Rampen Misdaden Ongelukken Buitenlands. De Kamers- Aalst. Versmacht door een kat. Wreede Moord Die vuurwapens OVERLIJDENS. PASTOOR KNEIPP. Te koop in onze Bureelen Toezicht van liet slachtvleesch. Later Nieuws. AALST. In de Zoutstraat liep maandag een jong •chortje weg met een floeren broek, maar de wip^èlier M. V. B. was er rap achter en had den jongens-dief in gehaald aan d'herberg van M Van Rillas,"* groote kerk; daar wierd 't gestolen goed hem afgenomen en met een dobbel repplement bejegend. In 't Nachtverblijf wart n maandag avond 5 Land- loopers, 4 onverbeterlijke luie stukken, reeds bejaard, die 's anderdaags naar Hoogstraten zijn gestuurd voor 2 jaar en 1 oude ellendige doolaard, die uit compassie vroeg van in een Staatsgesticht opgenomen te worden. GENT. Wat leelijk wreed stuk: op den Boulvard Freer-Orban gebeurt 1 iet dat men 's avonds de baan af snijdt met koorden. Jonge schoolgasten wierpen za terdag met steenen er sneeuwballen naar een schoon O. L. Vr. beeld dat aldaar in eene nis staat. Een werk man heeft ze weggejaagd. Op de Veemarkt worden nog al menschen bij de garde gezet. Vrijdag Felix An- dries, van Wachtebeke verkoopt een veers voor 155 fr. Ten 10 ure moest Andries zijn geld gaan halen in een herberg; op de gestelde uur daar zijnde, Andries vindt den kooper niet; dan steit hij zich op zoek en vindt zijn ▼aars in't Slachthuis. De dief had ze reeds verkocht voor no fr. en was weg met dat geld. De vaars horg reeds geslacht. Het vlecsch is aangeslagen, in afwach ting dat de Justicie beslisse... Wie moet 't verlies dra- gen? SCHENDELBEKE. Vrijdag mergend girg de W® S. Bauwens hare geit te drinken dragen. Groot a as hare verwondering, toen zij de deur dewelke zij des avonds in slot had gedaan, nevens het deurgat vond staan. In den stal vond zij niet meer dan den halsband waarmede hare geit was gebonden ge «eest. Hare geit was tot hare groote droefheid des nachts de prooi der dieven geworden. IDEGEM. Verleden week waren de paarden in eene drijwielkar gespannen en toebehoorer.de aan den heer V. V. Steenberg, mulder tot Smeerhebhe, terwijl den dienstknecht het graan bij eenenboer was gaar. af halen, op hol geraakt. Zonder den moedigen jongeling P. D, Pril, die zich met groot gevaar voor de peerden wierp, en er in gelukte ze tot staan te brengen, konden er groote ongelukken te betreuren geweest zijn. Daar de straat vol kleine jongens was, die zich vermaakten met hunne ijssleden, als ook eene kudde schapen. Doch deze laatste haastten zich in allerijl de vlucht te nemen. BRUSSEL: Zaterdag in de hektolieterslraat bij de weduwe Kemps, terwijl de moeder haastig in de Ge buurte iets was gaan haler, voor de kokernagie, is hun kindje van 1 jaar en half in de vaschkuip ge rallen en verdronken. De v. aschkuip stond op den grond.. Rijke madamen, die dienstmeiden hebben, weten niet wat het is gansch alleen een huishouden beridderen. BRUSSEL. Oei, dat moet hartpijnig zijn voor eenen artist. In de Kloosterstraat n* 48 is zaterdag avond afgebrand het werkhuis van den kunstschilder Van der Haegen; veel schoon schilderijen, veel kostelijke schet sen en studiën kapot.. 20,000 fr. schade. ANTWERPEN: Weèral een moord en weêral door de slechte lever.swijze, volgens de Socialisten en de Vrijdenkers, die leeren dat men leven mag gelijk de zwijnen en de konijnen... Ze zijn bezig een Samenlevingske te maken. Op J Bormsche steenweg, zekere Rose Ver- meulen, weduwe Moyson, met 2 doch- ers van 16 a 18 jaren, die leefde met Jan Van Tonge ren 41 jaar, gescheiden van zijn echte vrouw. Na mis dadige liefde was er afkeer en twist gevolgd, gelijk al- ,1jd. Over 14 dagen had .Van Tor geren nog 'ne stoel op naren kop geslagen; donderdag avond weeral twist; vrijdag als de kinderen van jan naar school waren, heeft Jan de rampzalige jonge weduwe vermoord en is dan gevlucht als de Policie kwam. Menschen, Zeggen wij niê wel Is 't geen oprechte hel, Moord en brand Twist en schand? En al door de schuld dier bicstachlige Vrijdenkerij... ANTWERPEN Dit d droef huishouden h ld herberg in 1 fnt, h-fbe"» *n d kot; de 8Cboocmysa'er van Tongeren .oonde er cok jij', de müu. ufcuaar is vrijdag aangehouden; zoo ongevo :lig wordt men in zulke huizen, dat de schoonmoeder heel gerust 't Volk bediende dat na het drama het huis be stormde om nieuws te vernemen. LEUVEN. Een jonge vrouw in valsche slechte liefde gedompeld, heeft haar eien willen doodschieten met vijf revolverscheuten en ligt nu erg gekwetst in 't Gasthuis. T0NGRINN6, inde Walen. Een dienst meid van M. Docq, eigenaar, zekere Augustina Jacquet is door eenen huishond gebeten en den 40sten dag razend geworden enzaterdagbezweken.DeGenceskur.de had al gedaan wat mogelijk was, voor 't uitbranden der wonde. God Almachtig heeft den H. Hubertus aangesteld als Pa troon tegen de razernij... Eere aan M. Pasteur 1 Eere aan de Geneeskonst, maar die Heer en Schepper is, heeft het al te zeggen; op Chipka zijn te koop Litaniën van den H. Hubertus met levensbeschrijf aan 2 cent. en 1 fr. de 100. ST-NIKOLAAS. Vrijdag avond hebben 2 jonge kerels de stoutmoedigheid gehad bij de wed. De Block, Plaisantstraat, in haren hof de konijnen te rooven, ter wijl zij in hare gebuurte, iemand het benoodigde be zorgde voor berecht te worden. Zij hebben er 4 scheone konijnen gestolen, die zij verkocht hebben ter waarde van 8 fr. aan M. Polenier. Gelukkiglijk zijn de stout moedige dieven gevonden en hebben zij reeds hunne fooi afgelegd. ANTWERPEN. Aanhouding. Een tolbeambte n een burgerlijke nachtwaker werden verleden nacht door de policie op de Jordaanskaai aangehouden op het oogenblik dat zij uit eene kist, de eerste 30 en de t» eede 12 doezen lekkernij onntvreemdden. De tolbeambte had de kist, die geteekend was August Michel Stras bourg, opengebroken. Men vond hem in het bezit van eene trektang en een breekijzer. GAVERE. - Vrijdag, om 2 3/4 ure, is een schip, geladen met arduin en toebehoorende aan D. Coppens van Zelzate, tegen eene der pijlers gevaren aan de brug te Gavere. De schok was zoo hevig, dat de pijler stuk werd ge slagen en het schip in de Schelde zonk. De schipper wilde op zijn boot springen, doch miste deze en viel in 't water. Men heeft den man echter in tijds kunnen red den NEDERBRAKEL. Zaterdag morgend schoot dc solferpan in brand van P. Casseyen, werkzaam in de stekjesfabriek van den heer Van Hoebeke. Onmiddelijk sprongen hem zijne werkgezellen ter hulp, rukte hem zijne kleederen af en bluschten het vuur; de angelukkige werkman heeft echter erge brand wonden bekomen aan handen en gelaat; zijn toestand is bedenkelijk. KRUIBEKE. Drama. Zaterdag avond om streeks 8 ure is alhier, nabij het kasteel van den graaf Le Boucq de Beaudignies, eene erge misdaad gepleegd. De jachtwachter van den graaf, J. Heyman, achter volgde met zijnen zoon Frans eenen wildstrooper. Deze, door te vallen, zich bijna vastgegrepen ziende, keert zich om en jaagt den zoon van den jachtwachter eene rande, de oude Geestelijke had diep medelijden in zijn hert en tranen in zijn oogen; en zij ook offerde haar leven op en bad voor Frankrijk en voor hare Kinderen... De Prefatie, d'aanroeping van den God, drijmaal Heilig, welke bewegelijke oogenblikken Maar wie zal zich kunnen inbeelden, de zalige aandoening die het hert der Koningin overmeesterde, bij het vprheven oogenblik der Opheffing, als de goede almachtige Verlosser en Zaligma ker in dit gevang neerdaalde, alleenlijk voor de bedrukte Koninginne De Consekratie, d'OphefliDg van het duur baar Lichaam en Bloed Christi, ter aanbidding voorge steld. ('t Vervolgt.) volle lading in den buik, welke hem doodelijk kw Aanstonds is hij binnen gedragen bij den landbu er Liv. Abbeel, waar hij de eerste zorgen heeft ontvangen van den heer doktor Verstraeghcn, die deze:-, mor >end een twintigtal zaadkorrels hnd uit zijne wonder, ge haald. De dader, een zekere R... is nog op devlue hij wordt door de gendarmerie van Bazel achtervolgd. P. S. Het slachtoffer is overleden. De jongen moest dees jaar aan de loting deel nemen. De dader is aangehouden en in de gevangenis opgeslo ten. LAKEN. Maandag in de Seinestraat, de kleine Stickelmans, oud 13 jaren, ging maandag 't peei 1 eten geven in den stal cn wierd wreed gestampt in Jeu buik, dat men vreest... Arme Ouders, waar zulke smartelijk heden voorvallen.. LOKEREN. Maandag waren een tiental 1:rapen aan 't spelen op eene toegevrozene beek, toen ongeluk kiglijk het ijs brak, en de schare jongens dook kopje on der. Men heeft ze allen kunnen redden en dank tan hec ondiepe van het beekje, zijn zij er met een koud bad van afgekomen. - In de fabriek van M. Van de Putte onzer stad was een i4jarige jongen bezig met den ketel tekui- schen. Daarvoor bediende hij zich van eene vetlamp; deze viel om en stak de kleederen van den arme kleine ir. brand. Men heeft hem in deerniswekkenden toestand raar het hospitaal gebracht. Geheel het onderlijf is slechts ééne brandwonde. IEPEREN. Over eenige dagen waren twee vreemdelingen aan 't drinken in eer e herberg der Boter- straat te Ieperen toen een van hen een gouden zakuur werk te voorschijn haalde en te koop bood voor "o fr, Doch al te gauw verminderde hij den prijs tot 7 fr. Een aanwezige ging de politie verwittigen, die ,,e seffens bij den kraag vatte en onderzocht. Men vonr op den eenen 7 gouden uurwerken en een bankbrieijv- ,an TOO fr. waarvan hij den oorsprong riet opf£>'er. kon. Zij werden dan ook zonder omwegen gevangen genomen en opgesloten. VILLERSPOL. Akelige dood. Een bedelaar Leclercq genaamd, van Carrières, was in de gemeente Villerspol met deo avond aangekomen en vroeg fe mo gen vernachten in het nachtverblijf. Doch, dit nacht verblijf, voorloopig slechts voorzien van een bed zonder stroo noch deksel, is aan de zorgen van den veldwachter toevertrouwd deze sloot er den armen werkman in op. Nauwelijks daar gekomen, werd de ongelukkige door de koude overvallen, riep om hulp en wilde wegvluch ten. Hij brak eene ruit, hopende aldus het traliewerk te kunnen wegtrekken en ging vruchteloos voort met om hulp te roepen. Eindelijk uitgeput van lijden en doodelijk door de koude overvallen, ging hij voort met snikken en zuch ten, die rond vijf ure gehoord werden door voorbijgan gers doch toen de wachter volgens gewoonte de deur kwam openen, vond hij nog slechts een lijk; LUIK. - Inden nacht van maandag tot dinsdag, rond 3 ure 's morgends, heeft de politieagent Alexis, bijgestaan door een tweede persoon, d;cht bi: de Nieuw- brug, een student, C... genaamd, uit de Maas getrok ken. De ongelukkige was toevallig in het water gesuk keld. WETTEREN. Vrijdag avond, rond 7 ure, kwam zekere B., oud veroordeelde, bij den vleeschhouwer C. Huylebroek, Benedenstraat, en stool er een stuk vleesch van rond de twee kilos. De meid van den heer Naudts, brouwer, die dit afge zien had, verwittigde aanstonds den vleeschhouwer, die nog in tijds den dief kon achterhalen en hem in bedwang hield tot dat de veldwachter Karei Cryns kwam, en hem in verzekerde bewaring bracht. LIER. Droevig geval. Woensdag had eraan de Molpoorteen droevig geval plaats. Eene kar die uit de stad kwam gereden, ontmoette buiten de genoemde poort eene boerenslede. Of nu de twee rijtuigen door verkeerde werking tegeneengereden cfwel uit stijfhoof digheid van een der veerlieden, die niet den bal ven steen weg wilde afstaan en alzoo tegen elkander botsten, kan men met zekerheid nog niet zeggen, een hunner £.nde-7-iv -'--'teen J naburige herberg werd gedragen. Daar mtu in hem nog iets of wat leven bemerkte, heeft men aanstonds priester en doktoor verwittigd. De man is in bedenkelijken toe stand. Te St Gillis Brussel, Verhagenstraat, z'hadden daar een schoone groote tiegerkat; donderdag morgend, madame de B. ziet dat die kat gelegen heeft op haar kindje van 4 jaar; dit kindje ziet er violetachtig uit; ze neemt het uit zijn w'iegs- ken; den Dokteur wordt geroepen; 't kindje is dood, ver smacht. Een Gebuur is de kat komen doodschieten. te Ghoy, bij Lessen is dijnsdag morgend in 't veld gevonden het lijk van zekeren Cotton, huisvader dier Gemeente. Zijn hoofd was doorschoten en afgesneden De zoon Cotton was niet te vinden: doch ten 1 ure nanoen is hij aacgehouden in een herberg te Lessen; op broek en hoed had hij bloedplek- ken; hij is getrouwd met een Fran^aise en woonde bij zijn Vader die weduwenaar is. Er was aanhoudend twist in dit huishouden. De zoon is aangehouden. Te Clerken een Parochie in West Vlaanderen, was een pschterszoon gaan 'ne revolver koopen. Thuis komende laat hij 't wapen aan zijn Ouders zien en toont hoe het afgescho ten wordt eensklaps de revolver gaat los^de kogel vliegt en treft zijne zuster die neervalt, doodelijk gdkwetst met weinige hoop van genezing. Te Broeksittard, Holland, is 't knaapje van landbouwer Diestere, 6 jaren oud, in eenen grooten pot kokende melk gevallen en bezweken. Een fransch zeeschip uit Odessa komende, is zoodanig aangepakt ge weest door d'Influwenza, dat gedurende 2 a 3 dagen 'de scheepvaart onmogelijk was. Wreed ongeval te Pa rijs Hertog Van Alvarez, die neg Ambassadeur geweest is van Spanje, uitrijden en aan d'Elyzeesche velden zijn twee beenen afgereden. IIoII-iihI Een voorvaL dat ons aandentijd der 1 1 rooversgeschiedenissen doet denken, heeft zieh te Rozendaal (Noord Brabant) voorgedaan. De landbouwer Jan van Dorst, een uur buiten de gemeente Rozendaal woonachtig, werd zaterdag nacht door -"er man nen uit zijn bed gehaald, hem werden de handen ea voeten gebonden, en hij werd met den dood bedreigd, indien hij zich durfde verweren. Zijne dochter onderging hetzelfde lot. Hierna werd door de schurken alles opengebroken, tot zelfs de vloer, en alle waarden, te zamen 23,5oo gl- aan effekten en bankpapier medegenomen. Na de slachtoffers nog te hebben mishandeld en alles wat onder han bereik viel te hebben vernield, verlieten de dieven met hunnen buit het huis. De dieven, vier in getal, zijn door de bestolenen niet herkend. Een begin van brand werd in deu stal door de dienstbode, die zich onder het bed had verborgen bijtijds gebluscht. De policie is ijverig in de weer om de daders op te sporen. Le Lyons is het dobbel der sterfgevallen. Te Parijs heeft'ne radikaal den Minister Constans verweten van Nauwelijks was de Kamer dijnsdag geopend, de Hceren zaten nog niet neêr, als generaal Pontus daar was met een wetsvoorstel op de Maasforten, waarschijn lijk weêral om geld; nooit mocht men die Forten begon nen hebben.. Minister Beemaert heeft een voorloopig Handelstraktaat met Frankrijk neêrgelegd; er is beslist dat de Grondwet-Herziening voor de pinne zal komen na het onderzoek onzer Handelstraktaten met Duitschland. Met Duitschland voor 10 jaar die zwaarwichtige zaak Is 't waar dat die Traktaten geen Voldoening ge ven aan vele groote Nijverheden der Vlaanderen Is dat waar? Men gelieve het toch neerstig te onderzoeken;. Wat de Landbouw aangaat, de zieke en kwijnende Land bouw, d'HOP die vroeger een bron van welvaart was voor Grondeigenaar, Boeren Burger, D'HOP. wij her halen Waarom wordt onze Hop verstootcn waarom komt de Duitsche Hop hier de Vlaamsche en Brabant- sche Hop achteruit drummen De groote gezonde rede zegt toch dat de Duitsche en Belgische Hop op gelijken voet zouden moeten behandeld worden.. Heeren Geko zenen van Aalst, laat uw stem voor die zaak in de Ka mers weêrklinken, spreekt te samen éen krachtig woord; als gij met eendracht en kracht vraagt, wat zöö rechtvcerdig is, de Meerderheid der Kamer zal met U zijn; en waarom zou UEd. die toch bijzonderlijk uw Arrondissement vertegenwoordigt, waarom zoudt gij niet zeggen Als men ONS Kiezers en ONS Volk te kort doet, wij stemmen tegen gansch het Traktaat, a Over 't artikel Onderwijs is M. Woeste rechtgestaan en heeft gevraagd hulpgelden voor 't Vrij Onderwijs, gelijk in Engeland; moesten de Vrije Scholen vallen, er zouden schromelijke kosten op volgen, voor Staat en voor Gemeenten. M. Woeste heeft d'aandacht geroepen dat in veel groote Steden, de lagere Scholen het Socia- lismus verspreiden.. Dat is een groote waarheid. Laat te Gent al de Volkskinderen in de Stadsscholen, na 10 jaar is 't Socialismus daar almachtig; bijna al d'Anti-Socia- listen komen uit de Katholieke Scholen. Over d'Athenées en d'Ecoles Moyennes valt nog meer te zeggen Ze zijn gericht tegen al wat katholiek en christelijk is; de Logie werkt gedurig om altijd meer Professors aan te werven en die scholen te versterken. Waren er geen Vrije Mid delbare Scholen, ge zoudt Belgenland 'ne post zien pak ken; na eenige jaren, alles liberaal en vrijdenker.. Mr Woeste heeft daarover groote gewichtige zaken ge zegd, die mogen in 't geheugen blijven, en hij is ook te ruggekeerd met een ware Belgische volharding, op de 100,000 fr. voor de aanneembare Vrije Scholen;, waarop Minister Burlet een weigerend antwoord gaf, waarop Mr Van Helleputte voor 't Katholiek Recht aandrong, toonende dat de Vrije Katholieke Scholen een Vader- landsch en noodzakelijk werk zijn; maar niet te doen Hij leeft, die 't leven schiep, En elk verwekken zal die ooit ontsliep, Of scheen in 't graf re dalen. G. G. Veel overlijdens langs alle kanten. Er zijn Parochiën in Brabant, boven Leuven, waar in deze maand meer menschen gestorven zijn als anders op 't gansche jaar. Zalig zijn ze die sterven in den Heer en in zijnen heiligen Godsdienst. Te Gent is overleden de achtbare vrouw Florentina Van den Bergh weduwe van M. Leonardis de Battice, moeder van wijlen Mgr de Battice en van Pater de Battice, thans te Gent verblijvende, maar die in Aalst zooveel toegenegene Vrienden telt. Men zal zijne hoogwaarde Moeder wel indachtig zijn in de Gebeden. Te Fiesole nabij Florencië is overleden Pa ter Anderled de generaal der Jesuieten,geboren in Zwitser land in 1819, opvolgentlijk in België, Duitschland, Amerika en Italië en sedert i883 opvolger van Pater Beckx; 'onnoodig te zeggen dat het een verstandtg en helderdenkend Man was. Te Weenen is ook door d'Ifluenza meêgesleept Aartsher t-g Karei Salvator, Broeder des Keizers van Oostenrijk. Te Gent is overleden M. Notaris Michiels. 5g jaren oud. Te Brussel, de heer Frans Riga, 5a j. vermaarde toondich ter, in Duitschland ook geroemd. Te ST-LIEVENS-ESSCHE is zaterdag overleden de Ge meente Ontvanger Schotte. een moedige ouderling, een ijve rige Christen, een geacht lid van 't Genootschap van den H. Vincentius a Paulo; zooals ook blijkt uit den volgenden lijk- Jicht, door J. B. De Koker aan het graf gelezen Mijnheeren, Ziet ik veroorlof mij, hier aan den boord van 't graf, Alwaar het al verdwijnt 't geen ooit de wereld gal De scheidings plechtigheid een wijltjete verlengen, Met nog een huldbewijs aan onzen vriend te brengen, 'k Beschouw niet in Marcel een man van heldenfaam, Hoewel 't jaar dertig toch vereerde zijnen naam, 'k Spreek der verdiensten niet die binst zoo vele jaren Zijne ambtvervulling in 't ontvangerschap kwam garen, Waarom het eermetaal, gegund door onzen vorst, Hem werd geschonken om te prijken op zijn borst; Neen. maar ik houd het oog op die hoedanigheden Waardoor hij als Vincentiaan zijn medeleden Een stichtend voorbeeld was ja t' allen tijde en stond Een onvermoeide gids, gesteund op goeden grond. Hij wander Sociëteit nog een der eerstelingen, Die oyft veertig jaar voor zendingstaak ontvingen, Te zaaien 't zaad der deugd met stoflijk' hulp gepaard- En steeds heeft men in hem het beste lid ontwaard. De ware godsvrucht, die voor dergelijke bonden De grondsteen wezen moet, werd steeds in hem gevonden, Doch meest in onzen kring gaf hij er van 't bewijs, En hechtte aan elke plichtvervulliDg hoogen prijs. Hij was om goed te doen ten allen tijd' dienstvaardig. Daarom was hij elks lieide en aller achting waardig. Daarom ook komen wij, geliefde vriend Marcel. U hieronz' huldebiên, en zeggen U vaarwel; Die uwen pelgrimstocht op aard' komt te voltrekken. Waar ge uwe broederschaar tot eere mocht verstrekken. Vaarwel dan, Vriend, vaarwel! dit is onz' wensch en bede Rijs op, en smaak uw loon in d'eewige rust en vrede sneeuwbrokken aangebracht't en gaat daar toch zeker geen mestplein worden. Die weldoet voor de Bevolking, zal op Chipka wel varen. VLAAMSCH TAAL- GIDDE Zaterdag 23 Januari ten 9 ure, Vergadering; Voorlezing en Mededeelingen. Over eenige dagen hebben verschillende dagbladen meegedeeld, dat pastoor Kneipp ter gelegenheid van Kerstdag uit alle deelen der wereld zooveel geschenken had gekregen, dat er een geheel fortuin in bestond. Vater Kneipp antwoordt daarop alsvolgt In de laatste dagen kon men in de meeste dagbladen lezen dat mij, ondergeteekende, uit verschillende landen en zelfs uit de hoogste standen zeer veel kostbare geschen ken, ter gelegenheid van Kerstdag en nieuwjaar, waren toegezonden, zoodat ik daardoor zeer rijk, zelfs million- nair geworden was. Het is voor mij geheel onbegrijpelijk, dat er iemand is, die zoo iets kan schrijven, daar er toch geen woord van waar is. Enkel twee Kerstgeschenken heb ik ontvangen, en deze zelfs had ik niet verwacht; dat ligt niet in mijn karakter. Ik heb wat ik noodig heb en daarmee ben ik ten volle tevreden. Ingevolge dit leugenachtig bericht ontvang ik dagelijks vele brieven om hulp en onderstand. Toch kan ik bij deze gelegenheid niet nalaten over het Kerstgeschenk te spreken, dat zieh in den nieuw geopen- den kindertuin bevindt. Sedert omtrent 3 a 4 weken zijn er nagenoeg dertig tot veertig kinderen bij mij gekomen, waarvan twee geheel blind, twee half blind, eenige met lamme voeten, zoodat zij staan noch gaan kunnen, an dere gaan weer met krukken, in een woord, allen zijn ongeneesbaar verklaard en vonden nergens hulp. Daarbij dient nog gevoegd dat de meesten zeer arm zijn en ik ze bijgevolg zelf grootendeels moet onderhou den, en zulke arme, hulpelooze kinderen zijn er zeer veel. Deze arme schepselkes houd ik voor geschenken van God, die o .ik onsterfelijke zielen hebben en er geene schuld aan hebben dat zij arm en ongelukkig zijn. Ook zij zoeken hulp en knnnen ook hulp vinden, door de werken van barmhartigheid. Voor deze schepsels zou ik zeer goed geschenken kunnen gebruiken, dan zou ik gaarne het mijne daartoe bijdragen en al het mogelijke doen, opdat ook zij gezond worden, wat bij het grootste getal dier kinderen te verwachten is. Tot zulke vrijwillige bijdragen voor die arme onge- lukkigen welke men kan helpen, noodig ik de goede men schen niet alleen uit, maar ik bid er hun zelfs om. Maar ik herhaal het, niet om mijnent wil, maar alleen voor die arme kinderen. Ik verzoek dat men de bijdragen aan mij persoonlijke zende en voor elke gift zeg ik een harte lijk Vergelde de lieve God het u duizend maal. Sebastian KNEIPP, Pastoor van Wörishofen, Beieren. Cure pittoresques de l'Abbé Kneipp Ma Cure d'eau id. Commént it fautjvivre (ou vivez ainsi) id. Mijne Waterkuur id. Pastoor Kneipp Om franco te ontvangen 10 p. h. meer. 2,00 fr. 8,5o fr. 3,5o fr. 3,5o fr. 0.70 fr. vuilen bliksem en laffe kreng, daarop heeft de Minister hem in volle Kamers twee kaakslagen gegeven, daarop spraken ze van te vechten ten bloede en ten doode... Deftig Volk Veel zelfsmoorden te Parijs.... 't Wordt grouwzaam In Rusland wordt fel geworsteld tegen den Hongersnood Een revolt in den Cordoua, maar Uriberi is met de demping gelast en zal er met de grove voeten doorgaan. Te Indianapolis, Amerika, is afge brand het Hospiiaal; men zegt dat er 34 personen in go? bleven zijn. Te New-York zijn afgebrand de grrroote magazijnen van Gaz-toebereidsels 750,000 dollars is de schade. Minister Constans van Parijs, weigert het twee gevecht en wordt van Laur en Rochefort om-de-bliksems wreed verweten. De Meesters der Kunst verdienen onzen Eerbied en onze Dankbaar heid De Kunst verheft en verrukt de herten. Schilder Josef Mcganck zaliger, zijn ge dachtenis moet in Aalst bewaard blijven, 't Is spijtig dat de Gemeenteraad deze plicht schijnt te vergeten. 't Is Winter, veel, veel armoede in Aalst; bet Armbureel wordt dagelijks bestormd; aan de goede Huizen staat de Bel niet stil, en nogtans, o wreedaardigheid zondag speelden de Dansorgels met een helsche Viktorie. De groote meerderheid van ons jong Werkvolk is verloren voor Eer en voor Deugd, voor Huisgezin en voor Sa menleving.. Men is blind en zwak geweest, jegens dit grouwzaam Volksbederf.. Meer dan 400 Katholieke Kie zers hebben hun handteeken gegeven, om een Regle ment te bekomen, hetwelk NIET uitgevoerd wordt... Men schijnt medelijden te hebben met die Orgelbazen en men vergeet Ouders en.Kinderen.. Wij zeggen voor Aalst en voor al ander plaatsen aan Ouders en aan Over heden Wat grijnst ons bang de toekomst tegen, Als 't schnim der hel de jeugd besmet, En 't heilig zaad van Gode's zegen In 't schuldloos hart van kind'ren plet; Als men bij Moeders bittre tranen, En Vaders lessen spottend lacht, Dan daalt, langs onbekende banen, De vloek van God op 't nageslacht. «o» Als 't eenig uur, dat elke Christen Voor 't Altaar Gods zijn bede stort, Door vuigen lust en vloek en twisten, In kuil en kroeg ontheiligd wordt; Als Zoon en Maagd hun ziel verbeuren In wulpschen kring van dans en spel, Dan wordt de haard waar de Englen treuren, Dan wordt de haard-... een beeld der hel non Gij, die in naam der wet moet spreken. En vóór uw oog den afgrond ziet, Al moest ge stalen weêrstand breken, Vergeet uw strenge zending niet. Wee die, metwet en macht omgeven, Met plicht en wetten roekloos spot; Dan weegt de wroeging op zijn leven... En op zijn graf... De Vloek van God Gaat het Eiland Chipka mishandeld worden Nauwe lijks is't plein op de groote wandeling van 't Eiland effen gelegd, of er worden groote hoopen ijsklompen en Brussel, den 10 Januari 1892. Aan de Gouverneurs van Provincie. Het reglement van 9 Februari 1891 op den vleesch- handel, is nu van kracht in een groot getal gemeenten, en weldra zal het in gansch het koninkrijk toegepast worden. Ik geloof dat het, te dezer gelegenheid, noodig is uwe aandacht te vestigen op de uitvoering welke aan de re glementaire schikkingen zal gegeven worden. Het toezicht van het slachtvleesch, vooraleer dit te koop gesteld wordt, is een maatregel welke dealgemeene goedkeuring verwerven heeft. Maar, indien raen alle teleurstelling wil voorkomen, is het van belang zorg vuldig te waken dat de dienst tot geene gegror.de klach ten aanleiding geve. Men heeft mij^ t* - :ht dat zekere expertt~:~:cutcrs niet stip .voudigste voor schriften van het reglement van 1891 naleven. Andere integendeel zijn overdreven streng in hunne beoordeelin gen, en aarzelen niet te verklaren dat, bij voorbeeld, een geheel dier voor dc voeding ongeschikt is, wanneer zekere organen alleen dienen verworpen te worden. Het besluit van 28 april 1891 bepaalt de gevallen in welke het vleesch en den afval voor de voeding moeten afgekeurd worden. De hierbijgevocgde tabel duidt aan, op eene zeer omstandige wijze, betrekkelijk de tering, welke men zeer dikwijls bij het afmaken onzer slacht dieren tegenkomt, welke aandoeningen de volkomene af keuring van het vleesch voor gevolg hebben. Buiten deze gevallen; moeten alleen dc zieke gedeelten onge schikt voer de voeding verklaard worden. Het is ook bepaald dat de dieren aangetast van de koolpest, onder hare twee vormen, en deze welke eene natuurlijke dood gestorven zijn, voor de openbare voe ding niet dienstig zijn. Ik heb ten anderen vernomen dat experten van de belanghebbenden eene andere vergoeding zouden ge- eischt hebben dan deze aan den gemeente-ontvanger be taald, in overeenkomst met de tarieven door de hoogere overheid goedgekeurd. Het is wenschelijk aan de ge meente overheden de afkondiging voor te schrijven van deze tarieven, bij wijze van plakkaten, enz. op de plaat sen die daarvoor geschikt zijn. Om zooveel mogelijk de zwaugheden en de misbrui ken te vermijden, waarvan de dienst van toezicht op het slachtvleesch aanleiding zou kunnen geven, zal ik de heeren inspecteur-veeartsen gelasten aanhoudeud te waken, elk in zijn gebied, en mij maandelijks een ver slag te sturen op de bevondene feiten. Van den anderen kant zult gij gelieven de burgemees ters te verzoeken aan deze ambtenaars, alsmede aan U, de gegrondde klachten te laten kennen welke hunne onderhoongeu zouden doen gelden,alsook demisbruiken door hen ontdekt, zorg dragende insgelijks, in ieder ge val, de schatting der veroorzaakte schade op te geven. Dank aan deze onophoudende bewaking der inspec teur-veeartsen en der gemeente-overheden, hoopt de regeering aan de klachten der landbouwers voldoening te kunten geven, zonder eenigzins de belangen der open bare gezondheid te verwaarloozen. Gelief, mijnheer de Gouverneur, [dezen omzendbrief in het Bestuurlijk memoriaal te doen opnemen en eraan de groote ruchtbaarheid te geven. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Openbare Werken, LEO DE BRUYN. Vrjdag. 't Vriest dat 't klettertEen heldere lucht, de straten hard als lavoor en dikke pellen ijs op de wa ters Kinderen en jonkheden, zijt toch voorzichtig en waagt u niet op ijs van eenen nacht. Veel arm Volk in Aalst waarom veel daghuurkes blijven ontoereikend en in veel werkmanshuizen is geen Eendracht. Kinderen, jonkheden, die kas a-paart hou den 't Is grouwclijk En niet zonder rede zegde Pas toor Claeys in zijne prachtige en leerzame Voordracht Kinderen, die zich gedragen als niet meer zijnde van den huize, die het Ouderlijk huis als een logist aanzien, hoe kunnen zij zegen en geluk hebben op hun levensbaan. En daar zijn de Lotelingsdagen 1 die willen en kun nen storten, moeten het doen voor 3i januari.. Die Lo telingsdagen welk Brandmerk voor ons Land Bij een vrij Volk, moeten loten om zijn Vrijheid te konnen behouden!.. Onder zulke slavernij liggen Hoort 1 't zijn heldhaftige rechtgeaarde Mannen, die gelijk den Voorzitter van Weldoen zonder omzien het werk in richten tegen de verbeesting op de Lotingsdagen, maar de groote zaak is en blijft Die Loting wegkrijgen Rijke-Menschen, welhebbende Burgers, vergeet het niet: Naar een Vrij Leger of in korte dagen zal die Slang, die Pest, die Flawenza, die helsche Plaag u ook inklauwen en't beste levensbloed uitzuigen.. Volgens de Wetten

Het Land van Aelst | 1892 | | pagina 2