44LST SNELORUK CENTER Herdersem Baardegem Meldert Moorsel «De Faluintjes» wenken U naar zomerse Zoektocht «Hand aan Hand» konserteerde op Drievelden 189 9300 AALST S? 053-77 70 44 FOTOKOPIE REPROGRAFIE PLANAFDRUK EINDWERKEN TYPWERK AFFICHES Meldert's «'t Zwaeneveld» organiseerde... CEREMONIE WAGENS Herman CHEVALIER (aan het Rond Punt) Nieuwe Gazet van Aalst - 28 mei 1982 - 9 Vrije dagen, betaald verlof, vakantie staan voor de deur. U wil er wel even uit. Weg uit de stad. Weg uit de sleur van elke dag. Terug naar de natuur. Dat kan U echter ook in eigen omgeving, met bitter weinig kosten doch daarom niet minder voldoe ning. Als U deelneemt aan de Zomerse Faluintjeszoektocht, hetzij met de fiets hetzij met de wagen, de afstand bedraagt amper 25 km wordt uw aandacht gevestigd op bezienswaar digheden, typische landschappen en Ydillische plaatsjes die U wellicht (nog) niet kende. U kan daarenboven, gewoon door het oplossen van een twintigtal louter toe ristische vragen waarvoor geen enkel naslagwerk dient te worden geraad pleegd en zeker niet aan belleken-trek moet worden gedaan, een mooie prijs in de wacht slepen. Uw dag kiest U zelf uit. Volgens de omstandigheden, het weder, uw eigen goesting. Op een zondag of gewoon een dag in de week en zulke vanaf 1 juni tot en met zaterdag 24 juli. De trip gaat door Baardegem, Herder sem, Meldert en Moorsel en U kan deze naar eigen believen beginnen in een van deze deelgemeenten. U haalt op de door U gekozen dag gewoon 's voor- of 's namiddags uw wegbesch- rijving, reglement en antwoordblad af en levert zulks dezelfde dag, liefst wel vóór 21 u, af in het lokaal waar U startte. U kan hiervoor terecht te Baardegem Gasthof Vonck, Dorp 43 (echter niet op maandag) Herdersem: Café St.-Antonius, Grote Baan 215, (niet op woensdag) Meldert: Café Cornelis-Van Hauden- hove, Molenstraat 29 (elke dag) Moorsel: Café Katholieke Kring, Nieuwstraat 13 (elke dag) De wegbeschrijving is volledig duide lijk en bevat geen enkele moeilijkheid en ook de vragen zijn duidelijk, ondub belzinnig en zonder uitgekiende spitsvondigheden opgesteld zodat iedereen deze tocht met sukses kan uitrijden. U heeft er trouwens ruim schoots de tijd voor en kan onderweg verpozen naar hartelust. De prijsuitreiking heeft plaats ter gele genheid van de 14e editie van de Pik- feesten te Herdersem op Hoeve «Den Dierickx» bij Paul Stockman Gud- straat 5. U kan deze tocht ook de laatste dag, op 24 juli, rijden doch dan moet U, om begrijpelijke redenen, uw antwoord blad afgeven vóór 18 u De prijsuitreiking heeft er plaats te 20 u zeer stipt en U kan er bovendien genieten van oogst- en schuuraktivi- teiten, attraktiesen animatie «-alle rhande, gastronomische specialiteiten en dit alles zonder het betalen van enig inkomgeld. O ja, de deelnameprijs aan de zoek tocht bedraagt 160 fr. maar U heeft dan ook alleszins prijs en krijgt boven dien een gratis biljet van de tombola met waardevolle prijzen.(Hm) Met een populair «zomerkonsert», noem het aperitiefkonsert of zoals in Duitsland vóór de middag «Frührshoppen», bevestigde de Socialistische Harmonie «Hand aan Hand» Aalst eens te meer haar gevestigde reputatie. Reputatie die ze onder meer wist te verwerven met haar opgemerkte resultaten in de provinciale muziektornooien waarbij ze ei zo na de oppergaai afschoot. Aan de «Drie Velden» waarvan alleen nog straatnamen herinneren aan de eertijds zo landelijke gebieden, het Dorenveld, het Krekelenveld en de Paardendries om het dan nog niet te hebben over het «Duivelsgat» en t Saar» bracht de energieke dirigent Honoré Verstraeten met zin voor aan gepaste programmatie en deglijk genuanceerde uitvoering een konsert dat op een zondagvoormiddag in de meimaand meer belangstelling ver diende. Men had er wel aan gedacht de enkele tientallen luisteraars, melomanen en simpatisanten, een programma te bezorgen. Qua zitplaatsen of verkeer- somleiding om het konsert niet om de haverklap te laten storen door voorbij rijdende wagens was het echter min der goed gesteld. Begonnen werd met een daverende mars van Blankenburg waarbij de piccolo in de coda schitte rende fiorituren produceerde. Broad- wayshoppers, een eigentijdse ouver ture van W. Barker, liet de klarinetten zorgen voor glansvolle arabesken en de saxo's voor warme, indringende akkoorden, Met Capriccio in Blue van Cardon, een zeer dankbaar werk, bracht de Harmonie een merkwaa rdige realisatie alhoewel de tempi niet steeds volledig orthodox werden gehouden. Een geslaagde prestatie met een pro gramma naar ieders gading die zeker meer belangstelling verdiende. (LH) In het kader van de «Week van de Sport» organiseerde de jonge, dina- mische Meldertse Volleybalklub t Zwaeneveld» verleden zaterdag een tornooi waarvoor zich liefst vijf ploe gen lieten inschrijven met respektieve- lijk als kapiteins Eddy en Ernest Jacobs, Kris Brusselmans, Jan De Troch en Raymond Buyl. Een totaal van 30 sportievelingen waaronder 13 van het «zwakke ge slacht». Er werd in kompetieverband gespeeld zodat elke ploeg tegen elke tegenstrever zou dienen uit te komen. De ploeg met kapitein Kris Brussel- mans en speelsters en spelers Els Jacobs, Marianne De Rijck, Karine Jacobs, Rudy Van Malderen en Nico De Cuyper werd met vier overwinnin gen in vier matchen de grote laureaat. Ze kregen dan ook uit de handen van de voorzitter de overwinningstrofee, geschonken door het Sportkomitee van Aalst, uitgereikt. Ook de tweede ploeg bekwam een trofee en de ande ren stelden het dan maar met een herinneringsgeschenk. Met een drink werd deze aangename namiddag, die in alle sportiviteit ver liep, afgesloten, de leuze indachtig dat «deelnemen belangrijker is dan over winnen». (LH) De Socialistische harmonie «Hand aan Hand» konserteerde op Drievelden(KDC) Steenweg op Aalst 85 9308 HOFSTADE Tel. na 18 uur: 053-77 77 34 p. V. b. a.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9