Aalsters schepenkollege weigerde uitbreiding betoncentrale LAURENT^ BOSSTRAAT 47 1790 HEKELGEM Erembodegem Nieuwerkerken Met Pinksteren steekt Terjoden de feestlont aan REIZEN Olifant uitgebroken te Erembodegem. Erembodegemse Hopbelletjes. CENTRALE VER /i SANITAIR JlM ZEKER IS ZEKER 1%i GOEDE RAAD VEILIGHEID ERVARING VERTROUWEN ■s2^ IA 21 Nieuwe Gazet van Aalst - 28 mei 1982 - 7 De leefmilieupolitiek van het huidige stadsbestuur is de jongste zes jaar het voorwerp geweest van heel wat kontroversen. Sommige initiatieven werden met intoesiasme onthaald, terwijl andere dan weer tot de grond werden afgebroken, niet het minst door een aantal leefmilieuverenigingen zelf. Eén van de jongste beslissingen van ditzelfde schepenkollege zal echter door iedereen die begaan is met het Groot-Aalsterse leefmilieu met entoe- siasme onthaald worden. Op 22 april jongstleden werd immers het besluit genomen om aan de N.V. Betonwe- genbouw, Jemappestraat 5, te Gent de toelating te weigeren om een tijde lijke betoncenrale te plaatsen aan de Geraardsbergsesteenweg te Erembodegem-Terjoden. In feite betrof het hier een aanvraag tot uit breiding van de bestaande asfalt- en betonfabriek die bovenvermelde firma bezit nabij de oprit van de autosnel weg Brussel-Oostende. In haar weigeringsbesluit wees het stadsbestuur op hetvervuilend karak ter van een dergelijk hinderlijk bedrijf, dat dan nog gelegen is in een park zone van een bij Koninklijk Besluit goedgekeurd Gewestplan. Vervolgens werd eraan herinnerd dat de vergunning zogezegd voor 1 jaar geldig diende te zijn, maar nu reeds kon men voorspellen dat de wegaan leg, waarvoor de nieuwe machines gebruikt zullen worden, langer dan één jaar zal in beslag nemen. Het betreft hier specifiek de aanleg van een deel van de nieuwe expressweg Aalst-Ninove, die door Betonwegen- bouw zal uitgevoerd worden. Het stadsbestuur was eveneens van mening dat de huidige installatie niet versleten is, zodat de machines nog niet moeten vervangen of aangevuld worden door nieuwe. Tenslotte werd opgemerkt dat het stadsbestuur in feite voor dergelijke installaties niet bevoegd is, zodat eer der de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen de aangevraagde vergunning diende af te leveren, in plaats van het Aalsters schepenkol lege. Mysterieus Gans de procedure voor deze tijdelijke vergunning verliep trouwens zeer geheimzinnig. Daar de wet het niet voorschrijft werd er geen enkel open baar onderzoek commodo et incom- modo georganiseerd nopens de aan vraag van de Gentse firma. Hierdoor had de bevolking niet de mogelijkheid gekregen om enig be zwaar in te dienen tegen deze nieuwe inplanting. Nochtans hebben de inwo ners van Erembodegem, en inzonder heid deze van Terjoden, reeds heel wat hinder ondervonden van de bes taande centrale nabij de oprit van de autostrade. Dikke zwarte rookwolken zijn er een vertrouwd beeld, terwijl men ook regelmatig gekonfronteerd wordt met stankhinder en met het lawaai en de verkeershinder van op en afrijdende vrachtwagens. Blijkbaar zal dit alles ook wel meegespeeld heb ben bij de uiteindelijke beslissing die het stadsbestuur onlangs trof. Of ook het advies van de terzake bevoegde inspekteur van het Ministerie van Arbeid en Tewerkstelling, dat op 24 februari 1982 gevraagd werd, enig gewicht in de schaal wierp konden wij niet achterhalen.(M.P.) leder jaar opnieuw steekt een flinke groep aktieve Terjodenaren in de Nieuwe wijk koppen bij mekaar om een denderend feestprogramma samen te stellen voor hun ongeëvenaarde Pinksterfeesten. Deze Sinksenfeesten zijn er reeds een echte traditie geworden. Op 28, 29, 30 en 31 mei a.s. wordt deze wijk van Terjoden dit jaar voor de achttiende keer omgetoverd tot één paradijs voor vrolijke kermisvierders. En opnieuw staan er heel wat festiviteiten op het programma. Vier dagen lang wordt er verzamelen geblazen in en om de grote feesttent in de Beukenlaan, die wagenwijd openstaat voor jong en oud, voor groot en klein, ja, voor iedereen die er eens graag uit wil zijn wordt vast en zeker bedacht met een waardevolle prijs Vanaf 14.30 u. kunnen de dames deel nemen aan een onspannende gerre- bolling met meer dan 22.000 fr. prijzen allerhande. Iedere deelneemster heeft prijs, ongeacht het resultaat bij het gerrebollen En om de Pinksterfeesten nog een sterk muzikaal kleurtje te geven speelt te 21 uur het orkest The Real Apoll's uit Gent ten dans. Maandag 31 mei, de laatste kermis dag, wordt te 10 uur ingezet met rol- Het grote feest wordt vrijdag ingezet met een reuze belotting. Alle deelne mers aan deze bellotwedstrijd, het tweede lentekampioenschap van Groot-Aalst, worden in de tent verwacht rond negentien uur. En noteer alvastde wedstrijd vangt aan te 20 uur. Het prijzenpakket heeft een globale waarde van meer dan 10.000 fr. Daarenboven wordt de overwinnaar beloond met een prach tige tfofee. En voor degenen die buiten de geldprijzen vallen zijn verrassings- prijzen voorzien Zaterdag wordt dan te 15u30 het startsein gegeven voor een spannende wielerkoers (tweedaagse) voor nieu welingen. Dit sportgebeuren, het rendez-vous van heel wat renners, supporters en sportliefhebbers uit de streek, groeit telkenjare uit tot een prachtwedstrijd met een feilloze orga- nizatie en een ideaal parkoers voor elke jonge en begaafde renner die zijn kwaliteiten aan de man wil brengen, 's Avonds te 20 uur, worden in de feesttent de tafeltjes opzij geschoven voor een T-dansant met DJ Catweazle C°. De inkom is gratis, 's Anderendaags, zondag 30 mei, pro grammeert het feestkomitee iets heel speciaalseen prondelmarkt voor iedereen (behalve voor handelaars!). Alles wat u kwijt wil, boeken, platen, oude spullen, antiek, gebruiksvoorwer pen, dieren, speelgoed, kan u er vanaf 10.30 u. tot 17 uur te koop aanbieden. En... wie het mooiste marktkraam of de origineelste stand in mekaar flanst. schaatskoersen voor de jeugd en vete ranen. Dat moet je eens meemaken Te 15.30 u. wippen de nieuwelingen opnieuw in het zadel voor de tweede rit van hun tweedaagse wielerkoers. En te 20 uur worden de achttiende Sinksenfeesten in de feesttent afge rond in een fantastische sfeer, met een grootse zangwedstrijd voor amateurs, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. Een onpartijdige, bekwame jury zal de kandidaten punten toekennen voor de keuze van het lied dat ze bren gen, hun prezentatie, toon en uitvoe ring. De jury verwacht heel wat zan gers en zangeresjes, een hele horde supporters en honderden applaudisse rende luisteraars. Voor de muzikale begeleiding van de kandidaten zullen The Goebby's zorgen en... de in kom is gratis Met dit uitgebreid feestprogramma steekt Terjoden de feestlont aan. 't Wordt vier dagen lan een festijn voor groot en klein LI- Verg. A1223 Ninove 054/33 23 43 LATA NMBS 053/77 40 84 Wedstrijd voor gezelschaps honden in vzw Hoop te Aalst. In groep I werd de Duitse Her der Yorka de eerste gerangs chikt met 208,3 punten. Uit de tweede groep werd eveneens een Duitse herdershond num mer één Bany, een Aalsterse hond haalde 203,5 punten. (KDC) Dat zou sensationeel nieuws zijn natuurlijk. Maar Erembodegem heeft geen olifanten, geen safariparken. Voorlopig althans. Er werd van de week geen schat opgegraven in de Gerstjens. Niemand in Terjoden won het superlot van 10 of 20 miljoen. Horion is hier nog niet gezien. En toch is er een boel te doen in Erembodegemverenigingsleven voor jong en oud, met cultu rele, sociale, muzikale, sportieve en andere inslag, feesten en kermissen; er gebeurt wat (of men babbelt er over) in de straat, de winkels, café's, scholen, kerken,... Als U nu, Erembode- gemnaar van de goeie of de slechte kant van de Dender, iets wil melden in De Nieuwe Gazet van Aalst, dan volstaat een kleine inspanning. Wil je een aktiviteit aankondigen in de kaiender, of een verslag mét foto van dé gebeurtenis van de week, heb je 'n tip voor een reportage over een Erembodegems probleem of evenement... Schrijf of bel dan naar de streekverantwoordelijke voor ErembodegemKarei Nijs, Pater Ras- schaertlaan 54, 9440 Erembodegem. (053/77 47 65 Want deelgemeenten zijn óók belang rijk. Vrijdag 28 mei Informatieavond K.W.B. - K.A.V.te 20 uur in de crypte van de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk van Erembodegem-Centruminfo-avond door Dr. Dirk kin dermans over volgende onderwerpen Wat kunnen*wij doen aan hart- en vaatziekten. Preventie van kanker. Onze eetgewoonten. Hoe springen wij om met geneesmiddelen. Tandverzorging. Inentingen. Geboorteregeling en zwangerschapsbegeleiding, ledereen is hartelijk welkom 18de Sinksenfeesten op de Nieuwe wijk te Erembodegem-Terjoden te 20 uur in de feesttent (Beukenlaan)lentekampioenschap-belotten van Groot-Aalst. Zaterdag 29 mei K.S.A.: te 19u30 in het K.S.A.-heem, Bredestraat, Erembodegem: debatavond te 22 uur aan het Heem vertrek K.S.A.-bedevaart naar Halle. Zondag 30 mei 18de Sinksenfeesten te Erembodegem-Terjoden 10u30: Prondelmarkt, om 15 uur: Gerrebowling voor dames, om 21 uur: dansavond en om 23u30trekking tombola. K.S.A.te 14 uur, vertrek aan het K.S.A.-heem, Bredestraat, Erembodegem fietstocht en natuurexploratie. Maandag 31 mei Sinksenfeesten te Erembodegem-Terjoden: 10 uur: rolschaatskoersen voor de jeugd en veteranen, om 15u30: wieler koers nieuwelingen en klassement tweedaagse en om 20 uurzangwedstrijd voor amateurs. Dinsdag 1 juni K.A.V. Erembodegem-Centrum: te 19u30 in de crypte van de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk van Erembodegem-Centrum, kernvergadering. K.W.B. Erembodegem-Terjoden te 19u30 in de parochiezaal van Terjoden kookles voor mannen (ook op 8 juni) Woensdag 2 juni J.K.V.L.V. gespreksavond te 20 uur in de Crypte van de O.L.Vrouw Hemel vaartkerk van Erembodegem-centrum gespreksavond «Is dat de dokter ledereen hartelijk welkom K.A.V. Erembodegem-Terjoden: te 20 uur: Fiets-je-fit-tocht» voor K.A.V. leden (ook op 9, 16 en 23 juni) Let welvandaag selektieve ophaling van huishoudpapier in Erembodegem Donderdag 3 juni A Capellakoor Termurente 19u30 in de Crypte van de O. L.Vrouw Hemel vaartkerk van Erembodegem-centrum: koorherhaling.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7