ASLKÜ Erembodegem Nieu werker ken «Kloosterschool» wordt Technisch Instituut Sint-Maarten Poppenkast op Ronsevaal sukses Overzicht 128ste jaar programma Sinte Cecilia Erembodegem Pioniers in de Brouwerijstraat speel gratis op de met sparen bi] de ^_®J Coiffure T'SEYEN Traiteur Provence Zomerverkoopaktie: aanloop tot kermis Erembodegemse hopbelletjes AGENTSCHAPPEN TE Aalst - Baardegem - Erembodegem - Herdersem - Hofstade - Mere TO - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1982 0 #0* *A In de volksmond zal de «kloosterschool» in de Termurenlaan nog wel wat blij ven bestaan. Maar vanaf 1 september verandert dat officieel althans voor het secundair onderwijs. «Technisch Instituut Sint-Maarten» wordt de nieuwe naam voor een fusie van drie scholen: het Instituut O.-L.-Vr.-Termuren, het Sint-Jozefinstituut te Haaltert en de Vrije Katholieke Handelsschool te Aalst. Waarom? Een informatieavond op 24 mei, in de kloosterschool, maakte een enander duidelijk aan de ouders. Want misschien spreekt men binnenkort al van «het klein college van Erembodegem»... Alle waarom heeft een daarom Dhr. Van den Berghe, voorzitter van de oudervereniging, verwelkomde een honderdtal ouders, leerkrachten en leerlingen. Uitleg over de fusieplannen werd verstrekt door dhr Schelfout, direkteur van de Vrije Katholieke Han delsschool (VKH) te Aalst, een inrich ting die nauw verbonden is met het Sint-Maarteninstituut (SMI) ofte «klein college». Het dalend kinderaantal, strengere normen qua leerlingenaantal en ratio nalisaties allerlei, brengen een aantal kleinere scholen in moeilijkheden Voor zulke scholen is de komst van een nieuw schooljaar dikwijls proble matisch halen we dit jaar voldoende leerlingen of moeten we verdwijnen? Naar verluidt zou in Erembodegem vooral de beroepsafdeling (kleding) in gevaar kunnen komen Het instituut O.-L -Vr -Termuren wacht zo'n fatale dag niet gelaten af. De wet voorziet immers ook de mogelijkheid om vestigingsplaatsen van bedreigde scholen te beschermen, door middel van nauwere samenwerking met andere scholen in de streek of zelfs door fusie. Die uitweg werd besproken in de scholengemeenschap «G 73», waar toe de drie betrokken inrichtingen behoren, want zo'n scholengemeen schap heeft, alweer volgens de wet (sept '81precies als taak in te staan voor de nodige onderwijsvoorzienin gen. De 10 scholen van G 73 (het vrij onden" ni de regio Aalst heeft in toraal 4 zulke scholengemeenschap- .pen), hebben een «samenwerkings- kontrakt»ze moeten hun onderwij saanbod, leerlingenvervoer, scholen bouw enz... samen koördineren. De zusters Franciscanessen van Opbra- kel, die de scholen in Haaltert en Erembodegem besturen, bespraken de overlevingskansen ervan met die groep van tien Daar rijpte het huidig fusie-besluit, een gevolg van «school overstijgend denken en handelen», zoals dat heet Dhr. Schelfout somde de redenen hiervoor opwe willen het katholiek onderwijs in Erembodegem en Haaltert bewaren, en konkreet in O -L -Vr.-Termuren de beroepsafde ling kleding en de richting techniek wetenschappen behouden. Dan kun nen de leerlingen ter plaatse blijven schoollopen. Werkzekerheid vrijwaren voor de leerkrachten, het vertrouwen van de ouders niet beschamen en de bestaande gebouwen verder gebrui ken voor hun oorspronkelijk doel... al die motieven tellen ook mee. Fusie door overname De oplossing van de scholengemeen schap ligt in de lijn van de principes van het verbond van het katholiek onderwijs als men fusioneert, dan best TSO- en BSO-scholen met elkaar, en neit zonder een centrum school. Het VKH Aalst speelt vanaf 1 september pilootschool («hoofdinrich ting» van deze fusie, Erembodegem en Haaltert worden de «deelinrichtin- gen». De afdeling techniek-wetenschappen in Erembodegem blijft bestaan en wordt gemengd, geleidelijk opklim mend per jaar, te beginnen met het Sinds enige tijd is op de nieuwe sociale verkaveling Ronsevaal een buurtkomitee aktief. In alle stilte wordt er door enkele wijkbewoners geijverd voor een veiliger, en groener buurt. Met allerlei aktivi- teiten wordt ook getracht de samenhorigheid tussen de nieuwe buren aan te wakkeren. Hierbij wor den de talrijke kinderen niet vergeten. In dit kader werd door het wijkkomitee zaterdag jongstleden in het aanpa lende schooltje aan de Zavel een pop penkastvoorstelling ingericnt, waaroij beroep gedaan werd op het Antwerps poppentheater Powebis. Dat men hiermee een goede keus deed, bleek overduidelijk aan de talrijke positieve reakties van zowel ouders als kinde ren. De talrijke opkomst, meer dan 70 kinderen, was anderzijds voor de organisators een stimulans om op de ingeslagen weg verder te werken Het poppentheater Powebis zelf viel vooral op door de originele manier waarop iedere aanwezige bij het spek takel betrokken werd. De kombinatie van theater en poppenkast was duide lijk een goeie vonst, en betekende een ideale manier om de aandacht van zowel jong als oud te trekken. Even origineel waren de materialen waarmee de spelers in het eerste deel van de voorstelling werkten. Ballon netjes, vingers waarop kabouters ge schilderd waren, enz. waren even zoveel voorbeelden van een originele aanpak. Zelfs traditionele spelletjes kregen langs Poppentheater Powebis een nieuw cachet. Ook nu weer zouden wij tot slot van deze buurtmanifestatie in herhaling moeten vallende afwezigen hadden ongelijk. (M P.) Schoolstraat 14 AALST 053-21 89 23 Op afspraak. TE KOOP: koelkasten 150 tot 320 I. v af 5.350 fr diepvriezers koffer - en kastmodellen v.af 4.990 fr. cam- pingfrigo's vaatwasmachines inbouwkoelkasten inbouwkookpla- ten v.af 2.990 fr pvba OVERALL, Termurenlaan 12 (kerk), Erembode gem Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 Van volgende maandag 7 juni tot zon dag 20 juni lanceren de handelaars van de Dekenij Dorp een Zomerver koopaktie Bij alle deelnemende mid denstanders krijg je per aankoop van 100 fr, één lot van de reuzetombola. Da s dus een twee weken lange aan loop naar de jaarlijkse zomerkermis die Erembodegem op stelten zal zet ten van zaterdag 19 juni tot donder dag 24 juni (vuurwerk inbegrepen De trekking van de tombola gebeurt op maandag, 21 juni, tijdens een voor middagbal met Juul Kabas. Meer details over de zomerkermis in de vol gende editie van DNGvA: wel kunnen we al zeggen dat het programma even boeiend is als de Mundial Bij wijze van spreken. (KN) Ook in haar 128ste bestaansjaar stond de Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia Erembodegem voor een welgevuld jaarprogramma. Een gedeelte daarvan werd reeds afgewerkt. Op zaterdag 10 april 1982 werd, tijdens een gezellig feestje, hulde gebracht aan de oudste en verdienstelijkste leden Leopold Ruyssinck, Frans Van Ingelghom en Frans Huylebroek eerste jaar vanaf 1/9/82. Lichamelijke opvoeding blijft dan apart en terwijl de meisjes opvoedkundige handwerken volgen, krijgen de jongens les in de werkplaats. (Het man-vrouw rolpatroon houdt stand: de zusters lie ten trouwens ook de hele avond man nen aan het woord...). Ook de afdeling kleding blijft. Tenslotte deelde dhr. Schelfout mee dat gepoogd werd een afdeling informatica op te richten als hoger secundair onderwijs, wat een primeur zou zijn voor Erembodegem. Verrassing: informatica Zijn woorden waren nog niet koud of Z.E.H. M Van Spaendonck, superior van het SMI, kwam de vergadering vertellen dat het bisdom toestemming had gegeven om die afdeling informa tica in Erembodegem te starten. Er kwam spontaan applaus. Hiermee is de wens van flink wat ouders, een vol ledig secundair onderwijs in Erembo degem. vervuld. Een nieuwe, eve neens gemengde afdeling dus, vanaf september '82, als parallelklas met dezelfde afdeling in het college te Aalst. Na drie jaar techniek-weten- schappen, of met een ander LSO- getuigschrift, kan men overstappen naar drie jaar informatica (HSO). De leerlingen moeten dan wel wat voe len voor wiskunde, statistiek, boek houden, economie, dactylo, logica, werken met computers en program meertaal enz... Een leerkracht tenslotte merkte op dat de meeste Erembodegemnaars hun kinderen al vroeg "naar Aalst'" willen... Zal die mentaliteit nu wijzi gen? Het antwoord van iemand uit het panel typeerde de «fusie door over name» perfekt: «Als men zou zeggen dat hun kind informatica kan volgen in 't klein college van Erembodegem, zou er misschien al veel veranderen». (KN) PROFITEER NUwasmachines 35 en 50I. met of zond. elektr. verwarm, v.af 1.999 fr. halfautomaten wasauto maten ACEC 100 volautomatisch a 1 3.200 fr. droogtrommels a 9.900 fr. droogzwierders 3-4,5-5 kg. v.af 2.750 fr. droogrekken enz. slechts 1 adres: pvba OVERALL, Termurenlaan 12 (kerk) Erembode gem Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst Op ZATERDAG 5 JUNI zullen de Pio niers het braakliggend terrein aan de Brouwerijstraat te Nieuwerkerken omtoveren tot een speelplein. Vanaf 14 u. zullen er volksspelen en «ludieke» akties plaatsgrijpen, waarbij ook volwassenen en kinderen uit de wijk betrokken worden. Voor iedereen zal er wat plezierigs en «hartversterkend» zijn. Meer details willen we nog niet kwijt, om het verrassingseffekt te bewaren en niets in de war te sturen. In het kader van de Internationale Dag van het Kind vonden ze het gepast om de aandacht te trekken op een stief moederlijk behandelde buurt qua speelvoorzieningen Reeds jaren immers is er touwtjetrek aan de gang over de bestemming van het Brouwe rijterrein. Nu zou men er een speelter rein van maken. Kent u de stand van zaken daar? Niet schitterend' De Pioniers nodigen u dus uit om (een deel van) de namiddag en de vroege avond te spelen enz.Afspraak om 14 u. aan de kerk van Nieuwerkerken. Uw kinderen, kleinkinderen, echtge noten. vrienden zijn minstens even welkom als uzelf. Op zaterdag 1 mei werd het jaarlijkse Lentekoncert verzorgd, dit keer met de medewerking van de Fanfare De Terjodenaren o.l.v. de heer Louis De Schrijver. De Terjodenaren brachten een zeer verzorgd eerste deel van het koncertin het tweede gedeelte kwam de Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia Erembodegem aan bod. Vooreerst speelde deze fanfare de Feest- march van de Aalstenaar Van den Bossche. Daarna leidde dirigent Raymond Merckx zijn muzikanten in Modern City een openingsstuk a la Marcia in het Klarinet Concer to van Jan van der Waart, waarin solist William Ruyssinck de vedette was en in Hava Nagillahet gekende Israëlische volkslied, in een passende bewerking voor harmonie orkest. Vervolgens werd applaus geoogst met een bloemlezing uit de "West Side Story", een van de meesterwerken van de musical, ge- toondicht door Leonard Bernstein. Besloten werd met een march van Roland Cardon, met als toepasselijke titel Time is overDe bindteksten voor dit Lenteconcert werden keurig verzorgd door muzikant en bestuurslid Pierre Luyts. Het jaarlijks kioskkoncert, in het kader van de St-Amandskermis werd ge bracht op 8 mei, op de kiosk, opge steld op het kaatsplein HOKE op de Varent te Erembodegem. De volgende aktiviteiten staan in het kader van Erembodegem-kermis. Op donderdag 24 juni, zal de fanfare, ter gelegenheid van het jaarlijks vuur werk, een koncert verzorgen, samen met onze dorpsgenoten van Niets zonder Arbeid De jaarlijkse tuinfeesten van Sinte •Cecilia -Erembodegem gaan volgens de traditie door op zaterdag 26 en zondag 27 juni 1982, telkens vanaf 18 uur. Op die dagen verwelkomt de fan fare verschillende andere harmonies en fanfares de Oude Garde uit Aalst, De Jonge Garde uit Moorsel en de Koninklijke Harmonie's Sinte Cecilia uit Hekelgem en Asse. Sinte Cecilia Erembodegem verzorgt het slotkoncert op zondag 27 juni rond 21 uur. Verder staan nog op het jaarprogram ma koncerten in Moorsel, Asse en Hekelgem en dit op uitnodiging van de zustermaatschappijen aldaar. In de maand augustus 1982 zal de fanfare ook nog een koncert verzorgen in Aalst Vrijdag 4 juni Grote belotwedstrijd te 20 uur in de Volkskring, Denderstraat 11Met de 50 fr. inleg maak je kans op prachtige prijzen. Inrichting CVP-sectie Erem bodegem. Zaterdag 5 juni Schoolfeest Rijksschool Erembodegem (Leuvestraat) - 15 u. Jiu-Jitsu-demonstratie door AKIJAMA Welle. - 16 u. Turn- en sportfeest door de leerlingen. - vanaf 16.30 u. tot 22 u. restaurant. - 19 u. T-Dansant met Gertje Gerritsen. Zondag 6 juni - 9.30 u 7e rit van het vinkenierskampioenschap in lokaal Van den Houwe Van Asschelaan 14 - Schoolfeest Rijksschool Erembodegem - van 11.30 u. tot 20 u. restaurant. - 14 u. De Tijd van Toen. Muziek en dans voor de derde leeftijd. Gratis gebak en koffie. - 19 u. Trekking tombola doorlopend bar. - 9.30 u. postzegelkring Dendria. Crypte. - M.T.C. Cobra's tocht naar de provincie Namen (ong. 350 km.) Vertrek café Vissershof te 07 u. Inschrijving 250 fr. Maandag 7 juni Start zomerverkoopactie van de Dekenij Dorp. Tot 20 juni. (Zie artikel) woensdag 9 juni 20 u AA-groep Om mekaar (Crypte). Donderdag 10 juni Koorherhaling A Capella in de Crypte om 19.30 u.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10