M" I)e Misten, en hunne Slachtoffers. 23 c| f! ©oösöVnst, - Daöcrianö, llrijljciïi. Generale Kxonijk. a 4UaMMft*QSMKXa«M» Bureel Achterstraat. (mwoone Annoncou- 20 centiemen j>ur ree*!. Annonren ueTuema Bladzijde, 50 d#n regel, Berichten onder 'l Nieuw». I Iraiih den tie nen nj.el h. >r.> Brussel en Antwerpen, Parijs en Berlijn, St Peterebug en Aalst. Schande voor Brussel! schande voor Belgenland De 14 Representanten van Brussel, weet gij waar zij moeten comparoeren voor hun kiezing? In de clubs van solidairs en vrijgeesten, die tegenwoordig aan 't hoold staan der liberale partij te Brussel Daar heb ben de 14 Representanten van Brussel moeten reke ning geven over hun gedrag en over hunne stemming; daar worden z'op d'hekel gezet, omdat onze Afgezant bij den Paus blijft, omdat de schoolwet zich niet effenaf goddeloos vertoont gelijk zij is; daar zijn de toekomende Representanten verschenen.voor Geuzen van een stuk, die verklaren dat de Kloosters weg moeten, de Priesters soldaat en hunnen trok kwijt, 't En scholt niet veel, ol de gematigde liberaal Jamar was zijnen zetel in de Kamer kwijt, omdat hij er niet geus en goddeloos genoeg is. De strijd is niet meer te Brussel, tusschen katholiek en liberaal,maar tusschen liberaal en radikaal, tusschen Grondwet en Revolu tie, tusschen koningsgezind en roode Republikaan. En van den anderen kant steken de Socialisten den kop in de lucht, 't En gaat niet lang duren of ze stel len kandidaten voor. Eere aan ANTWKRPEN 't mag gaan gelijk het wil, het oude, Vlaamsche, treffelijke Antwerpen staat nog recht in het eerlijk, katholiek Vlaanderen! Eere aan Antwerpenvan alle kanten overrompeld door valschheid en onrecht, onder 't gewicht van twee kieswetten expres tegen Antwerpen gemaakt, 't is nog zoo machtig dnti de geuzen van Brussel dezer dagen schreven en riepen Geld! geld! geld er moet geld komen of we zijn N ij vel en Antwerpen kwijt D'Antwerpsche Meetingen zijn merkweerdig om le zen de belangen van Land en Stad worden er recht zinnig in besproken; de Meeting treedt nogmaals vooruit voor de ware Belgische Vrijheid, voor de Gespaarzaamheid, tegen het Militarismus; in 't mani fest der Katholieken staat de vurige wensch uitge drukt van door een Vnjwilligers-Leger de Bloedwet te kunnen vervangen... En de tegenpartij, wat doet zij? In haar bijeenkomsten, brullen tegen Religie en Priesters! Zelfs is er'ne kandidaat komen verklaren dat hij in God niet gelooften die Kandidaat is toe gejuichtDe tegenpartij, wat doet ze? De groote. zaken van handel, nijverheid en vrijheid aan kant zet ten, en naar de Walen gaan om 'ne zieken, krankzin nigen afgesielden Bisschop in hun voordeel te doen spreken... Zekerlijk, al die rechtzinnig de werkingen der twee partijen nagaat, zal zeggen de Meeting, 't Katholiek, dat is't ware Antwerpen, 't eenig waar België, ik doe met de Meeting! De geruchten liepen deze week dat de Geuzen zich exerceeren op allerhande toeren van bedriegerij. Ze roepen zelfs dat het Revolutie zal worden, als de geu zen niet boven liggen... Maar d'Antwerpenaars zijn verwittigd,van den anderen keer;en de ruitenbrekersen huisbestormers zouden nu met gereede penningen betaald worden... Men is in Antwerpen zeer onte vreden over den Burgemeester De Wae), omdat hij in de Kamer, als de Schelde ter spraak kwam, de Schel de, 't brood en 't sieraad van Antwerpen, hij, burge meester van Antwerpen, bekende gansch onwetend te zijn met de zaken der ScheldeEn dat wilt in de Kamer zetelen Dat wilt mannen vervangen ge lijk Delaet, Jacobs, Coremans, Osy, Meeus, De Deckeren Guyot!... Met mannen gelijk De Wael, Van der Taelen, Van Beers, enz., naar de Kamer te zenden, zou Antwerpen zich zelfsmoorden. FRANKRIJK. Eene nieuwe toegeving wordt aan de radikalen gedaan. De ONAFZETBAARHEID der rechters zal voor één jaar opgeschorst worden, en die termijn zal naargoed- dunken kunnen verlengd worden totdat de tribunalen niets meer bevatten als zuivere en onberispelijke re publikeinen. Te LYONS zal zonder twijfel als lid der fransche kamer gekozen worden de famcuse Com munard Bl.ANQL'I. Uit dien triomf volgt noodlottig- lijk de volledige AMNESTIE van de bloedroode COM MUNE. De partij van Gambetta bestrijdt dien kandi daat en beweert dat hij door kosters en katholieken ondersteund wordt om de republiek hatelijk tema ken. Den 21 Mei hebben er reeds in eene vergadering te Lyons wanorders en gevechten plaats gehad. De Koning van Griekenland, Georgius, is te Parijs bij meester Gambetta om zijne hooge bescher ming te bekomen tegen den Turk: en zijne gemalin is bij den czar te St-Petersburg, ook al om den Sul tan te plagen. PRUISEN. De kulturkampf of kerkvervolging herbegint in Duitschland; de onderhandelingen met hetVatikaan zijnafgebroken. Bismark vereischt dat de fameuze mciwetten (of verslaving van de Kerk aan den staat) blijven bestaan, maar hij, minister, zou de volmacht hebben om dezelve volgens willekeur toe te passen of op te schorsen. Zulk een toestand zou erger staan dan hetgeen nu is; op den minsten schijn van wederstand der Katho lieken, zou de kanselier altijd dit zweerd van DAMO- KLES over hunne heiligste rechten doen zwaeicn, en de Kerk zou met handen en voeten gebonden,in ae macht zijn van dien trotschen staatsman. 8 jaren strijden vervolging hebben de duitsche katholieken noch ontmoedigd noch uitgeput;cn zij wachten betere tijden af om hun recht te bekomen. Bismark heeft een deel der correspondentie met i het Vatikaan uitgegeven, het andere zal Rome zeil doen kennen en dan zal men weten aan wie het voort duren van dien rampzaligen twist toe te schrijven is. ST PETERSBURG. Uit d'hoofdstad van Rusland wordt getelegrafeerd het overlijden der Keizcrinne, j een mcnsch van jaar 1824, dochter van den groot hertog van Hessen, die veel afgezien heeft, alhoewel, ja omdat zij een keizerskroon deelde: veischeide oor logen beleefd, de wreedaardigheid jegens de Polakken gezien, eindelijk den opstand der Nihilisten, de mooi) derijen onder't groot, de gedurige aanslagen tegen haren Echtgenoot, het springen van 't Paleis waar zu doodziek lag, zijn dat geen kruiskens waaronder mjf, nige andere vrouw vroeger zou bezweken zijn! El» dan nog den troost niet genieten van 't Christcr.c Geloof; een Luthersche zijn. vaneen Religie die door den Staat moet onderhouden worden,gelijk fin BelgiV 't Staatsonderwijs. Een pijnlijk leven en een droeve dood; ze was met Keizer Alexander getrouwd in 1841, den 28 april verders vinden wij geen bij zonde." j nieuws in Rusland, tenzij dat er veel Nihilisten gc- vangen worden; dat de keizer vermindering van stra'" gegeven heeft aan Dr Weimar en zijn bende, en da, er nog altijd spraak is van 'nen oorlog met China, aj waar men zich tot 'ne zwaren oorlog gereed maakt-," Laat ons nu eindigen met AALST. Aalst heeft zondag een schoon Processie gehad. 't Allerheiligste was voorafgegaan door groepen maagdekens, door Confreriën en Congregatiën, Ge nootschap, Sociëteit St Vinccntius, de Koninklijke Harmonie, den Clergé der Stad; 't Allerheiligste was gevolgd door d'achtbare Heeren Burgemeester, Sche pen en Raadsheerende haag werd gevormd en 't orde gehouden door het bloeiende Pompierskorps; prachtige rustaltaren, al d'huizen bevlagd en verlicht, en de Beiaard die voor den eersten keer speelde Ach, de Volkeren zijn nog Christen inde ziel; de lasteringen en bespottingen eener drukpers die niets eerbiedigt, hebben op 't katholiek België een vuil schuim gespreider zijn er die voor hunnen Heer en Schepper niet meer willen knielen, die wegloopen, die zelfs op zijn liber-penseurs de Processie trotse'e- ren, maar dit schuim weg, ge vindt nog het oud Roomsch-Katholiek Volk, zelfs onder velen die getal en sterkte geven aan de liberale partij.... Welk Is de toestand eer Kiezingen? Kr moet dit jaar gekozen worden, waar in 1876 kie- zitig is geweest. Toen was er strijd te Antwerpen, te Nijvel, leArlon, te Marche.te Ncufchateau, te Virton, te Brugge, teVeurne, te Oostende, te Iperen, te Namen en te Pliilippeville. I)e Katholieken wonnen te Antwerpen met 170 stem men, te Marclie met 178, te Neufchateau met -10, te Virton met 06, te Brugge met 40, te Veurne met l-iu, teJperen met 100, te Namen met 300 stemmen. I)e liberalen wonnen te Nijvel, met -200, te Arlon, met 150, te Oostende met 200 en te Pkilipville met slechts 10 stemmen. Te Mechelen.Turnhout.Brussel, Leuven, Bastogne, Kortrijk, Dixmude, Rousselare, Thielt en Dinant was er geen strijd. Dit jaar echter komen de liberalen op te Mechelen, te Leuven, te Kortrijk en te Dixmude. Indien de Katholieken winnen te Nijvel en te Thi- lipvilie, en hunne mannen behouden in d'ander plaat sen, dan moet liet liberaal Ministerie de kussens af. Is't Ministerie niet weg. dan blijft het toch maar, door behulp van partijdige wetten en van valsche kiezers, Na de kiezing van dijnsdag aanstaande, ('t is gelijk hoe zij uitvallen) zullen wij niet innige overtuiging èn met beste inzichten,zonder opzicht van opinion en per sonen, uit alle onze krachten blijven strijden en schrij ven voor een Vrij Leger en het Vrij Onderwijs. Er zijn Represantanten die somtijds zeggen De Koning wilt dit of dat niet Als de wil en de grillen van den Koning altijd moeten volbracht worden, dan moeten er geene Represantanten zijn; verders de Re presantanten zijn gekozen, niet om don onredelijken wil van den Koning, maar om den redelijken wil van de Kiezers en van het Volk te verdedigen. Een vriend uit Brussel zendt ons liet volgende: Heer Opsteller van 't Land, gij zegdet in uwen ia at sten N°, dat de wet, de wetmannen en schrijvers dikwijls met de eerste en vetste brokken weggaan, als er iemand bankroet speelt; dat is waar, maar gij moest er nog bijgevoegd hebben dat de wetten meest altijd de oor zaak zijn dat d affairens in de sterfhuizen, bankbreu ken en in menige andere gevallen, blijven hangen en dat alles in roeden en wissen vergaat. Ik kan hon- derde gevallen bijbrengen waar de vereffeningen der sterfhuizen jaren lang in den draai blijven en zeer veel geld kosten, omdat er weeskens tussclionkomen. Men heeft veel wetten gemaakt om de weeskens te be schermen, doch verschelde wetten dienen veel meer 0111 de weesketïs te pluimen. En voor wat aangaat de bankbreukenmen mag zpnder aarzelen zeggen.dat de creanciers dikwijls van 50 tot GO ten honderd zouden trekken als zij vriende lijk overeenkomen, daar zij nauwelijks 10 ten honderd krijgen, als zij met de wetten en de wetmannen te werk gaan. Ik kan een geval bijbrengen waar erfge namen van eenen schuldenaar nretgereed geld wilden 80 geven aan de Creanciers; doch deze, opgemaakt door 'nen geslepen pennelekker, hebben dien redelij ken voorstel met aangenomen; en wat is er gebeurd? Dat sjiel duurt nu al 12 jaren en is nog niet uit; éene zaak is zeker, te weten, dat zelf de geprivilegeerde Creanciers geene duit meer te verwachten hebben. Zeerwel zegt zekeren bankier van Ronsse als hij in eene bankroet er tusschen zit: niet procederen, zulde, niet veel kijven, maar. laat ons algauw pakken en verdoelen water nog te vinden is; zoo niet, wij zullen alles verliezen en misschien nog geld moeten toeleg gen. Wij moeten dan zeggen: Heere! verlost ons van het groot getal en van de complication der wetten. X Elkeen begint te vreezen voor schrikkelijke ver woestingen en wreedheden in Frankrijk, omreden dat bijkans geheel Frankrijk God- en zedeloos gewor den is. De Socialisten en Communards gaan er aan 't hoold komen. Veel geleerde en wijze lieden zeggen dat Belgenland niet lang meer kan bestaan, omdat er onder het volk in de steden, dorpen en gemeenten, immers overal, te veel verdeeldheid, twist, tweedracht, vijandschap, liaat en nijd en ook aio. bestaat. Het spreekwoord zegt: Zulke o. au... zulke overheden zulke onderdanen; he wel, meosi ai de Keizers, Koningen, Presidenten, Ministers, Wetge vers eu Overheden staan op en voeren oorlog tegen God en zijne Kerk, togen zijne wetten en zijn bestier; die verderfelijke voorbeelden worden, eilaas! meer en meer gevolgd van het volk; en aldus hoorton ziet men dateral werklieden tegen hunne bazen, dienstboden tegen hunne meesters, onderdanen tegen hunne Over heden en zelf kiriders tegen hunne Ouders opslaan. Waren de kleine burgers en landbouwers, de am bachtsmans en werklieden, immers het volk in ons Land, zoo God- en zedeloos als de grooten van de we reld, er zou welhaast eenen algemcenen opstand zijn tegen alle macht en gezag. Er is voorde toekomst veelte vreezen, voornament- lijk. omdat de vijanden van God. Kerk en Volk met helsche inzichten en duivelsche listen werken om het volk goddeloos te maken en te boderwn tot in 't merk zijner beenderen. Om dat kwaad en ongeluk te bewerken, gebruiken die booze lieden twee groote en machtige middels, to weten: het soldatenleven en het onderwijs. Het is gekend dat meest al de groote èn kleine offi cieren Fnincmacons en Vrijdenkerszijn, men vindt er al die socialist en communard zijn. Die verderfelijke gasten zijn er oj» uit om de jonge recruten te bederven en ze eerloos en goddelooste doen leven. Men weet dat zij maar al te wel gelukken, want de middels van verderf ontbreken niet, en zeer dikwijls wordende oflicierkens beloond, namatezij weinige of vele jongelingen misleid hebben. De tweede middel is: het onderwijs en de opvoeding. Het is hierom dat de Vrijmetsers overal geuzenscholen bouwen en geuzenmeesters en geuzenmeesteressen aanstellen; het is om dezelfde reden dat zij weihaas* (misschiennog deesjaar)eene wetzullenmaken,krach tens welke het onderwijs en de opvoeding der jeugd zullen verplichtend en kosteloos zijn en bovenal god deloos en zedeloos. Ja! dat zullen ze doen, men moet niet veel verstand en geen het minste vooi uitzicht hebben, om dat te zien en te weten. Wat hier meest te verwonderen en te betreuren is, en wat men niet kan begrijpen, is: dat er hier en daar nog eenen mensch gevonden wordt, den welken zich niet opentlijk en krachtdadig verzet tegen de heden- daagscho geuzenscholen en geuzenmeestersj Zulke menschen, welkdanig zij ook uitwendig schijnen te zijn, moeten weten.dat wolvenmet schaaps klederen, en duivels in engelsgedaanten allergevaar lijkst zijn. LEGER EN BURGERWACHT. Durft er éen liberaal wedden, dat de Ministers niet van zin zijn de Maas-vallei te versterken, dus nieuwe manschappon te vragen, en van de Burgerwacht een na tionale reserve te maken Durven zo dat? Neen Dit zoo zijnde, laat ons eens zien welke zware last de Burgerwacht voor do Landbouwers zal zijn. Gaat naar Brussel, Luik, Antworpon, en bijna alle zondagen komt gij do garde-civikken tegen ze leeren daar hunnen dienstze concurreoren tegen de soldaten ze brongen g'heel hunnen zondag morgendover,mot 't go- weer op den arm. Voor de steêmans is dit lastig en moeielijk voor do buitenlieden, nog honderd keeren lastiger; vermits do landbouwer de Zondagrust meer noodig heeft en dat er 's Zondags, gelijk in de week, moet gezorgd worden voor de kostelijke bewoner3 der stallen, voor 't vee, dat 't lo ven van don boer en den rijkdom van 't Land is. En nogtans, dit zal gebeuren als do liberalen op do kussens blijven de Vrijmetselarij beeft haar woerd go- geven van de krijgslasten te verzwaren, en de Vrijmet selarij ziet met belang, alles wat de zondagrust komt schenden. Geachte Landbouwers, vergoet dus niet dat 't Libora- lisraus. niet alleen 't Geloof en de Zeden wilt wegnemen, maar ook uw geld en uwe kostelijke zondagrust. 9« Vervolg. Ik verwachtte mij eraan, riep generaal Drenttin, 't is de re volutie die begint, maar wij zullen ons verzetten tot het einde toe. Inderdaad, buiten werden de gendarms aangevallen, dooreen groote menigte die riep: Leve de Keizer! weg met de Policie! en terwijl deze volksoploop hier plaats had, werd dc vrijgesprokene Vera in triomf rond St. Petersburg gevoerd. D'oppcrhoofdcn der Policie, door zulke stoutmoedigheid getergd, zonden 't bevel van Vera aan tc houdenen in 't geheim naar Siberië te sturen, maar toen de Policie dit bevel ging uitvoeren, was Vera spoorloos verdwenen. IX. HET GEHEIM KOMITEIT. Gelijk de Syberiaansche gezegd had, met de vrijspraak van Vera en den volksoploop te dier gelegenheid, werd er van de Nihilisten gesproken en geschreven, in alle landen van Europa en zelfs in d'ovcrzeesche gewesten. De Policie, door hare strenge maatregelen, de gazetten, door hunne artikels dikwijls opgegeven door een lid dei sekte, dit alles bracht bij om de sekte berucht en gevreesd te maken. 's Anderdaags hingen er op de muren van St. Petersburg plak schriften, die de Policie uitgaven als een vuige moordenaarsbende, 't Volk en den Keizer vijandig en Rusland tot meerdere verdrukking zullende brengen. Terzelvertijde had generaal Drcnteln bericht ontfangen dat den zelfden avond zijne zaak zou onderzocht en gevonnisd worden. De Syberiaansche had den dag overgebracht met de gravin Fe dora, thans meer dan ooit aan de sekte verkleefdlangzamerhand werkte de Governante om haar ons in haar hert de wreede gevoe lens der geheime sekten, te planten, en haar te bewijzen dat 't Volk, zoowel als de Keizers, eene rechtbank mag inrichten, schurken ter dood vcroordeelen en de vonnissen doen uitvoeren. 's Avonds begaf zij zich naar de oude gieterij van Ostroff, een eenzame en verlatene plaats. De Syberiaansche klopte drïj maal. Een vensterken werd opengeschovenze sprak het ordewoord en werd binnengelaten, zonder cenig licht over 'nen donkere koer ge bracht en stond nu voor een ijzeren deur. Dc leidsman had haar verlaten. Nadia klopte eerst c'en maal, dan nog 3 keeren rapper, dan 2 kee ren traagzaam; dooreen onzichtbare hand werd de deur geopend en weer gesloten de Syberiaansche zag niemand Wie zijt gij vroeg eene stem. Zij zegde haren naam.Weet gij dat niemand hier ongeroepen komt en er levend uitgaat? Ik ben gevraagd en geroepen. Geef de tcekens De Syberiaansche gat dc teekens. Plaats u daar. Er schoof iets rond gelijk in de vondelings- huizen, en Nadia was weer alleen.doch zag in de verte een licht. Vooruit, riep eene stem; en binnen, zonder kloppen; men ver wacht u. De samenzweerdster ging door eenen langen, donkeren, killigen gang; op 't einde kwam haar een warme lucht tegen; ze geraakte voor een deur, duwde ze open, trad binnen, en wat zag zij? Eene groote zaal met steenen vout, wel verwarmd en verlicht; op 't einde dier zaal eene breede tafel met roode tapijt, tot op den grond; zes mannen achter die tafel met maskers over hun wezen; voor eiken man, aan 't bereik der hand, lag 'ne ponjaard en 'ne re volver. Voor de tafel was een blok hout, waarop een boek lag tus schen 2 ponjaards. Van weerskanten de tafel stonden twee manske rels, met een blinkende bijl in d'hand. Boven de rechters, in groote létters op 'ne zwarten grond, hingen, in 't rood, de woorden NIHIL. De Syberiaansche was verschrikt noch verwonderd over die ver tooning, waarmee al de geheime Sociëteiten hunne leden ontvangen; ze sloeg haar oogen op de gemaskerde personen en trachtte te ver geefs iemand te erkennen. Wie zijt gij? vroeg de President. Nadia Petrowna, dochter van 'nemartelaar der vrijheid. Wat wilt gij doen? Mijn vader wreken, de tirannie bevechten. Wat vraagt gij Deel te maken van 't Geheim' Komiteit. Verschrikkelijk zullen uwe plichten zijn Ik weet het. Onverbiddelijk zijn onze wetten. Ze zijn mij bekend. Het minste teeken van aarzeling of verraad wordt met de dood gestraft. Volherdt gij in uwe vraag Ikvolherd. Onderwerpt gij u aan al ons reglementen Aan allen. De President gaf een teeken en een lid des Komiteits gaf lezing van de reglementen, die niets anders behelzen als haat aan God,haat aan de Koningen, haat aan de samenleving, verloochening van zijn eigen, volstrekte gehoorzaamheid, volkomen bescheidenheid, altijd en immer onder de straffe des doods. 't Geen de Religieusen met vrijen wil beloven en uitvoeren, voor 't goed der samenleving, de geheime Sekten, onder de inblazing van Satan, beloven en voeren het uit, tot verderf der Samenleving, «n op straffe des doods. En men ziet Keizers en Koningen, en men ziet grooten van de wereld, de wonderbare inrichtingen der H. Kerk bevechten, en de vuige benden van Satan aanmoedigen't is het vuur omhelzen en de waterbronnen stoppen. Gij hebt gehoord en verstaan? sprak dc President. Ik heb gehoord en verstaan. Gij volherdt Ik volherd. Treedt dan bij en zweer. Nadia ging tot voor den "blok, legde hare hand op den boek, dc twee mannen met de bijl kwamen bij en hielden hunne bijl boven t hoofd der Gouvernante Een onzer broeders, sprak de President, gaat u den eed voor lezen, zeg hem na, woord voor woord. Die eed was afgrijselijk; Nadia zegde hem na, zonder beven, met eene stem die als metaal tegen de gewelven klonk. De bijlen gingen van over haar hoofd en de President sprak als- volgtNadia Petrowna, ge zijt dood als lid der Samenleving die gaat vallen uw naam zelf behoort u niet mcertoe; ge zijt van heden at Pijkevrouw, en "t is aldus dat gij voortaan ziilt teekenen. Nu heb ben wij voor u geen geheimen meer. bezie en erken ons. Deze woorden gezegd hebbende, trok hij zijn masker at. Nubius, riep zij. Ja, Nubius, in de wereld gekend als Tarakanof, rechter tc St Peterburg. Een tweede masker viel. En Nadia herkende in dien samenzweer der baron Gunterwald, een der chefs van dc geheime Policie, de rechter hand van generaal Drcnteln. Een derde vallende masker toonde 't wezen van Docteur Edward, een der voornaamste genecshceren van St Petersburg, de vertrou weling van al de groote huizen. I)e vierde rechter was een kapitein der kozakken. De vijfde een Jood-bankier, de zesde, een bureel-overste van 't Ministerie. De twee bijlmannen waren officieren van 't leger. Nu verstond de Syberiaansche hoe al de maatregels der Policie verijdeld werden, nu begreep zij de macht en de lengte van den arm der geheime sekte. Aan 't werk! sprak de President. Ponjaards tn dolken, roode tapijt,opschrift, blok hout met boek, alles werd weggedaan en Nubius begon met het nieuw lid te on derrichten over de vorderingen en de plans van 't Genootschap. Er lagen twee kaarten op de tafel, eene van Europa en eene an dere van Rusland. Zuster, sprak de President, haar doende plaats nemen aan dc tafel, hier hebt gij 't veld onzer werkingen; want pcist toch niet dat wij ons te vrede houden met Rusland tc bewerken en den Czar van zijnen troon te werpen. Is dat ons inzicht niet? vroeg Nadia, moet de dwingeland niet vallen Zekerlijk, maar we zijn verbonden aan al de groote steden om, op 't gegeven oogenblik, overal de Religie te bevechten en dc Samenleving uit te roeien. In Italië zijn wij Carbonaris of Garibal- distcnte Berlijn Socialisten te Parijs Communisten hier Nihi listen; ge ziet die roode sterren op de kaart van Europa; dat zijn ons kampen;'t is als een soort van net,'t welk wij spannen, 't zjjn kanons, die wij gereed houden. De gouvernante zag op de kaart, Frankrijk en Pruisen bekleed met tairijke roode sterrekes, Italië niet min. Belgenland ook een sterk getal, in evenredigheid zijner grootte. Rusland had er 't min ste van al, maar 7 of 8. (Wordt voortgezet). 1

Het Land van Aelst | 1880 | | pagina 1