THEE CHAMBARD Orama te Laar e Veemarkten Later Nieuws. RAMPEN. - MISDADEN. - ONGELUKKEN Foulard-Zijde fr. 1.20 5 SLAG VAN MAGERFONTEIN. Nabij Kimberfey, let op Er zijn drij punten, Ladysmitb, Ma- fcking en Kimberlay.. Ladysmitb en Mafeking zijn detwee sterk ste plaatsen van den Engelscbraan.. Uit Kimberlay deden d'Engelscbmans een en uitval, om zich bij Generaa.' Metbuen aan te sluiten, docb daar ook klopten de Boe ren er zoo duchtig op. dat d'Engr-lschen moesten vluchten en 498 uooden op 'tslacbvcld lieten. De Boeren weten niet wat doen met de gekwetsten; ze zitten al mot 2.100 Engelscbe Soldaten; van de Boeren zijn nog maar 310 krijgsgevangen. Eore aan u, Boers; zoo zouden wij in Mei 1900 moeten ha delen met de Woesten, die oos hier opeten co vermorsen. Nu schrijft men dat de Chamberlains en (Pander woeste Geldwolven van Ixtnden in een groote koleire zijn geschoten, omdat de Boers zegepralen en dat zij gaan al de reservisten binnenroepen *t raag 50 milliards kosteu; z'hebben genoeg geld gestolen, zoo <]enkcn zij een Lnger van 500,000 man te kunnen bijeenbrengen. Won schrijf! uil Transvaal De Cholera is te Ladysmitb. er liggen er al 32 in 't Gasthuis, met de Cholera. Generaal Wauchope, die gesneuveld is, was een fier beste Generaals van 'r Leger, 52 jaar, 'ne kogel in zijn hoofd. De Boeren schieten liefst naar d'hooge koppen, uit meêdoo- gendbeid. Te Mo'lJer-River waren 893 eekwetsten. Geueraal Metbuem is met zijn leger op den dompel.. Laat d'Engelscben nu maar aan werven De boeren zijn weg met don Oogst Krijgskundige lie den zeggen dat Generaal Metbeum moet achteruit trekken of ris keert iogc8lotente worden, gelijk de ratten en muizen in een valle. EK WORDT GEZEGD dat te Blomfontcin d'Eugelscheu ee- vlncht zijn, in volsiagene wanorde; dat een deel dor Engelsche Artiljerio geschoten heeft op eigen Volk. AIi<»„vv>* 40 Soldaten van't Engelscb Leger, u Ierlanders, zijn overgeloopeu tot de Boeren.. Dit is wel De Dwingelandij niet steunen nooit oi nooitBravo, Ierlanders.. De Burgemeester van Dubliin, («laten is geenen blomzak, er steekt een bert in), die Burgemeester beeft opeutlijk zijtje genegenheid getoond voor de Boeren.. Als er in Ierland ecnige kaus is, 'k zou ik 't juk van Engeland alschud- den; nooit was de kans schooner.. En dat Schotland ook aan 't lij den van Marie Stuart denkc slag van ilagerfonieio. 817 dooden, gewonden en vermisten van Engelsche zijde. Londen 15 dcc. Het gevecht begon bij het aanbreken van don dag. De Hooglanders rukten toen op over het veld. Plotseling stouden zij bloot aan eeu moorddadig vuur uit schansen op 200 met. voor ben. Zij trokken snel terug, maar herstelden zich weer en behielden hunne stelling. Dit gebeurde op den linkerrleugel. Op den rechtervleugel rukte de gardebrigade over het open veld tegen andere scbausen en vocht daar vijftien uren lang tegen een ODzichtbaren vijand. Het gevecht hield eerst op tegen bet vallen van den avond. De correspondent van de Daily Telegraph seint Het leger van Lord Metbuen trachtte door den linkervleugel der Boeren heen te breken, maar de Booren waren te sterk. Toen zij hun kolonel en andere officieren zagen sneuvelen, wan kelden zij. De correspondent van de Standard seint Nadat de brigade Hooglanders teruggetrokken was, bleken er van 't beroemde regiment der Black Watch bij het verzamelen nog maar 160 man overgebleven te zijn. Manschappen (Onderofficiers, korporaals en soldaten) 749 ge dood, gewond of vermist. De brigade Hooglanders verloor 53 officiers (12 gedood 36 ge wond en 5 vermist) en 650 man. Deze cijfers zijn cfficiëel. De totale verliezen der Engelschen, door bet War Office opge geven, bedragen 817 man, te weten Officieren 68, waarvan 15 gedood, 4 gewond, 6 krijgsgevangen of vermist. ripn Onrlno- SCHRIK TE LONDEN. S Schrik en woede De Milords spuwen gloeiende kalseisteenen; ze meinden het veel te schoon t'hebben tegen die Boeren; en ze worden geklopt als stokviscb.. Geklopt langs alle kanten door die arme Boeren. De rijke Wrekken van Londen roepen nu 't Mag onzen lesten eens kosten maar we moeten met eere uit den slag komen Ja, met eere Do schan de is alreeds aan u Ge kunt er niet meer uit Dc Posten en Sta**#n worden in Engeland bestormd, angst, om de namen der Slacbtoflers te kennen. Encyclic* II cru 1» ova rum. Tl: is dezer dagen te Gent gezegd geweest.dat er menschen zijn, die den Pauzelijken brief van Leo XIII volgens hun goeddun ken, t is ~e zeggen verkeerd uitleggen, om het kleine Volk op te kitsen tegen de rijke bezitters en de kapitalisten. Twee vraagskes: i" Wie zijn die menschen Pen 2* bijzonderlijk wei.ke pusten der Encycliek verdraaien zij en leggen zij valsch uit. om het Volk te misleiden 't Is gemakkelijk in onbepaalde en gemeene woorden iemand te beschuldigen, maar men moet, om eerlijk te handelen, met klare bewijzen afkomen. Nooit of nergens hebben wij gezegd dat de Sociale kwestie ©ene politieke kwestie is, waarin dc Kerk niets te zien heeft. Wij beweren slechts het volgende de Sociale kwestie begrijpt AL de belangen der Maatschappij; nu, er zijn belangen ook van 0 stoffclijkcn en zuiver politiekcn aard, d en in deze punten moet de burgerlijke vrijheiden onafhankelijkheid geëerbiedigd worden. Wie kan dat betwisten en als er iemand is. die dat betwist, hij geliere klaar te spreken en de punten*op de i'ste zetten. derlnnden aan Oostenrijk fivergegaan en konden eindelijk adem halen onder de weldoende schaduwe van den boom des Vredes. Doch Keizer Karei VI van Oostenrijk stierf; zijne dochter Maria Theresfe moest hem opvolgen. De Koning van Frankrijk Lodewijk XV zag de gelegenheid gunstig, om zijne macht uit te breiden; hij verklaarde den Oorlog aan Oostenrijk in 1744 en 't was in ons Vaderland dat de veldslagen plaats hadden gelijk nu in Zuid-Afrika. Den 9 Juli 1747 werden de Oostenrijksche verslagen te Melle bij Gent; geheel Oostenrijks Vlaanderen viel ver volgens in de macht van Lodewijk XV, die in augusti van 't zelfdejaar naar hierkwam en in Aalst 15 dagen woonde in de Nieuwstraat, bij burggraaf Vilain quatorze.. Zijn leger besloeg Bouchout. Drij jaren bleef de Fransche Koning in ons Land. Terwijl hij te Brussel was, had hij t'Aalst 200 zijner lijfwachten, o. w. 40 jonge officiers die gedurig braspartijen hielden en zich in zooveel buiten sporigheden overleverden, dat de Burgers 's nachts niet meer dierven op straat komen. Het was bij die officiers dat aron Arnold zijne dagen en nachten overbracht. Op dit Kasteel van Rcgelsbrugge, dien Kerstdag van 175°, baron d'Alveda lag vermorzeld onder zijn droef heid; rond den avond, de overledene Mevrouw was afge legd in een rijkelijke Rouwkapel; hare dochter Renilda zat te weenen en te bidden voor 't lijk, ook droefgees tig men kan niet meer; denkende aan hare Moeder en aan Arnold die niette zien ofte hoorenis.. Nader komende, om nogeens hare duurbare Mama te omhelzen, wat ziet zij Tusschen de vingers van 't lijk een klein brief ken. Ze reemt hel; er staat een adres op Aan ons lief kind Renilda, om te lezen na mijne dood... Renilda trok het brief ken open en las de woorden, met last en moeite geschreven Renilda, duurbaar kind;#uw Moeder moest u van ge wichtige zaken onderrichten; maar de dood verrast haar. Bemin uwen goeden Vader, hij verdient het.. Doch ver dedig 't werkende Volk tegen hem en bijzonder tegen uwen broeder Arnold... Ik voorzie schrikkelijke stormen. Een verdrukt Volk staat op.. Geweld verbittert, Liefde verzachten overwint.. Hebt gij raad noodig, ga bij den ouden Pastoor van Nicuwerkerken; en is hij er niet, gaat bij Pater Bruno in de Capucienen t'Aalst.. Renilda, ver dedig het Werkende Volk tegen uwen Broeder, blijf hem altijd beminnen om zijne ziel te kunnen raken. Uw ster vende moeder. Helena va 1 Waasberge. ('t Vervolgt.) PASTEIEN en CONFITUREN, ofdc kunst om te leeren berei den, alle fijuo gebakkeu en taarten, gedroogde Trachten, alle soorten van jelei en zoete dranken, enz. «nz. 2,00 Vrijdag van d'ander week was het aldaar wa penschouwing voorde in verlof zijnde soldaten. Te dier gelegenheid waren daar twee gendarms gevraagd uit. Wetteren. Na de revue ontstond er twist tusschen Kalcke- naars en mannin van Laarne. De Gendarms de den elk langs zijnen kant gaan. Doch de Laar- naars keerden zich nu tegeu de gendarmen. Een dezer werd vastgegrepen, zijn geweer af genomen en ontving een messteek in de bil. Zijn makker, ziende dat het gemeind was, riep dat ze moesten achteruit gaan, en daar die gasten in dreigende bonding bleven, loste hij een schot. De genaamde Pompiac, die bij de pompiers is te Gent, viel ten gronde en bezweek korts nadien. De kogel was dwars door zijn lijf gevlogen. Daarna zijn de gendarmen moeten vluchten in het Gemeentehui', tot als er hulp opdaagde uit Wetteren. 16 Personen zullen moeten verschijnen voor den krijgsraad. 't Zijn droeve stukken Te ME1RELBEKE beeft dc jenever ge vochten,'t is te zeggen twee zatte vrouwen ge vochten; de eene heeft de andere bijna eenen vin ger afgebeten en met eenen holleblok geweldig op haar hoofd geslagen. In de Klinge reed zaterdag een Holland- sche Landbouwer door de Molenstraat, met eenen wagen, waaraan 2 karren vastgemaakt waren. Een kind van 6 jaar ceraakte onder de wielen en bleef dood op den slag. LEDEBERG, (bij Gent). Veel diefstal len, alsook te Wetteren. Te Ledeberg is een jongen van 17 jaar den pols gebroken op do Foor, in eenen schommel zittende en er uit gevallen. Brussel. Op boulvard Anderlecht. Zaterdag avond, d'echtgenoten Gonens komen thuis En ze zien er alles in deroute; deuren wijd open, kassen doorsnuffeld, sloten kapot. Dieven dieven in huis geweest 1 Ja, eu 600 fr. gestolen, gouden horlogie met beting, verscheide kleedingstukken. Indien gU aas de jicht lijdt; Indien gij aac de rheumatiek lijdt; Indien gij al de geneesmiddelen beproefd hebt; Indien gy de wrijfmiddelen gebruikt hebt; Indien gil geen ui'slag bekomen hebt; Indien gij wenscht outlast te zijn van al deze ziekten die uw leven vergiftigen. Neemt dan bet EMxir antirhumatismal en antigout- teux van A. Vincnt, apotheker, Grensstraat, 33 (rue de la Limite), te Brus el. Prüs 3 fr. de flesch. D'pot te AalstApotheek Callebaut. Prijs 3 fr. de flesch. Brussel. Ontploffing. Zekere Vliegen, werkman van den ijzerenweg, wonende in de Hertstraat, kuischte vrijdag tegen den avond een vat waar naphte in geweest was. Ora te zien of het vat goed zuiver was, beging hij de onvoorzichtigheid er in te lichten met een steksken. Eene schrikkelijke ontploffing volgde en het vat vloog in stukke- de ruiten, langs den koer, werden verbrijzeld. Vliegen werd erg aan het gelaat, den bals en dc handen verbrand. Het slachtoffer werd bewusteloos opgenomen en Daar het gasthuis overgebracht. Eene kat brandstichster. Eene gloeiende kool, uit de stool gevallen, deelde vrijdag avond het vuur mede aan de bat van de echtgenooteh Cril, herbergiers, Kool- straat. Het arme dier vluchtte op en onder al de meubelen en wierp eene petroollamp om die op eene kas stond. De lamp ontplofte en weldra stond gaasch de kamer in vuur en vlam. Op het hulp geroep der herbergierster kwamen voorbijgangers en geburen toegelooperu en gelukten er in de 'vlammen uit te dooveD. Met te willen blu-scben heeft mevrouw Cril brandwonden aan de handen bekomen. Etterbeek. De petrool. Zekere Julie Devriendt, 18 jaar oud, meid bij de echtgenooten Desteelhauwer, Militairelaan, kwam zaterdag Datniddag met eene brandende boegie in den kelder en naderde te dicht eene kruik petrool. De kruik ontplofte en de kleeren van bet meisje schoten in brand. Men spoedde zich het slachtoffer tor hulp, docb de ongelukkige bad reeds erge brandwonden aan den buik, de borst en de banden bekomen. Antwerpen. Petrol. Een moeder van 4 kleine kinderkes schromelijk verbrand. Te Borgerhout, zonnestraat, zaterdag avond vrouw Gomers was aan't strijken voor haar Huis houden; op zekere moment, ze neemt de petrol lamp op, om beter te zien; zij houdt die lamp boveD 't vuur; ongelukkiglijk de lamp liep uit; eenige druppelkes petrol vallen op de stoof, 't ontploft; uit schrik laat die vrouw de lamp val len; nu is 't een volledige ontploffing, de kleeren der vrouw schieten in brand; zo loopt den koer op, al huilende; de kinderkes volgen haar; er ko men geburen bijgesneld; maar door den wind was de deur toegeslagen; ze moesten laDgs een ander huis, over den muur; intusschen was de Vrouw schrikkelijk gesteld; g'heel haar lijf éen wonde... De stukken vleesch die er afvielenj'tmoet grouw- zaam zijn, het te zien; toch waren de Geburen spoedig en moedig aan 't werk. De arme Huisvrouw ligt in 't Gasthuis, in ho- peloozen toestand. Antwerpen. Een man door de ratten verslonden. Een persoon, dien men slechts kent onder den naam van Willem den Hollander, bad verleden week vernomen dat het ruim van het scbip Zola krielde van de ratten en vroeg aan den kapitein of hij die mocht vangen. Hij kreeg de toelating; hij ging met zijne vallen in het ruim en men dacht aan hem niet meer. Doch toon men Maandag in liet ruim kwam, vond men deD armen Willem dood, vermoedelijk aan eene geraaktheid gestorven. En de ratten, die hij moest vangen, hadden een gedeelte van zijn gelaat afgeknaagd. Stapt nooit af van een tram die rijdt. Zekere vrouw Jongers, die niet den tram van Antwerpen naar Borgerhout reed, beging de on voorzichtigheid van af te stappen, terwijl de tram nog reed. De ongelukkige werd omgeworpen, met het droef gevolg dat zij eenen arm afgereden werd. Drongen. Schrikkelijk ongeluk. Dinsdag voormiddag, om 10 1/2 ure, was men bij Petrus De Pauw, woneode Beekstraat, alhier, bezig met dorschen met de machien. Een 13 jarige knaap, de genaamde De Meyer, een buurkiud, liep spelend tusschen de paarden en geraakte al met eens met het heen beklemd tusschen de wielen. Ofschoon de machien dadelijk stil werd gelegd, hing het been nog enkel aan eenige flarden D* Heugebaert die in allerijl ontboden werd, diende den knaap de uoodige zorgen toe en beval zijne onmiddelijke overbrenging naar het gasthuis van Gent, waar men het been heeft afgezet. Oostende. Verschrikkelijk ongeluk. Een hnlpmachinist van de Belgische postboot Leopold is Maandag, tijdens de reis van Dover naar Oostende, in zee gevallen. Een zijner gezellen sprong hem achterna om hem tc redden, maar verdronk bierbij. De eerste werd gered maar bij was den schedel gebroken. Overgebracht naar het hospitaal van I doen, en hare ouder» en vrienden waren in de grooti 1. 1 _t J11 I .ta aranlinAn 7ii Mn ilni. tn» am Wouwen. Door het ijs geschoten. Maandag lijn er alhier, tusschen Merckhem en Wouwen, op deD Blankaert (een groot water,) vijfjongeliugen door het ijsgeschoten. Een jager, Decap genaamd, gelukte er :u vier der drenke lingen te redden; den vijfde, een 17 jarig jonge ling van Jonckershove, kon hij ook ophalen, doch de arme jongen was reeds dood. Uit <lc Walen draaien eener katrol is te Charleroi aigebrand dm mnfeu van Duhois, staande in een grooto Volkswijk. Men spreekt van een raillioen en half schade. Op ee nige uren waren de gebouwen vernield, met g'heel den inhoud. TcSoignies werkte zekere Antoine op den toren der Carmeli' tenkerk een plank brak; hij viel neêr en werd stervend naar 't Gasthuis gedragen. Laffe aanval te La Lou ière. Zondag avond, zekere vent, Battignies ge naamd, kwam uiteen herberg als 7 krawatten op hem vielen, hem vastgrepen ën op min tijds als er noodig is bet te beschrijven, hem op den grond wierpen, overtrappelden, oversloegen en met messen doorstak cd. O Haat, wat zijt gij toch wreed Hun schelmstuk volbracht zijnde, namen ze de vlocht. Korts nadien werd hij ontdekt door voorbij gangers; hij was afgrijslijk gesteld, vol bloed 'en de stukken vleesch van zijn lijf. Hij werd naar zijn huis gedragen (verbeeldt u den toestand van Vrouw en Kinderen); de Geneesheer, metterhaast geroepen, verklaarde zijn toestand hulpeloos. Aanstonds ging 't Parket achter de moordenaars. Het zijn 7 koolmijners uit d'omliggende wijken. Weldra zullen zij in d'handen zijn der Justicie.. Z'bebben gehandeld, louter uit wraak. Spoorwegongeluk. Te Luik. tusschen de statiën van Guillemins en Haut-Pré ging een werkman over de riggeh van den ijzerenweg, juist op het oogenblik dat e«D trein voorbijreed. De ongelukkige werd om geworpen en letterlijk in twee gesneden. Slachtoffer van 't werk 1 Een man doodgereden. De genaamde Lemiaux, een melkboer van We- pion, die over de riggels ging, werd dooreen stoomtram gevat en ten gronde geworpen. Gansch den tram reed hem over het lichaam en de vent werd dood opgenomen.1 Seraing. Onvoorzichtigheid. De kleine Renkin, liet zich aan het rijtuig han gen van den geneesheer L.. die van Ougrée kwam. Nabij zijne woning wilde hij van het rijtuig springen. Het mislukte hem en werd de bil ge broken. Dadelijk verzorgd, werd hij naar zijne woning overgebracht. Uit d'ander l anden. In PoleD, bij Rusland, ja ongelukkiglijk ingo- zwolgen door Rusland, in Polen, 't is al sneeuw dat men er ziet; langs Warschou, d'Hnofdstad, de treins kunnen niet rijden, de peerden briesschen van de koude; er zijn sneeuwstormen, dat de SDeeuw zoo hoog vliegt als een kerk; dat de men schen uit bun huis niet kunneD; ja 't wilt daar iets zeggen; en de sneeuw blijft daar verscheide maanden liggen... Aan den Noordpool is't nog veel erger Daar is de Winter zijn aanhoudende kasemat. In Spanje, provincie Segovia, is af gebrand de stad Mara de Nieva Kerk, stadhuis, school, kovent, g'heel den perdorainum ligt plat. Te Pensilvanië, in Amerika, is een groote we verij afgebrand... 't Vuur ging zoo ras, dat de werkmeuschen moesten vluchten voor buu leveo; op de derde stagie werkten 500 Vrouwen eu Doch ters.... 't Was daar uit de vensters springen naar bengden of STERVEN IN 'T VUUR; 10 werksters z-.jü uóod eü 50 gekwetst... De werkman is in al lerhande lasten en gevaren.... Daarvoor verdient hij toch zijn eerlijk stemrecht en zijn Dagelijksch Brood.... Is dat te veel voor bem die u alles, alles aanschaft. IN SERB1E. Schromelijk schelmstuk. De Pachter Kasimirow is vermoord met zijn 5 kinderen en zijn dienstmeid, vermoord in zijn buis. 't Was 'ne woekeraar; hij bad veel vijanden 't zal een moord geweest zijn uit wraakzuchtig heid. IN MURCIO Een theater afgebrand. Zondag avond, binst het spel het broebbelde van 't Volk; gelukkig nog, dat daar goede voor zorgen genomen waren, door ruime uitgangen. De Machinist is omgekomen in de vlammen. 12 ander menschen zijn min of meer gekwetst. - TE LUBLIJN POLEN. Eek kazebn afgebrand. Ook zondag, 't is een dag van rampen geweest; 't is de kasern Borodinski, die afgebrand is. 8 soldaten zijn in de vlammen gebleven. TÉ PARIJS, EEN PANIEK JN EEN KEEK. In Sint Eusebius; zondag achternoen jten 5 ure onder 't lol; gemaakte bloemen op den Gutaar schoten in brand, deelden 't vuur meè aan een drapcrij; er was grooteu herrewer; elk liep naar buiten; verscheide menschen geraakten onder 't Volk en werden overtrappeld. - TREINBOTSING IN EENEN TUNNEL. W'bebben zoo dikwijls gepeisd, opdenGotbardr berg, 34 minuten per expres onder den grond, Indien de trein daar eens mankeerde Dit is ge beurd zondag morgend te San Remo in Italië, in den tunnel Bergeggi. Twee treins zijn daar opeen geloopen. De schok was vreeslijk. Er zijn dooden en 11 erg gekwetsten. Schrikkelijke zaak Arme Familiën, waar zulke tijding aankomt. EEN WEL GEKLANDEERDE WINKEL. In eenen lieven kleine specerij winkel, gelegen te Duinkerke. kunnen wij in verbeelding zien een zeker getal huisvrouwen uit de buurt, rechtstaande voor de winkelbank, die de winkelierster grotten en hunne beurt afwachtende om hunne onontbeerlijke aankoo- pen van provisiên voor het huishouden te doen. Aan eene drinktafel, in een ander deel van den winkel geplaatst, zijn verscheidene werklieden bezig een glas te drinken op de gezondheid van de b?zia wachtande op het oogenblik om zich weder aan het werk te begeven. Zekerlijk, op ieder oogenblik van den dag is deze kruidenierswinkel goed geklandeerd; maar, op dezpn oogenblik gebeurd er toch iets bijzoni ders Wat mag da toch wel zijn Het is heel eenr voudig niets ander» dan dat de eigenares, Mme W* Coutou, voor de eerste maal, sedert langen tijd, in staat is wederom hare oude bezigheden te hernemen, achter hare winkeltafel, en he' is juist om haar daar over geluk te wenschen dat hare talrijke klanten en vrienden zich bij haar om het meest verdringen. Over omtrent twee jaar sloeg de schielijke dood van haren man de brave vrouw in een zeer groot veri driet, dat eindigde met haar ernstig ziek te make». Zij meest weldra alle werk laten staan, want zij was zoo zwak geworden als een klein kindje. De spijsver tering geschiedde maar heel moeilijk, want al de groote aandoeningen handelen rechtstreeks op de maag en op de ingewanden. Het weinige voedsel dat zij meende .te moeten aemen, deed haar hevig lijden, zonder haar eenig goed te {doen. Zij werd hardlijvig, de ingewanden handelden maar onvolmaakt en slechts bij min of meer groote tusschenruimten. De sterke spanning der zen wen belette haar te slapen, zoodanig dat de arme zieke hare lange nachten ia groote d loefheid doorbracht. Wat had zij al niet gedaan om die kwaal te over winnen? Zelfs had zij beproefd aan baar bestaan niet meer te gelooven. Maar nauwelijks had zij den voet buiten het bed gezet, of zij moest onmiddelijk terug gaan liggen, zoo zwak was zij. De geneesheeren hadden verklaard dat zij voor haar niets meer konden segde reeds, haar in zulken ellendigen toestand ziende, dat zij weldra hem, die zij zoo betreurde, zou gaan vervoegen. Gelukkiglij k 1 Oostende, is bij aldaar bezweken. ste wanhoop. Zij verzwakte van dag tot dag, en man 0_v_ kwam haar op dien oogenblik eene vriendin bezoekeD, die haar sterk aanraadde, op het spoedigste, haren toevlucht te nem*n tot een zeker geneesmiddel in Frankrijk bekend onder den naam van Shakers Amerikaanschen tisane, waarvan de eeaiee eigenaar in dit land M. Fanyau, apotheker, te Rijss-1 (Nord) is, en waarvan de heilzaam groot is in de ziekte der zenuwen en der spijsverteringsorgai nen, die het geneest daar waar de andere geneesmldi delen onmachtig tiji. Ziehier nu wat Mme Coutou ons in eenen brief daarover schrijft, drij maanden daarna: o Ik heb uw wonderbaar geneesmiddel genomen en h».t heeft mij volkomen de gezondheid en de krachten weder* gegeven. Mijne droefgeestigheid is verdwenen, en nu ben ik gezonder dan ooit. Ik ben ook verzekerd dat uwen tisane mijnen armen man zou gered heüben, ongelukkiglijk ik kende hem Diet toen hij ziek was. Aanvaard mijne oprechte dankbaarheid (Ge'c*. kend) Mme Wwe Coutou kruidenierster, 58, rue des Passerelles, Duinkerke (Nord) Frankrijk, ai Der cember 1897. Legalisatie (Get. Deman, Adjunkt De Shakers Amerikasnsche tisane is nirt alleenlijk een heilzaam geneesmiddel tegen de wanorden van de maag, van de lever en van de nieren, maar ook tegen al de ziekten die er uit voortspruiten, waaron. der begrepen rbumatismus, jicht, influenza, de onT reinheid van het bloed, de brochiet en al de ziekten der vrouwen. Prijs per flesch, 4,50 fr.; de i/a flesch, 3 frs. De* pöt in al de goede apotheken in België en bij de heeren Charles Delacre k Cie, Montagne de la Cour, 58, Brussel. Ongeluk te St-Lievens-Houtem. Dinsdag was Oktaaf Van Driesscbe bezig eene koornmijt binnen te doen, toen opeens geheel de schelving instortte, met het ongelukkig gevolg dat Van Driessche or onder begraven werd. Spoe dig werd bij uit zijnen neteligen toestand gered waar bij gelukkiglijk van af kwam met lichte kneuzingen aan het hoofd en een weinig verwron gen aan den rug. Brugge. Een stier op hol. In de statie waar het vee gelost wordt, ging dijnsdag eeu stier op hol en liep over den spoor weg in de richting van Steenbrugge. Gelukkiglijk kon den barreelwachter den posttrein van Basel die juist aankwam, doen stoppen. Hij opendeden barreel om den stier door te laten. Men had groote moeite om het dier meester te worden. Twee gendarmen moesten twaalf schoten lossen op het dier, vooraleer het viel. Vi<nnana Maandag van d'ander week had w I Fred. De Bock. uit den Bot, eene koe gekocht op de markt te Dendermonde welke niet geringd was. Hij leidde het beest naar hui3. Alles ging wel, maar toen bij maar eenige mi nuten meer van zijn hof was, werd hij aangesproken door een douanier. Deze nam het beest in beslag en het zou verkocht worden en haar geleider zou als smokkelaar veroordeeld worden. De Bock zat dus leelijk in nesten; doch hij ging naar Stekene Boerken Van Brussel over die zaak eens spreken. M. Van Brussel reed direkt naar Brussel en kort nadien kreeg De Bock tijding dat hij zijne koe mocht weg balen. Hoe dwaas een bedronken mensch kan zijn,blijkt uit het volgende Een boeren w eikman die eeD vlegel droeg, kwam maandag morgend door het dorp. H had een dik stuk in de kraag. Rech- over de Pastorij sprong hij in de sneeuw, en began te dorschen dat het kraakte zeggende: (Ik vaag van daag mijn botten aan den Pastoor). Zondaqrust M. Rombaut, (apotheek Van Steenwinkel) Lange Zoutstraat. GENT, vrijdag. De goede stalbeesten C'&ïï' golden gemiddeld 1,20 tot 1,35 per kilo, levend gewogen;de kalveren 1,10 tot 1,25; de varkens 0,76 tot 0,82. AALST, zaterdag De varkens 22,50 tot 25,00. ANDERLECHT Ossen, 0,70 tot 0,86; stieren 0,55 tot 0,7o; koeien en vaarzen 0,55 tot 0,70; de kalvers 0,80 tot 1,15; Varkensmarkt van dijnsdag: 1083 beestjes aan 0,77 tot 0,87 de kilo. ANTWERPEN, maandag Ossen o,00 tot 0, vaarzen o,60 toto,80; stieren o,75 tot o,55; kal veren 0 86 tot. 1,06 tot 6-S5 den met. cliineesch, japaansch, enz., in de nieuwste kleuren en teekeningen, alsook zwarte, witte en gekleurde Hen- ncberg-ZiJde, Van af 95 cent. tot fr. 28.50 den meter ellen, goribd, gekwartrilleerd, bewerkt, Dainas, enz. (ong. 240 kwal. en 2000 kleurschakeringen en versch. teekeningen), vracht- en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. G. Henneberg. Zijde-Fabriek, (K. enK.lever.). Zurich. Groot Huis te huren. Dienstig voor bedienden, over de oude Vischmaikti brug. Zich te bevragen bij d'heer Ch. Schuermans. Domien VERMOESEN, 1»C1 1LUL Herdersem, Kapelle, laat weten dat hij geen schulden zal herkennen of betai len, door zijne Huisvrouw Aline De Coninck, in zij- nen naam gemaakt. Het aangenaamste purgeermiddel Het beste middel tegen oer stopping Opgelet, Vrienden D' 1 Maakt uw regelmatig gebruik van STANDAERT'S PIjLLEN, indien gij wilt ontsnappen aan alle sLch'e en doodelijke ziekten. Zij verdrijven Slijmen, Gal en alle slechte vochttn; de doos i,5o fr. Apotheek Honoré Standaert, Steenstraat, 53, Bjugge. De Beukelaers-wafeltjes rhum, gelei. De Beukelaers-cacao is de fijnste. De Beukelaers-chocolade is de beste. Hotel der Verkoopingen, 71, Boulevard Anspach, Brussel. Men vindt er een groote keus in nieuwe meubelen sa per occasie. Vrije ingang. De irijzen zijn op elk voorwerp geteekend. Marktprijzen AALST, zatenlag Tarwe per look. 15,50 a Mastelnin ,00 a 00 Garst a Rogge 14,a 14,00 Haver 18,a 17,00 Aardappelen 8,a 08, Boter de 3 kilos 7,29 a 8.55 Eiers dc 25 3,51a 3^60 Vlas per 3 kilos 0,a 0,0o Viggens 22,50 a 27,50 Er waren ter markt 525 klonten boter, met 4250 kilos. —0 Balen Hop werden ter markt gebracht 45 k 46 fr. ANTWERPEN. Tarwebloem inl. d* 0 n n° 00 Roggebloem jij n zaad zwarte zee uijnzaad van Bombay GENT, vrijdag. Tarwe 16,50 x 17,00 Rogge 13,oo a 14, Ht ver 17,50 a 18,00 Bocei per kilo 2,25 a 2,45 Eieren 1,80 a 2,— ZELE, dijnsdag. ArdappelBa Boter 3,o0 a 0, Eieren 2,17 1,80 AUDENAARDE, donderdag 22,— 23,00 26,oc 30,— 32,oc Witte tarwe Roode tarwe Haver Aardappelen Bv. ter per kilo Eieren 18,oo a 19,oo 17,oo a 16,oo 13,oo a 14,oo 17,oo a 17,25 5,oo a 6,0c 2,70 a 2.90 2,50 a 2,54 NEDERBRAKEL, woensdag Witte tarwe 15,50 a 16,50 13,00 a 14,00 a 15,00 5,00 a 17,00 a 18,00 Haver Aardappelen Boonen Erwten Boter per kilo Eieren de 26 2,40 a 2,5C 2,10 a - Konijnen per stuk 1,50 a 2, F iekens per stuk 1,50 a 2, 'onge viggens 23, a 25, KORTRUK, maandag laiwe Der hectol 16,50 Rogge 10,50 Haver 16,75 Koolzs dolie per 100 k. 52, Lijnzaadolie Aardappels Boter per kilo Eiers per 25 Koolzaadolie Lijnzaadolie 52,— 5,50 3,10 2,65 51,a 52,— a I LEUVEN,maandag. Tarwe per 100k. 15,—a 1650 togge daver Jarst Hooi Strooi Boter Aardappelen Eieren Koolzaadolie 14,00 a 13,75 15 50 a 15,25 17, a—17,50 5,50 3,— 2,90 a 0,00 4,75 a —,—0 2,50 a 0,— 50,- MECHELEN, zaterdag Larwe iiogps Boekweit Haver Aardappelen Boter per kilo Strooi nooi de loo kilos Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie 15,oo a 15,oo 14,25 a 19,5o a 00,00 18,5o a 5,oo a 5,5o 2,99 a 0,— 3,— a o,oo 5,a 0,0c 22,oo 23,oo 57,oo St NIK0LAAS, donderdag Roode tarwe 15,— a 16, Witte tarwe 14,— a 15,0C Poldertarwe 13,00 a 14,50 Rogge 12,— a 13,50 Haver 14,00 a 13,00 Klaverzaad p. kilo 1,90 a 2,10 Duivenhoonen 17,00 a 18,00 Paardeboonen 16,00 a 17,00 Aardappelen 4,a 5, Kiekens per stuk 1,00 a 2,00 Hooi loo bussels 34,00 a 36,00 boter per kilo 1,91a 2,09 Eieren de 26 l,5oa 1,70 NINOVE, dijnsdag Tarwe Haver Garst Boonen Aardappelen Koolzaad Lijnzaad Boter per kilo 'ieren de 26 16,óo a 17,or 14,oo a 13,oo 18,oo a 18,5o 17,oo a 17,5o lè,oo a 16,oo 5,oo a 6,00 27,oo a 28,oo 16,oo a 27,oo 2,30 a 2,60 1,70 a 1,80 ROUSSELARE, dijnsdag. Zaai tarwe Haver Boonen Aardappeien %ter de kilo •eren de 15 16,50 a 00, 00,— a 16,50 a 17,— 18,a —,00 5,50 a 4,7$ 2,80 a 3,10 3,80 a 3,90 jikerijboonen 15,— a DENDERMONDE, maandag Tarwe 16,50 a Rogge 14,—a 00 Haver 16,50 a 17,00 Boter 2,70 a 0,0C Eieren 2,72 a 0,00 Aardappelen 5,50 a 5,50 Lijnolie 52,00 Koolzaadolie 52,00 Lijnkoeken 19,00 In Italië worden veel Socialisten geko zen.. Kan 't min Als er geen Chris- tene Volkspartij is.. G'hebt t'Aalst M' de Onderpastoor Rombaut zegt in de School De gazetten van Pie Donsj zijn slechter als Vooruit.. Dan zaait hij Socialismus rond. Keizer Frans Josef van Oostenrijk zit nu in embras met den Aartsher tog Sire Frits, die wil trouwen met de Gravinne Chotek, onder zijnen staat. Wel, Keizer, laat den jongen trouwen volgens zijn hert.. Ge weet gij wel, e n hert wil niet gebonden zijn. Dijnsdag en woensdag te Dendermonde 't Proces van de Woeste nacht. Er waren ai Beschuldigden, doch 2 zijn er afgelaten, 0. a. een Woest 'mpnheer-, ken, dat te Leuven studeert. Engeland. 5 kinderen levend verbrand. Bij eenen brand die dinsdag te Londen de woning van eenen oliekoopman vernielde, zijn zijne vijf kinderen, van 3 tot 11 jaar oud, in de vlammen omgekomen. Duitschland. Uit Oost- en West-Pruisen en Posen worden zware sneeuwstormen en strenge vorst gemeld. Op de Weichsel zijn de scheepvaart en de veerdienst gestaakt ten gevolge van den heviger) vorst. Zonderling gevolg van den oorlog. De fabrikanten van pia nos en linten in Duitschland hebben eene aanzienlijke vertraging vast- ;esteld in hunne zaken, sinds het begin der vijandelijkheden. Een der jijzonderste vernieuwwegen voor hunnen handel was juist het land der Boeren.

Het Land van Aelst | 1899 | | pagina 2