Rampen, Misdaden en Ongelukken. ften lllil De Sneeuw. LATER NIEUWS. DE RECHTBANKEN Onze Academie. AALST: Zondag morgend, onder d'halt-zes-Mis is eriogebroken bij M. Josef Boeykcns, neven d'Afspanning St Anna, Nieuwstraatpoorter was niemand thuis; langs achter zijn de dieven ingeraakt, z'hebben uit een kofferken 19 fr. en omeffen gestolen en verders een stuk lijnwaad van een dozijn meters, 't Groot geld hebben ze niet gevonden het stak te wel weg. HERDERSEM. Donderdag avond zijn de schuur on stallingen afgebrand bij Scheerlinckx-Lambrecht, fab. in suikerijpeënniets kon gered worden, alles is erin gebleven en was maar gedeeltelijk verzekerd. BOEREN OORLOG te Moerzeke Twee landbou wers tegen elkander met hun werkvolk, gevochten met de spade op Moeskouter, daar was sito een overstrooming van volk 't was voor den uitweg van huider land... Pax, menschen, vrede, want na gevochten te hebben moet er toch vrede gemaakt zijn... De Oorlog kan niet blijven duren. IDEGEM, SCHENDELBEKE, VLOERSEGEM DUITSCHLAND. Sedert heugelijke jaren zag men hier een reizende koopman voorbijgaan, muizen- en rat tenvallen t? koop biedende. Vrijdag morgend vonden voorbijgangers hem dood liggen nabij de herberg De oude bareel, te Idegem, op het grondgebied van Schen- delbeke, waar hij woensdag en donderdag zijne waar had rondgevent en ook al verscheide aalmoesen ontvangen had. Hij verliet deze laatste gemeente om een onderko men te vinden in den Molen te Vloersegem. Misschien zich niet goed gesteld vindende, had hij zijne mande achtergelaten en was voortgesukkeld tot aan den steen weg van Aalst naar Geeraardsbergen, waar hij bezweken is. Gansch alleen, zonder hulp, indien kouden nacht, o wat moet het wreed zijn voor een en armen ouden sukke laar zoo te liggen bezwijken! Hij was in Duitschland geboren. Groote inbraak in de Kapel van ELversele. Maandag leatstleden zijn stoutmoedige dieven in dit Heiligdom gedrongen, hebben een gesloten kas openge broken en er al de juweelen uitgestolen, en den offerblok opengebroken die des avonds altijd geligt wordt. De schade is aanzienelijk. In die gemeente en in 't omlig gende spreken ze niet meer als van eene lange zwarte vrouw, die des avonds rond loopt. Zij is gemaskeerd iedereen is met angst bevangen. Zaterdag was er een algemeene vreugd, men hoorde zeggen dat zij aangehou den was, is het waar of niet waar? Sedert hooren wij wederom niets alsdat er langs alle kanten gestolen wordt. Stien schrijft ons, dat den dag na de diefte de men- schen in de Kapel kwamen, als van den bliksem geslagen waren als zij de Kapel daar zoo verwoest zagen liggen. LUIK. - Nieuw slachtoffer der petrool. Op de parochie Sinte-Margueriet had zondag morgend een ijse- lijk ongeluk plaats. Vrouw Paridans die de onvoorzichtigheid beging een vuui aan te steken met petrool, is vreeselijk verbrand geworden. Zij lag roerloos ten gronde, wanneer zij door eenen soldaat is opgenomen geworden en naar het Engelsch hospitaal gebracht. Het lichaam der ongelukkige vormt slechts nog eene afzichtelijke wonde. c Alleen het hoofd is niet aangetast. Zij zal denkelijk in den nacht overleden zijn. IgANTWERPEN. D'ander week heeft een diamant slijperken O., van 18 j. de dochter der weef Asselbergs willen vermoorden en dan zijn eigen bijna den hals afge sneden. Beiden liggen in 't Gasthuis en zijn buiten ge vaar.. Nogtans zal de steenezel O. van zijn bed naar 't kot gaan.. Schoon vooruitzichten, zei de Schipperen hij viel uit den mast. Den ajusteerder Lezene, die te Marchiennes gepoogd heeft zijn vrouw te vermoorden, is aangehouden t'Antwerpen en heeft zich aldaar in 't ge vang willen zelfsmoorden.. Het getal zelfsmoorden ver meerdert waarlijk op schrikbarende wijze. Zondag nacht ten half 3 is in de Willemstraat bij mevr. Tabu- enca een som van aoo fr. gestolen. Op den Stoomboot Antonomine in den Houtdok, zijn 7 zakken tarwe ge- tolen.. 't Wordt grof straks loopen ze met gansche Stapelhuizen weg. GENT. Aldaar, gelijk overal veel dieften, en altijd door afvallige Christenen. Zondag avond, rond 7 ure, hebben twee kerels willen inbreken in de Nassaustraat z'hadden valse sleutels, maar de deur was per keting vast en zoo hadden ze gewerkt voor den Koning van Pruisen. Zondag rond half 6, zijn dieven gedrongen op 't schip van den haringkoopman Waardenburg-aan de Lievekaai en z'hebben er gestolen een zilveren horlogieketing en brieventesch, met papieren zonder weerde. - Dito zon dag is gestolen in de Kortrijksche straat bij Mr Vermeu len een gouden, neen een koperen hoilogie. Den vrijdag te voren zijn bij Mr Michiels op de Leikaai 3 dozijnen halsdoeken gestolen. Zondag avond rond 8 ure, is in de Wondelgemstraaat bij Mr Raoux een ruit uitgesneden en langs daar hebben de dieven uitgelangen 6 zijden halsdassen en eenen manslijfrok. Twee onder officiers van 't 4de lansiers, hadden rusie voor het ver plaatsen van eenen stoel en zijn gaan vechten met de wapens zondag te Meirelbeke. En der artisten is nog al erg gekwetst. PEERD EN KAR GESTOLEN. Te Meerle, in 't Antwerpsche, zaterdagavond wasjan Vermeiren boeren knecht uit de 3 Hoefijzers, gaan een pintje pakken en liet zijn gespan aan de deur. Buitenkomende zag hij noch peerd noch kar. Aanstonds is men ter opspeuring gegaan en 's anderdaags vond men peerd en kar twee uren van Meerle. De dader is zekeren Crols, bakkersknecht van Baarle-Nassau. Ze zullen hem kar en-peerden. Te Rethy zijn 500 kilos tabak gestolen... Er kan nog al een pijpje meê gerookt worden. WESTT-VLAANDEREN Te Brugge is zondag door den expres uit Oostende dood gereden de statieoverste M. Lebégue, oud 65 j. en die ging op pensioen gesteld worden. Hij gaat 't spoor over, kijkt naar den kant van 't Speitje verstrooid in zijn gedachten, peist hij op den expres niet en eensklaps wordt hij door den trein de twee beenen afgereden en krijgt eenen doodstamp op 't ach terhoofd.... Zijn Vrouw kwam juist in de Statie en viel in onmacht al de Bedienden waren wreed aangedaan... Wat zijn het toch in de Statiën en op de Treins gevaarlijke posten!.. Ja, ja, die mannen doen 't werk en verdienen wel betaald te worden, Diet alleen voor het dagelijksch brood, maar om een appelken tegen den dorst te bewaren. Te Dothenys is in den nacht van vrijdag tot zaterdag afgebrand d'hofsteê van Baert25,000 fr. schade men vermoedt dat 't vuur erin gekomen is, vrijwillig of on vrijwillig, door konijnendieven. In de bosschen van Gheluwe, Zellebeke, Zandvoorde en Becelare zit verste ken den moordenaar van vrouw Van der Bossche, zekere Emiel Roose, oud 44 jaren, van Gheluvtk i5 gendarms hebben, ware hij een arm Job geweest.. Toe, haast u en zeg dat mijne moeder binnen kome! 't Was een stortvlaag die er viel, tot grooten angst en schrik der Landbouwers. 't Weezekind was den Ilove uitgegaan.. Een half uur nadien, Jaak Deine en Jan Pondy de knecht komen binnen, gansch doornat, terwijl d'ander werklieden den wagen met oogst in de schuur brengen en de peerden op stal zetten; hun drooge kleederen liggen gereed en na eenige oogenblikken zetten zij zich te warmen aan den heerd. De meester des hjizes komt ook binnen; voor hem geen drooge kleêren, zelfs wordt er naar hem niet gezien. In de droefheid des harten trekt hij naar boven; de kleerkas is gesloten en den sleutel steekt er niet op; hij roept om den sleutel; geen antwoord Vrouw, den sleutel der kleerkas geen ant woord Hij wordt ongeduldigd; hij komt beneden en voor zijn oogen ziende hoe al 't ander Volk, zelfs de knecht, daar reeds met drooge kleêren aanzitten, stampt hij met gramschap op den grond en die lieden toonende, roept hijDen sleutel zult ge mij den sleutel geven het dunkt mij toch, dat ik die hier raee's- ter ben, zooveel recht heb van verzorgd te worden als vreemde lieden Ge ziet toch dat ik mestnat ben en beef van kou Is mijn gezondheid u niets weerd ('t Vervolgt.) maken er jacht op. Tot Eernegem hebben ze vrijdag nacht willen in de kerk breken, maar zijn niet gelukt. Bij Bruno Landuyt, op den Veldhoek te Wyngene, ter wijl de man en zijn vrouw op't veld werkten, zijn gesto len 5oo fr. BRUSSEL. Men zegt dat zooveel Brusselaars de deur van hun huis niet sluiten. Dat is lokkenbrood g=ven aan de dieven. Ze zoeken te Brussel naar een franschen dief, te Cherbourg uit 't gevang ontsnapt. Frans Rivoir is zijn naam. Hoe een ongeluk kan |komen Zaterdag avond plaatste de genaamde G. Slotmakersgast bij Mr M' inde Graystraat, volgens de gewoonte der gasten plaatste hij zijne pul met kaffé op de kachel. Als hij ze ging halen, ontplofte dat blikken ketelken met groot ge weld en joeg den heeten kaffé op 't wezen van den slot maker. De Docteur vreest voor zijn gezicht. In Ter- kamerenbosch is tweegevecht geweest tusschen een Brusselaar en een Parijzenaar. Z'hadden rusie gekregen over den Oorlog |in Afrika te Dahomey, en dat moest geslist worden met de wapens. Ze moesten zulke gasten breveteeren als ezels. Tot Elsene is schaliedekker Leemans van een huis gevallen door de roostering tot in den kelder hij had wonden aan 't hoofd en braak in de ribben, 't Is 'ne Vader van verscheide kinderen. Te Laken is gestolen zondag nacht in d'herberg der echtge noten C. Fransarstraat, is gestolen eenen brandkoffer van 3oo kilos gewicht. In dien koffer lag een som van 7 a 800 fr., een keting en verscheide gouden ringen.. De dieven hadden een blaffetuur afgerukt en waren alzoo binnen geaaakt. EIGEN-BRAKEL. Ei, hoe droef een Wissel wachter die maandag morgend naar [zijnen post ging, is met den donkeren ten 6 ure door den trein verrast en dood gereden. Zeven weezen laat de ongelukkige achter. 't Is hartverscheurende ANTWERPEN. De Wisselaarsklerk van M. Hek kens is op de vlucht met 3,000 fr. In de Huidevetter- straat zijn voor i5,ooo fr. juweelen gestolen bij M. Rondeau men heeft vermoedens op twee Engelschmans of Amerikanen, die rijkelijk gekleed, zeiden gekomen te zijn om juweelen te koopen voor hun madam. TIENEN. Inbraak. Dinsdag nacht zijn er dieven binnengebroken in de woning van den heer Warnant, griffiier, Statiestraat. Zij zijn tot in de tweede plaats ge raakt, doch op het blaffen van den hond van eenen der geburen, hebben zij de vlucht genomen. De policie, aan stonds verwittigd, heeft een onderzoek ingesteld, doch tot nu toe zijn de dieven niet ontdekt. In denzelfden nacht is er nog een aanzienlijke dief stal van zilverwerk gepleegd bij den heer Blyckaerts, Oude Veststraat. De dieven zijn langs achter binnen ge komen en hebben in de zaal voor ongeveer duizend frank serviezen gestolen. Ongestoord hebben zij langs de straat de woning verlaten. Te Berlijn is overleden een ou .LFUllsUIlldJJU* derijng die leefde als de armste rat en die verscheide malen millionnair was... Voor zijn dood deed hij zijn geldkoffers bij hem brengen en drukte de sleutels op zijn borst... Maar de Dood ontrukte hem alles... Ja, ja, de gierigheid is een zinneloosheid. Overtijd bij een militaire zwemoefening verdronken 7 soldaten, Majoor Hendrich, die zulke gevaarlijke oefening had bevolen, is tot een jaar ves tingstraf veroordeeld. Ze spreken weêr van d'Influenza te Berlijn.... Men geraakt gemakkelijker zijn geld kwijt dan de ziekten en plageD. On^fpuriiL Er heerscbt daareen feUe koü de VfUolcill vijvers en rivieren liggen toe en ze schaverdijnen daar gelijkovera jaar te Temsche opde Schelde. FVanlrrilt Te Parijs, bijna eiken dag afgrijse I ttH lv 1 IJK, lijke zelfsmoorden. Te Grénobel heeft 'ne man van 70 jaar. Antoine Ferrard, zijn zuster ver moord met een bijl en daarna zijn eigen willen ombrengen. Vreeselijke ontploffing. Vier slachtoffers. Maandag avond is in de stokerij Laloë, te Hasnon (Noord- Frankrijk), een tuig gesprongen. De schok was uiterst geweldig. In eenen oogenblik was het dooreengeschokte gebouw geheel door de vlammen ingenomen. Drie werk lieden werden in eenen treurigen toestand van onder puinen getrokken. Men heeft weinig hoop hen te redden. Een vierde wtiaman werd geneei veiKooiu ioj vonden. ïfoliü Drij Nonnekes die naer Venazia di Alttllc» reden, in rijtuig, aan de vaart van Lavizado verschrikte 't peerd en sprong in 't water. De koetsier alleen wierd gered. AmPi'iLa Te Philadelphia staat hetChipka van rm.lilc:i 1 ivtlQeorges Gild, onzen konfrater in brand. Er is geen redden of blusschen aan. Ff oil 111 H Deventer bood een duitsche schip pereenen zak suiker te koop aan 20 cents den kilo, zeggende dat hij* hem niet kon meênemen naar Dnitschland; de winkelier kocht en betaalde; nadien zag hij dat er onder de laag suiker niets lag dan zand. Tt 11 <11 n H Dijnsdaf» nacht zijn te Lampic zeven krankzinnigen in eenen brand omge komen; 't waren gevaarlijke zinneloozen en als dusdanig sterk opgesloten. De Russische Rechters zijn niet ge makkelijk: Men weet dat er oproers geweest zijn te Sara- tow, wegens den Cholera; er waren 120 beschuldigden: 2 3 zullen opgehangen worden; 8 krijgen levenslangen dwangarbeid; 18 hebben gevang, min of meer en de rest is vrijgesproken. 17 n iroJ a n A *n Gazfabriek te Bradford is een ontploffing geweest; 5 man gekwetst waaronder 3 doodelijk; verscheide huizen vernield; eene kar met peerd is verbrand; In Engeland is de droeve tijding ontvangen namelijk dat het zeeschip Greysloke zou vergaan zijn, op de reis van Odessa naar Hamburg. 23 Personen zonden verdronken zijn. geweldige sneeuwstormen. De convois kunnen er niet voort. Lieve vriend Lippen, Sixtus groet u en in de gebroken ruit, 't was op een glazeke Faro. De Pre sident heeft zijnen heilwensch gedaan in 3 talen:! Tn „1. -mr j t „r, Tv,1 De artikels door t Land van Aelst over onze Teeken- Vlaamsch, zijn Moedertaal, Latijn en franscli. In sct,ool geschreven, zijn m onzen Gemeenteraad langde sommo, twaswel hertelijkwel! - tISteSegelSem.digbes6rotraen ku zonderlinge uifval, en daar alleen, dat de geborstene klokken meesterlijk ]en geweest. Er is met den ruwen borstel op onze kazak knvrlnl r» u-riT..lnTl rial 7|'! ülTDTl ctflrl- Z11TI a 1 Q 17QT1 in TT/V _i. 11 J1 V*. '♦na GROOTEN FEESTDAG, met groo ten luister gevierd in de wereld, overal waar er Christene menschen wonen; te Brussel in d 'Hoofdkerk, Sinte Gu- dula, alwaar die prachtige kapel is, aan den rechten kant, g'heel den dag open, t'Oostakker in de Grot, te Roo- men in 't Vatikaan, t'Aalst in St-Mar- tenskerk, alwaar de Solemniteit van den Feestdag gevierd wordt zondag aanstaande, de Grot en Kapel is nu herschilderd en zeer devotieus met het H. Graf. De Onbevlekte Ontvangenis is in deze Eeuw verheer lijkt door groote Mirakelen en door wonderbare Bekee- Om er maar éen enkel aan te halen Hendrik Lasserre, Gazetschrijver te Parijs; Katholiek, doch lauw en onverschillig; 'Ne Man van groot talent; Rond de jaren 1862 begonnen zijn oogen te verslappen, zoodanig, zoodanig dat hij na korten tijd niet meer kon lezen of schrijven. En hij had maar onzen ouderdom; Een gazetschrijver die zijn oogen niet kan gebruiken, dat is een kleêrmaker zonder handen. Ge kunt denken welk verdriet; Alle hulpmiddelen wierden gebruikt; Volkocnene rust; Vermijding van rook, vuur, stof, wind, van al te groote koude of te heete lucht, van sterke dranken, van gezou ten, gepeperden en windigen kost, van gespannen kleê ren aan hals en armen; - De vermaardste Docteurs wierden geraadpleegd; al lerhande wateraanwendingen gedaan; Niente da fare. Er was niets aan te doen; En onze gazetschrijver wierd treurig en moedeloos; hij had 'ne Sekretaris genomen; hij dikteerde; maar dat ging hem niet. Blind worden, blind, dat was zijn toekomst. Het was korts na de Verschijningen te Lourdes; veel Werklieden waren reeds genezen; maar 't groot Volk hechte daar niet veel geloof aan. Bemerkt wel, achtbare Lezer, dat al wat wij gaan schrijven, door HONDERDEN GETUIGEN is be vestigd en door NIEMAND geloochenstraft. Een vriend komt bij den gazetschrijver te Parijs 't was een Protestant; Hendrik, d'oogen Slecht, zeer slecht, geen hoop Geen hoop Heb ik alles niet beproefd en alles vruchteloos Maar 't water van Lourdes; Hendrik Dit Water Och Ze bevestigen veel geneziDgen Maar hoe is 't mogelijk, dat gij, Protestant Vriend, in den nood moet men alles beproeven... Ge reskeert er toch niet aan De gazetschrijver weigert. De andere dringt aan; Hij doet 't water der wonderbare Bron komen; hij wekt den Gazetschrijver op van alles in regel te doen, ge lijk de Confrérie het voorschrijft. Den vrijdag 10 October 1862 komt een flesch van dit Watertoej.de gazetschrijver aarzelt eerst Genees ik dooreen Mirakel, zegt hij, dan zal ik moeten een wer kende Katholiek worden Bidden, Biechten, mijn Drif ten overwinnen, leven volgens mijn Geloof. Hij aarzelt Schrikkelijk De Genade roept sterker; Hij luistert; Hij gaat naarzijn studiekamer, boven; en daar, op zijn kniën vallende, hij zegt Ja, Heer en God, ik ben een ellendige zondaar, onweerdig van zijn hert tot U te verheffen; maar 't is de overvloed van mijn ellende die mij tot U doet verzuchten.. Heer en God, ik neme mijnen toevlucht tot U en tot de Heilige Maagd Maria; ik vlucht tot U, vol geloof en betrouwen; uit de y«- -fg.-. -r»ucht.iltlQti1*.dp.TMHVnnil gik mijn zonden belijden; ik zal een andere mensch wrdc vergeef mij, o Heer, en genees mij; gij Moeder van Bermhertigheid, heb medelijden met uw arm kind Hijstaat op; hij ontstopt de flesch, en terug op zijn kniën vallende O Heilige Maagd Maria, zegt hij met luide item heb medelijden met mij en genees mijn geestlijke en lichamelijke blindheid Di- woorden uitsprekende, giet hij van dit Water op een sïvet en brengt het aan zijn oogen. G«n 3o seconden had het geduurd; E wat gebeurt er Oogenblikkelijk D volkomene genezing Hj wierd kracht gewaar in zijn oogen; maar hij kon het liet gelooven; gelijk Mozes sloeg hij tweemaal op de rot: hij bevochtigt nogmaals zijn oogen en blijft dan zijn harien toegevouwen ■O Heer en God, roept hij.. O goede Moeder Maria, ik en. ik ben genezen.De zwaarte is weg uit mijn oogen lij neemt een Boek, een kort verhaal der Verschijnin- gq en hij,die over een kwartuur geen affiche-letters kon lem. nuleest hij vier bladzijden uit dit boek, zonder edge vermoeienis te gevoelen... 's Avonds ging hij te bchten.. Hij was genezen en hij bleef genezen en hij Ihield de beste oogen der wereld en hij toonde zijn fcnkbaarheid, met te leven als een oprechte Katholiek i. met overal de goedheid en de macht der Moeder ods te verkondigen. Wie kan tegen zulke Mirakel iets inbrengen Is 't niet .od-Almachtig die ons toeroept Vereert en dient mijne ÏOeder opent uw oogen voor 't licht des Geloofs Als Kardinaal Dechamps zaliger deze genezing vernam, riep lij uitGod-Almachtig geneest de lichamelijke kwalen am de zielen te raken meen, er zich niet op toeleggen schoonheidszin of kunst begrip in den geest hunner leerlingen te prenten, dat er in de Academie geen woord over de afmetingen van het menschelijk lichaam «ordt gezegd. Wij loochenen niet dat er kursussen van doorzicht- kunde en anatomie worden gegeven; maar wij zeggen dat die' kursussen onvoldoende zijn ingericht en bijna geen nut opleveren. Een uurtje per week voer -'ulke be langrijke lessen is gansch ontoereikend, en wij zeggen dat, wanneer, zooals het hier te Aalst 't geval is, die zelfde lessen drie jaren vervolgens aan de zelfde leerlin gen herhaald worden, het de leerlingen verveelt en ont moedigt. Onze Academie is maar eene Middelbare School der Kunst, zegde men ook in den Gemeenteraad. Hewel, 't is daar dat het gebrek schuilt. Wij hebben geene Mid delbare School der Kunst in Aalst noodig, als men aan de Leerlingen, die aanleg toonen en bewijs van be kwaamheid en moed geven, de noodige middelen niet verschaft om hoogere kunststudiën te doen; immers, 't zijn toch onze ambachtjongens meest die de lessen on zer Academie volgen. Hewel, die aanmoedigingen ont breken geheel en gansch, dat is voldoende gekend in Aalst. Overigens, wij hebben in Aalst noch Middelbare noch Hoogere School der Kunst noodig, maar wel eene volledig ingerichte Nijverheids-en beroepschool. Er is ook in den Gemeenteraad eenen ongelukkigen volzin uitgesproken die veel stof tot nadenken geeft Vroeger waren er Professors die dikwijls zat naar d'A- cademie kwamen... Ongelukkige, diep onvoorzichtige woorden, die in de stad vele monden zullen geopend hebben. Men heeft er op geboft dat onze Academie de tweede was der Provincie, ('k zou 't willen zien, zei de blinde), dat M' Rosseels gezegd heeft dat de teekeningen der Leerlingen onverbeterlijk zijn. En verder durft men zeggen dat het verval der Academie toe te schrijven is aan de onbekwaamheid onzer jongelingschap Zou men niet omvallen als men zulke dingen hoort?. Onze jongelingschap is niet leerzuchtig, het heeft geen kunst zin; er is geen karakter van studie in onze stad Maar hebben de menschen die dat zeggen dan toch geene oogen om te zien? Kennen zij dan toch onze Muziek school niet, onze Muziekschool die, ondanks al wat Mr Van Wambeke heeft willen in 't midden brengen, eene bloeiende school is, waar een voortreffelijk onder wijs wordt gegeven en die jaarlijks voortreffelijke uitsla gen oplevert. De Toonkunst is thans in eere, te Aalst, dank aan de Muziekschool. Wat was deze over twintig jaren Een armzalig gedoen, helaas Maar die school heeft 't geluk gehad, onder ons Katholiek Bestuur, Be stuurders te hebben, Leeraars te hebben die niet alleen bekwaam waren, maar ook toewijding hadden voor hun ambt, die hun Leeraarschap niet als eene broodwinning aanzagen, maar als een apostolaat, eene zending van weldoen Bestuurders en Leeraars die, inwonende te Aalst, in dagelijkschen omgang zijn met hunne Leerlin gen en deze met raad en daad en voorbeelden gedurig onderwijzen, verlichten en aanmoedigen. Vroeger bezat onze Academie ook zulke Leeraars. (Vervolg de naaste week.) Cammerman, van Esschene Brabant, die een dochter vermoord had omdat zij met hem niet wilde trouwen, Cam merman die zijn misdaad niet kou loochenen,is tot 20 jaar gevang ver oordeeld. T'Antwerpen zekeren Frans Duurloo, die het meisje Nelen had willen vermoorden, omdat zij den raad haars Vaders volgde en met hem niet wilde gaan, Duurloo, die op de Rechtbank weende als een kind, is tot 15 jaren dwangarbeid verwezen. Karei Lodewyk De Gols, 38 j. oud, gebortig van Zele, maar zonder vaste woonst, beschuldigd van nachtelijke aanranding langs de Kempische Vaart; 't was in den nacht van 18 tot 19 oogst, zekere Aug. Kempers wierd aldaar door twee personen aangepakt, geslagen en van zijn geld beroofd, zegge van 4 fr Gols is daarvoor tot 10 jaren dwangarbeid veroordeeld. T'Ieperen heeft de Roohtbanlx oolieron Juloo DlXVOSqUel tot l5oO fr. boet verwezen en tot de oosten, omdat hij de valsche minnaar was geweest voor een zekere Jufv. Juliana B. Te Ber gen gaat voor d'Assisen komen een Moedermoord, iets ongehoord: Een dochter Louise Tellier, beschuldigd van hare moeder doodgeschoten te hebben. De beschuldigde loochent hardnekkig. Te Dendermonde, Vooruit schreef na de Kiezing van Werk en Nijverheid dat Mf Dr Claus, die op een der Bureelen als Voorzitter zetelde, briefkes van de Socialisten had zwart gemaakt, met baardverf. Vooruit wierd betrokken; het bleek dat geen enkel brief ken in dit Bureel was afgekeurd voor zulke vlekken en Vooruit wierd verwezen tot 5oo fr. schade loosstelling en de kosten of 2 maand gevang. Sedert ee- nigentijd verschijntVooruit op den naam van een vrouws persoon. 't Is gezel Seffer die voor de zaak van Aalst ver antwoordelijk is. hersteld worden, dat zij even sterk zijn als van te vo ren en hunnen klank behouden. T'Antworpe wordt er onbermhertig wreed gestolen, dat men n dieften niet kan vermelden. Wat gaat dat worden i de wereld Te Custre, bij Enghien, is de herberde~ Borremans woensdag dood gevonden met wonderjer kwetsuren; men vermoedt een moord. Te Brussel 1 de Paleizenstraat, een dienstmeid woensdag achter gezeten geweest; wij gaan deze week 0 katjen weêr spelen, doch op meer broederlijke wijze. Wij beknibbelen onze Teekenschool, niet om 't plezier je hebben van te beknibbelen, maar wel om verbetering ie bekomen, ten voordeele onzer stad en onzer ambachts- ilieden. Wij nemen het gereedelijk aan dat het onder de liberalen niet beter ging dan nu, maar onze vrienden ui iu. r, ucuau® - moeten meer en beter doen dan de liberalenwaarom zou- Jen zij anders aan 't hoofd der stad moeten gekomen stagie wasschen, valled ei Jh«vnibhplin^n noen de vensters der 2^ stag.e «fejn Ér valt dus niet, in onze beknibbelingen "hetgeen doodelijk gewond., t Is droef en wreed Te Brussel! rJniet is_ B- in de Pepien-straat, de grondeigenares weduwe HM onze Teekenschool niet beantwoordt aan haar bestatigde aeze week dat er 25,000 fr. in hare brand-L[oei en ,jat onze bevolking zulks beseft, blijkt voldoende kas ontbraken en heeftaanstonds 'tJParket verwittigd.hit het steeds afnemend getal leerlingen dier school, ter- Opgelet; er zijn te Gent valsche stukken vrn 5 fr. inpijl de bevolking gestadig vermeerdert. Wij hebben omloop. In Oostenrijk vriest het kalseisteenen; maaijtijfers medegedeeld, welsprekende cijfers. En wat ant- gelnkkiglijk hebben de velden een goed deksel vorkoord men daarop Dat ten tijde der liberalen de Aca- sneeuw 'demie een nest van kwaêjongens was, dat de katholieken AALST. Vreeselijke ramp. Menschen van d(de school gemivard hebben als zij aan 't roer gekomen •n a A A A ,u „l r,™ 00, zijn, en dat daardoor het getal der leerlingen is vermin- ^ntstT^tyoovt, maakt tochDat kan waar geweest zijn in 1867, maar 35 jaren passerelle te hebben; zij is er dringend, dri gend zjjn sjnjs<jien verloopen en de kuisching moest reeds dag; een brave achtbare werkman, rrans Degoei jangge(jaan zijn. Eventwel vermindert het getal nog wonende aan 't Muisken, is dood gevallen met over de van jaar tot jaar< barreel van den ijzeren weg te willen springen, or Ten teeken dat onze Teekenschool onverbeterlijk is, 's avonds naar huis te gaan.J 't Is een droef ongelu! heeft men in den Gemeenteraad durven zeggen De Men zorge toch voor een passerelle.. De menschenmex Prijsdeeling wordt luisterrijk gedaan; daar ziet gij aan ten er dikkels lang wachten. de tentoongestelde stukken wat de leerlingen vermo- -gen. «'Luisterrijke prijsdeeling Als wij die woorden KEUS "VAN AANSPRAKEN EN LIJKREDEN ]azen> meenden wij dat wijdroomden. Luisterrijke prijs- door Ed. Van der Stokt. Pnjs0,60. deeling Zegt liever begravenis met den leegsten dienst. En wat zijn de tentoongestelde werken De bekroonde werken van vroegere jaren worden bij de werken van 't afgeloopen jaar geplaatst om de armoede der tentoon stelling eenigzins weg te stoppen. Ondanks de beweeringen in den Gemeenteraad voor gedragen, houden wij staan dat de Leeraars, in het alge- •.KERSTMIS: of God kind geworden uit liefde tot de menschen. Prijso.l LA NOUVELLE CL'ISINIÉRE' pratique et usuelle contenant uc DICTIONNAIRE DE RECETTES UTILES p» E- M: Prix 2,00. Daar hebben wij hem sedert vrij dag uit 't grim mige Noorden ons overgebracht. Meester Tollens zingt het zoo schoon Geen fluweel zoo fijn geweven Zonder krenk of smet Ligt er op des konings bed; Geen tapijt als nu de dreven Heeft zijn fraaist salet, Wat borduursels en sieraden Tooien eik en esch Kanten zoo gelijk nu draden Als er wappren langs de paden Dreigt geen rijksprinses; En wat wondre teekeningen Heeft die kostbre kant Hier geribd en daar getand, Nu in ruiten, dan in ringen; Vos of glad van rand, Pluimen zien we, takken, blaren Bloemen in een perk Halmen met een kroon van airen Komt het alzien, kunstenaren Dat is Godlij k werk Hoe schoon gezegd De Sneeuw vreugd voor de rijken, kommer en angst voor de menschen van klei nen stand... Sneeuw Winter Koude Min werk, meer vuur, kleeding en deksel noodig.... Vergeten wij het niet; laat ons geven en meêdeelen, geerne, spoedig, want groot is de nood en de Liefdadigheid is de rechte weg tot den tijdelijken en eeuwigen Vrede.. Uit Engeland schrijft men dat de eerste sneeuw er gevallen is reeds zoo dik ligt dat spoorwegen omdolven liggen en kudden schapen versmacht en verloren zijn. SERAÏ1VG Weêral een wreed geval 1Dien Dinamiet,_ Dc wraaknemingl.. Het is niet genoeg een gezicht te trekken als een pekton, men moet de middelen zoeken om Vrede te hebben tus schen de verschillige standen... Te Seraing, die groote Waalsche Nijverheidsplaats. Zondag ten 4 ure 's mor gens in de Fabriek Cockerill M. Dethier, meesterknecht en M. Remy, werkoverste waren bezig met de dagloonen aan te teekenen, als er eensklaps een ontploffing ge beurde, zoo geweldig dat men ze hoorde tot tegen de kerk van Jemeppe; 't was gelijk d'ontploffing van een poeiermagazijn; die twee heeren zijn gekwetst; ze konden morsdood geweest zijn... Tegen de deur van dit kantoor had men een kardoes met dinamiet geplaatst. Aanstonds is er een onderzoek gedaan... Zekere Peer Jef Pakket, oud 40 j., getr uwd en Vader van 4 kinderen is aange houden; seffens is men bij hem gaan huiszoeking doen; 8 groote kardoezen van buskruid zijn gevonden, 2 meters bereidde wiek, een pak schriften van Socialisterij... Hij zegt voor zijn rede, dit buskruid te hebben om hout te klieven... 't Gerecht zal onderzoeken. Voltaire zelf riep uit - Een goddeloos Volk is onbe stuurbaar.... En wat moeten wij zeggen, hedendaags dat 't Volk den Dinamiet heeft

Het Land van Aelst | 1892 | | pagina 2