onzer miskende Rechten. Geen valsche getuigenis geven. 14 Jj tuning 6 Apt 1884. 5S^ ftiinrgung. GODSDIENST. - VADERLAND. - VRIJHEID. Vaderlandsch Verbond »;.|1 t H. Bloed te Brugge. Ccopenöe nieutns. Vrijheid-Dwingelandij. Wftt - «ebeu ij dNMMMMt De Kamer. Civiel Onderwijs in Frankrijk. Concerts Yoor 't Vrij Katholiek Onderwijs, XI naitssssaw»rfflirnziHacgLaKMBv .-»•*.*u\&xi&*r*&&\S2ïaa*F'vast*rx~mmnagas* BUREEL, ACHTERSTRAAT. Gewoone Annoncen 20 centiemen per regel. Annoncen op de Tweede Bladzijde 30 centiemen den regel. Berichten onder 't-Nieuws, 1 frank den kleinen regel, HET LAND ABQNN'EMENTS-PRIJS. 5 Sr. 's jaars, vooraf betaalbaar. Inschrijvingen worden op alle tijdstippen genomen, rechtstreeks bij ons of door post,of briefdragers. YAN AELST AALST, ZATLRDAG 5 APRIL 1884. voor het herstellen M De eerste algemeene vergadering der leden van het VADERLANDSCH VERBOND, zal plaats hebben te Brussel, in de groote zaal van den Katholieken Kring, 15, Wilden-Boschstraat rue du Bois- Sauvage, achter de Ste- Gudu lak erk, op MAAN DAG 21 APRIL, TEN 2 URE STIPT. De leden van het VERBOND, die verlangen mede te werken om onze miskende rechten te herstellen,en wel namelijk om de SCHOOLWET VAN 1879 te doen verdwijnen, worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen. EENDRACHT MAAKT MACHT! De eendracht tus- schen al de katholieken zal hun macht en kracht ge ven in den strijd tegen het liberalismus. Het Bureel van liet Vaderlandsch Verbond J. de Burlet, Burgemeester van Nijvel, Eere-Voorzitter. Iaron du Fontbare, Voorzitter van den kring Concordia, te Fumal, Eere-Voorzitter. Lbo Collinet, Advokaat te Luik, Voorzitter. Theodoor Léger, Advokaat te Gent, Onder-Voorzitter. Graaf Albert de Robiano, Voorzitter van den Kathol. Kring te Doornik, Onder-VQprzitter. Oscar Cokmans, Notaris, Provinciaal Raadslid te St Truyden, Onder-Voorzitter. Arthur Verhaegen, te Gent, Geheimschrijver. Franz Scholi.af.rt, Provinciaal Raadslid, Advokaat te Leuven, Geheimschrijver. Alfred Zwaenepoel, Advokaat te Brussel, Penningmeester. Aug. Beckers, Voorzitter van den Kath. Kring te Brussel, Lid. Georges Uelleputte, Eere-ingenieur van bruggen en wegen te Leuven, id. Ad. Verriest, Advokaat, Gemeenteraadslid te Kortrijk, id. Van Steenkiste, Doktor, Gemeenteraadslid te Brugge, id. Max Doreyb, Voorzitter der UnioD Cathoiique, te Luik, id. Englebienne, Advokaat, Provinciaal Raadslid t Bergen, id. Hendrik Descléb, Gemeenteraadslid te Doornik, id. J.-B. Cor.Ntr, gewezen Senator, teS' Graven-Brakel, id. Hamoir, Doctor, Provinciaal Raadslid te Namen id. Slegers, Lid der Permanente Deputatie van Limburg, te Ton geren, id. Aug. Doucet, Advokaat, gewezen Provinciaal Raadslid te Namen, id. vu HitfCUC tfW» i De goede Week, d'hcilige Week, de groote Week Ga de wereld rond, in Pruisen, iu Rusland, in Oostenrijk, in Asia, in Amerika, in Syberië, overal, bij Protestanten en Schismatieken; ge vindt eerbied voor de Goede Week, voor de dagen van 't Lijden en de Dood van den God-Mensch De Vrijdenker alleen spuwt naar die dagen. De Vrijdenker roept met de Joden: Weg Christus en Barrabas in eer en vrijheid! De ^Vrijdenker zal don derdag visch eten, maar vrijdag op den grooten dag, zal hij te Parijs, te Brussel, te Gent bijeenkomen, om publiekelijk vleesch binnen te smullen. Aldus toont de vuige Vrijdenker dat hij zich als dier verlaagt, hij toont ook dat de Geuzerij en de Vrijdenkerij niets anders is dan haat en vervolging tegen de Leering Christi. Verre van ons, al de liberale Landgenoten aan de Vrijdenkers te vergelijken, maar 't is een droeve daadzaak dat 't Liberalismus der groote steden, een oprechte Vrijdenkerij is geworden al de liberale Universiteiten en Athenées zyn kweekscholen ge worden van Vrijdenkerij; veel officiéele Meesters zijn Vrijdenker in de ziel; en wat zegde Leopold I van de VrijdenkerijDat is, zegde, dat is de wilde bar- baarsschheidEn wat moest de Chronique overtijd bekennen van de liberale kinderen te Brussel Het zijn, zoo schreef de Chronique, oprechte wildemans! z'hebben van jongsaf woorden in hunnen mond, waarovergróote menschen zich zouden schamen De Goede WeekDe Week der PassieDe Week voor Paschen! Eerbied aaaU! Mogende liberalen die nog Christelijke gevoelens hebben, deze Week in hun gemoed gaan, en overtuigd worden, dat in de wentelingen der politiek, waar men van beide kan ten de menschen vindt «et hun gebreken, driften en euveldaden, dat de stroom toch altijd blijft, van den eenen kant naar 't Christendom, van den anderen kant, naar de Vrijdenkerij. Dien kostelijken schatWat willen ze daar van Is er iemand die klachten doet of in iets gehinderd wordt f Zien wij hier weèral den helschen Godsdiansthaat niet Yoor de pinne koinen Sedert meer dan 1000 jaren wordt de kapel van het H. Bloed door een Confrérie bestuurd de treffelijkste Bruggelingen zijn Proviseurs van die Confrériezij om ringen dit H. Bloed met eerbied en liefde. En nu komen de liberale Ministers, dweers als helsche dragonders en ze willen die Confrérie afschaffen, die Proviseurs alstel- len en het Bestuur van die wereldvermaarde Kapel aan een Kerkfabriek geven. Aan een Kerkfabriek! waarom? omdat de Kerkfabrie ken nu reeds onder de macht van den Staat staan, omdat de Vrijmetselarij van zin is later de volle meesterschap over die Kerkbesturen te nemen. Schande, schande voor Belgenland Do Commissaire special zit te Brugge. Hij heeft den deurwaarder gezonden naar al d'heeren Kapellemeesters. Ze moeten de sleutels, de boeken, de schatten, ze moe ten 't H. Bloed in zijn handen leveren, of hij vergt 100,000 fr. voor schade en intrest. De kapellemeesters weigeren. Er wordt geprocedeerd. Zoo ziet men dat de Geuzen en Vrijdenkers gedurig vooruitgaan, in hunnen razenden oerlog tegen al wat ker kelijk, christelijk, godvruchtig en eerbiedweerdig is. Soort bij soort, zei Uilenspiegel, 40 blinden uit En geland zijn bij Leopold In zijn Paleis een Concert komen A-iWii. EerlUkfce'.- m JOT v -ch-XBtgen --- - v»anorcie brengt tot iwist en tweedracht. 't Verplichtend Onder wijs! Niet zonder r U De Haeme. in de Kamers: De kantwerk- - -V een Nationale Nijver heid welke de vreemde iaudoi. oiia benijden, men kriti- keertde aanneming van jonge kinderen in die scholen, maar wat zullen wij zeggen van hunne aanveerding in de mijnen en fabrieken? Wat wij daarvan zullen zeg gen? Dat het pijnlijk is en betreurensw.eerdig als men kin deren van 9 a 10 jaar naar de fabrieken ziet loopen, om er 13 uren daags te werken. Dat is een misbruik en een schending van 't menschelijk geslacht. Dit misbruik zou moeten uitgeroeid worden, zonder te kort te doen aan de vrijheid en weerdigheid der Huisvaders. Te Gent gaan de Socialisten een Meeting houden, maandag aan staande, op welke Meeting zal verschijnen de vermaarde Framboise Paula Minck, die aan haar kind de naam heeft willen geven van Poudre, Dynamite, Revolution Deze namen zijn in den Burgerstand geweigerd en tot nu toe is dit kind niet opgeschreven. In 't zuiden van Frank rijk is overleden de Hertog de Albany, zoon der Keunin- ginne van Engeland'ne réele zieke manskerel van 30 jaar, getrouwd met de zuster der koningin van Holland, reeds lang ziekelijk, zoo men zegt, de vallende ziekte, uit een restauratie gekomen, gevallen en doodDe subiete dooden zijn op onze dagen schrikkelijk menigvuldig. Daarmee zal 't bezoek der Hollandsche Koninklijke Famj. lie naar België uitgesteld worden. De Grenadierg hebben 'ne nieuwen tenue en te Gent is er veel rumoer geweest maandag voorden kapitein-kommandant J... in de.rijke speelhuizen als Zeurder betrapt. Een onder zoeksraad heeft hem schuldig gevonden en aan den Minis ter van oorlog overgeleverd. De Graaf van Vlaanderen, opperhoofd zijnde der ruiterij, heeft geschreven dat die kapitein geen eervol ontslag mag bekomen. Wij roe pen d'aandacht op 't verslag van 't Socialisten-Congres te Rouljaixjmen zal erin zien, waar een ongeloovige meDigte op uitkomt. De Katholieke Schoolpenning van Gent lieett in de maand Meert rondgehaald 3700,33. M. Thonissenis bijna genezen. De groote Markt van Brussel gaat met den elektriek verlicht worden. Antwerpen werkt eendrachtiglijk voor zijn vrije We- reidiuiitoonstelling van 1885. De boeken van Con- science-zaiiger zijn publiek verkocht; er waren veel franache boeken, verscheide, vnile en smeerige van zede loosheid; en aanstonds de Chronique valt op den Vlaam- schea Schrijver; doch men antwoordt dat in de bockven- ditie meer werken verkocht waren van anderen, dan van Conscience; dat de Familie-Conscience maar 400 van zijn boeken bad te koop gesteld; dus DIE fransche boeken, die walgelijke boeken waren van den grooten Vlaamschen Schrijver niet... En wat doet de liberale Chronique? ZWJJGEN. Haar lezers in hun verkeerd gedacht laten.— Te Trier ligt in garnizoen een Elzasser, de jongste van 20 broeders en zusters en de 13® broeder die als soldaat dient... 't Is fameus! In Engeland, te Edenburg. zijn'twee moordenaars opgehangen. Dat is 't kortste en 't solvabelite. Wat ziet men t'Aalst, en in alle katholieke streken Vrijheid aan de behoeftigen Het Armbureel geeft aan wie in nood is. Indien 't Armbureel van Aalst wilde, d'offlciéele scho len zouden een groot getal hunner gedwongen leerlingen verliezen. En wat ziet men t'Antwerpen en in ander liberale steden Dwang, ijselijken dwang Waar gaat uw kind naar schoolBij de nonnekes, naar de katholieke schoolHa ze gaan daar, welnu geen eens onderstand, geen hulp van Docteurs, geen zio- kenkaart, geen doodkist, niets vooru O walgelijko Volksbeulen T Antwerpen moeten de katholieken jaarlijks 47,000 fr. hebben om de slachtoffers der Volksbenlderij ter hulp te komen. Te LOKEREN is er onlangs uitgeroepen dat alle hulp onttrokken wordt aan de Familiën die hun kinders naar de katholieke scholen zenden. Achtbare Lezers, wat dunkt u van die hedendaagsche liberalen? verueelt, men verscheurt het Land ii verkwettert en verkwist de millioenen. En men denkt niet eens op de groote belangen van Handel en Landbouw. Er is een zware krisis in de Landbouw, gedeeltelijk door de zware belastingen, maar ook door de concurren tie uit Amerika. En wat leeren de groote Landbouwkundigen? Wat schrijft M. Proost van Leuven? Dat het een groote dwa ling is en een onrecht, van de eetwaren onbelast te laten in 't Land komen, terwijl de Belgische Landbouwers, om dezelve voort te brengen, zware rechten en lasten moeten betalen. Er moet gelijkheid zijn en de Inlander mag hierin niet achteruitgesteken worden, of de Landbouw,de Moeder aller Nijverheden, zal treuren en kwijnen. zijn cijffers en de 9ü0 duizend franken,aan dit werk van haat en laster verkwist, zullen zoo gauw niet uit het gehengen der Belgen gaan. Daarenboven, vertelt Bouvier, hebben de school onderzoeken niet gesmuld en gesmeerd, integendeel gewrocht als ploegossen en matig geleefd, gelijk Trappisten. Ja, gaat het vragen te Herzele, te Kruishoutem, te Brecht en honderdè andere plaatsen, de reuk van hunne braspartijen is er nog niet verdwenen. Nog altijd volgens denzellden Bouvier, hebben de schoolonderzoeken te weinig betaald geweest; en hij die maar 2751 fr. opstrijkt voor 77 zittingen, zou ten minste tot 5 duizend franken moeten gekregen hebben op den voet van de jaarwedde d r Rechters van 't verbrekingshof. Dus, Belgen en Vlamingen, kust Bouvier zijn hand en vlecht hem 'nen laurierkrans, omdat hij uwe beun niet meer heeft gesneden. Maar die cijöering staat aan den held van Virion maar weinig aan, 't is te vernederend voor zijne waardigheid uit te leggen hoeveel honderde frankskes en om wat schoon werk te verrichten, hij die sommekens heeft opgestreken. Hij is meer op zijn gemak als hij al de leerlingen der vrije scholen uitmaaktvoordomkoppen, de mees ters voor ezels er. ossendrijvers, bouviers, en de ka tholieke scholen voor stinkende stallen. 't Is waar, de man heeft gelijk, de katholieken die in allemans zak niet kunnen grabbelen, bouwen niet gelijk de geuzen, nuttelooze paleizen voor ledige scholen; maar met die dwaze pracht lachen reeds zelfs vele liberalen of betreuren ze; doch de katho lieke scholen zijn betamelijk en met leerlingen ver vuld. Bouvier spreekt altijd van den dwang der katho lieken waaraan zij den bloei huuner scholen zouden moeten toeschrijven; iedereen is overtuigd en kan bestatigen dat, wat ons Vlaanderen betreft, ce dwang der Geuzen alleen hunne scholen belet uil te sterven. Gaat, in gelijk welke Gemeente, en vraagt van waar de leerlingen der officiéele scholen komen, iedereen antwoordt u: 't zijn kinderen van staatsbedienden, militairen of anderen, ofwel vanwerkmans in liberale fabrieken. Zonder dwang kan men gemakkelijk den bloei der Vrije Katholieke Scholeiiaitleggeu. Vlaanderen «s Christen en wil Christen blijven. Nu, d'officiéele scholen zijn onzijdige, onverschil lige, ?t is te zeggen onchristene scholen. Is het waar, ja 1 ne n, dat dit het doelwit der Geuzen is. Wij weten het, in de katholieke gewesten neemt de Geus eene grijns, eene mom aan; hij betaalt 100 franken om den catechismus te leeren. Maar, wat is dit anders als de Judaskus? De Flandre Libérale, de Chronique hebben bet honderdmaal bekend. Daarom is de Ongelukswet in ons Katholiek Vlaan deren verwenscht en vervloekt. Met het helder aprilzonneken beginnen de Geuzen in de Belgische Kamer hunnen grooten wascli. De beruchte Bouvier heeft de eerste die lastige taak op zich genomen, en met eenige cijffers trachten te bewijzen datdëschromelijke onkosten van 't school onderzoek een toonbeeld zijn van spaarzaamheid en onbaatzuchtigheid. j Ongelukkig, die wassching komt te laat; cijffers Daar bestaat het sedert 60 jaren. Thiers schreef reeds in zijnen tijd dat veel officiéele Meesters Godsloochenaars waren. En hoort nu wat een gazet van Kamerijk schrijft EU leerlingen der Universiteit zouden over 3 maand allen een heiligschende Commnnie gedaan hebben en met de HH. Hostiën gespeeld. Dat de ouders die kinderen in de I officiéele scholen hebben, dat ze nadenken, schrijft die (EEN WAARACHTIGE GESCHIEDENIS.) ii X. TWEE BEZOEKEN OP DE STEENEN HOEVE. Te vergeefs zouden wij pogen te beschrijven de droefheid die het huis van den Schepene overweldigd en doordrongen had. Geen uitkomst 1 geen uitkomst! Bedrogen en bestolen 1 't Slachtoffer worden van een verstokte booswicht enzijne helsche makkers! Veel en lang had de Schepene geloopen, maar alles ging hem tegen; zijn vrienden wilden ol konden hem niet helpen; daarbij, zonder eenige middel van bestaan zijnde, overlast van schulden, wat zou hij op een pachthoeve hebben uitgerecht 1 De brave man zou onder zijn leed bezwekenzijn, maar zijn heldhaftige vrouw vond in haar liefderijk hert meer troost, namate de tegenspoed harder en harder drukte; zij beurde het gemoed van haren echtgenoot op; zij toonde hem in een bestaan van geringheid en nederigheid, een ge lukkig en gerust leven. Ze bad veel en vuriglijk, deed haar kinderen bidden; op 't einde eener novene ter eere van O. L. Vr. der 7 Weeën, ging geheel dit beproefd Huisgezin t'Onzen Heere; de te genspoed trekt van het aardscbe af en verheft tot God en tot de Christelijkheid; de tegenspoed slaat het lichaam, maar zallt en ver heft de ziel, cn men mag met zekerheid verzekeren dat de droefheid in 't huis van den Schepene zekerlijk nijpend was en geweldig, maar met krachtigen troost omringd. De Pastor, de Herder der Parochie een eerbiedweerdig Man van hooge jaren, was zijnen bedrukten Parochiaan en Schepenen komen bezoeken; in kalme en hartelijke woorden had hij zijn genegenheid getoond en zijn deelneming in dien wreeden slag. God is meester, zegde hij; bard wordt gij beproefd, bid veel, ik zal ook bidden en doen bidden; is 't de wil des Heeren dat gij van uw pachthof gezet wordt, ge moogt altijd op mijn bijzondere vriendscnap rekenen. Maar, blijf vol betrouwen; 't is als alle menschelijke uitkomst ver slagen is, dat de Goddelijke Voorzienigheid hare almacht toont; en om een laa.ste poging te wagen, zal ik morgen eensnaar deSteenen Hoeve gaan; misschien zullen wij er aldus een groot schelmstuk beletten.... Misdaden, farailierampen beletten, slechte gebruiken verwijderen of uitroeien, vrede en eendracht behouden, dat is het ambt en het werk der Zielenherders. Daarom is hun invloed op 't Borgerlijk leven Yoordeelig en heilzaam; gelukkig de plaatsen waar de Geeste lijke Herder de Raadsman is der Huisgezinnen en waar zijn raad gevolgd Wordt. Wat roepen de Vrijmetsers van onzen tijd? De Pas tor in zijn kerk en de geloovigen zooveel mogelük uit de kerk ver wijderd. Dus de Leering Christi als verlamd en uitgedoofd, en als gevolg daarvan, duisternis, wanorde enzedelijkedood. Ongelukkige Familiën, Parochiën, Steden en Landen, waar de Priesterlijke in vloed gevreesd of verworpen wordt. Nard zat gansch alleen in de kamer der Steenen Hoeve; de tee- kens van kommer en angst lagen op zijn wezen gespreid; in 't ge zelschap zijner vrienden was hij klapzaam en vrolijk, men zou gezegd hebben Nard zonder zorg; maar in zijnnuchtere en eenzame uren kwam zeer dikwerf de angel der wroeging zijn gemoed prik kelen; de lessen van zijnen braven Schoolmeester, hetgenc hij in de kerk gehoord had, de reine vreugden van den dag zijner Eerste Communie, dan, zijn jaren van aival, zijn ontelbare leugens, zijn slechte levenswijze, de dood zijner Moeder, hare laatste vermanin gen, de Berechting zijns Vaders, de laatste luidsprekende oogslagen zijner stervende Ouders: Jongen, had zijn moeder hem gezegd, 't is mij dezen nacht vertoond, gij zult nog tot valschen eed overgaan en aan de galg sterven.... Wegl weg! die woordenl weg, weg! laat ons drinken! de vrienden en vriendinnen zullen dezen namiddag komen; Iaat ons drinken! Die zaken uit de kinderjaren, onnoozelheidl die jaren van afval en slechtigheid! bah, leven is leven, wie weet wat d'anderen doen; is er ooit iemand weêrgekomen; beefcerooit iemand een ziel gezien!... die vermaningen der Ouders? het uitwerksel der koorts!... Wat heb ik te vreezen! Alles gaat mij meel de 12,000 fr. zullen mij geworden; ik verkoop de Steenen Hoeve, ik ga naar de Stadleven, leven ea plezier maken!... En dan? zoo bromde zijn geweten, dan? ge wordt alle jaren een jaar ouder; hoeveel van uw gezellen zijn reeds niet doodl Danuw beurt zal ook komen; geen dag zeker. Weg, weg, die kwezelarijen, en om zijn onrustig ge moed te doen zwijgen nam Nard een slechte gazet en begon erin te lezen... De wakershond blaft... Er komt iemand op 't hof; 't is de cude Pastoor. Nard gaat openen en vraagt met barsche stemWat wilt ge van mij Van u, niets, maar voor u, alles 1 Nard, ik begeer u eenige oogenblikken alleen te spreken. We zijn hier alleen, zeg aanstonds wat ge mij te zeggen hebt. (Men «iet dat Nard, in zijn verkeeringen met slechte steêmans, tot de beleefdheid jegens een Ouderling had verloren.) Nard, sprak de oude Dorpsherder, wien zelfs geen stoel aan. geboden werd, Nard, ik kom hier een groote misdaad beletten. Een groote misdaad beletten Een groote wraakroepende daad I Te weten Te weten, de verdrukking des huisgezins van den Schepene. Mag ik dan ons geleend geld niet terugkrijgen Is 't mijne schuld dat ze niet kunnen betalen Uw geleend geld moogt ge terugvragen, alhoewel de mensch- lievendheid en de gerechtigheid verbieden iemand op tc vallen. Maar meer vragen dat moogt ge niet. Wie zegt u dat ik meer eisch! De Schepene zal zijne schuld niet afloochenennooit heeft hij 12,000 fr. noodig gehad; maar ge maakt misbruik van een onvoor zichtigheid door hem begaan. En weet ge wat er zal gebeuren I Laat eens hooren Men zal u op uwen eed vragen. Welnu ik zal zweeren 1 En durft gij hier voor God verantwoorden, dat gij den akt niet vervalscht hebt? Zijl ge daar gerust op! Gaat gij u nog met zulke wraakroepende daad beladen Weet gij niet, ongelukkige, dat wraakroepende daden op deze wereld gestraft worden? Mijn plicht van Herder dwingt mij u te komen sprekendaarbij ik heb aan uwe stervende Ouders beloofd utol het laatste toe te vermanen; Meineed, valschen eed komt gewonelijk uit, opd'een misdaad volgt d'andere, en meer dan een pleger van valschen eed heelt zijn leven aan de galg geeindigdl Nard werd bleea, als hij deze woorden boorde: aan de galg ge ëindigd! Diezelfde woorden had zijne moeder hem op haar sterfbed toegesproken. Aan de galg!... Doch wederom liet hij zich door den geest des kwaads overheerschen en de deur opendoende riep hij. Hoort, Pastoor, als ge daarvoor komt, dan kunnen wij geen affai- rens doen! Ik ben zoowel te gelooven als uwen Schepene, al is hij een pilaarbijter; en 't ware beter dat gij hem geld bezorgdet, als hier uw onnoozel sermoenen te komen afgeven... En zijt maar voorzichtig van elders niet te zeggen, wat gij hier afgeeft! Daarmee trok hij de kamer in en liet den Ouderling staan. Nard, sprak de Herder met krachtige stem, vergeet niet, dat alle misdaad zal gestraft worden; herinnert u ook dat gij op eiken oogenblik den vrede des herten kunt terug krijgen. Al hebt ge mij zwaar beleedigd ik vergeef u, en als gij tot inkeer komt, God zal u ook alles vergeven. - Daarmee verliet hij in droefheid dit huis, over 't welk de bewoner meer en meer, straf en vorvloeking inriep.... Wee het huis, waar de Dienaar des Heeren bedroefd en beleedigd wordt! ('t Vervolgt.) Te Appelterre op 2® Paaschdag, door Jonkheden uit de Parochie. Te Smetlede, op Beloken Paschen, ten half vijf, door Gentenaars. Te jbaardegem, op Beloken Paschen, ten 4 ure stipt. Te Letterhautem, op Beloken Paschen, door d'heeren liefhebbers van flerdersem die 0. a. zullen uitvoeren: De zoon van den Vrijdenker en een Turksche Godsdienstles. fcTe Santbergen den 11 Mei,door Georaardsbergenaara an te naaltert op O. H. Hemelvaart. T

Het Land van Aelst | 1884 | | pagina 1