Heden avond groote Meeting V THEE CHAMBARD Veemarkten. Loopeode Nieuws; D'Hopvan47 tot 50ft. Wreedhedeu in Aalst. Dc Biekcnfonösen, Rijssel. Werkstaking. RAMPEN- - MISDADEN. - ONGELUKKEN Briefwisseling. (Jit d'ander Landen. Marktprijzen Kostkooperskoopers bij Corthals Opgelet, Vrienden De i Hotel der Verkoopingen, ö'bo a 5,'?? 2,80 a 3,10 2,00 a 1,90 13,— a De Telegraf zwijgt in Londen, 't is een goed teeken. Bij deülinisters van Engeland is groote onrust, men is zonder tijding over een regi ment Lansiers, dat ter hulp naar Ladijsmith was gezonden; men bevestigt de inneming van Ladijsmith. over generaal Joubert is men zpn- der Nieuws, zijne dood is onzeker, een groote eldslag moet op dit oogenbiik aan gang zijn. in de zaal-Wellekens, molenstr., ten half 9, over den Oorlog in Transvaal Strijd tegen het Militarismus, door de Veree- nigde Volksmachten en de verovering van het Zuiver Algemeen Stemrecht de beweging moet voortgaan, zonder ophouden, overal. Dijnsdag zal d'Eveuredigheid gestemd zijn. r Duitschland lult eronder. In Ooctober zijn in de landstreek Aalst voor 1,056,033 I kilogr. verzendingen gedaan. Koning Leopold gaat naar de warme Landen; ons Koningin verblijft te Spa; hunne Dochter Stefanie zou geeme trouweo met eenen Graaf; doch 't heeft schrikkelijk veel misterien aan, ver mits dit huwelijk aanzien wordt, beneden haren staat... Och men late 't kind heur goeste doen den anderen keer was ze getrouwd boven haren staat en heeft meer geleden met dien Keizer-te-weeg-prisjmeer, als een ar me ziel uit 't Vagevuur. Ze spreken wederom van de Pest in Portugaal. Waar Vrede en Liefde is, is Ge luk. Die geen Vrede heeft in zijn- hert, is altijd onge lukkig... Die zijnen Evenmensch verongelukten verdrukt, kan den inwendigen Vrede niet hebben. Een tweede brief aan 't Brugsche Vrije ligt gereed. Wij moeten hem doen uitschrijven. T'Iddergem bij Ninove is 't Zondag herkiezing voor de Gerruente. Deze week is daar nog al erg gevochten. De Partijen worden er genoemd Den Congo en de Marollen. 't Evenredig Stelsel zal overal groote bedaring brengen in den Kiesstrijd. Ziet eens Gent: Cntholieken, Liberalen en Socialisten werken er samen voor Stadsbloei en Welvaaart. 't Evenredige, de Recht- veerdigheid... Geen Vrede zonder Rechtveerdigheid. Een vrouw zegde ons heden: Als 't gestemd is, ontsteek ik seffens een pak bougiën aan 't H. Kruis. Christus ver eeren aan zijn Kruis is een Goddfelijk werk. Te Moor- sel is de Coadjutor bij eenvoudige menschen gaan zeg gen: Als de Zwarten verliezen, kunnen wij het hier niet meer uithouden. T'Herdersem wordt Mr de Onder pastoor nu gesmaad door de Woesten...Ge ziet hoe zij de Priesters behandelen, die niet naar hunnen zin handelen.. In de Kamer heeft Mr Reynaert met steentjes gewor pen naar de Bisschoppen, omdat zij niet tegen het Even redig Stelsel willen zijn. Naar 't Klooster-Afflighem gaande Woesten roepen: Zwarte Socialisten!Dreyfus is in Zwitserland. Een zijner getuigen, Kapitein Valerio, is subiet gestorven in zijn garnizoen te Epinal. Keizer Willem is tegenwoordig in Engeland, niet officieel. Zijn Volk heeft er spijt in, voor zooveel het zijn spijt mag uitdrukken. In Duitschland heeft de Pensioenkas al 800 millioen franken in kas. Hier zal de Pensioenkas ko men, met de Volksmacht. Ik ben 35 jaar, Vader van Familie, met een groot jong Huis houden.. Mijn Meesters, die schatrijk worden door mijn werk, hebben mij bevolen in de kieziug mijn éen stem te vernietigen. Ik heb dat niet gedaan. Nu ben ik mijn werk en mijn brood kwijt.. En ge vindt menschen die zeggen dat er geen Christene Slaven zijn I.. Die oude vervloekte Samenleving.. Zieke menschen bezoeken en ze troosten, een schoon christe lijk werk; zieke menschen helpen en ondersteunen, in dien lasti- gen toestand, een schoon christelijk werk; maar boven alles, bo ven alles gaat de Vereeniging van 't arbeidende Volk, om de zieke Medemenschen in die droeve omstandigheden te helpen en bij te staan. Die Ziekenfondsen, 't is een werk van hulp aan zijn eigen en aan zijn huishouden, ingeval van ziekte: doch heeft men 't geluk van gezond te blijven, de zieke Medemensch wordt met ons toedoen geholpen. Het is alsof wij in persoon zorgden voor Doktor, voor Apotheker en hem dan nog alle weken een somme ken geld brachten.. T'Aalst heeft de Christene Volkspartij twee Ziekenfondsen Een voor Mansvolk, reeds zeer sterk en onver beterlijk ingericht.. Alle maanden is er Vergadering in 3 ver schillige sektiën, beurtelings in elke herberg.. Sedert ruim een jaar is ook een Ziekenfonds ingericht voor de Vrouwen het g'.ed in werking, herkend door de Regeeringen met een Hulp- z.«ld van aoo fr. versterkt... I.aatons allen aanwerven voor die Z.ekcn' nóscn; voor alle verdere inlichtingen, bij de respektieve IwM iet pielen» Jen 3» Aalst vpigt. me*. n «*tjn bJhe- genheid wii toonen, geert beter wezk 'er wereld om die Zieken fondsen indachtig te zijn. c De BoekskesZ. H. Bisschop Stillemans en Priester Daens, hunne brieven, met het strijden en 't lijden van Priester Stojalowski uit Polen, ze blijven te koop aan 0,02 en niet aan 5. Goede winst voor den uitverkoop. 12 November 99. Mijnheer Daens, Toen gij op Aalst'kermis in 't droog wierd gezet, om het schelmstuk te hebben bedreven van te roepen Leve het zuiver Algemeen Stemrecht kon een Woestist onzer Gemeente, die toen in Aalst geweest had, zich niet bedwingen zijn genoegen uit te drukken. De glorie stond op zijn aangezicht te lezen; hij zegde onder andere: Zoo zullen zij hem wel getemd krijgen!... Nu, dat zelfde heerschap wierd vrijdag 10 dezer aangehouden. Over i5 k 16 jaar is er eene gelijke klacht te zijnen laste inge diend geweest. Maar toen is hij den dans ontsprongen. En zulke mannen durven zich de goede noemen! Met de laatste Gcmeentekiezing was hij verwonderd, omdat de Prochianen zoo slecht geworden waren, van voor de Volksgezin- den te kiezen; hij noemde ze groen socialisten en geuzen. Ik vrees dat zij hem ook wel zullen getemd krijgen Voorders. heeren Daens, een woord tot aanmoediging in uwen heiligen strijd; die wel doet, moet niet vreezen, God zal u loonen om uw noodzakelijk werk van oprechte naastenliefde. Dat degene die zeggen, dat de werkman den dag van vandaag gemakkelijk door de wereld kan. zelf eens werkman moesten spelen, zij zouden wel een beter karakter krijgen. Maar, troost u, heeren Daens, gij hebt de liefde van het Volk, zij zullen u nooit verlaten; er zal een tijd komen dat gij zult zegepralen over uwe vijanden en verdruk kers, gij bijzonderlijk o edele Priester Daens. Ik juich u toe uit al mijne krachten, o zinnebeeld der naastenliefde; zij noemen ons verdwaalde, die u minnen; denker, zij dat er geen oordeel in het Vlaamsche Volk zit? Die u veracht, veracht mij; die u veroor deelt, veroordeel ik ook in mijn geweten; en zoo zijn er met dui zenden en duizenden, ofschoon dat eenieder zijn oordeel niet uit drukt. Zij zullen er naar varen. En gijO Broeders van den arbeid, sluit u aan in de gelederen, gij stichters van den overvloed, gij wordt tot ellende gedoemd, sluit aan! gij scheppers van goud en rijkdom, sluit aan in de gele deren, gij bouwers van paleizen en kasteelen en die zelf een arme hut bewoont; gij die voor den rijke schoone zachte rijtuigen maakt en voor uw eigen een lompe kruiwagen en een stuk stoel; voor al dat nut wordt gij met verachting en armoede beloond; en zij die de familie Daens vervolgen tegen hunnen eerlijken strijd, noe men zich Catholieken; zij bewonderen het nut der redelooze die ren en van het nut van den zwoeger reppen zij niet, van hunne medebroeders, die hun juist alle genot schenken. Geen wonder dat het lagere Volk op de katholieke Kerk, die nogtans haar eeuwig en tijdelijk heil zou moeten zijn, een blik van wantrouwen zou staren, indien er onder de goede Christenen geen verdedigers van "t werkvolk optraden... Ik groet u met achting; doch broodbroof belet mij te onderteekenen. Door de Mestvagers der Stad in Syndikaat vereenigd en die hun pleit gewonnen hebben.. Te Rijssel zit een sterke Volks macht in den Gemeenteraad. Te Rijssel zijn rond de 210 Werk lieden om de straten te reinigen, daarbij nog 85 die gebruikt worden in de stallen en voor den trekdienst. De 2to zijn verdeeld in dag- en nachtploeg. In de nachtploeg zijn 66 machinisten en conducteurs. Elke ploeg werkt 8 uren daags; de straatvagers hebben 3 fr. per dag; de conducteurs trek ken 45 5o fr. per 14 dagen; ze vroegen 49,50 eenige weken hadden zij een gratifikatie gekregen van 3,5o; die bijleg werd af geschaft en daarop is de werkstaking ontstaan. Na eenige dagen hebben de Werklieden voldoening gekregen. HetJ Syndikaat had de werkstaking niet goedgekeurd. Aalst. Een dienstmeid in 't water. DijDsdag, rond 5 ure 's morgends, de voerman der brouwerij Buroy-Burny, Dam, Victor Van de Maele gaat naar zijn werk, als hij uit 't water hoort roepeu Och God, help mijik ga versmoo- ren Jnist aan de poort der brouwerij zijnde, roept hij Willems, Willems, kom toch Er ligt iemand in 't water Constant Willems, de sto ker, goede zwemmer en moedig man, springt bui ten, hoort van waar 't gerucht in 't water komt, springt op de balken Jesus Maria hoort hij roepen, ik verdrink ik ga sterven l Neen, ik ben hier; hij houdt zich met zijn een hand vast aan den balk en grijpt met zijn ander hand de drenkelinge vast; dan roept hij tot de Schippers, tot 't ander Volk Kom help help Seffens is er bij uit Brouwerij en Gebuurte Casimier De Smet, Joannes De Boeck, Romaan DeRuysscher, Donatus Roelandt, Victor Van deMaele, Constant Verloes, er is een boot, er wordt een ladder ge bracht.... Het slachtoffer wordt uit 't water ge haald en gered, 't Was een jonge Dienstmeid, uit 't Weezenhuis en in een rijk Huis geplaatst, al daar zeer wel behandeld en zonder rede van kla- gen.... Stoutmoedige dief. In de Malibranstraat t'Elsene woont eene oude juffer met eene meid, ook oud ^van jaren. Woensdag morgend, rond 7 ure komt daar bel- len, eenen heer, gekleed naar de laatste chik, hoogen hoed, fijn handschoenen, de knevels op- gestreken en hij vraagt met veel komplimenten om de juffer te kunnen spreken. De meid, zonder eenig argwaan te vermoeden, leidt hem in een klein salonsken; doch nauwelijks was kadé er binnen, of hij greep de meid bij de keel en neep haar zoodanig, dat ze buiten kennis ten gronde viel. Dan ging de schurk naar de kamer der juffer; hij dreigde haar met de dood, indien ze niet aan wees waar haar geld lag. De schurk opende eene schuif en nam er 55 akties uit, der stad Brussel. Alvorens te vertrekken, moet de schem aan de juffer eenen slaapdrank opgegoten hebben, want ze sliep als een roos. De meid had hij eene koorde rond den hals ge bonden. Zoodra zij eenigzins bekomen was, liep zij de straat op en vertelde het gebeurde. Maar kadé was de pijp uit, en indien hij niet aangehouden is, loopt hij nog. Schielijke sterfgevallen. Groote onrust gis- teren in een der koffiehuizen der plaats. Op het oogenbiik dat Mijnheer X..., een man in den vollen bloei der jaren, opstond om huiswaarts te keeren, is hij in eens gevallen. Men liep toe. Men haalde den geneesheer. Deze gebruikte al de middels die de wer tenschap ter zijner beschikking stelt, vergeefsche moeite; Mijnheer X..., was dood. Ziedaar het loor pend, maar droevig nieuws, dat de dagbladen maar te dikwijls, eiken Winter, ons melden. Slagaderbreuk, zegt de eene; geraaktheid, zegt de andere; hartziekte, roept een derde om te doen zien dat hij sterk is in geneeskunde. Zeker is het dat de schielijke dood het gevolg is eener hartaandoening, die de rheumatiek voor oorzaak heeft. De rheumatiek of het flerecijn, alhoewel wereld- rond gekend, is eene ziekte waarvan de kiemen nog onbek nd zijn; deze mengen zich met het bloed en bereiden voor de toekomst ziekten, die ons vroeg tijdig medeslepen. Heden, dank aan het uitmuntend met planten voorbereid Elixir Vincent, apotheker, Grensstraat, te Brussel, kan men in korten tijd deze besmettende kiemen vernietigen. In tegenoverstelling met de toe passing van plaasters of pap op den zetel der kwaal, of het gebruik van salicylisch zuur of nnder middels, die enkel oogenblikicelijk de pijn stUlrn, oa-.r nle* genezen, zal het Elixir Vincent in den begiane omen. in drie oi vier d*"*n de v"T~ ek er ffe-*- -gennouuer, a«r o.ocugBigj» eene volkomene gezondheid rchenken. goddelijke Dienst daar plaats hebben; reeds waren vele menschen er in stilte aangekomen, 0. a. verscheide Moe ders met hunne Kinderen.. Mis kunnen hooren was als dan een buitengewoon geluk.. Over 40 jaar leefden in Aalst nog veel menschen, die in dat Huis hun Eerste Communie gedaan hadden. Juist sloeg het 12 uren; de Torenwachter riep en blies van op zijn Stadhuis dit nachtelijk uur, toen de Bosch wachter aan dit Huis hamerde. Er waren dan geen bel len, maar aan elke deur was een ijzeren hamerken. ('t Vervolgt.) Vroeg rijp, vroeg rot. De kinderen kunnen braaf zijn, als ze willen, maar ze kunnen, vertoekt, toch ook dienen tot hertzeer der Ouders. Zoo woont er te Brussel, in de Liefdadigheid straat een kleine stinker, 14 jaar oud, die, zoouls men zegt, noch mensch noch beest kan gerust laten. Zaterdag morgend, al naar school te gaan, ont moet hij een arm sukkelaarken, die ook naar school ging. Om uit de gewoonte niet te gaan, begint de jonge nietdeug dat kind te treeteren; ziende dat het manneken met zijn complimenten niet gediend was, vliegt hij er eensklaps naartoe en steekt er naar met een regel (réglette.) Het arme kind, getroffen in het linkeroog, liep al huilende en ker mende voort. Voorbijgangers die het gezien hadden, namen bet manne ken onder hunne bescherming en leidden het naar huis, alwaar meu bestatigde dat de oog uitgestoken was. Men kan wel denken welken alarm die Ouders zullen gemaakt hebben. Gevolgen der Dronkenschap. De Spiegelstraat te Brussel is dezer dagen het tooneel geweest van een bloedig drama. Over omtrent 2 jaar was daar een koppel ko men wonen, op zijn vrijdenkers; zekere Jan S.., schoenmaker, met Julie F..., die les geeft op de piano. De schoenmaker, die bijna dagelijks zat thuis kwam, maakte er het leven zoo ondragelijk dat de dochter hem liet zitten en optrok. De schoenmaker wist niet waar ze zat en dronk nu nog meer dan vroeger. Hij was sindsdien op een armtierig kamerken gaan wonen. Een dezer dagen nu kwam de dwaze dochter wederom bij den schoenmaker, cn vroeg om weêr samen te komen. Hare vraag werd toegestaan; doch Jan kon toch den drank niet laten en weldra was het op dat kamerken wéér eene kleine hel; ruziemaken en vechten waren er de hoofdzaken. Daarbij, Wat dwaze liefde voegt bijeen, Dat scheidt de kluppel algemeen. Zaterdag had de schoenlapper weêr g'heel den dag op zijn lappen geweest, 's Avonds thuis ko mende, zat, men kan niet meer, zocht hij twist tegen Julie. Hij handelde als een bezetene, greep eene bijl en gaf er de dochter eenen slag raeê in de zij. Deze liep al huilende en schreeuwende de straat op, terwijl het bloed overvloedig uit de wonde vloeide. Ze viel neêr op de straatsteenen en werd naar 't hospitaal overgebracht. Er is veel vrees voor haar leven. Brussel binst den nacht. Zondag nacht, een heer komt uit eenea café der Boterstraat; op eenige stappen vandaar werd hij aangerand door twee onbekenden, die hem vastpakten en hem reeds zijn geld meenden at te nemen, toen vier nachtzitters in de straat kwa men, die het spel van verre zagen. Nauwelijks hadden de tweo aanranders de an dere gasten bemerkt, of zij zetten het op een loo- pen, achtervolgd door de vier nachtraven, die hen konden aanhouden en aan de policie overle veren. Wat gebeurt er toch in die groote steden 1 Een dief die slecht uitspeelt. Te St Pieters-Jette had een dief zich verscho len in een hoenderkot, om er de kiekens te stelen. Doch nauwelijks zat hy erin, als bet pluimge dierte begon te schreeuwen en te vliegen, dat de eigenaars er van wakker werden. De zoon des buizes kwam naar beneden en trok den hof in, gewapend met een zweerd. De dief kon niet intijds vluchten en weerde zooveel mogelijk de slagen en steken af, die den landbouwerszoon hem toebracht. Niettemin be kwam hij menige wonde; maar hij geraakte op den end toch uit den hof en vluchtte weg. Hij is tegenwoordig al aangehouden. Dat zal hem leeren.de menschen hun nachtrust gaan stooren en hun kiekens gaan stelen. Diefstal te Mechelen. In 't Arsenaal van de statie aldaar zijn xater- dag, korts na de sluiting der werkhuizen, dieven binnengedrongen en hebben er eene groote hoe veelheid brons, koper en ander metalen gestolen. Het gestolene beloopt tot de som van verscheide duizende franken. De schrik van 't einde der wereld. Eenige profeten hadden voorspeld dat maandag 13 November de wereld zou vergaan. Een oud vrouwken van Verviers, aan wien men dit akelig nieuws had wijsgemaakt, "had er zich zoodanig in verschrikt, dat de sukkelès er zot van geworden is. Te Brussel, in de ijzerenwegstraat was ook een moederken van 60jaar, die sinds eenigen tijd haperde in de bovenkamer. Men vond er behagen in, dat monschken de schrik op 't lijf te jagen, met haar wijs te maken dat de wereld zou ver gaan. De ongelukkige maakte zoodanig haar zei ven op, dat ze in haar huizeken niet meer dierf binnengaan. Zaterdag avond, terwijl het regende dat het goot, was ze buiten gekropen in een hoeksken, met eenen paternoster in haar hand. Twee agenten die daar voorbijgingen, zagen haar zitten. Ze deden haar méégaan naar bet policie-bureel, alwaar men weldra vernam met wien men te doen had. Het water druipte uit do ongelukkige haar kleeren. Zij is dan in een ge sticht opgenomen. Wildstroopers-drama. Op het grondgebied van Boesinghe, in de om streken van Brugge, de jachtwachter Praet ach tervolgde 3 wildstroopers. Eensklaps keerden de zen zich om en losttea verscheide geweerschoten op den ongelukkige, die doodelijk gekwetst ten gronde viel. Hij werd er een tijd later gevonden door voorbijgaande boeren, die hem in zeersobe- ren staat naar zijne woning brachten. De daders zijn niot herkend geworden. 't Is toch droef, vermoord worden in het uitoe fenen van zijnen dienst. En dit alles voor eenen armen haas of een wild konijntje. Nog een Jacht-drama. In het bosch van Aublain, nabij Chimay werd een wildstrooper verrast door een jachtwachter. De strooper wilde vluchten, doch de jachtwach ter greep hem vast. Wat is er alsdan gebeurd De wachter verklaart dat de strooper hem wilde ontwapenen en overrompelen; dat hij alsdan een schot heeft gelost, zoodat de strooper dood voor zijne voeten ten gronde zakte. En aan die vervloekte Jachtwet kan geen ver andering komen, omdat het dient tot tijdverdrijf der rijken. Niet dat wij do wildstrooperij willen verschoo- nen, verre van daar. Maar 't is toch wreed, dat er voor een ellendig stuk wild, reeds zoo menig menscbenleven is ontnomen en zoovele huisgezin nen in druk en rouw zijn gedompeld. Een meisken die razend werd. Te Lodelinsart werd over omtrent eene maand een meisken gebeten door eenen bend. Er werd J-"" niet veel acht op geslagen, toen het doch- er 'ondag morgend eensklaps'zeer aardig be- ze weende, ze riep, sloeg en s mpte eesheer werd OHtbóueni^M^Ffclaardo dat jt meisken doer de razernij was aangetast. Men heeft aanstonds het kind naar het gesticht Pasteur vervoerd; doch men vreest dat het te laat zal ziju. Verongelukt in een koolmijn. Te Chatelineau, eeu koolmijuer had een toestel geplaatst, waarmeê men de koolmassas doet sprin gen; reeds drijmaal had de vent er het vuur aan- gesteken en het wilde niet afgaan. Hij meende er eene herstelling aan toe te bren gen, toen eensklaps een schrikkelijke ontploffing plaats had. De ongelukkige, 'ne vent van 55 jaar, was dood op den slag. Gansch zijn wezen was vermorzeld en onkennelijk. Nabij de statie van^ Méru, Frankrijk, is op de spoorbaan het lijk gevonden van een armtierig meisken van 6 a 7 jaar; het kind was in lompen gehuld en volgens de ver klaring der doctors, moest het van honger bezweken zijn. Een onderzoek is ingesteld om te weten wie het kadaver is en wie de harteloozen zijn, die zulke gruweldaden kunnen bedrijven. Uit het prison van Roubaix zijn twee gevaarlijke kerels ont snapt; z'hebben het slot uit de deur hunner cel gezaagd, en zijn dan over eenen hoogen muur geraakt met behulp cener koorde van lang stroo, welke zij aan elkander hadden gebonden. Een hunner, die vroeger nog klerk geweest is bij eenen deurwaarder, een zeer slimme rat, was nu ook in bedie ning in 't prison, en zoo was hij er in ge lukt alles gereed te maken. Hun pgrsoon- beschrijving is in alle richtingen gestuurd en zoo zullen ze misschien weêr rap in de doos zitten. Uit Rusland wordt gemeld dat de stad Ksimountow bijna gansch af gebrand is. Meer dan 100 huizen zijn (L; prooi der vlammen geworden; 8 personen hebben er het leven bij verloren. Binst de paardenkoersen van Auteuil is een joc key van zijn paard gestuikt en was erg ge kwetst aan het hoofd. Hij is nog denzelfden dag bezweken. In Spanje heerschen nog voortdurend zware troebels vanwege de bevolking die op sommige plaatsen zijne contributies niet wil betalen... Loontje die om zijn boontje komt, in Spanje. Na eerst het arme Guba te hebben getreeterd en ge pijnigd, is de Spanjaard daar met schande verjaagd, terwijl dit Land nu getijsterd wordt door zijne eigene inboorlingen... Zoo zal Engeland ook varen inTransvaal, waar ze van nu af klop krijgen dat 't moed geeft. Onrechtveerdigheid wordt altijd gestraft, in 't kort of in 't lang. EEN GEHEUGELIJKE MORGENSTOND. Op zekeren morgen van verleden jaar kwam M. Vincent B&riol, die rue Saintes Maiies, te SainUGil- ies (Gard) Frankrijk woont, zijn hui» te verlaten om zich naar zijn werk te begeven, toen een gelukkig toeval hem den briefdrager deed ontmoeten, die hem een klein brochuurken aan zijn adres overhandigde. Daar hij den tijd niet had om te zien waarover het boeksken handelde, liep hij het aan zijne vrouw ge ven, dan stelde hij zich weer op weg met verhaaste stappen. Ziehier nu wat ons M. Bariol schrijft, eenl' ;tn tijd geleden, over den inhoud van dat zelfde >oeksken Ik schrijf u, zoo zegt hij, «omu mijne gansche erkentelijkheid uit te drukken, want u zijn wij het leven en de gezondheid van mijne vrouw verschuldigd. Zij die zoo mager was om vrees aan te jagen, en zich langzamerhand voelde wegsteri ven, is thans sterk en wel te pas. De woorden ont. breken |mij om u af te schilderen wat zij al geleden heef Sinds vijftien jaar heeft zij aan de maag pijnen gevoeld, die haar soms afgrijselijk deden lijden. Ook gebeurde het somtijds dat zij over den grond rolde, ten prooi aan hevige pijnen, die uit eene langdurige hardlijvigheid voortkwamen. Haar aangezicht was gansch bleek geworden en hare oogen diep ingedrongen, daarbij was zij zoo vermagerd dat zij niefs meer dan het vel over de beenen had. Des nachts had zij onophoudelijke nachtmerriën en leelijke drocmen, en des morgends kon zij niet voort van moeite. Het is dus wel te veri staan dat het minste werk haar onmogelijk wss. en dikwijls moest zij verscheidene weken achter elkani der te bed blijven. Zij had eene vuile tong en eenen droogen mond, en als zij eenige spijzen nam, dan bleven die haar als een gewicht op de maag liggen en wierden aanstonds zuur. De geneesheeren waren het allen eens te verklaren dat zij ongeneesbaar was. (Het was op dit oogenbiik dat M. Bariol de kleine brochuur ontving waarvan hooger spraak is, en dat handelde over een geneesmiddel, gekend onder den naam van Shakers Amerikaanschen tlsane, ontdekt in Amerika en in Frankrijk ingevoerd door \1. Fa- njrau, apotheker, te Rijssel (Nord), waarvan de werk* zaamheid merkwaardig is in de gevallen van indi gestie en langdurige slechte spijsvertering, want zij herstelt de wanorden door beide ziekten veroorzaakt.) c Zonder langer te wachten, zoo gaat onze cori respondent voort, verschafte ik mij eene flesch van dit geneesmiddel, en na acht dagen bestatigde ik met blijschap dat mijne vrouw reeds beter was. De hard. lijvigheid-was verdwenen, de slaap werd gerust en herstellend. Langzamerhand kreeg zij eetlust, en zij ondervond geene moeilijkheid meer om de spijzen te verteren. Twee andere fiesschen van uwe eenige bereiding waren genoegzaam om haar de gezondheii weder te geven. En ik moet zeggen dat zij sinds dien tijd af geen het minste ongemak nog gevoeld heeft. Wij zouden u niet genoeg kunnen hedanken van een zoo wonderbaar en zoo heilzaam geneesmiddel als uwe Shakers Amerikaanschen tisane is, in ons bereik te hebben gesteld. Wees verzekerd dat wij het in alle omstandigheden zullen aanbevelen aan al degene die lijden aan ziekten die het zoo snel en volmaakt ge neest. Zeer gaarne laat ik u toe mijne verklaring openbaar te maken, zoo gij het noodig oordeelt. (Geteekend) Vincent Bariol, rue des Saintes Maries, te Saint-Gllles (Gard), Frankrijk, 7 Augustus 1897. Het bovenstaande handteeken is gelegaliseerd ge worden dooi M Bieau, adjunkt van den Burgemees ter van Saint >Gilles. Om franko een exemplaar van dat kleine boekje te ontvangen, dat zooveel bijdroeg om Mme Bariol te herstellen, moet men xich wenden tot M. Oscar Fanyau. apotheker, te Rijssel, Frankrijk, (Nord) Prijs per flesch, 4,50 fr.; de 1/2 flesch, 3 frs. De. pót in al de goede apotheken in België en bij de heeren Charles Delacre Cie, Montagne de la Cour, 58, Brussel. AALST, zaterdag Tarwe per look. 17,50 a 18,50 Masteluin ,00 a 00 Garst a Rogge 15,a ,00 Haver 18,a 19,00 Aardappelen 4,50 a 05, Boter de 3 kilos 7,20 a 8,55 Eiers de 25 3,36 a 3,60 Vlas per 3 kilos 0,a 0,0o Viggens 22,50 a 25,00 Er waren ter markt 616 klonten boter, met 4950 kilos. —0 Balen Hop werden ter markt gebracht50 k 50 fr. GENT, vrijdag. Tarwe 16,50*17,00 Rogge 13,oo a 14, lit ver 17,50 a 18,00 Boter per kilo 2,25 a 2,45 Eieren 1,80 a 2, NEDERBRAKEL, woensdag Witte tarwe daver Aardappelen Boonen Erwten Boter per kilo Eieren de 26 15,50 a 16,50 13,00 a 14,00 a 15,00 5,00 a 17,00 a 18,00 2,40 a 2,10 a 2,5C 2,30 Geneesmiddel. Als de maag en de ingewan- den door slijm en gal getijsterd worden, dan lijdt men aan hoofdpijn, men heeft geen eetlust en wordt gekwollen door slechte spijsvertering en bevangen heid. In dit geval, eenige Walthery pillen zijn vol. doende om eetlust en gezondheid weêr te krijgen. Depothouders: MM. Callebaut, De Valckeneer, De Waele, Ghyselinck en overal. Ad., St Janstraat 45. Maakt uw regelmatig gebruik van STANDAERT'S PILLEN, indien gij wilt ontsnappen aan alle slechte en doodelijke ziekten. Zij verdrijven Slijmen, Cal en alle slechte vochten; de doos i,5o fr. Apotheek Honoré Standacrt, Steenstraat, 53, Brugge. De Beukelaers-wafeltjes rhum, gelei. De Beukelaers-cacao is de fijnste. De Beukelaers-chocolade is de beste. Bal Zijde i.ïieMirein Sadjs v. rerifon&g tot 22.50 den tneli-r. alsook zwarte, witte en 95 C. gekleurde Hennebcrs-Zijdc, van af 95 c. tot fr. 28.50 den nieter effen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Danias, enz. (ong. 240 kwal. en 2000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vracht en tolvrij te huis besteld. Monsters per kecrende. G. HENNEBERG, Zijde-Fabriek (K. en K. lever.), Zurich. 71, Boulevard Anspach, Brussel. Men vindt er een groote keus ia nieuwe meubelen en per occasie. Vrije ingang. Df prijzen zijn op elk voorwerp geteekend. Konijnen per stuk 1,50 a 2, F iekens per stuk 1,50 a 2, "onge viggens 23, a 25, KORTRLJK, maandag Tarwe per hectol 16,$0 Rogge 10,50 Haver 16,75 KooIzj dolie per 100 k. 52, Lijnza&Jolie Aardappels Boter per kilo Eiers per 25 Koolzaadolie Lijnzaadolie AUDENAARDE, donderdag Witte tarwe 18,00 a 19,00 52,— 5,50 3,10 2,65 51,a 52,— a I Roode tarwe Rogge Haver Aardappelen Bv.ter per kilo Eieren 17,oo a 16,oo 13,oo a 14,oo 17,oo a 17,25 5,oo a 6,0c 2,70 a 2,90 2,50 a 2,54 LEUVEN,maandag. Tarwe per 100k. 15,a 1650 iogge daver Jarst Hooi Strooi Boter Aardappelen Eieren Koolzaadolie 14,00 a 13,75 15 50 a 15,25 17, a—17,50 5,50 3, 2,90 a 0,00 4,75 a —,—0 2,50 a 0,— 50,- MECHELEN, zaterdag Carwe 15,00 a 15,00 14,25 a 19,5o a 00,00 18,5o a 5,oo a 5,5o 2,99 a o,— a 0,00 a 0,0c 22,00 23,oo 57,oo Boekweit Haver Aardappelen Boter per kilo Strooi 0 ttooi de loo kilos 5, Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie St NIK0LAAS, donderdag Roode tarwe 15,a 16, Witte tarwe 14,— a 15,ÖC foldert&rwe 13,00 a 14,50 Roggo 12,—a 13,50 tr*,..;. 14.00 a a3 AC Klaverzaad p. kilo 1.90 a 2,30 Duivenboonen 17,00 a 18,00 Paardeboonen 16,00 a 17,00 Aardappelen 4,a 5,— Kiekens per stuk 1,00 a 2,00 Hooi loo bussels 34,00 a 36,00 Boter per kilo 1,91a 2,09 Eieren de 26 l,5oa 1,70 DENDERMONDE, maandag Tarwe Het aangenaamste purgeormiaaet Het beste mlüdei tegen uerstopping In dees jaargetijde, als men zoovele lieden ziet, die lijden aan vallingen, verkoudheden, bloed- opdraDg en keelpijn, is het goed onze Lezers te her inneren, dat de pastillen van Dr Walthery een aan> genaam en zeker middel is tegen al die kr alen. DepothoudersMM. Callebaut, De Valckeneer, De Waele, Ghyselinck en overal. GjQr&tf; GENT, vrijdag. De goede stalbeesten golden gemiddeld 1,20 tot 1,35 per kilo, levend gewogen;de kalveren 1,05 tot 1,15; de varkens 0,75 tot 0,85. AALST, zaterdag De varkens 22,50 tot 25,00. ANDERLECHT Ossen, 0,70 tot 0,86; stieren 0,55 tot 0,7o; koeien en vaarzen 0,55 tot 0,70; de kalvers 0,80 tot 1,12; Varkensmarkt van dijnsdag 10.83 beestjes aan 0,77 tot 0,87 de kilo. ANTWERPEN, maandag Ossen o,00 tot 0, vaarzen 0,60 tot o,80; stieren 0,75 tot 0,55; kal veren 0 83 tot 1,03 Zondagrust M. Ghysselinckx, apotheker, Molenstraat. 16,50 a 14,— a 00 16,50 a 17,00 2,70 a 0,00 2,72 a 0,00 5,50 a 5,50 52,00 52,00 19,00 Haver Boter Eieren Aardappelen Lij Dolie Koolzaadolie Lijnkoeken ZELE, dijnsdag. Ar dappelsa Boter 3,o0 a 0, Eieren 2,17 1,80 ANTWERPEN. Tarwebloem inl. n° 0 22,— n° 00 23,00 Roggebloem 26,oc jij n zaad zwarte zee 30, uijnzaad van Bombay 32,oc NINOVE, dijnsdag Tarwe 16,5o a 17,o« 14,oo a 13,oo 18,oo a 18,5o 17,oo a 17,60 15,oo a 16,oo 5,oo a 6,00 27,oo a 28,oo 26,oo a 27,oo 2,30 a 2,60 1,70 a l,r Haver Garst Boonen Aardappelen Koolzaad Lijnzaad Boter per kilo "lieren de 26 ROLSSELARE, dijnsdag. Zaaitarwe Haver Boonen Aardappeion Boter de kilo Eieren de 15 Snik erij boonen 10,— a 00, 16,—a—,— 16,50 a 16,—

Het Land van Aelst | 1899 | | pagina 2