IN. AC. PARKLAAN 47 9300 AALST Tel-053/77 45 26 Johny De Dobbelaar wint sprint met vier te Meldert Hoe presteerden onze jonge streekrenners? Zaalvoetballen bij Comar Sport PVBA VERZEKERINGEN BOEKHOUDINGEN U BENT WAARSCHIJNLIJK NIET, SLECHT of ONDERVERZEKERD Bezoek en prijsopgave op Uw aanvraag Oscar Dierickx mooi tweede te Belsele 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 28 mei 1982 De 23e grote prijs De Bergklimmers werd een kompleet succes. Er waren 56 deelnemers waaronder 11 Nederlanders aan de start. Deze renners hadden 14 ronden af te leggen over een afstand van 109 km. Wel ontbraken er enkele vooraanstaande streekrenners aan de start omdat deze met hun klub aan een driedaagse in de Ardennen deelnamen. De Start van de nieuwelingen wedstrijd te Melder! (DP) De amateurs van de Denderstreek namen ditweekend deel aan de Triptique Ardennais. Dit als voorbereiding van het Kampioenschap van België. De meeste renners eindigden in het peleton. Tijdens de eerste ronden viel er niet zoveel te beleven. Enkele schermutse lingen vielen te noteren maar een echte ontsnapping kwam niet tot stand. Renners uit onze streek waren echter zeer aktief. Vooral Roger Van Den Bossche, Gino Verhasselt en Jean-Paul Van Der Straeten waren bij de pinken. De twee Wase renners Patrick Van Hulk en de latere winnaar Deze twee renners hadden vlug een mooie voorsprong. Het was de plaat selijke renner Frangois Van Vlieren- berghe die het vrij vlot haalde in de sprint, zodat Oscar vrede moest nemen met een tweede plaats Oscar Dierickx, die vier jaar voor een Aalsterse firma uitkwam, vertrok na moeilijkheden met sportdirecteur Flo- rent Van Vaerenbergh naar een ander merk. Hij rijdt nu in dienst van Johnny De nul, en hoopt zelf een paar kermis- koersen te kunnen winnen. Oscar Die rickx voelt de konditie stijgen, en hoopt op een succesvol jaar zoals in 1980. Oscar won toen een rit in de Ronde Van Zwitserland en werd negende in het Belgisch kampioen schap te Koekelare. Vorig jaar werd een eerste pechjaar. Een domme val in de Ronde Van Vlaanderen sloeg al zijn illusies stuk. Hij brak toen een arm en lag tot eind mei stil. Achteraf won hij toch nog de omloop van de Rozen- streek te Wetteren Volgende maand heeft het Belgisch Johny De Dobbelaer waren eveneens bijzonder bedrijvig. De finale van de wedstrijd was werke lijk boeiend om te volgen. Op drie ron den van het einde ontsnapten Patrick Van Hulk, Isidoor Van San en Johny De Dobbelaer. Ze hadden vlug 30 sekonden voorsprong. Werner Van Der Fraenen, Gino Verhasselt, Geor ges Vergauwe, Cor Roskam en Marco kampioenschap plaats te Tertre. wij rekenen op een husarenstukje van Oscar zoals in 1980. (JVL) Beroepsrenner Oscar Dierickx 2e plaats Dijckerman reageerden, maar het was de Aalstenaar Werner Van Der Frae nen die er na een knappe remonte in slaagde bij de leiders te komen. In de sprint stond er echter geen maat op de man van Beveren Johny De Dobbe laer. Achter het viertal won Gino Verhasselt de sprint van het achtervolgende groepje. De peletonsprint werd gewonnen door de Erembodegemnaar Guy De Vreese. Vermelden we nog de moedige wed strijd van Jean De Bondt die de 109 km aflegde met een gebroken beentje in de hand. (JVL) Met twee ploegen staat deze sportieve klub klaar een zesde seizoen grondig voor te breiden. Dat ze nog betere resulta ten willen dan vorige jaren blijkt duidelijk uit hun aan pak. De A- kern behaalde dit jaar een mooie achtste plaats wat voor 2e nationale een zware opdracht is. Men is echter de mening toegedaan dat dichter ein digen zeker binnen de mogelijkheid ligt. In tweede provinciale waar de B-kern speelt, gaat het er soepeler aan toe en hun behaalde vierde plaats willen ze kost wat kost verbeteren. In de individuele tijdrit eindigde René De Brucker wel op de vierde plaats, en Patrick Van Raffelghem behaalde ook een vierde plaats in een rit in lijn. J. M. Denil behaalde een zevende plaats te Bellingen, en eindigde vierde te Bogaarden waar hij twee lekke ban den had. Roger Van Den Bossche ein digde vierde te Bellecourt en twin tigste te Meldert. Gino Verhasselt was eveneens zeer verdienstelijk. Hij werd zesde te Bogaarden en vijfde te Meldert. Guy De Vreese was negende te Mel dert en zevende te Lede. Wërner Van Der Fraenen behaalde een achtste plaats te Bogaarden. De gewetste Streefdoeleindigen binnen de eerste drie Om al deze spelers in de gelegenheid te stellen hun geliefkoosde sport te blijven beoefenen wordt van suppor ters en sympatisanten een kleine steun gevraagd. Deze kan gegeven worden op zondag 30 en maandag 31 Jean De Bondt werd zeventiende te Lede. Bij de junioren reed de man uit Moor- sel Ronny Pauwels zich geweldig in de kijker. Hij greep tweemaal net naast de zegetuil. Te Goemaarden werd hij tweede, en te Avernas derde. Luc De Neef werd vierde van 77 deelnemers te Sint-Lievens-Houtem. Mare Verhasselt werd achtste te M e i s e Bij de Nieuwelingen werd Gust Ebberaert zeer verdienstelijk tweede te Lede. Deze jonge belofte zal dit seizoen nog wel enkele koersen win nen. Jos Wouters werd achtste in zijn Meldert. J.V.H. mei a.s. tijdens het tornooi dat Comar Sport inricht op de terreinen van het H.R.I.T.O., Welvaartstraat te Aalst. De opbrengst van dit tornooi zal de klub- kas van deze bloeiende vereniging goed spijzen en meteen ook zorgen voor de verdere uitbouw van de klub. Hou deze twee data dan ook vrij KVWB) De Baardegemnaar Oscar Dierickx heeft te Belsele een schitternde wedstrijd gereden. Nadat even na halfwedstrijd zes renners ontsnapt waren, waaronder drie renners van de ploeg van Lomme Driessens, ging Frangois Van Vlierenberghe aan de haal. Oscar Dierickx reageerde echter onmiddellijk.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14