Het Vrijwilligirs-Leger. tie Schelmstukken der Mliilisten. 12 Zondag 20 Maart 1881. Twee-en- Twintigste Jaargang ©oösötenst, - öaöcrlanö, - Urijljaö, De Moord. Benoeming van den Opvolger. Alexander II en Alexander ill. 1830. Niemand Gedwongen Soldaat. Antwerpen. 30,000 Man meer. Bureel Achterstraat. Gewoone Annoncem 20 centiemen per regel. Annoncen op de Tweede Kladzijde 50 centiemen den regel, Berichten onder't Nieuws, 1 frank den kleinen regel HET LAND \SS, 5 £r.'s jaars, voora bet. Inschrijvingen worden op alle tijd stippen genomen rechtstreeks bij ons of door post of briefdragers. VAN ALLS'! De Keizer Vermoord 2 Kozakken dood 12 gekwetst Een Opvolger benoemd; in massa. Ziedaar het groot nieuws welke deze week g'heel de wereld heelt bezig gehouden Zondag nacht en maandag morgend liep 't onze ker bericht De Keizer van Rusland is doodgeschoten. Het werd bevestigd, de omstandigheden worden medegedeeld, en eindelijk is de kreupelen Bode ons al de bijzonderheden van die wreede gebeurtenis ko men verhalen: 't Was zondag, rond half twee ure, dat de Czaar of Keizer Alexander II, in gesloten, met staal besla gen rijtuig, naar zijn winterpaleis reed; hij was zijne tante de groothertogin Katarina gaan bezoeken en keerde met zijn gevolg van kozakken en policieagen- ten, terug naar zijn Paleis. Nabij het park van Grootvorst Michael ontplofte eensklaps een bom onder het keizerlijk rijtuig een hevige schok; maar 't rijtuig is ongehinderd. De Keizer stapt er uit, roepende: Weihoe! nog de Nihilisten! Chto takuje Opinj Nihilisty Hij stapt uit, zeggen wij, ondanks het roepen van zijn koetsiers, en hij ziet daar 2 soldaten dood liggen en 8 min of meer gekwetst. Terwijl 1 ii zijn oogen rondslaat, heft een persoon uit 't volk, 'ne jongeling met een zwart pelsen man tel omhangen, hij heft den arm ©p, werpt iets naar den keizer, de gióólte van een meloen; die bom springt met een onlzachhjk lav ijl in stukken de Keizer valt; men ziet niets dan rook, waariusschen bloed; men- hoort Alexander II roepen: Menja oubili! Ik ben dood! Men hoort de ruiten aan den anderen kant van 't kanaal brekenmen hoort ge kerm van menigen De rook gaat op, en men ziet den Keizer daar lig gen, badende in zijn bloed, den chako van het hoo'ld, 't wezen vol bloed, het lijf, de beenen vol bloed; hij kan niet opstaan zijn twee beenen han gen maar met de pezen aan zijn lijf; hij ziet nogeens rond en valt in bezwijming, in d'handen van den Grootmeester der Policie en ander Generaals, te aijner hulp gesneld. Men neemt hem op, men legt hem op een slede, men voert hem naar huis; alle Docteurs worden bij geroepen; doch niets kan helpen, en rond halt vier verneemt de menigte die rond 't Paleis geschaard blijft, dat de Czaar Alexander 11door een schelm stuk, van den lijst der levenden is geschaft. De Keizer was dood. De juiste berichten zeggen dat hij niet meer tot zijn kennis is gekomen. Zoo veidwijnt Alexander II van 't wereldtooneel, inden ouderdom van 62 jaren. God alleen weet, wat die mensch heeft afgezien, sedert den tijd dat de Nihilisten de jacht op zijn le ven hebben begonnen. Hij had rust, noch bij dage noch bij nachte; zelfs in zijn Paleis zag hij angstig en bedrukt rond; hij kende geen vrienden meer uit vijanden. Een moord is altijd afschuwelijk, en ge ziet, acht bare Lezers, dat niet de Polakken, niet de katholieke Russen, den kerkvervolger hebben getroffen; maar van zijn eigen volk; menschen zonder Religie, leden van den eersten graad der Volks-Vrijmetselarij. Zooara de Keizer in lijken lag,en in 't vooruitzicht eener Revolutie,hebben de Staatsmannen den Czare- witsch Alexander doen komen, hem als Keizer uitge roepen en in de kasernsdoor de troepen doen erkennen- Alexander 111 heeft op 't lijk zijns vaders gezworen van de Revolutie te bestrijden; maar den eersten dag van zijn keizersschap zijn hem reeds doodsbedreigin gen gedaan, door de Nihilisten,die ook zondagavond, een menigte schriften hebben verspreid. Men mag alles niet gelooven, wat de gazetten der Nihilisten schrijven, want deze hebben als politiek van hunne akten te vergrooten en als iets bovenna tuurlijk uit te geven; maai 't is altijd zeker dat Rus land tot in zijn hert, dooreten is van Nihilismus altijd zeker dat dit Land t©t een groote omwenteling gaai; altijd zeker,dat het stelsel van denKeiztr Paus, (en dikwijls welke Keizerdat bet een htidensche barbaarsche zaak is. Alexander II, die nu reeds onder d'aarde ligt en gebalsemd, was van't jaar 1818,werd Keizerin i855, verloor korts nadien den slag van Krimée, en maakte zich in 1862 en in 1866 op een droeve wijze vermaard door de demping met vuur en bloed van den opssand in Polen; van 1862 tot 1867 ligt er op de Regeering van Alexander 11 een onuitwischbare bloedvek. Alexander II was t kozijntje van den Wilemschen Pruis en bewees hem in 1865 en in 1870 groote diensten, als Pruisen Oostenrijk en Frankrijk over won. Nogtans, zeggen de Franschmans dat hij in 1875 een oorlog van Pruisen legen Frankrijk heelt belet. In 1878 heelt Alexander II den Turk overwonnen, niet zonder groote moeielijkheden en gevaren. Als overwinnaar teruggekeerd, viel hij onder den doodelijken haat der Nihilisten, die in 1879 tn in 1880 verschelde aanslagen op zijn leven deden in Dec. 1879 vloog nabij Moscou een zijner treins in de lucht en in lebiuari 1880 sprong de eetzaal var zijn winterpaleis in de lucht, hij ontsnapte gelukkig- lijk; maar 5o mannen zijner wachtwaren gekwetst. Van 18781011881 is zijn leven een marielie ge weest; dikwijls ontving hij naamloozc brieven, die hem de vermoording aankondigden nu had hij een weinig rust genoten, en ge ziet wat er op gevolgd is. Zijn tweede zoon Alexander III, de oudste is ge storven, zijn tweede zoon en opvolger is van 't jaar 1845 en in 1866 getrouwd met een prinses van De nemarken, waaruit volgt dat het steekt tusschen hem en zijn menonkel van Pruisen. In Rusland is het opentijk geweten dat hij meer Fransch-dan Prüisch- gezind is en dat in den oorlog in 1870, ai zijn wen- schen voor Frankrijk waren. Als groothertog w^s hij TEGEN de beteugeling door de wapens cn YGGIX. vriendelijke toegevendheid; zal hij als Gzar deze gedachten behouden? Zal de moord op zijn vader hem niet verbitterd hebben? De politiek van een land doet dikwijls de persoonlijke voorbelde zwijgen. In alle geval, hij treedt op den troon, in droeve en sombere dagen, 't is hetgeen hij dijnsdag zegde, toen de itaf der Generaals hem naar 't Staais-Palcis bracht, om er den eed te ontvangen: God geve, zegde hij al weenende, dat mijn zoon op zulke wijze den troon van 't H. Rusland niet beklimme! Ja, ze noemen dat, het H. Rusland. Iwan,de wreedaard die alle dagen bloed moest zien, noemde ook Rus land het heilige Rusland!... Ondertusschen, de wenschen van 't Publiek zijn zeker niet voor de Nihilisten-Moordenaars maar ze zijn voor Recht en Vrijheid; ze zijn, omdat de Vorsten zouden ophouden van hand in hand te gaan, met die goddelooze Vrijmetselarij, welke hare man nen naar de slachtbank brengt ze zijn, voor de herstelling van Polen en voor T eindigen van alle 'erdrukking. Eendracht maakt macht; de Belgen hebben dat meermaals bewezen,zij zucblten tot in 1830onder den dwang en de slavernij van Wihem 1, en zij zegden tot maikanderen: liet juk wordt onverdragelijk, wij moeten eene oveieenkomst maken en d'handen ineen slaan! D'overeenkomst wierd vastgesteld tusschen katho lieken en liberalen, en men maakte de Grondwet. Er was dan eendracht, vriendschap en vreugd in het Land. Eet gebeurt dat er onder de beste vrienden en huis gezinnen al eens gekiakeeld en gepronkt wordt; zoo geal bet ook somtijds in do Koningrijken onder de Voikeieu, maar dat krakeeleu en pronken mag niet eeuwig duren; er moet een einde aan komen; want uit verdeeldheid volgt ondergang. Al te lang hebben de Belgen m twist en in vijand schap geleehl; hel is hoog tijd dalaile eerlijke, onaf hankelijke en wijze lieden die hun Vaderland nog beminnen, liet zij katholieken, hetzij libeialen weer d handen ineen slaan en de overeenkomst van 1830 vernieuwen. Katholieke en liberale Ministers en Weigevers liebben groole misslagen begaan, die misslageu moe ien openlijk .en rechtzinnig beleden worden. Al de gekrenkte vrijheden moeten teenemaal hersteld en de gouvernementele macht verminderd worden. Het Volk moet zich zeiven bestieren, onderwijzen en opvoeden; hieioin moeien de steden, dorpen en gemeenten liet recht hebben gelijk in de jaren dertig, van hunne Burgemeesters en Schepenen te benoe men. Onderwijs, Godsdienst, Drukpers, Genootschap pen moeten vrij zijn; geene hatelijke moeialerijen, geene verachtelijke bairklieverijen, geene volkster- gende iukwisilien mogen blijven bestaan; alle ouders, ai men en rijken, moeien op redelijke wijze in bun huis en vooral over hunne kinderkens mogen meester zijn. Het wordt hoog lijd dat de Belgen rechtveerdig, onpartijdig, gespaarzaam en vaderlijk bestierd wor den. De Koning moet de Jaren Dertig indachtig zijn, de Grondwet altijd voor oogen hebben en ze voigens de letter en den geest helpen uitvoeren, bij moet de Va der zijn van zijn Volk, hij mag gelijk wijze en deugd zame ouders, geene lieve kinders maken. .-. De Vrijmetsers hebben drij machtige middels om het Volk te bederven, te weten: degevangenissen, de kaserns en de geuzescholen. Menige geuzenmeesters trekken geld in overvloed om leegganger te loopen en grooten neer te spelen; menige bedienden zijn overlast van werk en trekken nauwelijks genoeg urn te kunnen leven. Het leger en het geuzenonderwijs kost jaarlijks ai over de-2.0 ir. per persoon, over de 100 Ir. per iiuishoutlen eu over de- &),0üü fr.-jper duizend inwo« ii' «aj - vv. 1 JoctTCTac Wv>; Jen geloochend en testamenten gebroken; Sire zwijgt en laat dil gebeuren; wat zal Sire Zeggen en doen als er zal gesproken worden van zijn pfcn?ioen op een half miliioen per jaar te stellen? Volgens de Godsdienstige Week zal er welhaast niet eene parochie zijn in Vlaanderen zonder eene katholieke en Vrije School. Te Lemberge ontbreekt geen geld: 't wordt overal gezegd, maar men is toch nog aan 't bouwen niet. Jantje de plakker beeft zijnen tijd gehad, bij is verdwenen; zoo zal't ook gaan met de Gommissairs en dlnkwisiteurs. opentrokken, hun huist toonden eu tot de zendelingen van Keizer Alexander riepen Ons doodschieten, moogt gij, maar ons Geloof verzaken, u ons kinders leveren, dat doen wij niet!.. Het bloed en leven van een brave ambachtsman oi landbouwer zijn zoo kos telijk, ais't blotd van 't Keizer of Koning.... Voor alle zonden is er vergiffenis; de Keizer van Rusland bad nu een dekreet geteekend dat de Keligieverdruk- king ten deele afschaft; moge de Almachtige hem ge nadig en hermhertig wezen! De heeien Burge meesters en Schepenen moeten langs om meer de knechten en slaven worden van de Gouverneurs en Commissarissen. Wij zuilen daar op tijd en stond wijdloopig over handelen. De President Guiilery der Kamer stond sedert eenigen tijd bij degeuzerij op 't zwart hladje, omdat nij niet üokachtig genoeg was; zijn vonnis was geteekend; en wie weet of minister F'rère niet expresselijk zijn verontweerdiging tegen M. Woeste lieeit getoond De Kamer is nog zon der President; ei is niet veel keus, onder t liberaal; ze spreken van Bara, en zelfs van Janson; dan zou de Kamer zeer vroeg moeten zetelen. Te L., is 'ne nieuwe Chevalier benoemd, waarschijnlijk omdat het grootendeeis door hem is, dat d'oüicieele school eenige leerlingen heeft. Wij gaan terugkeeren tot diep m t Oud Testament, voor wat de kruisiging be treft. TeTemsche, in 't Park van M. den Senator Janssens, stond, maandag al, een kastanjeboom in zijn bladeren;te Temsche diaagt Peer Van Humbeeck op zijn karkasse een simpel Dendei mondenaai ken en 't is er ai meè. Joden en Vrijmetsers hebben te Parijs verbroederd. De vrij metser Gobiet, repre sentant benoemd dooi de Brusselsche kiekens, heelt in de Kamer gereklameerd, omdat de Prisonnier der schooi van Vleckem, (want onderwijzer kan hij niet zijn, zondereen enkele scholier te hébben), omdat die prisonnier van de boeren geen klavers kreeg... Toe, nel hebbers, moeten de mai chesses niet komen, om de klavers uit de boerenhoven te halen Ze spreken van een wreede meeting der Socialisten te Gent, al waar men rond 't hoold der moordenaars bloemen heelt getrest en doodsbedreigingen uitgesproken tegen al de Vorsten en Potentaten... Ge ziet wat er ge wordt van een Volk zonder Religie; een arme Geus, Vrijdenker ol Solidair wordt Revollutionnair, wordt ongedierte dat schrikkelijk bijl... Dat volgt gelijk de pijn op den slag. MAATSCHAPPIJ LOOPEINDE NIEUWS. - Iedereen spreekt over moord op Keizer Alexander; zonder de moord' te ver- schoonen, zijn er weinige die groot medelijden heb ben voor den Vorst; men berionere zich de talrijke Poolsclie grijsaards, vrouwen en dochters,blootsvoets naar Syberië geleid en met lanssteken voortgedreven; men denkt op de Poolscke boeren die hun kleèren MEDEBURGERS, Nog zijn de Oorlogslasten niet drukkend genoeg, j Neg is het niet voldoende, in de oogen onzer Besiuur- ders, dat de Bloem onzer Jongelingschap jaarlijks als Dastveenaar de Kazernen gedreven wordt; niet genoeg dat in ons onzijdig België het beste deel onzer inkomsten aan het Soldatenspol opgeofferd; niet genoeg dat Hon- i!o! dnn Miljoenen zijn weggesmeten aan Forten en Ka- sueeieri; die, gisteren gebouwd, vandaag reeds 'worden afgekeurd, om door nieuwe, even kostelijke vodden, te worden vervangen. Neen! dat alles is niet genoeg. Zij willen meer hebben. En meer, veel meer gaan zij nemen. Een Reserve-Leger willen ze; een Reserve-Leger van dertig duizend man, buiten het reeds bestaande Leger, tegen hetwelk wij met ieder eerlijk hartreods zoo her haaldelijk verzet hebben ingebracht. Zoo worden onze klachten beantwoord, zeo onze grie ven hersteld. Dertig duizend man, die men acht jaar achtereen van hnnne bezigheden zal afhalen om ze naar het kamp te jagen. Dat wil men en dat hoopt men door te drijven. De Minister van Oorlog beeft het in de Kamerzitting van 10 dezer verxlaard: de ontwerpen zijn gereed; nog (Zie tweede bladzijde, eerste kolom). (16 Vervolg). XVI. SCHURK TOT HET UITERSTE. Hoe zoudr gij het aan boord leggen? vroeg de cipier der ge vangenis te Berlijn, aan den Doctor-Nihilist. Hoe ik het zou aan boord leggen? Wel, goede man, heel eenvoudig. Ten 12 ure hebt gij de ronde Ja, te middernacht. Welnu, ik grijp uvast, wij worstelen, ik verscheur uw klee deren; ik bind u vast en steek u een prop in den mond, en.... Gij ontsnapt met mijn sleutels Zooals gij zegt maar eerst en vooral tel ik u 20,000 marken af, in bankbriefkes welke gij gemakkelijk kunt verbergen... Is de koop toegeslagen? zult gij doen wat ik u vraag Men hoorde in de cel een handgeplak; 't was de cipier die het akkoord bevestigde. Nog iets, zegde de Doctor, vooraleer gij henengaat: een klei nigheid; van hier weggaande, met den nacht zal ik al mijn krach ten noodig hebben; wil uzoo goed zijn bij een apotheker de vol gende flesch te halen? 't is een versterkingssap, dat mij zeer wel zal komen. Waarom niet Dus, tot dezen nacht, en onthoudt het wel: wilt ge mij later in Frankrijk of Engeland vervoegen, ik maak u rijk voor uw leven. Te middernacht kwam de bewaker zijn ronde doen hij stelde een flesch op tafel; de Nihilist telde hem bankbriefjes tot de weerde van 20.000 marken; de cipier raapte ze op, en verborg dien schat in zijn botten; dan liet hij zich over aan den doctor, die hem de kleederen verscheurde, een prop in den mond stak,vast aan zijn bed bond, de sleutels nam en.... vertrok, zult gij peizen,geachte Lezer. Neen, hij wilde schelm ziin tot het einde in plaats van weg te gaan, nam hij de flesch, ontstopte ze, en bracht het sterke vocht onder de neusgaten van den cipier, die vastgebonden zijnde, geen wederstand kon doen. Op min tijds dan éen minuut had de chlo roform zijn uitwerksel gedaan en de cipier lag daar, 't hoofd op de borst, in eenen vasten slaap: Ha, dacht de Nihilist, gij, Pruis, zult met mijn geld niet zwieren; hier de bankbrieven terug; ik heb er waarachtig niet te veel; hij trok hem de botten uit, nam er de bankbriefkes uit, sloot de deur met dobbel slot, ging stout en on versaagd, zijn sleutels doende rammelen, de schildwachten voorbij en geraakte buiten 't gevang, zonder door iemand aangesproken te worden. Een halve uur nadien was hij buiten Berlijn en om zeker te ontsnappen, besloot hij naar een naburige statie te gaan, daar een kaartje te nemen voor Frankrijk, en een ander te doen vragen voor Beieren, langs waar hij gemakkelijk Italië hoopte te bereiken. In Italië zou hij wel bescherming vinden onder de Carbonari's,tegen welke 't Gouvernement van koning Humbert geen strenge maatre gels durtt nemen. Een meesterlijk plan, gelijk ge ziet. Honderd kansen tegen éene, van te ontsnappen. Maar de-gierigheid bedriegt dikwijls de wijsheid. En hier was dit weêral 'i geval. De schandige diefstal van -den Nihilist op zijnen medeplichtige moest het verraad eenige uren vroeger doen ontdekken. Toen de cipier rond 3 ure 's morgends wakker werd, bemerkte hij aanstonds dat hij bedrogen en bestolen was; zijn botten waren opengesneden en al de bankbrielkes ver dwenen." De Pruis schoot in een ijselijke gramschap zijn oogen puilden bijna uit zijnen kop; maar spreken of roepen kon hij met de mondprop was als een stalen poort voor zijn keel.Niet konnende roepen, begon hij uit al zijn kracht en macht aan het bed te schud den, totdat eindelijk de nachtwakers zijn gerucht hoorden, dat zij malkander verwittigden en dat verscheide oversten des gevangs kwamen toegesneld. Niemand dacht iets anders of de Rus-Nihilist,wanhopig over zijne uitlevering, maakte daar dit leven van al d helsche duivels. Maar de deur der cel was vast; de sleutels vond men met t was een zwaar eikene deur, die met bijlslagen moest opengekapt worden. Wacht, Rus riep de onder directeur van 't gevang; men zal u gaan betalen voor uw nachtlawijt. En de bewakers hielden reeds de revolvers gereed, want zij zeker waren dat daar een bloedig wanhopig gevecht ging plaats grijpen. Verbeeldt u hunne verbazing, als ze daar niemand vonden als hun ongelukkige kameraad, d'handen vol bloed, de kleêren ver scheurd,'t wezen getrokken van de pijn, een dof geratel uitbra kende en zich wringende, gelijk 'ne paling op de panne. Al de Pruismans stonden daar, als levende vraagteekens Wat is hier gebeurd En nadat de prop uit zijnen mond was, begon hij met woede en razernij té vertellen, dat eenige uren te voren, toen hij in de cel kwam, de gevangene zich op hem had geworpen, hem op zijn bed geworpen, daar verstikt had, met een sterk vocht, hoe dat hij in bewijming was gevallen en sedert niets meer wist van het gebeurde, als hetgeen iedereen kon bestatigen: de Nihilist had zijn sleutels genomen, zijn revolver, had hem berooid van zijn weinige geld, en was daarmee op de vlucht gegaan. Niemand twijfelde aan 't verhaal van den bewaker; ten anderen, de bewijzen waren er, tastbare bewijzen voor al degenen die niet weten wat wij komen te verhalen. Er was een sterke reuk in de cel; de bewaker was gebonden, mishandeld, bestolen; hij werd losge maakt en aanstonds trokken er eenigen naar den directeur derpolicie. Of hij vergramd was! of hij in een valsche positie ging komen bij den gezant van Rusland! zonder twijfel zou deze hem beschuldigen, ten alderminste van groote nalatigheid in het doen-bewaken der gevangenen. Aanstonds werden gendarms en agenten te been ge bracht; er werd in de Policiebureelen geschreven en gewreven de koerriers vliegen naar de statiën en telegralbureelen: naar al d'om- liggende plaatsen werd't signalement van den Doctor-Nihilist ge zonden, met de strengste bevelen van de zorgvuldigste jacht te be ginnen. Ten 7 ure kwam er een bericht te Berlijn dat de Nihilist gezien was te Stettin; korts nadien, dat hij aangehouden was en vertransporteerd werd naar Berlijn. Er ging een hoera op onder de policieagenten; en inderdaad, rond den middag, als 't convoi te Berlijn stond, stapte er tusschen 4 gendarms een ongelukkige uit en werd naar't Policiebureel gebracht: Ezels, schweinen, bromde de chef der Policie, als hij den man ondervraagd hadin plaats van den Nihilist, hebt gij aangehouden, Hoe! is het den Nihilist niet Neen, honterttauzent kartoffels! 't is een eerlijke peerdenkoo- per die van Bromberg kwam, alwaar hij peerden geleverd had voor den staf van Moltke !1!... Ge kunt denken hoe de vreugd verkoelde. G'heel dien dag vond men niets meer; doch's anderdaags telegraleerde men uit Frank fort de aanwezigheid van den Nihilist;bijna terzelvertijde arriveerde een depêche, dat de Nihilist gezien was geweest te Dresden. Rusland liet weten dat Baranof in persoon onmiddelijk ging -ko men, om den samenzweerder op te zoeken. De Doctor-Nihilist was noch te Dresden noch te Frankfort geweest; langs honderde omwegen, nu rechts, dan links; nu han delsreiziger, dan negociant oi dienstknecht, nu Rus, dan Pruis, nu arm dan rijk; listen gebruikende, gelijk een haas door de jagers ver volgd, op zulke wijze was hij in den Oostenrijkschen Tyrol ge raakten op hetoogenblik dat wij hem vinden, zit hij verkleed als Engclsche dame, in een gesloten rijtuig,op weg om de gebergten door te trekken die Oostenrijk van Italië scheiden. Te Inspruck had hij een Socialistinne gevonden, lid der Geheime Genootschappen, die zich verbonden had, uit louteren haat tegen de bestaande Orde, om den Doctor-Nihilist als dienstmeid te volgen en als taalman te dienen, want de Engelsche dame kende geen woord Duitsch ot Italiaansch. Zoo ging er een dag voorbij; het rijtuig reed langzaam tusschen de Zuid-Oostenrijksche velden, zoo wellustiglijk door de Natuur versierd en begunstigd, alwaar men reeds het voorgeborgte heeft van den Italiaanschen hemel; geen ongeval had plaats gehad; noch gendarms noch policieagent, noch Rosten Pruis waren bemerkt; bijwijlen had de dienstmeid die tevens koetsier wa6, het rijtuig stilgehouden om eenige verversching te gaan halen, en rond den avond besloot men van te blijven vernachten in het eenzaam gele gen dorpje Miterwols. Men nam het avondmaal, men ging gerust slapen; de Doctor- Nihilist, in Engelsche Mevrouw veranderd, sliep zacht en gerust, na al de vermoeienissen en hoofdbrekingen en angstendezer dagen, en de zon scheen reeds door de vensterruiten, als hij wakker werd. Hij klopte om de dienstmeid te hebben. Niemand kwam; hij klopte met meerder geweld; eindelijk, de deur ging open, maar in plaats van de Socialistinne, in plaats van deGeuzinne, twas een Tyrolsche dienstmeid die binnentrad. ('t Vervolgt.)

Het Land van Aelst | 1881 | | pagina 1