Vaarwel Marcel "We doen niet aan racisme" Gezellig barbecuen bij sfeervol licht Gemeenten bestudeerden Starten informaticamogelijkheden BARBECUES De Panoramist MlEUNN Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate rialen. inbouwelementen. bouwpaketten voor doe-het-zelvers, grote keus in voorzet-openhaardenhoutkachels, open-haard-benodigdheden en origine le tafelgezelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren. St.-Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-700874 Gij waart uw ganse leven een opvallende figuurmijnheer Marcel De Bisschop. Duizenden Aalstenaars hielden van uw stijl en uw fratsen. Over geen enkel stadsge noot deden zoveel anekdoten de ronde, en evenmin werd zozeer op iemands nek gezeten als op de uwe. Een apotekersbalans is te licht om al uw goede gaven af te wegen. Uw non-conformisme, uw spitse humor, gulheid en edelmoedigheid maak ten van U een geliefd man. Ik behoorde tot dié helft van de bevolking die U ernstig nam. In 1970 vond ik het fijn dat Aalst eens een controversiële burgemeester kreeg, een flapuit met een gou den hart, die mij daarenboven citeerde in zijn maidenspeech. Als vaderlijk voorzitter van de gemeenteraad hebt gij dan het hoogtepunt van uw leven beleefdde apotheose van een apoteker die Aalst met apostolische ijver van een Apocalypse ging vrijwaren. Maar gij zijt te vér gegaan, Marcel. Gij hebt politiek met karnaval verward. Gij moogt véél aan uw laarzen lappen, maar niet de spelregels van de demokrat te, gelijk een échte bisschop. Toen 2.393 kiezers U in 1976 opnieuw naar de gemeenteraad stuurden, hebt gij een opdracht ontvangen, en ze aanvaard maar misbruikt. Zonder één kiezer te raad plegen of U op een andere lijst te laten verkiezen, zijt gij plots naar een ander kamp overgelopen voor een schepenwedde. Zonder politieke reden, zonder schaamte daarbij uw principes, uw eer en fatsoen in uw vijzelpot vermorzelend. Dat was in Aalst nog nooit gebeurd, en dat mag nooit meer gebeuren Er blijft U weinig tijd, Marcel, om het weer goed te maken. Om bij de jeugd uw slecht voorbeeld uit te wissen. Om uw imago bij uw gewezen vrienden op te pep pen. En om niet in uw blootje vóór Sinte Pieter terecht te komen. Er blijft U maar één ding dringend te doen, Marcel. Ik moet U uw ontslagbrief toch niet dikteren zeker 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 28 mei 1982 Openasieldagen Sint-Hubertus Alleen nog maar de inrichting van een studienamicidag zoals deeze, onder streept dat de automatisering niet zo maar een fatale afwendbare evolutie is, maar integendeel een t^pwuste keuze, die dan nog op velerlei wijzen vorm kan krijgen. Het is dan ook niet enkel de zaak van informatica-specialisten, maar vooral 'van de beleidsmensen en mag het gezegd van de bevolking. Ook nevenaspekten zoals weerslag op het personeelsbestand en waarborgen voor de privacy (naar het voorbeeld van de stad Luik is een eigen reglemente ring dienaangaande noodzakelijk), zijn niet zomaar over het hoofd te zien. Larensteil te Velp in Nederland, waarvan men de manier van euthana sie heeft overgenomen die uniek is in België. Agressieve, ongeneeslijk zieke en zéér oude dieren worden door de dierenarts met twee spuitjes pijnloos naar de andere wereld geholpen. De werking van het Sint-Hubertusasiel valt uiteen in twee doelstellingen enerzijds poezen en honden opnemen, anderzijds al deze dieren te laten adopteren. Verloren gelopen en ver stoten dieren worden opgenomen. Een derde groep zijn de afgestane dieren, waarvan de redenen van afstand voor 50 percent van de gevallen verzonnen zijn. De andere 50 percent van de ge vallen zijn familiale redenen zoals de dood van de eigenaar, echtscheiding, verhuis naar het buitenland of naar een appartement. De opnameprijs voor kleine afgestane honden be draagt 300 frank, voor grote telt men 500 frank neer. Een kleine adoptie hond kost 1000 frank. Bij de prijsbepa ling wordt geen rekening gehouden met de raszuiverheid, alle honden zijn gelijk. Door een hond te adopteren wordt men lid van de Sint-Huber- tusvereniging. Ruime belangstelling voor de opendeurdagen van het dieren asiel St.Hubertus (KDC) "Met een minimum aan inzet een maximum aan resultaten welk lokaal bestuur zou hier ongevoelig voor zijn in 'n tijd waarin geldmiddelen steeds maar krapper worden? Het gebruik van informatica in de gemeentelijke administratie wordt als bezuinigingsmiddel gepropageerd. Eén en ander is echter niet zo simpel. Vandaar dat de Aalsterse trouwzaal (met zowat zestig stoelen) op 24 mei vol liep met Oostvlaamse beleidsverantwoor delijken voor een voorlichtingsvergadering over gemeentelijke informatica Die studienamiddag kadert in een reeks van 11 (alleen nog maar in Vlaan deren), opgezet door de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten, de Subregionale Informatiecentra en het Gemeentekrediet van België. Meer be paald gaat het om een kennismaking met het aanbod aan automatise ringskansen en de problemen errond) enerzijds, en bij een inspraakmogelijk heid anderzijdswelke noden en be hoeften zijn er bij de gemeenten en O.C.M.W.'s De kroon op dat werk wordt in Luik gespannen, waar op 9 juni wordt. Voorzitter in Aalst was Chris Willems, stadssekretaris alhier, maar ook Beheerraadslid van de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten. Hij dankte het stadsbestuur voor de gastvrijheid enkel raadsleden De Pauw, Carlier en Lievens-Borms waren aanwezig en wees erop dat boeren nu eenmaal voortploegen verkiezingen of niet, de gemeentelijke administraties weten zich voor een automatiseringsop dracht geplaatst, en daar wordt aan voortgewerkt. lU i«forH noionH on hfit belano «Goa'men ne kier starten vraagt de aalstenaar, die wel 'ns wat wil beieyen. «Doe maar», zegt deze rubriek, die elke week bet startsein wil geven. Zie ook in de deelgemeentenkalen- ders... ÜM: 20 u (in zaal netwerk): «Klaarkomen», info-avond over orgasme- beleving bij man en vrouw, (organisatieC.G.S.O.-Aalst) Inkom 50 fr., 40 fr. CGSO-leden. Woe 2: 20 u (in 't Apostelken)Direkteur L. Gorissen spreekt over zijn Cen trum voor Familiegeschiedenis te Antwerpen, (org.Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afdeling Aalst) Zat 29: de ervaringsgerichte kleuterschool De weide (Brusselsesteenweg 159) opendeurt de ganse dag. Geïntersseerde ouders en kinderen zijn over- welkom. Woe 220 u (in lokaal Yogavereniging, Dirk Martensstraat 19)toespraak in het kader van 20 jaar Yogavereniging Aalst. Zat*2913 u (aan Haring): vertrek 70 km. Fietstocht door de Denderstreek. Org.T.T.-Kring Aalst, afdeling Rijwieltoerisme. Zat 2913u30 (parking Pontstraat)per bus naar de Gentse Haven met boot tocht aldaar op de Schelde. Volwassenen250 fr., kinderen 100 fr Terug rond 19 u. inlichtingen: Rudy Venneman (053/77 96 16). Org.. Willems fonds Aalst. Zat 2922 u aan de St.-Martinuskring (Korte Zoutstraat)Bedevaart te voet naar Halle. Terug rond 7u 's morgens. Zon 6bedevaart naar Oostakker-Lourdes, alwaar om 15 u plechtig lof en ser moen. Inschrijvingen bij de parochiepriesters. Vertrek autobussen in elke parochie rond 13u30. Ontspanning Di 119.30 u: scrabbleclub in de Filateliezaal, Kattestraat 33. Vrij 420 uderde kwisavond Netwerk, met organisatie van snelzaalkwis voor alle aanwezigen. Toegang gratis. Zat 29: 21 u: fuif in en door het G.O.C. (gespreks- en onthaalcentrum), Hoogstraat 64-66. OPEN J0NGERENRAAD Het voorbije weekeinde stelde Sint-Hubertus de deuren van het vroegere fabriekscomplex Lion d'Or, een voorbeeld van industriële archeologie weer open voor het publiek. Ondanks een dreigenden hemel passeerden drup- pelsqewijs sympathisanten, dierenliefhebbers en hondenvrienden het ijzeren hek van het asiel op zoek naar de aktiviteit van hun gading. Een zeer merkwaardige verschijning was de grijze koningspoedel met leeuwemanen, waarvan de eigenaar beweerde alle kampioenstitels behalve de Europese te bezitten. Het dier was volgzaam in de demons tratie hondendressuur, waar ook klei nere specimen hun beste poot voorzetten. Bij de barbecue schenen spirituele bezoekers lugubere allusies te moeten maken over de herkomst van het vlees. Uiterst verzorgde dierenverblijven in St.Hubertus (KDC) Met deze dagen hoopt Sint-Hubertus een gedeelte van de uitgaven die maandelijks oplopen tot 60.000 frank te kunnen financieren. Kalender- en stickerverkoop, topdag, subsidies van wege de stad Aalst en Lebbeke elk ten bedrage van 5.000 frank, de adopties en de opnamen van honden moeten de rest van de kosten dekken. RTK-ploeg van vier personen zet ■PEffij&oor de dagelijkse gang van (jiefstPiet onthaal, sekretariaat, de h- en het onderhoud van de noKken. Tweemaal per week komt de dierenarts langs. De financiële lasten zijn zwaar. 1.250.000 frank voor de inrichting en de bouw van nieuwe hokken, de instal latie van een verzorgingskamer en een keuken waar de hapklare brokken be reid worden, is geen peulschil. Dankzij de positieve ingesteldheid van de heren de la Kethule en de Hemptine kan men nieuwe dierenverblijven bijbouwen. Het Sint-Hubertusasiel is gestruktu- reerd volgens het model Dierentehuis De informatica-vergadering in trouwzaal van het staanuis naa veei uetungswims - van koördinatie en overleg tussen de verschillende belanghebbenden, en dat zijn alle besturen van gemeentelijk over subregionaal en regionaal tot en met het nationaal vlak. Momenteel bestaat een protokol- akkoord inzake gemeentelijke informa tica dat een aantal in acht te nemen basisprincipes samenbrengt. Dit proto col dat op de voorlichtingsvergade ringen nog als diskussiebasis dient vormde de aanzet van het recent wetsvoorstel-Jéröme betreffende de gemeentelijke administratie. Gepleit werd om redenen van effi ciëntie voor onderlinge uitwisseling van gegevens tussen de diverse bestu ren. (Het privacy-probleem dat hier komt bij kijken, kwam later op de dag aan bod). In dat netwerk vormen de subregio nale centra zoals het CEVI (Cen trum voor Informatica) in Oost- en West-Vlaanderen een voorname sleutelrol, in technisch-ondersteunend opzicht. Na dhr. Willems spraken J. Claes (advi- seur bij de V.B.S.G.) over Wat infor matica is en wat zij kan bieden F. Haex (idem) over hoe praktisch te werk gaan en kiezenen J Van Hoorde (Direkteur van het CEVI). Een panelgesprek en een receptie rondden het geheel af. De C V P -Jongeren van Aalst organizeren een open jongerenraad onder'de titel 'Politieke situatie en Jongerenwerking'. Aan deze openi jongeren1raad wordt medewerking verleend door de nationale jongerenvoorzitter Ene Van Rompuy. Alle geïnteresseerden worden derhalve uitgenodigd deze jongerenraad bij te wonen. Dit gaat door op dinsdag 1 juni 1982 om 20.30 u in de zaal Het Groen Kruis, St. Jorisstraat te Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4