ft THEE CHAMBARD Veemarkten. Parijs Aanspraak t'Aalst in den Kring-Woeste op Kerstdag. Besluiten RAMPEN. - MISDADER. - ONGELUKKEN Uit d'auder Lauden. Voor den Turn-Cluc. TE KOOP. Nederlandsche Melkerijen PREMIE. Bal Zijde v.kleederenen Satijn v. Hotel der Verkoopingen, Mi-kl!) rijzen 3 I'S 8 ■3 a» I" c!s§- l-p-g- Wacht u wel van d'heilige zaken te onteeren.. Leert van mij dat ik oot moedig en zachtmoedig vanherte ben. (H. Evangelie). In Werkmanskring-Woeste, waar men boeien smeedt voor 't Volk en rampen voor de Kerk. Pol zn' Stant. Hoort eens, menschen, en onthoudt het goed; w'hebben 3 soorten van vijanden, ten eersten de liberalen, t zijn slechte, de liberalen, ze zijn tegen den Godsdienst,tegen de Religie, de liberalen zijn slechte. En gij, Denderbode, valt se dert verscheide maanden die slechte liberalen te voet, opdat ze met u zouden meedoen in d'aanstaaude kiezingen. Hoe wilt ge met die slechte menschen verkeeren?) Pol bn' Stant. De tweede soort zijn de Socialisten, nog al slechter, goddelooze menschen die de Kerken zouden afbreken, die zouden leven als dieren, als dieren; wij moeten ze verachten en bestryden. (En 't Evangelie leert ons Verstoot, veracht nie mand, de slechtste kunnen de beste worden. Men vangt geen vliegen met azijn... Die afgedwaald is, moet bij nog dieper weg- gestooten worden? Pol en Stant. Nu komen wij aan de derde soort De Donsjisten.. Dat zijn de slechtste van allen.. Het zijn duivels van koppigheid.. Oprechte duivels. Ze staan op, tegen hunne Geeste lijke Overheid. (Toch niet in GEESTELIJKE zaken Mr, toch niet in Geestelijke zaken, dat is 't groot verschil waarmeè gij de menschen misleidt.. Tegenover u stel ik Mgr de Harlez, een der oudste en geleerdste Priesters van Belgenland, Hoogleeraar te Leuven, die de Christen Demokraten noemtUitmuntende Catholieken. n En weet het wel, Mr, de Donsjisten staan aan 't hoofd der Christen Demokraten van Belgenland. Ze zijn d'eerste opgestaan; hebben meest geleden; het Programma der Christen Demokraten is hetzelfde t'Antwerpen gelijk t'Aalst, gelijk te Brugge, te Gent, t'Oudenaarde, te Somergem, gelijk overal.) Pol en Stant. De Donsjisten zijn de slechtste van allen.. Wij moeten ze bestrijden; ze willen naar ons niet luisteren (in wereldsche zaken NEEN, in uwe werking om de rijke klas alleen meester te houden, NEEN, om 't Werkvolk van Aalst te verbees ten, NEEN; om den kozijntjeswinkel van oude hebzuchtige libe ralen recht te houden, NEEN, M*, voor de dood niet, NEEN Pol en Stant razigt een half uur tegen de Christen Demokra ten.. Hij spreekt vaa in de kiezing de drij partijen te verplette ren.. (Ln buiten Aalst gaat hij zeggen We zijn verloren 1 Zoo is 'tGeeft maar,om te doen drinken, rijke Catholieken, 't is ver loren geld.) neergelegd door den verslaggever M. H. Le Bon. I. De Evenredige Vertegenwoordiging moet door elke afi deeling der Kristene Volkspartij als groep bijgetreden worden. II. Het is wenschelijk, in de wettelijke toepassing van dit stelsel, er geen quorum vereischt worde. De zetels worden verdeeld in evenredigheid der stemmen van elke partij. III. Het is wenschelijk dat het de partijen toegelaten zii hun evenredig getal zetels te verdeelen tusschen de belangen die op hunne lijst vertegenwoordigd zijn. (Voorbeeld Antwerpen kiest elf Volksvertegenwoordigers; de Katholieke Partij verdeelt hare lijst in vijf groepjes 1. Buiten: Drie conservatieve boeren. 2. Stad: Twee werklieden. 3. Id. Twee groothandelaars. 4. Id. Twee neringdoeners. 5. Buiten: Twee boeren demokraten. De eerste zetel verkregen door deze lijst, zal toegekend worden aan de groepeering onder nr 1, en namelijk aan den kandidaat dier groep het meest begunstigd door de voorkeur- stemmen; de tweede zetel aan de meest begunstigden van groep a. enz.) IV. Het is wenschelijk dat er overal Maatschappijen ont staan van Propaganda, bestuurd hetzij door personen onaf hankelijk van alle politieke Partijen, hetzij door een gemengd Bureel. Volgens de plaatselijke omstandigheden, zouden zij bijtre dingen aannemen of van personen alleen, of van politieke groepen en personen te zamen. Elke bijtredende Partij zal in algemeenen regel Meet'ngen inrichten op haar eigen. Meetingen moeten dan eDkel gehou den worden door Katholieke en anti Katholieke Partijen te zamenwanneer er geen gevaar bestaat dat de plaatsbewoi ners de samenwerking op een vrij punt met samenheuling van Partijen zouden verwarren. VOORSTEL PETRUS DAENS Het is verplichtend voor de Kristene Demokraten het Evenredig Stelsel te vragen, zelfs als ze bij machte zijn de Alleenheersching in de Gemeenteraden te hebben. VOORSTEL DU CATILLON De Kristene Volkspartij zal zich in betrekking stellen met het Nationaal Comiteit voor Evenredige Vertegenwoordiging om eene nationale onpartijdige beweging voorde Evenredige Vertegenwoordiging door Meetings en andere Propaganda middelen te bekomen, zonder dat de Kristene Volkspartij het zuiver algemeen Stemrecht uit het oog verliest. PENSIOENKAS. I. De Staat moet een Pensioen geven aan alle noodlijdende Belgen. II. De Werklieden moeten er niet toe bijdragen. III. De patronen moeten er niet toe bijdragen. IV. De psnsioensouderdom mag in algemeenen regel be paald worden op 60 jaar. V. Het dagelijksch Pensioen mag bepaald worden op een frank, zonder onderscheid tusschen Stad en Buiten, nijver heid of landbouw. Raadsels voor het Vlaamsche Volk, menigvuldige schcone raadsels met de oplossingen erbij, door A.Joos 0,75 kloeksten waren met vrees bevangen. Het onbekende; de mare tenebrosa. Den 11 September zagen zij op de zeebaren een scheepsmast drijven en dit vermeerderde nog hunnen angst; Zij aanzagen het als het overblijfsel van een vaartuig, slachtoffer van zijne vernetelheid.. Al 't zeevolk van dit schip had de dood gevonden in de mare tenebrosa. Weemoed vervulde hen hart; bij velen warende tranen in d'oogen; z'hadden Vrouwen Kinderen 't leven was hun dierbaar; zelfs waren er die bijeen scharrelden, die spraken van een komplot te maken, van terug te keeren tot een zelfsmoord konden ze niet gedwongen worden. Colombus bemeikte het; hij ging van schip tot schip, sprak moed in d'harten, verzekerde den goeden uitslag, toonde de onbeschrijfbare voordeelen van het werk, waar aan zij, niet hun leven, maar hunnen tijd toewijdden. Zijn woord beurde de harten op. lederen dag verborg Colomb hun een deel van den af geleiden weg,omdat de afstand, die hen meer en meer van Spanje verwijderde, niet al te veel zoude afschrikken. Al- zoo zetten de drie vaartuigen altijd hunnen weg voort, en hoe verder zij geraakten, hoe wonderbaarder de natuur aan alle oogen scheen; de sterren, die de zeelieden zoo wel wisten zitten, schenen zich te verwijderen en naar het westen weg te zinken, terwijl nieuwe hemelen en nieuwe vereenigingen van hemellichten alle nachten op' kwamen. Het water veranderde van kleur, de zon blonk gloeienderdaarboven en schootgeweldiger hare brandende stralen. 1 Den 14 September, in den avond, bemerkte Colomb voor den eersten keer dat de naald van het kompas niet juist naar het ware noorden was aangetrokken, en mis- wees. Met het vallen van den nacht zag hij dat de naald een halve kerf verzet was naar het Noordwesten, en 's morgens schilde het nog meer. Die gebeurtenis wekte Colomb's nieuwsgierigheid op, en drie dagen lang be waakte hij het kompas; de naald stond nimmer stil en ging altijd voort. In 't begin zweeg Colombus, maar het kon niet gedo ken blijven, de stuurlieden moesten het i'gewaar worden. De zeelieden verschrikten. Zonder kompas, zonder gids op die wilde onbekende zee 1 Colombus verstond er hem niet uit; hij ook werd on gerust; niet dat hij twijfelde; maar hij kon de zaak niet uitleggen.. Zoo vaarden de schepen gedurig, gedurig voort... Er werd weinig of niet gesproken... Geen Land, geen teeken van Land, niets dan de locht en de zee, die onpeilbaar diep was, niets, niets!... Waar ging men uitkomen? ('t Vervolgt.) Diefte te Letterhoutem. Tusschen den nacht van maandag en dinsdag is er ten nadeele van Franciscus Goossen 70 fr. gestolen. Dc Policie heeft een onderzoek inge steld en heeft tot hiertoe den dief nog niet ge- vonden. Den koffer heeft meu in het veld open gebroken gevonden. Diefte, moord en brand. Te Gent, Schoolstraat bij Madam ttoels kwam dijnsdag avond 'ne kerel binnen, zijn wezen zwart gemaakt. Hij pakte uit een kas eenige honderde franken, daarmeê nog niet genoeg, ging hij bij de Vrouw die te bed lag, alleen thuis zijnde, haar man was uitgegaanhij bracht haar ver scheide messteken toe en stak de beddegordijneu in brand. Dan liep hij weg. De Vrouw schreeuwde luidkeels, gelijk een Vrouw kan schreeuwen, de Nachtwaker kwam toegeloopen met verscheide geburen en zoo werd ze gered van den dood. Brandramp te Laken. Zaterdag avond is te Laken, op de Koninginne- laan, een groote brand uitgeborsten, in de werk huizen van benoodigheden voor den gezondheids dienst. De brand is ontstaan in een achterhuis. De pompiers hebben 3 uren werkens gehad om het vuur te overmeesteren. De schade is over groot. Diefte in Bestuur van den IJzerenweg. Te Brussel, met valsch geschrift en valsche leveringen. Een kassier zag namen van nieuwe Leveraars; in 't begin zweeg hij; doch bij herha ling van nieuwe Leveraars gaf hij er kennis van; 't werd onderzocht; een onderzoek had plaats; die nieuwe Leveraars waren stroomannen en de on trouwe bediende ramasseerde alles binnen. Hij is afgesteld en heeft daarmeé nog niet gedaan... Eerlijk duurt langst; nu is die man zijn sch'-on plaats kwijt. Aanslag op het leven. Op den Bolvard van den Bottanieken hof was uit een werkhuis 'ne vent weggezonden; in plaats van eens met rede de oorzaak zijner wegzending te onderzoeken, wilde hij perforce zich wreken op den ondermeester. Hij ging naar eenen winkel, kocht er een revolver en trok daarmeê terug naar het werkhuis, aangevuurd door haat en wraak. Binnen gekomen, ging hij recht 'naar den onder meester en loste een schot op hem, doch deze werd gelukkig niet gekwetst en vluchtte weg, achtervolgd door den werkman die eene tweede maal schoot; wederom miste hij zijn doel en dit maal werd de kerel aangehouden, ontwapenden aan de policie overgeleverd... 't Zal hem 'nen duren keer zijn 1 Wanhopige daad. Eene jonge deerne, 19 jaar oud, die door haren minnaar verlaten was, is zaterdag te Brussel in de vaart gesprongen, uit wanhoop. O die onnoozel Trien 1... Eenige Werklieden kwamen ter hulp en konden de sloor er uithalen. Doch men kan wel denken, met zulken kou, dat het meisken reeds bijna versteven was. Ze werd in bedenkelijken staat naar 't hospitaal overgebracht. Een razige zatlap. Waarlijk, een dronkaard is tot alles in staat. Langsheen de laan van d'Hallepoort kwam een dronkaard afgezwenseld, zaterdagavond. Waar schijnlijk de prée verslabberd of er Jtoch 't zijn vooraf gedaan. Eeneu wagen kwam van den ande ren kant en de zatte stommerik wil met geweld dien wagen gaan tegenhouden; doch hij stuikt voorover en rolt onder de wielen. De voerman kou niet meer intijds inhouden, zoodat het gerij hem over het lijf reed. De rampzaligaard werd in wan- hopigen toestand opgenomen; hij had verscheide ribben gebroken... De zatlap zal wel ontnuchterd geweest zijn en zal zeker die droeve les wel ont houden... Die Dronkenschap heeft ai slachtoffer? gemaakt Meer zijn'er dood gedronk'en Dan in de zee verzonken. Droef ongeluk. In de Paleizenstraat te Brussel-Schaarbeek, een kindeken van 2 jaar, die eraan 't spelen was, viel met eenen stok in d'hand. De stok drong in den mond van het kleintje, waardoor het eene groote wonde bekwam in de keel. Men vreest voor het leven van den kleine. Men kan inderdaad niet te voorzichtig zijn met die klein gastjes. Een schoon spektakel. Te Brussel, in de Steeustraat, twee lieve wijve- kes die daar in een kelderkeuken wonen, kregen zondag avond ruzie. Na elkander allerhande ver wijtingen toegebracht te heb ben, gelijk die brusselsche ma dammen dat zoo wel kennen, eensklaps nam een hunner den bessem en sloeg ermeê op hare tegenstreefster; deze, ook van geen klein gerucht ver- veerd en zich gekrenkt voe lende in hare brusselsche eer, schoot op gelijk een tonneken poer; niet wetende wat ze deed van koleire, greep zij de bran dende lamp en smeet ze naar het hoofd harer be minnelijke tegenpartij. Daar de lamp ontplofte en de brandende petrol het vuur meêdeelde aan de meubels, ontstond er brand, bijzoover dat de pom piers moesten komen om den brand te blusschen. Er is proces-verbaal opgemaakt tegen dit lief koppel. Diefstal en Moordpoging. Te Bornhem, bij een oud vrouwken die daar alleen woont, is een dief ingebroken, zondag nacht. Hij brak er eene kas open en stool er alles uit wat eenige waarde had; daarna ging de schelm die zwartgemaakt was, op de kamer der vrouw, greep haar bij de keel en zou haar vermoord heb ben, doch het mensch riep zoo hard ze kon en de lapper nam de vlucht... Daarvoor moet ge toch lap en vel zijn,om de menschen alzoo de doodop het lijf te jagen. Gevolgen der Dronkenschap. Te Cobbeghen woont 'ne metser die reeds lang in slechte overeenkomst leefde met zijne vrouw. Bijna alle dagen ruzie, verwijten, vechten, enfin een buizeken van roekedekoe. Nu zaterdag had kadé zijnen toevlucht genomen tot den drank, hij had zoodanig in de klein glazekes gekeken, dat hij al waggelende naar buis trok. Daar was het seffens bom baleken, een leven gelijk in een bee- renhol. Maar wat doet hij, de zatte plodde in zyn zatte razernij neemt hij een mes en ploft het tot tegen den lemmer in zijnen buik, zoodat de ingewanden eruit puilden. Men vreest voor zijn leven. Rampspoedig einde. Te Thienen heeft men op een eenzame plaats buiten de stad, op de riggels van den ijzerenweg het vermorzeld lijk gevonden van een oude grijs aard. De vent had den naam van rijk te zijn. Men weet niet hoe de vent aan zijn dood is geraakt, of het ongeluk is of zelfmoord. Moordpoging. Te Wervicq heeft zekere H..., gepoogd zijn schoonvader te dooden met een revolverschot op hem te lossen. Het slachtoffer was getroffen aan zijn keel en men vreest voor zijn leven. De laffe dader is over de grenzen gevlucht. Wildstroopersdrama. Vijf gendarmen der brigade van Ghistel die biDst den nacht op ronde waren in den omtrek van Snaeskerke, nabij Oostende, hoorden eens klaps geweerschoten weergalmen enden kepi van een huDner werd doorboord. De gendarmen, om zich te verweren, schoten ook in^de richting van den aanval; eensklaps boorden zij een pijnlijk ge schreeuw; een der aanvallers, die wildstroopers waren, had eenen kogel in den buik gekregen en werd stervende opgenomen, terwijl zijn kamera- lW-1 dc-3 de vlucht namen... 't Zijn droeve pijnlijke toJfl celen 1 Gérard Guyot, nijveraar, 3o, IJzerstraat, te Na.net, schrijft Mijnheer Vincent, apotheVer. 33, rue de la Limite, Brussel, Ik kom u bedanken en geluk wenscben voor uw rluumatiek en fierecijnver drijvend Elixirdat ik gebruikt heb voor mijne gewriebtsrbeumatiek. Ik ben uiterst tevreden en raad er het gebruik van allen mijne vrienden aan. Gérard Guyot. P. S. Ik schrijf zelf dezen brief om u te bewij» zei dat ik bet gebruik der band ten volle heb teruggekregen. Depot te Aalst, Apotheek Calleb&ut. Prijs 3 fr. de fiesch. Eer» stoutmoedige schurk te Brussel. Juffer Josefina Boon, 23 jaar oud, dienstmeid bij den geneesheer Van Halter, 5 Peperstraat, was woensu-g werkzaam in hare keuken, wanneer zij eensklaps gerucht hoorde op de bovenver dieping. De heer Van Halter en zijne vrouw waren uit gegaan. De dienstmeid ging zien wat er gebeurde. Boven gekomen, stond zij met eens voor eenen persoon die een koffertje in de hand hield, waarin haar meester gewoon was zijne juweelen en zijne waardijen te steken. Halfdood van schrik, ijlde het meisje naar be neden, sloot zich op in hare keuken opende een venster dat op de straat uitgaf en riep om hulp. Weldra ontstond voor het huis eene samenscho ling. Men liep om de policie en geheel het buis werd doorzocht. De dief was met zijnen buit langs het dak verdwenen. f.1 vorens te vertrekken, had hij nochtans aan een der zolderkamertjes het vuur gestoken. Niettegenstaande de opzoekingen welke onmid- delijk op de naburige daken gedaan werden, is de schurk onvindbaar gebleven. Schielijk overleden. Te Charleroi is dinsdag avond een persoon, die een beafstuk at in het koffiehuis van den heer Wallem, schielijk overleden. VERVIERS. Een nest serpenten in de statie. Woensdag morgend werden alhier in de statie vier groote kisten van den trein uit Parijs naar dezen voor Keulen overgedragen. Opeens brak de bodem van een dezer kisten en hooi en dekens vielen ten gronde. Uit de dekens zagen de werk lieden opeens reusachtige slangen verschijnen en wegkruipen. Het publiek en dewerklieden namen de vlucht. De Commissaris der Statie zocht tus schen de reizigers van Parijs den eigenaar van deze gevaarlijke dieren op. Opeens kwam eene jonge dame toegeloopen en op hare stem lieten de slangen zich een voor een opaemen en in hunne kist sluiten. De dame was eeue slangentcmster die van Parijs naar Keulen vertrok om daar ver tooningen te geven. Seraing. Laffe aanranding. Woensdag avond is de heer Comhaire, bureel overste der verzendersafdeeling der maatschappij Cockerill, aangevallen en deerlijk mishandeld. Hij werd een kaaksbeen gebroken alsook het rechterbeen op twee plaatsen. Voorbijgangers vonden den gekwetsten buiten kennis liggen; tot hierfoe heeft hij nog geenein- lichtingen kunnen geven nopenszijne aanranders. LlUVEN. Het 3-jarig kindje der echtgen. Delvaux,Fonteinstraat,had maandag, terwijlzijne 1iidera weg waren, aan eenen heeten koffiepot gedronken, waard, het verbrand werden overl.is. Vitriool-drama. X. Petervinck, sekretaris van het Weldadig- b :i' bureel te Dooruijk, was zaterdag inzijn kan- 1 -. bzaam, toen een kerel binnenkwam, die 1 oeg pf er geen middel was om in een ge- geplaatst te worden. De bediende zegde dat hij er r"oegerin geweest was, maar er buitenge- - et door zijn slecht gedrag. Hierop trok de deu gniet eeue fiesch vitriool uit zijnen zak en goot !en ie houd ervan over den sekretaris, die schrik kelijk verbrand werd over gansch het lichaam. De dader is aangehouden. DE DRONKENSCHAP, die t'Aalst aange kweekt wordt door d'oude Partij in haar sektiën, al zijD er al Dronkaards te veel... Te Anderlues, Gust Saucez, mijnwerker, oud 31 jaar, ging dijns dag avond naar huis; hij had dien dag onder den jenever gedaan; zat zijnde, valt in eenen gracht en kreveert daar; 's morgens is zijn lijk gevonden. Nabij Fleurus, zekere Cornil, oud 71 jaar, wordt op straat aangepakt door zekeren Van H. die zat was en die hem 12 messteken toebracht. Dan gaat de zatlap een kameraad halen die met hem zat geloopen had, deze neemt een Jbijl en zoo trokken ze samen, als twee Sarrazijnen, de Pro- chie rond. Zatlappen aan 't werk. In een herbergsken van Charleroi kwamen vijf mijnwerkers binnen, zat men kan niet meer; wil len of niet, de bazin moest hen nog een klein maatje ioschenken; encore une goutte. In plaats van de glazekes op den toog te zetten, smeten zij die op den grond, dat ze wel in duizend stukskes waren. Omdat de waardin daar opmerkingen op maakte, overlaadden de zatte plodaen het mensck met stampen en slagen. Daarna begonnen zij als echte wildemans alles kort en klein te slaan; op een omzien was de gansche herberg verdestru- weerd. Logistgasten kwamen ertusschen, waarop een verwoed gevecht ontstond, in hetwelk een der zatlappen een hevige slag op het hoofd ontving, dat hij badende in zijn bloed ten gronde stortte. De policie kwam een einde stellen aan dit bloedig tooneel en drij der baldadigaards werden aange houden. In d'Universiteit van Geneven is brand uitgeborstenop korten tijd was gansch den linkervleugel van het groote gebouw de prooi der vlammen geworden. Verscheide kostelijke voorwerpen zijn in de vlammen omgekomen. Gelukkig is de groote biblio theek gespaard gebleven. Men is nog onbe kend met de oorzaak van den brand. In Hongarië zijn twee hooggeplaatste man nen in tweegevecht gegaan, voor eene nietigheid... Ze moesten die mannen maar in de doos lappen. De Rechtbank van Erfurt heeft een schaliedekker veroordeeld tot 9 maand gevangenis, omdat hii eene roode vlag had uitgestoken op den kerkto ren... Dat is nog al doorgenepen Te Montenegro en omstreken heeft een hevige sneeuwstorm gewoed; een compagnie sol daten, op marsch, zijn door de sneeuwla- wienen overrast en tot hiertoe heeft men nog niets vernomen over die ongelukkigen. In Parijs zijn al de knechten der krui denierswinkels in werkstaking. De meeste dier winkels zijn gesloten. Elk zoekt ver betering in zijnen staat. Indien men de raadgevingen van den Paus overal volgde, de wereld ware een klein hemelken. Te Barbery, Frankrijk, heeft zekeren Arthur Dupré 213 fr. gestolen van eenen werkman die in Me suikerfabriek werkte. De Policie werd verwittigd en hebben den dief aangehouden. Het geld heeft men in zijde kleederen genaaid gevonden en hij is nog denzelfden dag [in het gevang te Senlls opgesloten. I ïfl dp7An tilH van't jaar, alsdevallin- 1.11 UuiiCli gen zoo menigvuldig tijn, is het geraadzaam onze Lezers te herinneren dat een enkele doos van 1 fr. der Pastillen Walrheiy genoeg is om den pijnlijk«ten hoest te genezen. Depöthouders MM. De Valckeneer en De Waele. l?„n Umir biedt kosteloos aan, aan Eitïll Deel allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puist jes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst', maag- en blaasziekten, rheumatlek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben door staan en beproefd. Dit aanbod waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer VIN CENT, 8 place Victor Hugo, te Grenoble, die koste loos en vrachtvrij per post antwoorden en de ge vraagde inlichtingen opsturen zal. Van een goeden Demokraat uit Hofstade 1,00: Uit Herdersem 0,20; Van eene Demokratische Vrouw uit Aalst, o,2S; Een oprechten Demokraat uit Haaltert, 0.20; Omdat de zangers der Chiisi tene Volkspartij onzen Turn-club niet zouden verget ten. o,5o; Van M. De Galan, o,5o; Van de schrijvers van 't tabakfabriek, x,oo. Zondaqrust Zondag 1 Januari, M. Bonner, Bisschopstraat. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Mannelijk 10 Vrouwelijk10 20. HUWELIJKEN. A. Van de Velde, wever, met M. Meert, zb. OVERLIJDEN^ A. De Bruyn, landb. 24 j. Paepestr. F. Van der Vliet, m. De Haeck, schip. 46 j. Vaart. F. Var» de Perre, m. Aelbrecht, landb. 60 j. Mijlb. U. Moyens vr. Valckenborgh, zb. 403. Scherrestr. M. Van Nuffel vr. Roeland, zb. 48 j. Gentschest. 8 kinderen onder de 7 jaren. grrpr GENT, 30 dec. De goede stalbeesten golden gemiddeld 1,15 tot 1,35 per •fliCQK-»' kilo, levend gewogen;de kalveren 1,00 tot 1,10; de varkens 0,78 tot 0,85. MECHELEN (Neckerspoel)Koeibeesten, in- landsch ras 285 tot 410 fr.; bollandsch ras, 380 tot 625 fr.; de varkens van La Hesbaye, 21 tot 27 fr.; die van Vlaanderen 24 tot 32 fr. AALST, zaterdag De varkens 22,50 tot 27,50. ANDERLECHT Ossen, 0,70 tot 0,85; stieren 0,55 tot 0,71; koeien en vaarzen 0,55 tot 0,71; de kalvers 0,70 tot 1,01; Varkensmarkt van 20 dec. 1702 beestjes aan 0,79 tot 0,89 de kilo. KORTRIJK, maandag vaarzen 0,60 tot 0,77 ossen 0,60 tot 0,76; koeien 0,56 tot 0,72; stieren 0,56 tot 0,73. ANTWERPEN, maandag Ossen o,62 tot o,82; vaarzen o,56 toto,70; stieren o,50 tot o,70; kal veren 0 84 tot. 1,04 Bouwgronden gelegen aan de Scherrestraat en Ouden Dendermondschen Steenweg (nabij het Hospitaal.) Zich te bevragen bij de notaris De Pauw, Kei zerlijke Plaats, te Aalst. TE KOOP. Circa 14000 elzplanten, 3 jaar oud. Zich te wenden bij de notaris De Pauw, te Aalst. Echt Liebig's Vleesch-Extract verschaft het middel om aanzienlijk in de huishou ding te sparen, daar men er. zonder vleesch te ge bruiken, een zeer goeden bouillon kau mede be reiden. Al Hp Hnpfnre ziJQhet eensom teh U" UOClUr» kennen dat de bloedz her- bloedzui verende Pillen Walthery het beste is, het zekerste eu het aangenaamste aller geneesmiddelen; 1,25 fr.. Een enkele doos is genoeg voor verscheide maanden, Depothouders .- MM. De Valckeneer en De Waele. ALGEMEEN AGENTSCHAP van het VERBOND der 103, rue Lairesse, Luik. Verkoop van Crême-boter, aan den marktprijs. Gelijk verleden jaar, hebben wij het genoegen aan onze geachte Lezers een prachtig groot portret aan te bieden. Zendt een goed gelijkend photographie van eenen levenden of overledenen persoon, met eene som van 9 frank aan M. Palatzky, photograph, Albert-Liénartstraat, en na i5 dagen ontvangt men het vergroot portret en het kleine ongeschonden tei rug. De groote bijval door deze schoone portretten pgehaald, zal zeker dees jaar nog vermeerderen. Ta tilirPVl Twee gerieflijke huizen, staan M. C HUI cll, Dendeimondschen steen weg, N° i3, en Denderstraat, N° 6. Zich te bevra gen bijjufvrouw Van de Velde, Keizerlijke plaats N° i5. tot 22.50 den nieter, alsook zwarte, witte en C. gekleurde Hcnnebcrg-Zijile, van af 95 c. tot fr. 28.50 den meter effen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal. en 2000 kleurschnkeeringen en versch. teekeningen), vracht en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. G. HENNEBERG, Zijde-Fabriek (K. en K. lever.), Zurich. 71, Boulevard Anspach, Brussel. Men vindt er een groote keus in nieuwe meubelen an per occasie. Vrije ingang. Dp prijzen zijn op elk voorwerp geteekend. De Beukelaer's Biscuits zijn de beste De Beukelaer's Chocolade is de lekkerste. De Beukelaer's Rum Confiture Wafers Het aangenaamste purgeermiaaei Het beste middei tegen verstopping AALST, zaterdag. Tarwe per look. 18,a 19, Masteluin 14,50 a 15,50 Garst a Rogge 11,50 a 13, Haver 16,a 17, Aardappelen 5,a 05,50 Boter de 3 kilos 6,75 a 8,37 Eiers de 25 3,a 3, Vlas per 3 kilos 0,a 0, Viggens 22,50 a 27,50 Er waren ter markt 764 klonten boter, met 6100 kilos. Balen Hop werden ter markt gebracht; de prijs was C tot :0 fr. volgens kwal. KORTRIJK, maandag 'larweper hectol 17, Rogge 13,5o Haver 15,25 Koolzaadolie per 100 k. 46,5o Lijnzaadolie 35,75 Aardappels 5,55 Boter per kilo 2,50 Eiers per 25 4, ROUSSELARE, dijnsdag. Zaaitarwe 17,50 a 19, Rogge a Haver 16,50 a 16,— Boonen 18,a 19, Aardappelen 5,a 5,25 Boter de kilo 2,50 a 2,60 Eieren de 15 3,a 3,25 Suikerijboonen 22,a Koolzaadolie 47,a Lijnzaadolie 37,a 36,50 ZELE, dijnsdag. Aardappelsa Boter 5 a 0, Eieren ,4 2, 2,36 LEUVEN, maandag. Tarwe per 100k. 16,a 16,75 iogge laver Barst Hooi Strooi Boter Aardappelen Eieren Koolzaadolie 13,0 a 13,25 15,50 a 12, 16, a—16,50 5,50 3,50 2,50 a 0,00 5,75 a —,—0 3,50 a 0,— 50,— a DENDERMONDE, maandag Tarwe Haver Boter Eieren Aardappelen Lijnolie Koolzaadolie Lijnkoeken 16,50 a—,— 13,— a 00,00 14,50 a 16,00 2,40 a 0,00 3,10 a 0,00 5,00 a 4,50 37,50 47,00 19,00 St NIKOLAAS, donderd ag Roode tarwe 17,a 18, Witte tarwe Poldertarwe Haver 16,— a 17, 15,00 a 16,00 10,—a 11,00 12,50 a 13,50 Klaverzaad p. kilo 1,20 a 1,40 Duivenboonen 17,00 a 18,00 Paardeboonen 16,00 a 17,00 Aardappelen 6,a 5,50 Kiekens per stuk 1,00 a 2,00 Hooi loo bussels 34,00 a 36,00 Boter per kilo 2,40 a 2,22 Eieren de 26 3,54 a 3,70 NEDERBRAKEL, woensdag. Witte tarwe 15,50 a 16,50 Rogge 13,00 a Haver 14,00 a 15,00 Aardappelen 5,00 a Boonen 17,00 a 18,00 Erwten a Boter per kilo 2,40 a 2,50 Eieren de 26 1,80 a 2,— Konijnen per stuk 1,50 a 2, K lekens per stuk 1,50 a 2, "onge viggens 23, a 25, NINOVE, dijnsdag Tarwe Haver Garst Boonen Aardappelen Koolzaad Lijnzaad Boter per kilo 'ieren de 26 20,oo a 19,oo 12,oo a 13,oo 16,oo a 16,5o 15,oo a 16,0o 14,oo a 13,oo 8,00 a 7,00 24,oo a 25,oo 26,oo a 27,oo 2,60 a 2,90 2,00 a 2,10 Tarwe GENT, vrijdag. Hf ver Boter per kilo Eieren ANTWERPEN. Tarwebloem inl. n° 0 n n n° 00 16,50 a 17,oo 13,oo a 14, 15,50 a 16,oo 2,50 a 2,70 3,24 a 3,42 lijnzaad zwarte zee Liijnzaad van Bombay 23,75 23,75 24,50 24,50 25,- MECHELEN, zaterdag Tarwe Rogge Boekweit Haver Aardappelen Boter per kilo Strooi Hooi de loo kilos 5,25 a ojoo Koolzaad 28,00 Lijnzaad 23,00 Koolzaadolie 51,00 AUDENAARDE, donderdag Witte tarwe 18,00 a 19,00 Roode tarwe 17,00 a 18,00 15,oo a 16,oo 14,5o a 19,5o a 00,00 17,5o a 5,oo a ö,5o 2,54 a 0, 3,4o a 0,00 Rogge Haver Aardappelen Boter per kilo Eieren 13,oo a 14,oo 15,oo a 16,oo 5,oo a 6,00 2,35 a 2,70 1,90 a 2,oo Hnfcf qHp verdeeld door een Schoolkwestie; de School- vis strijd is nogtans uit, en zonder M. Woeste w'haddden den vollen Schoolvrede... Nu t'Hofstade gaat een School van Religieusen komen voor de meiskes. 't Was er nog al tijd gemengde School. Elk is daarover te vrede; de Zusters leeren zeer goed, eenparig moet dit herkend worden; doch de oude Mees ter M. Meirsman had voor hem alleen 130 Scholieren; in d'ander School waren misschien 250 Kinderen met 3 Meesters. Wat ge daan?.. M. Meirsman is een der bekwaamste en ieverigste Onder wijzers; dit punt is niet te betwisten... Hij moet toch aan 't hoofd blijven... Doch van de 3 Meesters is er ten minste 1 te veel. Alles ware opgelost indien de Sekretaris, die t'Aalst al werk genoeg heeft, het Sekretariaat wildo afstaan... Daarbij't is wenschelijk dat de Sekretaris op de Prochie woont. Wat hebben de Parochiën noodig? Vrede, Eendracht om'te werken voor deu Landbouw, voor de Boeren, voor de Bóeren-Werklieden. 't Gaat er pik-^-pik.. Maar eerst moeten wij zeggen dat de Keizer van Rusland een van zijn Chargés- d'affaires had gezonden om geld te leenen maar de Fransmans zijn misnoegd over die zaak van Fasjoda en er was niets in de kas voor den Rus. De Rus zal een ge zicht trekken gelijk eenen Boer die tandpijn heeft., 't Is in Parijs 't een Proces achter 't ander, en tweegevechten hebben er dagelijks plaats. 'tZal gaan zijn gelijkte Bonn, in Duitschland Datg'in geen herberg zult komen, zon der in stukken gehakte of van neus-misvormde gezichten te zien. Al 117,900 fr. heeft de Libre Parole ontvangen voor een zaak tegen Dreyfus. 't Hof van Cassatie blijft zetelen., 'k Weet mijnen tijd, zei Florus Blankaert r O O Cu 0 ?fs 3.8 B 3 - er. b o- o:: n> pj 3 c M CU pro o ÖS°.« sz - o crq E>g m o, m rt 2 rt *3 3 3 D ffE n c3d.1 2.<g 3 S J5 cu S3. ft ft 3* 3 £L os: 3 gira 8 SS"

Het Land van Aelst | 1899 | | pagina 2