Binnenlandsch nieuws Éclairage du Centre Beurs van Brussel Asthma eindelijk genezen Gesticht van Dr Dogniaux Watertalen, Mertaken: f» Misvorming der leien: SJSESrS&S Nordez, van Dyon, is reeds te Rome. Hij is vertrokken zonder de toelating van het fransch bestuur. AALST Het jubelfeest van 't honderdjarig bestaan onzer teekenschool blijft dus vastgesteld in Juli 1905. Wij vernemen uit goede bron, dat er reeds maatregelen worden genomen, ten einde het feest wel te doen gelukken. Men spreekt o. a. van het inrichten eener tentoonstelling, verdeeld in categoriën, voor de werken der leerlingen en oud-leerlingen. Een goed denkbeeld. Een opmerkingske Ware 't niet geradig van heden af met circu- lairen of plakbrieven, dit denkbeeld aan te kondigen Men mag niet uit het oog verliezen, dat de meeste deelnemers den winter moeten benut tigen om iets goeds te kunnen leveren. Wacht men tot November of December, het is te laat, en de tentoonstelling, die heel puik en degelijk kan zijn, zal uitloopen op een fiasco. Dus intijds gezorgd om later niet te moeten klagen. Een tweede opmerkingske Benevens de tentoonstelling, zou de feest commissie nogvoor iets anders kunnen zorgen, namelijk eene reeks voordrachten over Kunst. Ons volk weet te weinig over kunst. Het beperkt veelal zijne kennis tot eenige historiekes over Rubens en Van Dyck en weet niet welke groote rol de kunst in onze maatschappij kan spelen, nu vooral dat handwerk verdrongen wordt door 't machien.Vele ambachtsmans be schouwen de kunst altijd als groote Kunst, 't is te zeggen groote schilder- en beeldhouwkunst, zonder te bedenken dat men de kunst kan toepassen op alle gebied in eiken stiel, in elk ambacht. Dit zou aan ons volk klaar en duide lijk kunnen blootgelegd worden. Die voordrachten zouden gehouden worden in de zaal der tentoonstelling zelve dit ware zeer practisch en zou veel goed doen. Wie weet zou er dan ook geene ernstige maatschappij tot verspreiding der kunst kunnen gevormd worden Ons dunkens is de toestand veel beter dan vroeger om te gelukkeri. DENDERHAUTEM De gemeente Denderhautem telt ongeveer 4800 inwoners zij bezit noch Staatssteenweg, noch Provinciale baan, noch ijzerenweg, noch tramlijn en is van de naastbijzijnde statie op 5 kilometers afstand gelegen. Deze volkrijke gemeente is wegens gebrek aan goede middelen van verkeer, grootelijks in zijnen handel en nijverheid belemmerd. Uit dien hoofde is het volgende verzoekschrift door de christen volks partij aan den gemeenteraad gestuurd Aan de heer en leden van het gemeentebestuur te Denderhautem Mijne Heeren, De stoffelijke, zedelijke en verstandelijke vooruitgang van de inwoners eener gemeente hangt grootelijks af van het getal en het gemak hunner middelen van verkeer met de groote centers, waar handel, nijverheid en groot ver bruik bestaan, waardoor de verkooper-voort- brenger aan eenen hoogen prijs voor zijne waar eenen uitweg vindt. Daarom behoeft men niet alleenlijk breede en wel gekasseide banen, maar ook eenen ijzerenweg of tramlijn te bezitten, die den belanghebbende ten spoedigste met zijn koop goed naar elders voert of omgekeerd, de koopers, handel- en nij veraars met gemak en op korten tijd in de gemeente aanbrengen om hunne handelszaken met de ingezetenen te doen, of desnoods hen aansporen er zich te komen vestigen. Derhalve vragen de ondergeteekenden eerbiedvol aan 't gemeentebestuur van Dender hautem i° Dat hare leden bij het Provinciaal bestuur zouden voetstappen aanwenden om den buurt weg van Ninove naar Denderhautem-dorp en dien van de Eigenstraat, Vondelen, Anderen- brack, Terjoden tot zijne verbinding met den steenweg Geeraardsbergen - Aalst in eene provinciale baan over te brengen. 20 Bij den Staat aandringen om eene tramlijn te bekomen, welke Denderhautem met Gent of Brussel in gemeenschap brengt. De ondergeteekenden durven verhopen, dat de gemeenteraad onverwijld aan hunne vraag een gevolg zal geven en met eerbied bieden zij u de verzekering hunner gevoelens van hoog achting aan. Denderhautem, 27 Juli 1904. DENDERLEEUW De laatste maal wordt het ter kennis van het geeërd publiek gebracht dat de maatschappij. De Jonge Wacht, Zondag 14 Augusti, eene speelreis onderneemt naar Antwerpen. Alwie verlangt ons te vergezellen, hoeft zich zoohaast mogelijk te laten inschrijven bij De Bruyn Louis, voorzitter der maatschappij of in het gewoon lokaal, Langcstraat. De reiskosten zijn bepaald op 2,20 fr. heen en terug. Na maandag avond ten 9 u., wordt niemand meer aangenomen. Dus democraten, allen op post 1 De naaste week worden de vertrek- en aan- komstuur opgegeven, alsook eene korte be schrijving van de te volgen weg. Namens de Jonge Wacht. Aalst. Ongeluk. Maandag namiddag, rond 6 ure is de genaamde August Steleman, kuiper alhier, onder eenen wagen vaten en kuipen gevallen en door het achterwiel over reden. 't Gebeurde juist rechtover het huis van Dr Declerq, die den verongelukte aanstonds verzorgde, 't Schijnt dat Gust veel afziet in het bovendeel der bil, maar 't had toch erger kunnen zijn. Verdronken. Zaterdag morgend werd de kleine Valerie Vanden Broeck begraven, die al zwemmende verdronken was, het oudste van 6 kinderen 't Is wreed. Het weer. De boerkens hebben hunnen wensch. Zondag brak een verfrisschende regen vlaag de gloeiende hitte. Sinds viel er dagelijks een malsche regen, die veel goed doet aan land en veld. Als 't nu maar niet te lang en duurt, zeggen de confraters van S. Isidorius 1 Thielt. Maandag namiddag, bij den landbouwer Ivo Billiet, langs den kant van Schuyfferscapelle, sloeg de bliksem een hoek van de schuur af en doodde 2 schoone koeien die buiten liepen. Bij de kinders Byl werd een peerd in den stal doodgebliksemd het hemelvuur stak ver volgens schuur en stalling in brand beiden werden ten gronde vernield. Schier niets is kunnen gered worden. Veel kiekens zijn in de vlammen omgekomen. Het woonhuis is ge spaard gebleven.De schade is groot, doch door verzekering gedekt. Knocke. De genaamde De Vulder, die Zondag avond te Knocke zijne beenen afgereden werd door den peerdentram, is maandag namid dag in het hospitaal te Brugge overleden. Vraagt bij uwen apotheker de SEDA- TINE zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kop zeer. Algemeen depot A. Defgnée, 3, Square Marguerite, Brussel. Begrafenis van Kruger Ondanks een stortregen wachtten dinsdag namiddag duizende personen voor de statie van Den Haag, de aankomst af van den trein waarmede het stoffelijk overschot van Paul Kruger aangebracht werd. In den koninklijken salon der statie bevon den zich de leden der familie president Steyn, zijne vrouw en zijne dochters, in het zwart ge kleed. Koningin Wilhelmina en de prins-gemaal hadden zich doen vertegenwoordigen door een stafofficier, gelast hunne deelneming aan de familie van den president uit te drukken en op de lijkkist eene kroon te leggen, waarvan de linten de koninklijke naamletters droegen. De nederlandsche regeering, langs haren kant was vertegenwoordigd door de ministers van kolonies, van openbare werken en van buitenlandsche zaken. De stad 's Gravenhage was vertegenwoordigd door den burgemeester, twee wethouders en de gemeentesecretaris deze afveerdiging had eene prachtige kroon medegebracht, versierd met de wapens van de stad. Talrijke andere afveerdigingen uit Nederland en het buitenland waren gekomen om eene laatste hulde te bewijzen aan de nagedachtenis van den gewezen presidenttusschen deze afveerdigingen bevonden zich twee groepen van Antwerpen de afveerdiging der stad en deze van het Boerenkomiteit, eveneens met prachtige kronen. De lijkstoet die aan dc statie gevormd werd, bestond uit dertig koetsen, begeleid door de policie van Den Haag, en gevolgd door eene aanzienlijke menigte die te voet de lange baan volgde leidende naar het kerkhof van Eik-en- Duinen, nabij het dorp Loosduinen waar het lijk bijgezet is, totdat het overgebracht wordt naar Transvaal. OORLOG De russen moeten gestadig achteruitwijken, terwijl de Japannen maar altijd voortrukken. In eene depeche aan den czaar, deelt generaal Kouropatkine de volgende bijzonderheden mee over de laatste gevechten de japansche troepen waren sterk verschanst op de hoogten ten noorden van Hai-tcheou, tusschen den spoor weg en het dal der Tsintsakrivier. Den 23 Juli, 's morgends ten 5 ure, rukten zij tegen de russische stellingen op, terwijl zij met 3o kanons deze laatsten bombardeerden. De russische voorposten hielden eerst goed stand, doch moesten weldra een voor een hunne stellingen ontruimen. Maandag namiddag had men van uit de stad Inkeou hevige ontploffingen gehoord en men zag eene dikke rookzuil boven Tachikiao op rijzen. Men vernam weldra dat de russen de statie van Niu-Chwang in brand gestoken hadden. De chineezen hebben de statie geplun derd. Dinsdag morgend zijn de eerste japansche verkenners te Inkeou aangekomen. Op het ver blijf van den russischen gouverneur, waar de russische krijgsvlag reeds door de handelsvlag was vervangen, werd deze laatste neergelaten en de fransche vlag werd geheschen op een naburig gebouw heesch men de japansche vlag. Op de gebouwen der douanen te Niu-Chwang, is de russische vlag vervangen, eerst door de chineesche, en daarna door de japansche vlag. Er zijn een groot getal russen in de stad ge bleven. Eene nieuwe misdaad in Rusland Toen M. De Plcwhe, minister van binnen- landsche zaken, in Rusland donderdag morgen naar de statie van S. Petersburg reed, is onder zijn rijtuig eene bom ontploft die hem gedood heeft. Dat is nu de derde moord, in eene maand tijd in Rusland gepleegd eerst twee gouver neurs, en nu de minister van binnenlandsche zaken. De moordenaar, die aangehouden is, is een Jood. RECHTBANKEN Rechtbank van Brussel. Zekere Dickhout, een Hollander, was be heerder te Brussel van een sukkursaal van een meubelfabriekant van Mechelen. Dickhout ver kocht voor 16,000 fr. meubelen en verteerde deze som. Maandag veroordeelde de boetstraffe lijke rechtbank hem bij verstek tot twee jaar gevang. Aan den bestolene wordt het bedrag der ontvreemde som als schadevergoeding toe gekend. Den 4 Juni laatstleden ontdekten bedienden van de accijnsen eene geheime stokerij in een huis der Hoogstraat, teSaventhem. De smok keiaars: Peeters, Moortgat en Robyn, alle drie van Saventhem, moesten maandag voor de boetstraffelijke rechtbank verschijnen. Peeters, de bijzonderste huurder van het huis, die aan gehouden was, verscheen alleende twee andere zijn voortvluchtig. De rechtbank veroordeelde ieder der drie betichten tot één jaar gevang en samen tot to,000 fr. boet. De onmiddelijke aanhouding van Moortgat en Robyn werd bevolen. De 10 geboden van den Bader 1. Baadt of zwemt niet als gij kou hebt. 2. Baadt of zwemt niet, na eene hevige ontroering. 3. Baadt of zwemt niet, als gij 's nachts niet wel geslapen hebt. 4. Baadt of zwemt niet, als gij afgemat of te veel vermoeid zijt. 5. Baadt of zwemt niet, na eene plotselijke ongesteldheid. 6. Baadt of zwemt niet, na eene maaltijd of als gij te veel gedronken hebt. 7. Loopt naar het water niet. 8. Baadt of zwemt niet in een water, wiens diepte gij niet kent. 9. Kleedt u langzaam uit en gaat dan aan stonds in 't water. 10. Kleedt u spoedig aan en maakt beweging. Wie heeft die geboden gegeven Dr. Kruger die meer als 5o jaar opziener der Stadsbaden van Weenen geweest is. Kunst- en Letternieuws Voor Doom's Meubelboek. Daar de prijs in een enkelen kei r te hoog is, mag hij verdeeld worden als volgt 21 fr. of 7 wekelijksche stortingen van 3 fr. 25 fr. 20 of 8 wekelijksche stortingen van 3 fr. en eene van 1.20 fr. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ VAN De beheerders hebben de eer de heeren obli gatiehouders te verwittigen dat zij reeds mogen hunne titels neerleggen, Koninklijke straat, 265, Brussel, voor de verwisseling, gelijkvormig de beslissingen genomen in vergadering van 11 Juli 1904. De blijvende titels zullen besteld worden van 10 Augusti voort. .Weinig zaken in "t algemeen. Siadsioten gevraagd. De banlsen zijn altijd vast. wij raden vurig onze vrien den aan hun Banque Liêgeohe te verkoopen. Geen verandering in koolmijnen en zink. Brouwerij van Bornhem gevraagd in de Beurs. Brouwerijen en kelders van Bornhem en Brussel Oude huis Van Velsen, gebroeders. Naamloo^e Maatschappij te Brussel, ten kapitale van 2 millioen in 4000 actiën van 5oo fr. verdeelbaar in vijfden. Onder de nijverheden waai van de noodzakelijkheid meest gevoeld wordt in het land. komen zekerlijk de brouwerijen. Het stijgende biergebruik is aanzienlijk en het maken van dien gezonden drank was altijd het werk van voorname inrichtingen. Gelijk vcor de eet waren mae zijne voortbrengst onbeperkt heeten volgens de hoedanigheid en het verstand van zijnen fabrikant. Iedereen kent den bijval en het belang der brouwe rijen van Munich eu Pilsen in Duitschland. den onge looflijken uitvoer van Bass Guiness, enz., in Engeland in ons land munten eenige inrichtingen uit door hunne faam als door de winsten, die zij verwezentlijken. Men haalt fortuinen aan, in die nijverheid van aller eerste noodwendigheid gewonnen, welke beter dan andere bevrijd is van nijverheids- of politieke crisissen. De gelegenheid om zich in ondernemingen van dien aard aandeelen te verschaffen, in voordeelige voor waarden. komt voor het volk zoo schaarsch, dat wij heden willen de verandering in maatschappij vermelden van eene der oudste en meest gekende brouwerijen van ons land, namelijk der brouwerij van de gebroeders Van Velsen, te Bornem, waarvan het eeuwenoud bestaan en de wereldberoemde faam van het blond bier van Bornem eene inrichting van eersten rang gemaakt hebben. Die brouwerij, meesterlijk ingericht, bezit in Bornhem en Brussel groote inrichtingen, die haar eene aanziene- lijke voortbrengst veroorlooven. Haar werkgebied is uitgestrekt zij maakt inderdaad al de soorten van bier die in 't land gedronken worden als ook speciaal bier voor den uitvoer. De heerlijke uitslagen, door die brouwerij verkregen, zijn toe te wijten aan de groote bekwaamheid der bestuur ders. de gebroeders Van Velsen. Het bestuur van de nieuwe inrichting blijft toevertrouwd aan M. Victor Van Velsen en 't en lijdt geen twijfel dat de groote uitbreiding dank aan den steun van nieuwe kapitalen, nog meerdere vlucht neemt. De actién der brouwerijen en kelders van Bornhem en Brussel, die in de Beurs van Brussel zullen komen, zijn nu te koop aan den prijs van 577,So fr. voor de gansche actie en 1x7,5o fr. voor het vijfde der actie. Het blijkt uit de vroegere bilans dat. zonder rekening te houden van de winsten, die kunnen voortvloeien uit den uitvoer, die aangevuurd zal worden, men mag rekenen op een dividende van 3o tot 35 fr. per gansche actie, voor het loopende jaar. Wij staan ten dienste onzer kalanten voor de bevelen, die zij ons zouden willen geven. De beheerraad is samengesteld uit de heeren Victor Van Velsen. brouwer te Rornhem Leon Van de Werve de Vorsselaer prins Alfons de Chimay Armand Renson, notaris te Dinant Peter Maes. UITTREKSEL DER STANDREGELEN Verdeeling der winsten Art. 27. De zuivere winst, alle kosten en uitkeering van maatschappelijke lasten afgetrokken zijnde, zal ver deeld worden als volgt 1vijf ten honderd voor wettelijke reserve. Die ver plichting houdt op als 't reservefonds het tiende van het maatschappelijk kapitaal zal bereikt hebhen. 2. de som noodigom vijf ten honderd aan de kapitaal- aandeelen te betalen. Het overschot zal verdeeld worden als volgt 3. tien ten honderd aan de beheerders en de commis- ^""eene som van 3 ten honderd zal mogen gesteld worden ter beschikking van den beheerraad om zulks te verdeelen, als bij het gepast oordeelt, den helft aan den bestuurder en den helft aan eene bijstandskas voor het werkvolk. 5. zestig ten honderd aan de kapitaal-aandeelen. 6. veertig ten honderd aan de stichtersaandeelen. Wij roepen bijzonderlijk de aandachtonzer abonnenten en lezers in op die weerde, die volgens ons eene groote toekomst heeft Het beste bewijs is hetgeen men zelf onderzoeken kan Men kent den man uit zijne daden zegt het oude spreekwoord en het eenigste bewijs van aard zijnde om de bevolking van Ninove te voldoen is hetgeen zij onder de oogen heeft. Mme De Munter, 32, Geeraerdsbergstraat te Ninove, zegt ons 't Is sedert zeven maanden, dat ik van de nieren leed, ik had altijd stekende pijnen, die mij door gansch het onderste ge deelte des rugs gingen, ik was reeds van 's morgens vermoeid, had draaiingen, zweetin gen terzelftertijd dan huiveringen, soms had ik zoo zeer dat het mij onmogelijk was de minste moeite te doen mijn water was rood, troebel, ik had reeds menige middelen zonder goed gevolg gebruikt, ik was droevig, niet meer wetende wat doen, toen ik gebruik maakte van de a Foster Pillen voor de Nieren gehaald bij Mr De Ruyver, apotheker te Ninove. Ik was zeer gelukkig over den uitslag want reeds van den derden dag voelde ik mij veel beter en waarlijk ik ben gelukkig te zeggen dat ik tien dagen later geene enkele pijn meer gevoelde. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. De overgangstijd. Dit is een van de zorgelijk- ste tijdstippen in het leven eener vrouw. De natuur verliest hare krachten en de vuile stoffen, welke tot dusverre afgevoerd zijn, blijven nu gedeeltelijk in het lichaam 't Is dan, dat de Foster Pillen voor de Nieren van groote waarde zijn daar zij de natuur helpen om de doorgangen schoon te houden en het gestel bevrijden van de opgezamelde onzuiverheden. Verzekert u dat men u de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mmc De Munter gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52, Coudenberg- straat te Brussel. Algemeen depothouder voor Belgie. Dr R. Schiffmann bewijst zijn geloof In zijn geneesmiddel door 't gratis te geven. Dr Rudolph Schiffman is een erkende auto riteit wat betreft de strot en longziekten en heeft ongetwijfeld gedurende een praktijk van meer dan dertig jaren, meer asthma gevallen en aanverwante ziekten behandeld en genezen Han eenig ander dokter in de wereld. Hij maakt bekend dat hij eindelijk een geneesmiddel ver beterd heeft, dat niet alleen aan de ergste gevallen terstond verlichting geeft maar duizende van zoogenaamd ongeneeslijke gevallen heeft genezen. Dr Schiffman heeft het volste vertrouwen in zijn geneesmiddel en teneinde anderen van zijn waarde op de snelste en zekerste wijze te overtuigen, verzoekt hij dit blad bekend te willen maken, dat hij gratis een monsterpakje van Dr Schiffmann s Asthma Cure gedurende drie dagen na datum van dit blad franco aan elk persoon zendt die hem zijn naam en adres duidelijk op een brief kaart geschreven toezendt. Hij gelooft, dat een dusdanige proef te nemen, de meest overtui gende en inderdaad de eenige weg zal zijn om het natuurlijke vooroordeel van duizende asthmalijders te bestrijden, die vroeger ts vergeefs verlichting gezocht hebben. Alhoewel de meeste Apothekers in België zijn asthma geneesmiddel sedert het bij het publiek in gevoerd is verkocht hebben, vreest de dokter dat er nog personen zijn die er nimmer over hebben hooren spreken en het is met het oog om hen te bereiken, dat hij dit gratis aanbod doet. Eene gelegenheid, om zonder kosten, een zoo beroemd en zooveel zekerheid belovend geneesmiddel te beproeven moet door ieder lijder met graagte worden aangegrepen. Adres Dr R. Schiffmann, depot voor België, 160, bou levard Anspach, Brussel. ON DEMANDE personne honorable pour représenter article sérieux et lucratif. S'adresser E. M. Quai du Compromis, 9. GAND. De Vereenigde Landbouwers Belgische onderlinge verzekeringsmaatschappij met vaste bijdragen tegen de sterfte onder paarden en vee. Maatschappelijke \etel en bureelen 14, Statiestraat, Denderleeuw Men vraagt goede opzieners in ieder kanton en agenten in alle streken. SPECIALIST bediend door de Zusters van Liefde 79, ruo de l'lnetitut, 79, JUMET (BIJ CHARLEROI) DnonlrQll (breking en barstbreuken)Vol- Dlull&ull ledige genezing van elke breuk, zon der band voor het leven, door de verbotarda methode van Dr L. DOGNIAUX. specialist. Verscheidene duizenden authentieke genezin gen vraagt adressen van geloofwaardige personen, sedert 9 jaren genezen. kele dagen voor het leven, door de bijzondere behandeling van Dr L. DOGNIAUX. volgroeiing van de knie enz., enz. Dr. L. DOGNIAUX. specialist, ontvangt, 79, rue de l'Institut, te Jumet, Maandags en Woensdags, van 1 tot 3 uren. Telefoon 437.

Klokke Roeland | 1904 | | pagina 3