1 ASLKË R.Uyttersprot wordt topfunktionaris Vlaams Waterzuiveringsmaatschappij Lijstsamenstelling niet overal «gemakkelijk» Rond de Belforttoren Jan De Neve niet op de lijst? Gemeenteraadsverkiezingen C.V.P.-kandidaten. FRANS JANSEGERS speel gratis op de fêtcp met sparen bij de Feesten op bestelling. PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST AGENTSCHAPPEN TE Aalst - Baardegem - Erembodegem - Herdersem - Hofstade - Mere 6 - Nieuwe Gazet van Aalst - 28 mei 1982 Het staat nu vast: Raymond Uyttersprot (oud-burgemeester van Moorsel en momenteel CVP-raadslid en -provincieraadslid) is door de Vlaamse Executieve benoemd tot Eerste Adviseur bij de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij. Zoals bekend komt de zetel hiervan in Aalst. Er komt schot in de Vlaamse Waterzui veringsmaatschappij. Bij K.B. werd tot de oprichting hiertoe besloten op 9 maart '81Op 28 december 81 ging de stichtingsvergadering door onder voorzitterschap van de Limburgse gouverneur H. Vandermeulen. In het Belgisch Staatsblad van 13 februari II verscheen het aangezochte perso neelskader: 160 personen, die in schijven aangezocht worden. Dinsdag 18 mei werd over de eerste schijf (zowat 75 personen) beslist. 5 a 6 hiervan zullen reeds op 1 juni aan hun taak kunnen beginnen. Onder hen ook Raymond Uyttersprot, die na de direkteur de hoogste functio naris wordt. Met hem hadden we een gesprek. Aministratief Raymond Uyttersprot begon zijn loop baan als opsteller bij het Bestuur van Posterijen. Omwille van de (toenma lige) onverenigbaarheid tussen een rekenplichtige en een politieke manda taris (sinds '65 was hij burgemeester te Moorsel tot aan de fusie) veran derde hij van job. Na een prima- eksamen bij het Vast Wervingssekre- tariaat werd hij ambtenaar in niveau 1 bij ht Ministerie van Middenstand. «Ik leefde haast zes maanden in komplete afzondering», zegt hij, terecht trots op de resultaten van zijn zelfstudie. Mogelijkheden tot bevordering deden zich wel een paar keren voor, maar, ofwel doorkruiste de taalwetgeving zijn interesse, ofwel ging het om een «binnenfunktie» waarvoor hij geen belangstelling had. «Het gaat om een administratieve beheersfunctie», zegt hij over zijn nieuwe baan. Hij verheelt niet dat hij van waterzuivering als dusdanig geen kaas gegeten heeft, maar zijn werk zaamheden blijven tot het administra tieve beperkt. «Je kan vergelijken met een boekhouder op een meubelbe drijf, die moet ook zelf geen meubels vervaardigen...» Voor de eigenlijke waterzuivering staat een technisch kader in met o.m een burgerlijk en landbouwkundig ingenieur, een doctor in de wetens chappen, enz. Pupillen Dinsdag 25 mei kreeg Uyttersprot bericht dat hij zich op 1 juni, om 9 u, dient aan te melden op de Graanmarkt (vroegere Pupillenschool). Of het vol ledige personeelsbestand van zetel Aalst (zowat 35 personen) hier geves tigd wordt, wist hij zelf (nog) niet. (nvdr Buitendiensten komen in Gent, Antwerpen, Herentals en Leuven). Verenigbaar Op onze vraag of zich geen probleem stelt qua onverenigbaarheid met een eventuele schepen- of zelfs burge meesterszetel, werd afgelijnd geant woord «Er is geen wettelijke onvere nigbaarheid Zorgen'voor later. Slotvraaghoort hier nu een ruiker waterbloemn bij (P.D.) Op 10 oktober e.k. mag Aalst zijn 43 gemeenteraadsleden vervangen door 41 nieuwe. Precies twee minder, want ook ons bevolkingscijfer daalde de voorbije zes jaren. Hoedanook, binnen de partijen wordt duchtig gewerkt aan de kandidatenlijsten. Op 11 -12 september dienen die ingediend, moet alles in kannen en kruiken zijn. Hier en daar sijpelt echter al iets door van die «pre-verkiezinqen» ach ter gesloten deuren. Tenslotteook het Vlaams Blok neemt deel aan de verkiezingen. Kontakten met de V.U. voor een gemeenschap pelijke lijst (V.U.-lijst met Vl.-Blokker Pieter Pots op verkiesbare plaats) leverden geen resultaat op. Het Vlaams Blok wil als dusdanig blijven bestaan en zich niet laten «opslornen» I noenen /.iji ci w.j i i in.o/v.Va:14' 'c 9 n° kroon op dat werk Nee, deze Nieuwe Gazet van Aalst neemt zelf niet deel aan de verkiezin- S.P. Vlugst was de S P. Hoewel nog enkele blanco plaatsen voorkomen (eind deze maand zullen ook deze «bezet» zijn, kon toch reeds een officiële namenlijst bekendgemaakt worden. Geen enkele andere partij is daar reeds aan toe. I Qajle wordt lijsttrekker en Eddy 'iistduwer Daartussen hpriraae van r> aüQDties, L (2), Gracienne vQn en ee. /ergh (3), Freddi Pijck (4), .luger D'hondt (5), Dolores Baita (6), Louis Saerens (7), Frans Wauters (8), Eddy Dierickx (9), Alfons Pieters (10), Dirk De Pauw (11), Alfons De Saede- leer (12), Roger Vereecken (13), Mat- thieu Saeys (14), Maurice Barrez (15), Willy Aelbrecht (16). 39 ste wordt Jan de Bruecker, 40 ste Martin Van der Speeten P.V.V. Vooralsnog een open vraag is of bur gemeester D'Haeseleer zich herver kiesbaar stelt. Zo ja, dan zou hij lijst trekker zijn: zoniet wordt schepen Annie De Maght in dat verband gemeld. Eind deze week zouden meer gegevens bekend kunnen gemaakt worden. V.U. Dat laatste geldt ook voor de V.U waar er twee kandidaten zijn voor de eerste plaatsschepen Jan De Neve en volksvertegenwoordiger Jan Cau- dron. Schepen Herman Roels zou niet meer vporkomen op de lijst. C.V.P. Eind deze week, na de poll, kan ook van de C.V.P. meer nieuws verwacht worden. Als lijsttrekker wordt intus sen Raymond Uyttersprot vernoemd, gevolgd door Etienne Bogaert. Oud senator Verleysen zou niet opkomen; een paar jaar geleden werd deze kans nog opengelaten. Kleinen Het staat ne vrijwel vast dat een pro gressieve eenheidslijst waaraan naast onafhankelijke basis- en aktiegroepen ook K.P., Agalev en R.A.L. hun steun zouden verlenen, er niet komt. Vooral R.A.L. beijverde zich hiervoor, maar eerst de K.P. en vervolgens Agalev lie ten het afweten. Bij de K.P. moet een algemene Verga dering op 1 juni uitsluitsel geven over de definitieve lijstsamenstelling. Vrij wel zeker wordt Jos De Geyter lijst trekker. Bij Agalev is alleen nog maar bekend, dat eventuele verkozenen geen volle termijn zullen zetelen. Ten einde machtskoncentratie te vermijden zal op gestelde tijden afgewisseld wor den Een namenlijst is nog niet bekend. Of R.A.L. afzonderlijk of samen met een aantal progressieve onafhankelij- ken opkomt, is nog niet bekend. Ook in het eerste geval is een naamwijzi- ging niet uitgesloten. Zo wordt gedacht aan S.A.P.Socialistische Aktiepartij. Uiteraard is dit een natio nale materie. gen Wij blijven zoals de beste stuurlui aan wal. En we blijven zwart-wit verschijnen zonder kleur. Wat je wel van osn mag verwachten bespreking van de definitieve lijsten, van de programma's (hoeveel en wat pleegt men te beloven in krisistijd terugkijk op 't gevoerde beleid, speur tocht naar inspraakformules binnen en buiten de partijen, en meer van dat fraais (en niet-fraais). Niet geverifieerde geruchten blijven °chter in de besloten zitting van onze yïj.u Vandaar dat we nu ai zwegén Jv'L. SÜGriëi speku- laties, zoals die dezer dagen flink rondcirculeren (P.D.) dracni Uit welingelichte bron vernamen wij dat V.U.-schepen Jan De Neve niet op de lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen werd opgenomen. Zo besliste dinsdagavond het politiek kollege van de V.U. Jan Caudron is lijsttrekker en Willy Van Mossevelde werd als lijstduwer voorge steld. Er kan natuurlijk nog van alles gebeuren. Het C.V.P.-partijbestuur keurde in een rimpelloze vergadering met 80 der stemmen de eerste 14 kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezing en goed. In onderstaande volgorde. 10 13. Raymond Uyttersprot, raadslid, provincieraadslid, gewezen burgemeester Moorsel Etienne Bogaert, raadslid, gewezen provincie raadslid en gewezen schepen te Aalst. Chris Lievens-Borms, raadslid, gewezen provincie raadslid, Aalst. Robert De Pauw, raadslid. O.C.M.W -raadslid, gewezen burgemeester te Baardegem. Remi Van Vaerenbergh, raadslid, gewezen schepen te Erembodegem. Julien Vinck, Raadslid te Aalst. Paul Stokman, raadslid, Herdersem. Floris De Winter, raadslid, gewezen schepen te Nieuwerkerken Herman Goossens, politiek sekretaris, Hofstade Raoul Eeman, ekonoom, Erembodegem. Eddy Cockuyt, C M.-bode, Herdersem. Henri Van Der Veken, raadslid, gewezen schepen te Aalst. Lambert Van De Sijpe, raadslid, Meldert. 14. Isidora Van Der Borght-Carlé, raadslid, gewezen schepen te Moorsel Als lijstduwer en voorlaatste zouden fungeren volksvertegenwoordiger raadslid Ghisleen Willems en sena tor Maurits De Kerpel. De lijst wordt verder door het bestuur aangevuld en op zondag 20 juni op de poll aan de leden voorgelegd. HM Aalst bezit op feestgebied een bel- gische primeur. In de Zonnestraat ken je bij «Ediths table manage ment» terecht voor het organise ren van allerlei feestelijkheden, gaande van huwelijksfeesten en verjaardagsfuiven tot modeshows of tentoonstellingen. Het nieuwe aan dit initiatief is het verzorgen van een feest in zijn totale context. Zo wordt bij een huwelijk niet enkel gezorgd voor de receptie en het feest zelf, maar ook voor het versturen van de uit nodigingen, de fotograaf, de taxi's, ja zelfs de huwelijksreis kan indien gewenst tot in de puntjes voor je uitgestippeld worden. Op 7 juni eerstkomende heeft de prijsuitreiking plaats van de Aalsterse etala gewedstrijd en van de wedstrijd «De Klant is Koning». Voor deze laatste wedstrijd telde men zowat 1100 deelnemers, die alles samen voor zowat 420.000 prijzen, gratis geschonken door de Aalsterse middenstanders zul len kunnen in ontvangst nemen. Dit alles bewijst dat ook dit facet van de Top dag een sukses werd. De Arbeidsinfobeurs, die door de Jonge Kamer Aalst georganiseerd werd in de Keizershallen tij dens het weekend, waarop ook de Topdag plaatshad, kende niet het verwachte sukses Slechts een 1500 belangstellenden bezochten de beurs, waarbij het opviel dat de meeste bezoekers met van Aalst zelf kwamen, maar wel van Leuven, Hamme, Lokeren, Zele, Ronse.enz. Nochtans telde het arrondissement Aalst op 31 maart jongstleden 14.911 volledig werklozen, 1161 tewerkgestelde werklozen en 977 BTK'ers. Ook de opkomst van de scholen lag beneden het verwachte peil, alhoewel de Arbeidsinfobeurs speciaal voor hen één daq lan ger open bleef. 3 Nochtans geeft de belangstelling voor bepaalde jobs een totaal ander beeld van de werkelijkheid. Zo organiseerde het stadsbestuur onlangs een examen voor de funktie van 5 deurwachters. Hierop boden zich zomaar eventjes 60 kandidaten aan. Op de jongste gemeenteraad van 26 mei jl. werden diege nen, die door het stadsbestuur geselekteerd werden onder de geslaagden in het examen, trouwens reeds benoemd. Nog andere benoemingen staan trouwens op het stadhuisprogramma vóór de volgende verkie zingen. Zo werd er deze week ook een ekologiste benoemd, terwijl er drie betrekkingen vakant verklaard werden van bureauchef en één betrekking van adjunkt-konservator. Op de tweede verdieping van het gerestaureerde Belfort wordt zoals ver wacht het Priester Daensmuseum ingericht. De schrijnwerkerij hiervoor gebeurt niet door eigen stadspersoneel maar werd toevertrouwd aan een gespecialiseerd aannemer. Al zeggen we t zelf: dit blad zit vol goeie bedoelingen. De makers zijn maar tevreden als al het Aalsters Gazettenieuws in de Nieuwe Gazet van Aalst zit. Van a tot z dus, met de g van goei raad ertussen in. Wekelijks mag de lezer dus een dubbelpunt verwachten. Gepunt. Twee keer zelfs. 1Stil zijn, is de boodschap de komende weken. De gemeenteraadsleden zijn reeds gewaarschuwd, want raadslid P.P.J. Vanderbeke (V.U.) herin nerde eind april aan de komende bloktijd. Als dokter hoort hij telkenjare klachten van studenten, die zich maar niet kunnen koncentreren. Watjes helpen niet. Minder lawaai van buren, op straat en zo is efficiënter. Denk dus aan onze studenten, fluisteren we graag met dr. Vanderbeke. 2. Zijzelf geven trouwens al het goeie voorbeeld. Vrij plotseling verminderde de decibelsterkte afkomstig van brommers, moto's, stereo- en hifi-muziekin- stallaties...(G.) tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6