PEDILUX Simon D'HONDT Hof stade Gijzegem Dynamica Gijzegem stopt met mindervaliden sportdag P. De Cock - Gryson Inbouwstation van zonnedaken en schuifdaken Wetswinkel tijdelijk gesloten Streeknieuws COIFFURE T'SE YEN prijzen vanaf 7.000 fr. plaatsing en BTW inbegrepen Wijngaardveld 6 Aalst Tel. 053/21 15 64 Mevr. Cannoot is het beu GEERINCKX VERZEKERINGEN Schoolstraat 14 9300 AALST s 053-21 89 23 COMFORTSCHOENEN VOETVERZORGING STEUNZOLEN ORTHOPEDISCH MAATWERK SPATADERKOUSEN Erkend door alle mutualiteiten Kerkstraat 18 - 9300 AALST Tel.053/21 59 23 Men aanvaardt alle herstellingen 8 - Nieuwe Gazet van Aalst - 28 mei 1982 Reeds een vijftal jaar organiseert Dynamica Gijzegem een sportdag met het oog op de integratie van de mindervalieden in de samenleving. Op zondag 16 mei 1982 vond in en rond de sportzaal van het Sint Vincentiusinstituut wellicht de laatste omnisportdag plaats omdat Mevrouw Cannoot, voorzitster van Dynamica en organisatrice van de integratiesportdag, het beu is. Het waarom van deze beslissing ver namen we tijdens een gesprek waar voor de voorzitster ons uitnodigde. Oorspronkelijk was het de bedoeling en onze veronderstelling dat we meer gingen vernemen van de manier waar op in Gijzegem de integratie van de gehandicapten bevorderd wordt, maar al gauw werd aan het gesprek een andere wending gegeven toen Mevrouw Cannoot onverwacht verk laarde dat er wat haar betreft een punt gezet wordt achter deze sport dag. Teleurstelling Na zo vele jaren moeite en inspannin gen tel ik vast, aldus Mevr.Cannoot, dat de sportdag niet blijkt te voldoen aan de verwachtingen die er werden in geteld. Van jaar tot jaar is zij hoop op beterschap blijven koesteren, maar het onvoldoende aantal deelnemers dat dit jaar kwam opdagen is er mede de oorzaak van dat die hoop de bodem werd ingeslagen. Deze oorzaak ligt dus bij de bevolking zelf. Wat betreft de medewerkingdie zij van het Aalsterse stadsbestuur onder vindt, beklemtoont Mevr. Cannoot dat zij zeker geen reden tot klagen heeft, altans niet over de uitstekende wijze waarop het drukwerk van Dynamica dat door stadsdiensten wordt ver zorgd Anderzijds werd er over gek laagd dat de schriftelijke toelating van De mindervaliden sportdag behoort wellicht tot het verleden. de stad om gebruik te mogen maken van de houten chalet Ponderosa «in het sport- en recreatiecentrum, uit blijft. Dit gebouwtje zou kunnen gebruikt worden om materiaal op te bergen maar, aldus Mevr.Cannoot, ik kan niet verder omdat ik mijn gerief niet heb. Om in aanmerking te komen voor subsiedies van stadswege, moet de sportdag georganiseerd worden binnen de sportweek, een «Verplich ting» die, gelet op de beperkte bewe gingsvrijheid die op organisatorisch «Wetswinkel stopt» werd de voorbije weken in Aalst met veel uitroepingste kens verteld, maar het is niet waar Wetswinkel levert zichzelf in. Wel is er een nijpend tekort aan medewerkers, waardoor de permanentieuren na sinds begin '82 gehalveerd te zijn wegvielen. Zij zijn tijdelijk, voortaan dus geen alternatieve gratis rechtshulp meer op vrij dagavond en zaterdagochtend. De Wetswinkeliers werken intussen aan een vernieuwde en verdere uitbouw. Zo is sprake van mobiele huurbrigades, om naar het voorbeeld van o m Wetswinkel Antwerpen-Zuid en Gent wijk gericht de huurproblematiek aan te pakken. In het najaar zou een kursus voor belangstellenden rond de huurwetgeving georganiseerd worden. Intus sen is «Hopmarkt 11» een beetje leger, (pd) Wachtdienst dokters Aalst Dr. L. Saeys, Schendelbeekhof straat 19, Aalst. Tel. 21 44 73 vrijdag 28 mei vanaf 20 uur zaterdag 29 mei vanaf 8 uur 's morgens zon dag 30 mei de hele dag tot maandag 31 mei om 8 uur 's morgens. Dr. P. Van den Abbeele, Rozen- dreef 60, Aalst. Tel. 78 97 97 maandag 31 mei vanaf 8uur 's mor gens tot dinsdag 8 uur 's morgens dinsdag 1 juni vanaf 20 uur woens dag 2 juni vanaf 12 uur donderdag 3 juni vanaf 20 uur tot en met vrijdag 4 juni om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem- Terjoden Dr. Meersman, Stationsstraat 39, Haaltert. Tel. 78 71 78 zaterdag 29. zondag 30 en maandag 31 mei 1982. Hofstade, Gijzegem Dr, De Backer, Steenweg naar Den- dermonde 1, Hofstade. T. 21 67 79: zaterdag 29, zondag 30 en maandag 31 mei 1982 Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Blondeel, kerkstraat 16, Baar degem. Tel. (052) 35 60 67 zaterdag 29, zondag 30 en maandag 31 mei 1982 Nieuwerkerken Dr. D. Paepe, Bremtstraat 116, Nieuwerkerken. Tel. 77 64 51 zaterdag 29, zondag 30 en maandag 31 mei 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS van zaterdag 29 Mei om 9 uur tot maandag 31 mei om 9 uur Van Vlaenderen, Parklaan 111, Aalst Delmeire Steenweg naar Aalst 6, Hofstade Cooremans Molenkouterstraat 5, Meldert van maandag 31 Mei om 9 uur tot za terdag 5 juni om 9 uur Van Cleemput Binnenstraat 292, Aalst Bury Denderstraat 8. Erembodegem Potiau Dorp 24, Nieuwerkerken WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST B. de Mey, Exterkenstraat 4, Moor sel. Tel. 21 12 60 zaterdag 29 mei van 14 tot 18 uur zondag 30 mei van 9 tot 12 uur en maandag 31 mei van 9 tot 12 uur. O PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 het kantoor met een hart. voor uw zaken Hoek Nieuwstraat en Keizelijk Plein 9300 Aalst Raymond Boel in de kijker Tijdens de maandelijkse kaarting van kaartclub Nieuwe Wijk Hofstade in Café Welkom toonde Raymond Boel een achtste. Getuigen van dit uitzonderlijk voorval waren Richard De Coninck, Anny Muylaert en William Vandecauter. Proficiat Raymond Organisatoren van sociale-kulturele- en sportieve manifestaties kunnen voor het vermelden ervan in De Nieuwe Gazet van Aalst, schrijven p/a naar Kammenstraat 13-15 te 9308 Hofstade-Aalst. vlak overblijft, als een belemmering wordt aangevoeld. Alles alleen Bijdzonder zwaar tilt de Dynamica- voorzitster aan het feit dat ze voor alles alleen moet instaan en voor een persoon is het te veel. Een dergelijke organisatie van een dergelijke sport dag vergt 7 tot 8 weken intense voor bereiding waarbij niets mag uit het oog verloren worden. De overige bes tuursleden zeggen tegen de Dynami- cavoorzitster«Doe maar, het is goed». Die blanco-volmacht laat hen toe om zelf rustig niets te doen maar achteraf zijn ze dan de eersten om kri tiek te leveren opl vermeende onvolko menheden. Mevr. Cannoot stelt zulks met spijt vast en voegt er aan toe dat er op de jongste omnisportdag, buiten haar, slechts één bestuurslid heeft deelgenomen.... De voorzitster vermoedt dat die ove rige bestuursleden denken dat ze haar mening wel zal herzien eens de nieuwe teleurstelling wat verwerkt is, maar Mevr. Cannoot is formeelzij organiseert geen mindervalidensport- dag meer als drastische veranderin gen en verbeteringen uitblijven. Liever zegt ze haar medewerking toe aan een sportdag elders in de provincie, maar zelf begint ze er niet meer aan. Naast dit alles zijn er nog andere rede nen die tot de beslissing hebben geleid, maar om niemand te kwetsen zag Mevr. Cannoot die liever niet ver meld. De wekelijkse zwemlessen blijven wel doorgaan omdat de voorzitster uit per soonlijke ervaring weet welk nut de beoefening van deze sporttak heeft. Inschrijvingen daarvoor en inlichtin gen kunnen bekomen worden bij Mevrouw Cannoot, Kleindrierstraat 3, te 9308 Aalst-Gijzegem, tel 70 51 04. (A.D.B.) op afspraak.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 8