NAGRAS, /Openbare Verkqoping van: PERCEEL LAND Verbef ZatnJ'daë U September 1880 HUIZEN, eenen LUSTHOF, MARKTPRIJZEN. Hopmarkten. Bericht -voor de Jacht. alle geloovige, die op 8 September, Feestdag van 0. L. Vrouw Geboorte, waardiglijk gebiecht en ge- communie ceerd hebbende, devotiglijk zullen bidden, ter kapel van Meuleschette, volgens intentie van Onze Moeder de II. Kerk. Woensdag 8 7ber, Feestdag van O. L. Vrouw Ge boorte, om 7 1/2 ure gelezene Misse, 's Avonds om 7 12 ure, seripoon door den Eerw. Heer Paquay. Op de volgende dagen der Octaaf, ter uitzondering van den zondag, om 7 l/*2 ure, insgelijks gelezene Misse. Alle dagen der gezegdeOctaaf.'s avonds om 7 1/2 ure zal in de voornoemde Kapel den Rozenkrans gelezen worden. l)e Confrérie van O. L. V. van Hal, te Aalst, doet dees jaar hare Bedevaart den tweeden Zondag van September, men schrijft in tot den 8sten, bij den Kapelmeester Collin, aan 't Slachthuis. Vandaag zal, als 't Godblieft, te voet naar Halle gaan, voor zijnen 50stenkoer, de achtbareAalstersehe werkman Leo Vlasschaert. Bedevaart naar Hal, op 2den zondag van Septem ber, prijs 1,85 fr. heen en weer Aalst. Inschrijving bij 1. Redant, Erpe. LOOPENDE NIEUWS. - In Hongarië had ccn groote koopman al zijn bedienden bij de zoo gezegde Staatskerk ingelijfd, 't is te zeggen geus en liberaal gemaaktna eenige maanden bemerkt hij dat hem 120,000 gulden gefraudeerd en ont futseld waren.Hij heeft al zijn bedienden afgedankt en zoekt nu geloovige lieden. Te Parijs in de voorstad Montmartre, leeren z'aande kinderen der geusche soort op straat zingen: Aux armes! char- cutiers! prenez vos tabliers! pour hacher lescurés, en faire des pate's! ..Te wapen, verkensslachters, uw voorschoot aangedaan, om pastoors te ver moorden en in kipkap te slaan. D offici- eele meesters en mamezels mogen voor niet naar Brussel gaan. voor niet naat d'Expositie zien, de theaters, enz. enz. enz. Wat worden die menschen door de vrijmetselarij aangetrokken en gefavori seerd. Och, ze chikken genoeg af, in hun ledige scholen. Te WlEZEzijn af te kaatsen, 12 zil veren zakuurwerken, bij Benoit Van Stichelen 't is de laatste maand om in te schrijven. Er is te Brussel een parade geweest van vrijmassons en een Congres van Vrijdenkers. De Vrijmetsersko medie gebeurde in't donkerde vrijdenkers heb ben gedekreteerdMensch, beest! dood, alles dood! leven, om* te genietenDie vuige kerels zullen de menschen nog onder de verbeesting brengen. En dat geboefte wordt door ons gouver nement ondersteund't ls schande! 't roept wraak! De E. H. Nerinckx, Pastoor van St Catelynen, te Brussel, ligt onder zijn kerkerechten. M. Gounod, heeft een groot oratorio verveerdigd en zal het voor 100,000 fr afstaan. Vreemd nieuws, op zijn liberaals: In Spanje zijn 36 geu zen veroordeeld voor schriftvervalsching. De Socialisten hebben een vergadering gehouden, te Turgovie. op 't kasteel van Wyden. De Paters Jesuieten uit Frankrijk verjaagd, en in den Elzas geboren, mogen op 't Duitsch grondgebied verblij ven. Frankrijk zal met zijn domme streken, den Elzas en Lorreinen van hun oud-Vaderland ver wijderen. Te Parijs is een gekende geus op vlucht met een jonge vrouw en heeft een deel der fortuin mee van zijn wettige echtgenote.... 't Is het soortje! De Prins van Oranje heeft te Pa rijs zijn opdracht gedaan, als Vrijmetselaar. Die koningskes en prinskes nemen hunnen toevlucht tot de Vrijmetselarij die met de keizers en konin gen speelt gelijk de kac met de muis.Men zegt dat 't Ministerie van Oorlog dees jaar ioi3 rempla^anten te kort zal hebben; vele graven en barons, vele rijke heeren willen niet meê voor i 't Vrijwilligers leger; zij zullen het zich bitter be- klagen, als het te laat zal zijn. In alle geval, de 1 burger en landbouwer.de werkende man wilt meê; 1 en dat is genoeg Voorwaarts, tegen de Bloedwet en voor 't Vrijwilligers-leger! Da Journal de Bruxelles heelt over eenige dagen geschreven, dat het onderwijs, ingezien de hedendaag- sche gedachten van sommige lieden, niet teenemaal onafhankelijk kan zijn van den Staat; in andere woor- j den dat de Staat zijuo scholen moet hebben. Integeri- deel, alle weldenkende liedenen minnaars van vrede en eendracht zeggen met innige overtuiging dat het staatsonderwijs kan en moet afgeschaft worden. De mannen van den Journal de Bruxelles zitten en ver- keeren te Brussel veel te veel bij de mannen van het j Hof en bij de gouvernementele moeials. Do vrijmetsers, die in Europa bijna overal aan het hoofd van het land zijn, hebben drij middels om het volk te bederven. 1° De gevangenissen. 2e Het on- derwijs. 3* Het leger. Dogenen die slecht zijnde om hunne misdaden naar het gevang moeten gaan, komen er nog slechter uiten do kinders en jongheden wor den meest allen verleid en bedorven in de Staatsscho len en in de kaserns.... Dit zegt alleman. De Domkerk van Keulen is voltrokken, maar niet volgens hot oude plan, zoo men zegt door Satan gele verd en door hem verklaard nooit te zullen voltrok ken wezen. De toren dier kerk is 1(30 meters hoog te Hamburg heeft de groote toren eer.e hoogte van 144 meter; te Roomen 143 meters; te Strasburg 142 me ters; te Weenen, 135 meters te Freiburg, 125 te Antwerpen, 123,40; te Florencié 119; te Londen 111; te Berlijn 88; de toren dor O. L. Vr. Kerk te Parijs is maar 81 meters hoog. Petroolwaggons. Uit Riga wordt geschre ven, dat op 12 dezer aan de Riga-Diinaburger-statio aldaar een groot aantal aanzienlijke koopliedeu bij eengekomen zijn, ten einde de aankomst van den eer sten petrooltrein van 39 waggons af te wachten, die rechtstreeks van Baku te Riga aankwam, en met groot gejubel word begroet. Dio waggons zijn zóö gemaakt dat zij de vaten, welke in het zuid-oosten van het rijk zoo moeielijk te maken zijn, overbodig maken, daar de olie in de waggons gepompt wordt. De Baltisch Russische waggonfabriok levert die wag gons voortreffelijk. ALS de koeibeesten gesteken zijn door horsels, wespen, bijen, adders of andere venijnige dieren, en als de huid dier kostelijke menschendienaars oploopt, somtijds in builen die heet, pijnlijk en ontstoken wor den, wat dan gedaan? Ditgezwol moet gereinigd worden, dat al't vuil bloed er uit is, daarna bestre ken met olie of traan, en er 'ne pap opgelegd van natte kleiaarde met azijn vermengd.... Algemeenen regel, voor menschen en dieren: de wonde zuiveren, er allo aan 't lichaam vreemde voorwerpen uitdoen, dat is een allereerste noodzakelijkheid... Juist gelijk in den oorlog de kogel uit 't lichaam moet, zoo ook moeten in kwetsuren enz., de splinters, scherven, stukskes hout, glas, enz., uit de wonde, en dan helpt natuur de remediën ter genezing. OM lodergetuig van 't schimmel en van de ratten te bewaren, doe wat olie van terpentijn op 'ne wollen lap en overwrijf er 't leêr meê. BESCHIMMELD brood eten, niets is ongezonder weet ge wat de Duitsche pachters doen om hun brood gezond te bewaren? We gaan 't u zeggen Zoohaast 't brood uit den oven is, doen zy het in eenen meelzak, waarin nog wat meel gebleven is, ze binden don zak toe en hangen hem op een drooge frissche plaats. Zoo blijft het brood 4 a weken goed. Als het gaat ge bruikt worden, borstelen zij 't brood af, leggen het ne nacht in den kelder, en 't is brood, zoo malsch als kramik. De spraakkunst der soldaten. Onderofficier In hoeveel deelen wordt bij de soldaten de kunst van spreken verdeeld - Rekruut: In 3 deelen, ten eer sten zwijgen; ten tweeden, niet spreken; ton derden, den mond toe houden De helft van twaalf is zeven; kijk zelve of het zoo niet is XII vu. 1000 schrijven zondor nullen, wie kan dat ziehier 9119,9/8. Kent gij een woord dat, als gij 't achtste deel er van neemt, er u nog een achtste overblijft •&}S?qoc 'ejsjqo«z LATER NIEUWS. Aalst. Donderdag is in de Bergemeersschen "t zoontje van August De Rouck van eenen boom gevallen en had de bil en waarschijnlijk rleschouders gebroken. Hij is aanstonds ter verpleging naar't Inspekteur Van Hauwermeire wordtin 't Verbond genoemd: achtbare heer, verdienstvolle Inspekteur, knappe redenaar, die een gevoelvolle uit het hart komende ware taal heeft, hem eigen.. Een oud spreekwoord zegt: Eigen lof stinkt. ]¥(:- •3- Het Nr van Vrijdag van De Werkman zal een extra-nummer zijn, uitsluitelijk hande lende over Onderwijs en Scholenvermindering van prijs, als men er 5o of meer neemt. Er zou rond do zwemplaats'ne Champetter moe ten staan. St Lievens-Essche. Donderdag is de drie woonst van L. Beerens en zijn schoonzusters afge brand; alles was verzekerd. Denderleeuw. Groot Schoolfeest, zondag 5 September, in de nieuwe School van 't Klooster; ten 4 ure namiddag; Toonkundige oefeningen en Voordracht door den heer De Bkuckzr, van Antwerpen. Ingang vrij en kosteloos. Deurne. Een menigte landloopers zijn aange houden; de berghuizen en goudwinkels worden onderzocht; de kleine Elisabeth wordt bij al de aangehoudenen gebracht, doch heelt nog de perso nen niet herkend, die zij ontmoet heelt, korls na de misdaad. St-Joost ten Noode. -- Woensdag is de ge naamde Rutteu, tapissier, uit een venster gevallen het hoofd vooruit, was den schedel gebroken, werd naar St Jans-hospitaal gedragen en gaf er den geest. Donderdag, in dezelfde wijk, is een jong scha liedekkerken van 15 jaren, van het dak gevallen en werd erg gekwetst aan 't hoofd, verhospitaald. Namen.—Degevangenen van 't verbeteringshuis zijn in bevigen opstand geweest; de gendannsen de troepen zijn moeten komen. Men bemerkt dat de gevangenen zeer weêrspannig zijn geworden, sedert datdeprinciepeuvangodsdienstigheiduithetgesticbt zijn gebannen. Juist gelijk in een slad van Fran krijk; men verjaagde de nonnen uit't gasthuis; er ontstond een uokziekte en al de geuzenmeisiens namen de vlucht. Frankrijk. Al de Jesuieten zijn uit hunne Collegies gezet; Frankrijk verjaagt zijne geleerdste en deugdzaamste Ingezetenen; in verschelde steden hebben de veronlweerdigde volkeren geroepen, ja geroepen in de presentie van Procureurs, Rechters, Gendarms en Agenten: Leve de Jesuieten Weg de dekreten Antwerpen, 3 sepr. Dezen morgend is er in de statie alhier een smartelijk ongeluk gebeurd. De genaamde Karei Deroeck, geboren te Oostacker, soldaat bij het 4C regiment lanciers, is onder eenen trein gevallen en vermorzeld. Het lijk is naar het militaire gasthuis gebracht. HOP. Aalst. De plukking van dit belangrijk veldgewas is begonnen; tot heden is het moeielijk de opbrengst te bestatigen, des te meer dat d'eene streek min bevoordeeliga is als d'andere. Hadden de hoppevelden in deze laatste dagen,eenigevlaags kei regen gehad, de opbrengst zou merkelijk aan gewonnen hebben. In 't algemeen zal d'Aalsters' Hop van goede hoedanigheid zijn. Heden, zaturdag, zijn 100 zakken nieuwe Hop ter markt gebracht en verkocht aan 55 tot y5 fr. Verkoop, tamelijk rap. Tijdingen uit Amerika spreken van een voor deelige opbrengst in die streken. Vlas houdt goed zijnen prijs staande. Zie hier wat er op de voornaamste vlasmarkten is be steed geweest: 4,5otot 5,5o fr. te Aalst, 2,10 fr- te St Nikolaas, 4 tot 5 Ir. te Deinze,5 fr. teThielt. 4,83 fr. te Brugge, alle per drie kilos. Werk gold 3 tot 4 fr. en garen 9.50 tot 10,75 fr. De gang van een en ander was licht rijzend. De markten waren maar flauw bezet. BURGERLIJKEN STAND. GEBOORTEN- Mannelijk 5 Q Vrouwelijk 4 j HUWELIJKEN. P. Bombeeck metsersg. met M. Perdaens z. b. C. Van Reraoortel huissch. teEIsene met J: Van [Mol. OVERLIJDENS A. Cambier wed. Cornelis, z. b. 77 j. Leopoldstr. C. Van Geetruy, twijndersgast 19 j. Neerhof. 12 kinderen onder de 7 jaren. De KLEINE RENTENIER(eenigste vlaamsch fi- nantiëel blad) wordt, voor Een Frank, gedurende 52 achtereenvolgende Zondagen gezonden. (Men zie de Aankondigingen). Door 't ambt van den Notaris EEMAN te Erpe, Openbare Verkooping van verscheidene koopen extra schoon Nagras, wassende op den Kasteel- berg te Erpe, dorp, op Dijnsdag 7 September 1880, om 3 uren stipt namiddag. Dooi1 't ambt van de Notarissen J. Verbrugghen, té Aalst, en Eeman, te Erpe. 1° 4 Werkmanshuizen, te Aalst, od de Hooge- vesten, wijk A, nummers 699l, 699m, 699n en 699o, ieder ter grootte van 30 centiaren. Ingesteld fr.2140. 2° 20 aren 30 centiaren Boschgrond, te Den derleeuw, wijngaarübosschen, wijk B, nummers 4421e en 1421c. Ingesteld Ir. 200. Z1TDAGÈN: Instel Vrijdag 3 September 1QQn Verblijf 17 iy8U Om 4 uren namiddag ter Ark van Noë, bij Josephus Foncée te Aalst, Molenstraatpoort. V Gewone groote verkooping TAN onder Denderleeuw en Liedekerke. De Secretaris P. REDANT, te Denderleeuw, zal uoor bevoegd ambt openbaarlijk verkoopen op Dijnsdag 14 September 1880. 1 Om 2 ure fix namiddag, aan den voet der koopen A. Wegens den heer Secretaris De Cuvper, te Welle 91 aren Nagras, in koopen verdeeld, op de Droogeweide, in den gewezen Koeimeersch van Bt. Collyns. B. Wegens den heer Bt. Van der Poorten, te Denderleeuw 2 koopen Nagras op de Droogeweide. 2® Om 4 ure fix namiddag, ter herberg van sieur De Paepe, sluisraeester te Denderleeuw C. Wegens Mijnheer den Baron de Neve: 30» koopen Nagras, in de van ouds gekende Heerensmeerschen. D. Wegens madame weduwe D. Van Santen 10 koopen Nagras op hare goede weideHet Kasteelhof. E. Wegens M'jnh. Bapt. Van der Poorten 1 koop Nagras in de 7 Koeigrassen en 1 dito in den Bruggemeersch. V. Wegens Mijnh. Bapt. Asscherickx: 1 koop Nagras in de 7 Koeigrassen en 2 dito in dm Grootenmeersch. G. Wegens dame weduwe Van de Velde, te Erembodegem: 2 koopen Nagras in den Appelboom. H. Wegens de kinderen Jan Bapt Gouck: 2 koopen Nagras in den Grootenmeersch. EnJ. Een aantal koopen welke op den dag der verkooping zullen aangewezen worden. De verkooping geschiedt met gereed gewoon ongeld en met tijd van betaling voor het princi paal, mits stellende goedgekende borg. Men gelieve het voorts te zeggen. OPENBARE VERKOOPING van een TE NIEUWERKERKEN. De Notaris DE PA UWte Aalst, zal open baarlijk verkoopen, 12 aren Land te Nieuwer- kerken, op het Doornveld, Se B nr 455. Gebruikt door de kinderen Smet. ZITDAGEN: Telkens om 4 ure namiddag ten Stadhuize van Aak ter gewone Zittingzaal van het Vredege recht./ VERKOOPING van ZAAILANDEN EN EENEN MEERSCH, TE AALST EN LEDE. De Notaris MICHIELS, te Aalst, za! met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoo pen Stad Aalst. Eerste koop. Eenen eigendom groot in grond 3 aren 70 centiaren met twaalf Huizekens, gestaan en gelegen op de Burgt, over de Visch- raerktbrug. Twf.edf. soop. Een Huis met den grond, groot 40 centiaren in de Leopoldsfraat, te voren Katteslraat, geteekend N. 48. Aalst Schaarbeek. Derde koop. Eenen schoonen Lusthof, greot 51 aren 12 centiaren, met een Huis en Grond, groot '1 are 10 centiaren, wel beplant met schoone goede en kostelijke Fruitboomeu, Arbusten en Bloemen, omringd met hagen wel gelegen voor Bouwgrond, op hel Duifkensveld of Veld; Aalst, nabij de Dendermondsche kasseide, in de statie van den ijzerenweg. Vierde koop. Eene partij Zaailand en Bouw grond, groot 33 aren 67 centiaren, gelegen op het Veld Aalst, ot Duifkensveld. Vijfde kóóp. Eene partij Zaailand, groot 47 aren 60 centiaren, gelegen op den Molenkauter. Zesde koop. Eenen goeden Meersch, groot 94 aren 91 centiaren, gelegen op den Hoonegem of klein Binnenveld, met een klein deelken op Hofstade, aan de Baardebrug. Zevenste koop. Een perceel Zaailand, groot 8 aren 63 centiaren, en volgens kadaster 14 aren 56 centiaren, gelegen op het Vettebochtveld. Aalst-Mijlbeke. Achtste koop. Eene partij Zaailand, groot 43 aren 20 centiaren gelegen op den Wijngaard. Gemeente Lede. Negenste koop. Eene partij Zaailand, groot 57 aren 20 centiaren, gelegen op den Kleinen- kauter. ZITDAGEN. Verblijf ""T"" Sep.ember 1880. Gm 3 ure namiddag juist, ter Estaminet De Oude Koning van Spanje, bij d'heer Pieter Leleu, Nieuwstraat, te Aalst. Alle inlichtingen zijn te bekomen ter studie van den Notaris Michiels. Markt wel bevoorraadt, met gelijke prijzen Aalst, Tarwe Rogge Masteluin Hav.r Geirst sep. 23 a 17 oo a 18 oo a 17 oo a 17 20 5o 18 oo 22 - 19 oo 19 oo Hoppe(fH80) de 50 kilolOOzak. 055 00a 075 00 28 nug 25 a 20 5* 17 - a 18 18 - a 22 - 17 - a 18 - 17 a 18 - 076 a 0 80 oo oo a o o(3 oo a o7 oo 08 9o a lo 80 i 18 a 2 46 I.ijn/aad oo 00 i zak.o9o Aardappelen roodo 100 kilo 07 - - witle oo Holer per 3 kilo.» 08 a lo 9o Eieren 25 2 27 a 2 45 Vlas per 3 kit) 4 oo a 5 25 Viggena 't koppel 5o oo a 7o oo Lijnwaden ter markt gebracht oo Dito verkocht Boter, getal kilos: 12,338. NINOVE, 31 aug. —Tarwe 27 a 28 Rogge 2o a 21 oo Haver 17 ooa 18 Boontjes 22 a 23 Garst 2o A 21—a Koolzaad 32 - a 32 5o Lijnzaad 3o a 31 Aardappelen o7 oo 08 oo; Boter per t/i kilo 1 4o A 1 6o Eieren per 25 2 2oa 2 4o. ASSCHE, 31 aug. Tarwe25 ooa 26 oo. Rogge 2o A 21 oo Haver 17 ooal8 oo; Garst 18 a 19—, KoolzaadaAard appelen co oo a oo Boter per kilo 3 24 A 3 87 Eieren per 26 2 16 a 2 25; Hop van 1879 per 50 kilo A oo - ZOTTEGHEM, 31 aug. —Tarwe per lUü kilo 25 a 26 oo; Mas teluin oo— aRogge 18 A 19 - Haver 17 oo it 19 - Boonen - a- oo; Boter per kilo 3 36 a 3 9o Eieren per 25 2 ID a 2 36; Vlas per 3 kilo o oo a o oo; Gr konijn, 't stuk 2 5o ii 3 Kie kens, 't koppel 3—43 5o. Beurs-Operatiën. Antwerpen, 3 sep. GRANEN. Markt kalm en zonder verandering. PETROOL. - Officieele kwoteering eidmu;i Betaald. Verkoopers 23 3/4 a oo oo 24 oü A Beschikbare Loop der maand October 23 75 a24 o/o A 23 75 A24 A ANTWERPEN. Middelprijzen por loo kilogr. Tarwebloem, inl. ikwal 37 75 2 38 So Rogge bloem 35 fransche 34 50 duitsche 33 5o woensdag werden ter veemarkt verkocht per kilogram op voet' ol4 stieren, 0,65 e. 132 ossen, 0.8S tot o,'J6 o71 koeien, (J,68 tot 0,74 171 kalveren. o,9o tot 1,00 UOESELAERE, 's dijnsdags. I Witte tarwe por 100 kil. 3o 5o J Koode dito, 24 5o I Kogge, 18 5o Haver, 17 5o Paardeboonen, 00 Aardappelen per 100 kilo, o5 öo Boter per kilo, 3 25 Eieren oer 25, 2 25 DENDERMONDE s maandags Witte tarw Boekweit Vlas per kilo Kemp Boter per kilo Eieren per 25 Aardappels 26 a 27 - 17 a 18 - a 00 1 60 a 1 80 - 0 97 a o 98 2 7o a 3 - 2 35 a 2 65 o7 a Oo 00 KORTRIJK, 's maandags. Aardappels, geio, fr. o5,—ao5,5o roode - (>5,aoo Boter pei 1<2 i-.ilo l,70aG2,— Koolzaadouu,i03k» 65,5o Lijnolie, 105 k. 64,5o MECHELEN. Veemarkt op Nockerspoe 75 stuks inlandsch ras. Van 225 tot o3/5. 514 hollandsch ras. Van 3oo tot o75o. Binnen do stad. 21 stuks inlandsch ras, van 195 tot 295. o9:i stuks hollaudsch ras, van 200 tot 385. ST. NIKOLAAS. Tar we per 100 liters Poldortarwo Rogge Boekweit Haver Duivenboonen, Erwten Vlas, Aardappelen, Boter, Hoei, 100 bussels, Eieren per 26, 23 - 23 1 15 15 14 24 5o 19 5o 5 lc 06 3 49 - 2 18 GELD. Bij den Notaris Michiels, zijn er altijd groote en kleine kapitalen te bekomen aan gewonen in trest, mits bezet op grondgoederen. VERKOOPING TE DENDERLEEUW in de Lange Dagwanden, van veertien hectaren Nag nis -li zware hooikladden. Op Woensdag 8 September, 0. L. V. Geboorte, om 2 uren namiddag. Ten verzoeke van Jh. VAERMAN, onder gowoane voorwaarden. Nancy, 28 aug. HOP: De hop rijpt langzaam en onregel matig. De vroege hop schijnt eenen tamelijk goeden oogst te zullen opleveren; wat de late hop betreft, deze schijnt e lijden door de droogte; de planters rekenen slechts op eenen oogst. Bischwilléh, 25 aug. HOP: Het oogenblik der piukkiug nadert en men is nog niet zeker over de opbrengst van den oogst, zoodanig zijn de inlichtingen over den toestand der hopplante- rijen in tegenspraak in al de voortbrengstlanden. Wat onzen omtrek aangaat, de stad en het kanton Bischwiller, het is zeker, dal de oogst veel minder zal zijn, ouder betrekking der hoeveel heid, dan dien van het verleden jaar, alhoewel er kantons zijn waar de opbrengst zich onder een tamelijk bloeiend aanzien voor doet. Wat de kwaliteit betreft, zij zal integendeel des te schooner zijn daar de staken geen vruchten dragen dan aan hunne bovenste gedeelten; het goede weer dat wij sedert een vijftiental dagen ge nieten, geeft aan de plant de volle rijpheid. De afdoeningen zijn onbeduidend, de spekulanten willen geene prijzen aanveerden hooger dan 50 fr. per 100 kilo. Büsigny, 25 aug. HOPOnder den invloed van een over heerlijk weer, is deze week merkelijk voordeelig geweest voor de hopde klokken zijn lang en indien wij geen tegenstrijdig weêr hebben, zullen wij op een overvloedigen oogst mogen rekenen; men wacht slechts op de rijpheid. Lf.itmeritz (Bohemen), 25 aug. HOPDe plant is sedert 8 dagen goed vooruitgegaan. De kwaliteit is schoon en men rekent op drie vierden van den oogst. Nuremberg, 24 aug. HOP: Wij hebben voor de ceiste maal een belangrijker toevoer gehad: ongev. 15 balen van Baden, Wurtemberg en Stciermark, en in aanzien van de levendige vraag die er thans heerscht voor de nieuwe hop, is deze partij spoedig kunnen verhandeld worden in de prijzen van 150 tot 170 Rm. Heden was de markt nogmaals voorzien van ongev. 15 balen, die, ter uitzondering van eenige balen uit onze omstreken insgelijks 450 tot 470 Rm. bekwamen; de niet drooge koopwaar is moeten afgeleverd worden aan 400 tol 415 Rm. De weersgesteldheid se dert eenige dagen, is zeer gunstig aan den bloei der planten en aan de droogte der koopwaar. De beschikbare stock in hop van 1878, namelijk voor wat de beste kwaliteiten betreft, wordt meer en meer beperkt en dagelijks gaan er partijen in goede koopwaar van de markt. De prima en goede middelmatige koopwaar kost 55 tot 90 Rm., mindere kwaliteiten zijn te bekomen aan 30 Rm. Voor bod van 1878, vraagt men 8 tot 20 Rm. volgens verdienste. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1209 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilo gram op voet zijn: ossen, fr. 0,78 tot i,o5; stieren, fr.0,67 tot0,89; koeien en veerzen, fr. 0,67 tot 0,89. LEUVEN, 3sept. Markt goed voorzien in voorraad en stalen. De zaken zijn kalm en de neiging blijlt gedrukt. De tarwe heeft eenen afslag ondergaan van 5o cent.; de rogge, integendeel, is 25 c. hooger. Bloem en zemelen zwak en zonder verandering. ANTWERPEN. De kuipboter werd heden ter markt per ki logram verkocht, aan de prijzen van fr. 3,20 tot fr. 3,5o. De ponden ot halve kilogrammen betaalde men volgens kwaliteit, lr. i,5otot 1,80. De aardappelen werden per 1/4 hektolitier ver kocht, aan fr. 1,00 tot i,a5. Eieren, per z5, fr. 2,00 tot fr. 2,10 Tarwe, fr. 25,00; Rogge, 2o,5oA22,oo; Garst, nieuwe, Ir. 20a21 M. J. DE COCK-HOFMAN, maakt bij deze bekend dat het voortaan aan NIEMAND HOEGENAAMD, geoorloofd is te jagen op zijne goederen, en bijzonderlijk op't Buitengoed aan 't Muisken, alsmede op de goederen over welke hij recht heeft door voogdschap ot anderszins. Al de Pachters zijn verzocht van wel op te letten. HUIS F. DE GALAN-DAENS, AALST, MOLENSTRAAT. Magazijn van Bureel- en Schoolbehoeften, BOEKHANDEL, BOEKBINDERIJ l Duitsche Kaderslatten, gemaakte Kaders, Prenten van alle groot» ten, Beeldekens, enz. enz. enz. Goede waren, gematigde prijzen. Alsook Boeken voor Prijsdeolingen.

Het Land van Aelst | 1880 | | pagina 3