Bernard Minnebo zal nog eene tweede on- I dervraging doen in den brugschen gemeente raad. Men weet dat er een raid voor peerden ont worpen is tusschen Rijssel en Oostende. Die raid zal voorzeker beulenwerk zijn zoo als die van verleden jaar tusschen Brussel en Oostende. Die barbaarschheid is dan openlijk geschand vlekt geweest in de Kamer van volksvertegen- AntwerpenMaandag namiddag kwamen twee netgekleede jongelingen in eenen goud winkel der stad zij waren zeer beleefd en drukten zich met voorkomenheid uit. De be zoekers verklaarden dat zij door hunne moeder gezonden waren om verschillende juweelen te kiezen zij kozen er voor 18,000 fr. uit en verzochten ze ten huize hunner moeder te laten afgeven, die er verscheidene van koopen zou. De jongelingen vertrokken en de juweelen wer den door den loopjongen naar het opgegeven adres gebracht. De moeder, die wij mad. Z... zullen noemen, woont op tien minuten afstand van den juwee lier en bestuurt eene zeer gunstig gekende nijverheid. Toen de loopjongen in de straat kwam, vond hij een der jongelingen op den dorpel der deur staan. Gij komt van wege den juweelier, niet waar, met de juweelen vroeg hij. Op het bevestigend antwoord ver zocht hij den jongen hem de juweelen toe te vertrouwen en eenige oogenblikken aan de deur te blijven wachten. Eenige seconden later ver lieten de twee jongelingen het huis. De loop jongen, die aan de mogelijkheid van een dief stal begon te denken, liep het magazijn binnen en vond er mad. Z... Uwe zonen, riep hij, zijn bij mijnen baas juweelen komen bestellen in uwen naam. Waar zijn ze a Mijne zonen, antwoordde de dame, zijn twee ellende lingen. Gij zijt bestolen, n Dc arme jongen liep gansch onthutst den juweelier verwittigen. Deze verloor geen oogen- blik, deed een huurrijtuig komen en zich naar de statie voeren. In een trein die gereed stond om te vertrekken, ontdekte hij de twee kerels, in een wagon van 2® klas. Een minuut later waren de twee jongelingen, vergezeld van ver scheidene policieagenten, op weg naar het kommissariaat na ondervraging heeft men de aftruggelaars ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. De juweelier heeft al zijne juweelen terug gekregen. Brussel. Dinsdag kwam een werkman uit de Pierenstraat van zijn werk thuis en vond zijne vrouw, die aan den drank verslaafd is, smoordronken op den vloer liggen te midden van meubelen, die zij in stukken geslagen had. De man, wanhopend geworden, liep naar een drogist een vergift halen, zoogezegd om ratten te dooden. De ongelukkige nam het vergift op tnjlïet'BeWöü&jJlP jlÜHli&JOTAm verloor het gasthuis voeren. De vrouw ontwaakte zelfs niet door het gerucht dat rond haar gemaakt werd I Een belg vermoord Maandagavond, rond 6 uren, kwamen zes belgische maaiers, met den lijnwaden zak, de zeis en de pik op den schouder, in de herberg La Nouvelle Aventure op het gehucht l'Aventure, tusschen Houplines en Frelinghien, (Noorderdepartement van Vrankrijk). Na eerst samen vriendelijk een glas bier gedronken te hebben, kregen de twee mannen twist over eene pijp tabak. Zij verlieten de herberg en buiten bracht de eene den andere een slag toe met de steel der pik en kwetste hem licht. De gesla gene zette zijnen weg voort, terwijl de andere terug n de herberg kwam om nog een glas te drinken. Hij ging vervolgens zijnen maat op zoeken en vond dezen op de baan staan met de hand in den broekzak. De geslagene sprong op zijner aanrander toe en plofte hem een mes in de borst. Het slachtoffer viel dood ten gronde. De dader keerde op zijne stappen terug en ge raakte de grens over. Papieren in het bezit van het slachtoffer ge vonden, lieten toe hem te herkennen het zou zekere Bartier zijn, 32 jaar oud, wonende te Wytschaete, gehuwd en vader van een kind. De twee maaiers moesten gaan maaien in eene hoeve van Lomme, arrondissement Rijssel. Eene vlaamsche vrouw kon volledige inlich tingen over den vermoedelijken dader geven. Deze, een landbouw werkman van Meessen, was naar zijne woning teruggekeerd. Na er den nacht doorgebracht te hebben trok hij naar Kemmel, waar hij door drie gendarmen in een graanveld ontdekt en aangehouden werd men heeft hem in het gevang van Yper opgesloten. Vraagt bij uwen apotheker de SEDA- TINE zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kop zeer. Algemeen depot A. Defgnée, 3, Square Marguerite, Brussel. De nieuwe ontworpen raid wordt fel be sproken en beknibbeld en zal het voorwerp zijn van de tweede ondervraging,die Bern. Minnebo in den gemeenteraad van Brugge zal doen. Bravo I Op voorhand wenschen wij onzen gekozene geluk. In zijne eerste ondervraging zal hij de be langen verdedigen van de brugsche, van gansch de vlaamsche bevolking. In zijne tweede zal hij dienst bewijzen aan de beschaving. Wel 1 Geheel wel 1 Dat is democraten^erk Vl. Kristen Volkspartij AFDEELING BORGERHOUT Heden Zondag 7 Augustus, heeft er eene buitengewone algemeene vergadering plaats voor al onze vrienden en partijgenoten, in het lokaal Stanley Hoek der Dewet en Leening- straten. DAGORDE Gedenkteeken De Backer. Ons Week blad, enz. Allen op post. Het bestuur. ANTWERPEN OPROEP De Jonge Wacht der christene democraten van Denderleeuw komt Zondag 14 Oogst naar Antwerpen om er hulde te brengen aan priester Fonteyne, te verbroederen met de Antwerpsche vrienden en onze haven te bezoeken. Wij verzoeken al wie kan tegenwoordig te wezen in het Volkshuis ten 8 1/2 ure, om onze vreemde partijgenooten aan de Ooststatie te verwelkomen. De aankomst heeft plaats ten 9 u. 6 m. MOSSELFEEST Op Zaterdag 6 Augustus ten 81/2 uren 's avonds heeft er in het Volkshuis een broederlijk mosselfeest plaats. Ieder kent genoeg de heerlijke kookkunde der bewoners van het lokaal, we moeten er dus niets meer bijvoegen. Al de partijgenooten kunnen er kosteloos aan deelnemen. Dit verslag is door eenen inwoner van Ninove gedaan. Indien dit verslag u eenigen twijfel inboezemt, dien gij wenscht te verdrijven, moet gij daarom noch uw land, noch zelfs uwe stad verlaten, 't Is geen langdurig verhaal van eenen persoon eenen duisteren en onbekenden hoek des vaste lands bewonende, 't is het getrouw verslag door eenen inwoner van Ninove gedaan, om de bevolking dier stad te bevoorrechten. Mej. De Smet, 25, Statiestraat te Ninove, zegt onsZiedaar drij maanden lang dat ik van de nieren leed de pijnen waren aanhoudend en zoo scherp, dat is soms schrik had mij te bukken of te buigen, ik moest mij alsdan den rug en de zijden vasthouden ik sliep niet meer, want zelfs des nachts verlieten mij de pijnen niet, ik wist niet hoe in het bed uit^te rusten en reeds van 's morgens stond ik altijd vermoeid, als afgemat op ik wist niet meer wat doen, toen ik de Foster Pillen voor de Nieren beproefde, verkocht te Ninove, bij M. De Ruyver, apotheker. Reeds van in het begin voelde ik mij beter met die verpleging, van dag tot dag verbeterde mijn toestand zoowel, dat ik in tien dagen tijds niet meer de minste pijn had. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. Die stekende pijn in den rug, eenen dolk steek gelijkende, komt door de nieren en is een teeken van vergevorderde nierziekte. Urinezuur heeft zich in de nieren zelf gekristaliseerd en de scherpe, puntige kanten dezer kristallen snijden en scheuren de teeren weefsels der nieren en dit veroorzaakt verschrikkelijke pijn. De bestanddeelen waaruit de Foster Pillen voor de Nieren samengesteld zijn, lossen spoedig het gekristaliseerde urinezuur op en helpen de nieren om het vergif uit het gestel af te voeren door het water Verzekert u dat men u de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mej. De Smet gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52, Coudenberg- straat te Brussel. Algemeen depothouder voor Belgie. Verpest water. Ieder jaar, herhaalde malen in den zomer, worden onze vaarten en reien verpest door het vuil water, dat ons uit Vrankrijk komt. Brugge, Gent, kortom gansch Vlaanderen, wordt alsdan verpest. Langs onze rivieren en vaarten is de stank onvcrdragelijk en de af dalende vuiligheid brengt de dood meê voor de visch, die onze waters bevolkt, en verspreidt in stad en dorp ziekten en plagen voor de menschen. Die verfranschte besmetting, die onze be stuurders maar goedsjeugdig verdragen, duurt reeds lange jaren. Naar wij vernemen heeft onze gekozene, het brugsch gemeenteraadslid, Bernard Minnebo, naar het gemeentebestuur geschreven en zal hij over die zaak in de eerstkomende zitting van den stedelijken raad eene ondervraging doen. OORLOG De gevechten rond Port-Arthur. de japansche troepen verwoede aanvallen gericht hebben tegen de verschansingen van Port Arthur ten oosten en ten noorden, doch zij werden met zware verliezen teruggeslagen. Een rus, die op 29 juli langs de Duivenbaai is kunnen ontsnap pen en die te Che-Fou is aangekomen, verklaart dat de aarde beefde door het geweld van het kanonvuur, dat den 26 ten 4 ure 's morgends begon en eerst eindigde den 28, 's nachts, toen het gevecht gestaakt werd. Den 29 juli, toen zij bij zonsopgang de forten van Kikwan, Kinkitoun Kinkishan en Pchtou- chou aanvielen, dreven de japansche troepen vooreerst de russische voorposten achteruit. Terzelfdertijd begon de vloot van admiraal Togo, met hare verredragende kanons, de haven te bombardeeren en zij belette aldus de batterijen der russische vloot aan het gevecht te land deel te nemen. 's Anderdags 's morgends verliet de russische vloot de haven, zich onder de bescherming der forten houdend zij opende nogtans het vuur niet tegen de japansche oorlogschepenen keerde weldra naar hare ankerplaats terug. Den 27 begonnen de japansche troepen den stormloop, doch zij werden teruggedreven. De russische gasthuizen zijn opgevuld met ge kwetsten. Wij zullen de grootste kalmte aanstippen in onze Beurs. De Rente ligt stil en verandert niet. De stadsloten liggen stil en veranderen weinig meer. De obligatiên met vast in komen zijn tamelijk bewogen, wij zullen bij zonderlijk aanhalen de obligatiên 41/2 Tramwegen van Ténériffe gezocht aan 497 fr»» die titels zijn ten andere eene plaatsing van eersten rang en ten volle geruststellend. De Banques Liégoises worden voorts aange boden. De weerden van 't ijzer houden goed hunne laatste koersen. Tramwegen gezocht alsook de koolmijnen. De Congoleesche weerden zijn levendig, eene klimming is waarschijnelijk langs dien kant. Geen verandering in zink en in vreemde weerden. Maurice DAEMERS 80, Troonstraat, BRUSSEL Dr R. Schiffmann bewijst zijn geloof In zijn geneesmiddel door 't gratis te geven. Dr Rudolph Schiffman is een erkende auto riteit wat betreft de strot en longziekten en heeft ongetwijfeld gedurende een praktijk van meer dan dertig jaren, meer asthma gevallen en aanverwante ziekten behandeld en genezen dan eenig ander dokter in de wereld. Hij maakt beterd heeft," darCH» aan 'de érgste gevallen terstond verlichting geeft maar duizende van zoogenaamd ongeneeslijke gevallen heeft genezen. Dr Schiffman heeft het volste vertrouwen in zijn geneesmiddel en teneinde anderen van zijn waarde op de snelste en zekerste wijze te overtuigen, verzoekt hij dit blad bekend te willen maken, dat hij gratis een monsterpakje van Dr Schiffmann s Asthma Cure gedurende drie dagen na datum van dit blad franco aan elk persoon zendt die hem zijn naam en adres duidelijk op een brief kaart geschreven toezendt. Hij gelooft, dat een dusdanige proef te nemen, de meest overtui gende en inderdaad de eenige weg zal zijn om het natuurlijke vooroordeel van duizende asthmalijders te bestrijden, die vroeger te vergeefs verlichting gezocht hebben. Alhoewel de meeste Apothekers in België zijn asthma geneesmiddel sedert het bij het publiek in gevoerd is verkocht hebben, vreest de dokter dat er nog personen zijn die er nimmer over hebben hooren spreken en het is met het oog om hen te bereiken, dat hij dit gratis aanbod doet. Eene gelegenheid, om zonder kosten, een zoo beroemd en zooveel zekerheid belovend geneesmiddel te beproeven moet door ieder lijder met graagte worden aangegrepen. Adres Dr R. Schiffmann, depot voor België, 160, bou levard Anspach, Brussel. electrische tramwegen van TÉNÉRIFFE en omstreken Weerde der obligatiên. De som jaarlijks noodig voor den kroos en de uitdelging der 2 5oo uitgegeven obligatiên bedraagt rond de 5o,ooo fr.; de winsten tot heden gedaan overtreffen reeds ver dien last. De obligatiên van de maatschappij der elec trische tramwegen van Ténériffe zijn dus zeer ruim gewaarborgd en verdienen de ernstige aandacht der renteniers. Wij zijn ten dienste der lezers, die zouden verdere inlichtingen begeeren. ON DEMANDE personne honorable pour représenter article sérieux et lucratif. S'adresser E. M. Quai du Compromis, 9. GAND. De Vereenigde Landbouwers Belgische onderlinge verzekeringsmaatschappij met vaste bijdragen tegen de sterfte onder paarden en vee. Maatschappelijke etel en bureelen 14, Statiestraat, Denderleeuw Men vraagt goede opzieners in ieder kanton en agenten in alle streken. SPECIALIST, BEDIEND DOOR DE ZESTERS VAN LIEFDE 79, rue de l'lnstitut, JU MET (bij Charleroi) nnrnuru (breking, spat)volle genezing van alle BREUKEN breuken «onder baud, voor lu:t leven en in eenige dagen, door de verbeterde methode van doktor L. Dogmaix, specialist Verscheidene duizenden zekere genezingenv raagt adressen van vertrouwbare personen sedeiijaren genezen. WATERBREUK. ADERBREUK eenige dagen en voor liet leven, door de bijzondere methode van doktor L. Dogniaux. kniestijfheid, enz. Dr L. DOGNIAUX. specialist, ontvangt, 79, rue de l'lnstitut, JumetMaandags en Woensdags, van tot 3 uren. Telefoon 4 73

Klokke Roeland | 1901 | | pagina 9