Aalst zette Henri Van der Veken in de bloemen SOLBEMOL J Kunst en rommel op capucijnenlaan hieuw Wij willen fuiven Sluierstraat 1 Tel.053/77 21 69 9300 Aalst (zijstraat L. Zoutstr.) SNELST EN GOEDKOOPST Nieuwe Gazet van Aalst - 28 mei 1982 5 Zowel de hardnekkiger visser, de verwoede sigarenroker als de alomtegenwoordige belotter werden gevierd in de persoon van Henri Van der Veken, ekonoom van de Kristelijke Sociale Werken te Aalst met een reeds indrukwekkend politiek palmares van CVP-bestuurslid, gemeeteraarslid, schepen en provincieraadslid. Een man die zijn stemmenaantal steeds wist op te drijven door onop houdend kontakt met jan-met-de-pet, door zijn vlotte omgang met iedereen, door zijn présence in allerlei gelegen heden en bij allerhande festiviteiten en aktiviteiten. De man die in 1958 bij de gemeenteraadsverkiezingen zelfs meer stemmen haalde dan Wim Ver- leysen en bij de fusieverkiezingen in 1976 enkel voor de toenmalige burge meester van Moorsel Raymond Uyt- tersprot de duimen moest leggen. De organiserende «Vriendenkring Henri Van der Veken» had dan ook met de «Vriendenavond» verleden vrij dag in het Aalsters Beukenhof de Wind in de zeilen. De zaal liep propvol en terwijl de Fanfare «Kunst en Ver maak» van het Groen Kruis geassis teerd door Paul Seghers van de Rede rijkerskamer St.-Barbara zorgden voor animatie in afwachting van de spreekbeurten kwamen onophoudelijk vrienden en kennissen aandragen met bloemen en geschenken. Henri is blijkbaar, niettegenstaande hij de laatste tijden minder in het licht van de schijnwerpers evolueerde, verre van vergeten. Ere-senator Wim Verleysen blikte in zijn feestrede terug op een kwart-eeuw aktiviteit waarbij hij de voornaamste fieten die de politiek opgang van de gevierde karakterise ren onder de loupe nam. Zijn voortdu rende opgang in de plaatselijke poli tiek nadat hij, niet zonder enige aarze ling wegens de voor «de beweging» eraan verbonden risico's, het politiek terrein had betreden in 1958. Voor eerst had hij zich reeds uitermate ver dienstelijk gemaakt door zijn voortdu rende inspanningen voor Jan Mondaal waarbij hij Aalst won voor de kriste lijke arbeidersbeweging. Hij trok zelf naar de mensen toe, naar parochiale zalen en kringen, naar belottingen en wijkfeesten, overal waar hij de men- Op provinciaal vlak was Van der Veken aktief en zowel in '71 als in '74 Gevierde Henri Van der Veken en echtgenote met v.l.n.r. ere-senator Wim Verleysen, staatssekretaris Paula D'Hondt-Vanopdenbosch en Senator Maurits De Kerpel (KDC) sen kon treffen. Uiteraard ook in moei lijke periodes. Tijdens de sluiting van de fabrieken destijds waarna hij ervoor ijverde Aalst niet alleen als nood- doch ook als ontwikkelingsge bied te doen erkennen wat dan weer duizenden arbeidsplaatsen impli ceerde. Plaatsen waarvan een aantal jobs ondertussen echter weer verlo ren gingen. Ook als schepen, waar Van Sinay de plaats ruimde voor Van der Veken in 1964, was Henri aktief en betrokken bij tal van merkwaardige projekten. Zo bvb de bouw van het nieuw stede lijk zwembad dat eerlang aan realisa tie toe is doch reeds in september 1971 in de gemeenteraad werd ges temd en waarvan de plannen reeds van in september 71 klaar lagen. Zo ook de oprichting van de raad voor de derde leeftijd, en de raad die met de eerste editie van de «Week van de Vrije Tijd» lauweren oogstte onder impuls van Van der Veken. Ook de hui zen gebouwd voor bejaarden, een uni cum te Aalst, gelegen aan de Schiet baan dateren uit de periode van het schepenschap van Henri Van der Veken. werd hij verkozen. Telkens als tweede man. Lijstduwer in 1977 kwam hij een paar honderd stemmen te kort voor zijn derde provinciale verkiezing. Naast dit alles was Henri slechts zel den thuis in de Landbouwersstraat 14. Steeds was hij op weg voor het invullen van belastingaangiften, aan vragen voor pensioenen allerhande of opmaken van de nodige stukken voor nalatenschappen. Ook staatssekretaris Paula D'Hondt- Vanopdenbosch memoreerde de vele verdiensten van het feestvarken en voegde haar felicitaties bij deze van de ere-senator en die van senator Mau rits De Kerpel. Van zijn kollega's in de gemeenteraad zagen we, maar we zien uiteraard lang niet alles alleen Ju lien Vinck, Floris De Winter en Eugeen Van der Biest. Dan volgde het ludieke gedeelte waar bij een «huldelied» werd gezongen door de aanwezige sopranen, alten, tenoren, baritons, bassen, brommers et tutti quanti op de melodie van «O Denneboom» doch met een zeer speelse, spirituele tekst vol verrassin gen waarna D.S. Flamingo zorgde voor verdere entertaiment. (Hm) De rommel-première in de «Koszen Club» te Aalst op zaterdag 22 mei bleek een succes. De organisator was JO BEECKMAN. Hij wist zijn funktie van zelfstandige en uitbater handig te kombineren in een origineel initiatief: een overdekte Aal- sterse rommelmarkt. Het projekt werd publiek gemaakt via de pers, affiches en de hulp van vrije radio's, ledereen die wat te verkopen had kreeg er een standje, in de letter lijke betekenis weliswaar, en werd karitatief door de organisator gelaafd. In principe kan men er alles kwijt op voorwaarde dat het tweedehands is. Afdingen is aan de orde van de dag, men betaalt zelden de prijs die op het artikel «gesuggereerd» wordt. Het merendeel van de deelnemers had op voorhand een standplaats besproken, maar er kwamen er ook een paar spontaan opduiken. De aangeboden tweedehandsartikelen hadden mees tal een antikwiteitswaarde en werden verkocht aan een konsument vrien delijke prijs die merkelijk lager was dan in de gevestigde antiekzaken. Van de vele standen, zoals bv. dit van de numismaat-dilletant die zijn hobby tentoongestelt en oude munten vanaf 1789 ruilt voor klinkende nieuwe, vie len er drie bijzonder in de smaak. De eerste was de antiekstand van ANN ROBBERECHTS uit Impe. Als experte-antiquair met imponerende buitenlandse diploma's, tracht zij de Oostduitse antiek te introduceren. Deze Oost-duitse meubelstukken verschillen van Westduitse en andere Europese niet in kwaliteit maar in prijs. Alles is authentiek, uitermate verzorgd, bijzonder aansprekend en verrassend goedkoop. Voor de tweede stand hadden een aantal Aalstenaars hun eigen zolders leeggemaakt en boden het resultaat te koop aan ten voordele van een v.z.w. De vereniging heet Leven Zoals Vroe- gerv en poogt vrouwen op te vangen die te maken krijgen met borstkanker. De verantwoordelijke afgevaardigede voor Aalst is Mevr. ALICE VAN LAN- GENHOVE. Aan de derde stand had een myste rieus en produktief schilder moeten staan. Deze onzichtbare artiest stelde een achttal doeken tentoon die mees tal landschaptaferelen van kleine Vlaamse gemeenten voorstelden zoals Oudegem, Baardegem, Appels en Mespelare. De al te bescheiden kun stenaar die signeerde als M. VER- funktie van een voorwerp dan ant woordde een bierkaart«Dit is een hoge ladder». Voorts stond er nog een Prondelmarkt in koszenclub - midden: initiatiefnemer Jo beeckman (KDC) cryptische en weinig begrijpelijke boodschap die echter veel belang stelling lokte: «Sterfgeval? Hier bevragen». Hopelijk wordt dit vermakelijk en inte ressant initiatief binnen de kortste tijd herhaald en volgens de organisator zal het dank zij dit succes zeker gebeuren. Binnenkort kunnen we misschien spreken van een periodieke Aalsterse rommel- en kunstmarkt in de «Koszen Club». (W D B) MEIR en die we jammer genoeg niet ter plekke aantroffen had blijkbaar alles voorzien en minutieus gepland. Zeven bierkaartjes loodsten de bezoe kers de tentoonstelling rond zonder dat bij iemand ook maar één vraag onbeantwoord bleef. Een systeem waarmee onze musea nodig moeten experimenteren. Wou men iets kopen dan was er«Kopers kunnen zich mel den bij JO den baas van de zaak». Had men enigszins twijfels omtrent de Een vijftigtal kinderen tussen de 7 en 15 jaar bouwden zaterdag in zaal Net werk hun eigen feestje. Ze waren niet aan hun proefstuk toe, een eerste popshow werd vorig jaar voor het voetlicht gebracht. De onvrede met de jaarlijkse opendeurdagen waar de kin deren van de niet-traditionele school «De Weide» zelf niets aan hebben en het ongenoegen over de fuiven van de ouders waar kinderen geweerd wor den, waren redenen genoeg om een eigen kinderfuif op poten te zetten, waar ouders niet gewenst zijn. Een popgroep op het podium play back nummertjes op verzoek, «Meis jes» van Raymond en dezelfde minirok-meisjes wiegend op «Center fold» van de J.Geilsband als weggelo pen uit de gelijknamige video-clip. Toppop is aan hen niet verspeeld. Pauze. De brillantine-zanger legt de micro neer, de afstandse elektrische gitaar belandt op de grond en het echt blinkende drumstel blijft verlaten ach ter met de kartonnen syntheziser. Kin deren voor en achter de toog, geen café-praat en toogplakkers. Cola en chips gaan vlot van de hand, vandaag niet het gezeur «snoep verstandig, eet eèn appel» Ergens in de zaal ver koopt een meisje belegde broodjes. De draad wordt weer opgenomen en de dansvloer raakt weer voller. De opgetutte meisjes en de stoere jon gens waren één namiddag g root. (G RE) De kiesstrijd wordt stilaan begonnen, De kiesstrijd wordt stilaan een feit, Al zijn de slogans nog niet verzonnen, Toch willen de partijen al iets kwijt De eekhoorn, beest van de PVV denkt impuls-ief: «Eigen voorraad 't best Maar 7 valt voor dit dier niet mee: die tweespalt Van het eigen Nest Waar de VU enerzijds de leeuw vertroetelt, wil anderzijds, één van hen de wilde duiven weg. Hij ziet immers niet graag de zwarte man bezoedeld, en zo'n duif laat nogal wat vallen zeg De SP-ers zien dit met lede ogen, zij hebben altijd al voor vrije vogels geopteerd, maar al kunnen ze zelfs op een wild-en-vogelminister bogen, toch wordt vogelvrije Jan de Lichte, nog steeds gesaboteerd. De CVP heeft wel de hardste noot te kraken, want waar Qroenkruisraymond veel last van kerkhof wormen heeft, kan men in 7 Land van Riem niet uit de discussie raken, of er in 7 stadspark een privé- of een gemeenschapsbroeder leeft U ziet hetneem vast een stoel en ga er maar bij zitten, 7 wordt weer een beestenboel Perversje -'nc;wedstn](l KNALELPEE: Kid Creole the Coconuts «Tropical Gangsters» POP Rolling Stones, Live Queen, Hot Space Kim Wilde, Select Frank Zappa, Ship.. Roxy Music, Avalon Blondie, Joe Cocker etc. NEW WAVE The Clash, Combat Rock Altered Images, Pinky Blue Duran Duran, Rio Nina Hagen, Nunsexmonrock The Cure, Pornography The Honymoon Killers Classic Nouveax, Die Krupps, B. Sucker Bante etc. BLACK/SOUL Timmy Thomas, Why can't.. Diana Ross, dubbele live Stevie Wonder, verzameld Herbie Hancock, Lite me up Michael Narada Walden, Bootsy Xavier, etc. BELGISCH Lavvi Ebbel, mini-elpee Allez Allez, Siglo XX, Twee Belgen, Scooter, The Machines, The Chrome, Cinq Chevaux (5CV) Madou (ex- Rum - leden) TICKETS Rolling Stones (2/5 - 06) Simon Garfunkel (12-6) Diana Ross (Vorst 14/15 - 6) KOOPJES Vanaf 199 fr.B. Marley, Boston. Neil Young, Kinks, Steely Dan, Neil Diamond etc. IMPORT U.K./U.S.A. maxi's vanaf 195 fr. Singles90 fr.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5