Nieuwe wijk genoot van zomerzon JOS BIKKEMS DE MEESTER Stillebeek vecht tegen onwettelijkheid V rt* Nieuw milieuschandaal Sinksenfeesten weer sukses goudsmid, diamantslijper - zetten ontwerper, expert - diamant Op maat snijden van alle glassoorten Majoor Ch. Claeserstraat 8 Aalst .ft 4 Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1SS2 - 11 Voor de achttiende keer beleefde de Nieuwe Wijk van Erembodegem- Terjoden haar vier dagen durende Sinksenfeesten. Een eivol programma en een stralende zon lokten talloze mensen naar de feesttent in de Beuken laan. De zowat duizend mensen van de wijk zetten de feestmuts op, maar ook die van Aalst en Haaltert kennen de faam van dit evenement. Dit jaar was het weer de moeite waard De fanfare De Terjodenaren gaf verleden vrijdag het startschot met een muzikale rondgang in de Nieuwe Wijk.- Zoals kinderen de rattenvanger van Hameln volgden gingen tientallen kaartlustigen hen achterna naar de feesttent voor het Lentekampioen schap Belotten voor groot-Aalst. Meer dan honderd mensen verdrongen zich om ingeschreven te geraken. Loting van de spelers en dan vier tranches van 8 keer spelen... allemaal onder het oog van een waakzame jury. Winnaar Roger Coppens ging aan de haal met 2.500 fr., de beker en het diploma (4431 punten). Urbain Bosman, Maria Van Sande, Roger Staelens, Frans Van Dorpe, Hugo Janssens, Albert Ooghe, Arthur Rottiers, Jean-Pierre Van Cauter en Albert Lievens bezetten de andere ereplaatsen. De laatste man was buiten om kwart voor drie... Zaterdagmorgen 29 mei ging de feest tent alweer open, een kans om de nieuwe kermisdag kalmpjesaan in te lopenof om van de nadorst te genezen. In de namiddag werd hoofdstuk I van de 18e Grote Prijs Wielerklub de Nieuwe Wijk aangepakt. Over die boeiende tweedaagse wie lerkoers voor nieuwelingen lees je meer in de sportbladzijden. De jonge mensen vonden hun gading 's avonds op de T-dansant met DJ Catweazle en C°een nokvolle tent, een temperatuur om bij te smelten en planken van de planchee krakend onder het gehots en gewiebel. Bollende dames Zondagochtend ging de pastoor van Terjoden voor in een plechtige Eucha ristieviering, ook al in de feesttent. Achtenzeventig juffrouwen en dames Een traditoneel spel tijdens kermissengerrebolling (DP) «Rond Punt» Geraardsbergsestraat 193 9300 Aalst Tel.053/70 08 88 Palmares 1978 «Bronze Price» Yougoslavië International Jewel Contest: eerste Belgische laureaat 1979 «Eerste Prijs» categorie solitaire Diamant '80 De Beers België «Eerste Prijs» categorie andere juwelen dan solitaires Diamant '80 De Beers België «Bronze Price» Japaneerste Belgische laureaat 7th. Japan Pearl Design Contest Selectieeerste Belgische laureaat Montres et Bijoux Genève Zwitserland «Silver Price» Yougoslavië International Jewel Contest 1980 JurylidDiamant '80 De Beers België «Eerste Prijs» Duitsland Deutscher Schmuck-und Edelsteinpreis zdar-Oberstein '80 «Bronze Price» Japan 8 th Japan Pearl Design Contest «Jury Price» Japan 8 th Japan Pearl Design Contest 1981 «silver Price» Japan 9th Japan Pearl Design Contest «Jury Price» Japan 9th. Japan Pearl Design Contest De Prondelmarkt had niet het verhoopte sukses (DP) De deelnemers aan de rolschaatswedstijd (SJ) zaten vast al te wachten op de 17" Gerrebowlingwedstrijdprijzen voor iedereen die zijn (haar) kans waagde (totaal 23.000 fr.), je zou voor minder aan het bollen gaan De vijf eersten op een rijtjeJosephine De Craemer, Louise De Maere, Irene Vercammen, Emillienne De Leucq en Simonne Doremont. Uitblazen aan een tafeltje of nog eens de beentjes strekken kon je s' avonds doen met het orkest The Real Apollo's- nogmaals alle plaatsjes bezet en ambiance van de bovenste plank Terecht wonnen ze sympathie met een extra derde deel van hun optreden. De 90 resterende prijzen werden dan nog per tombola verloot aan evenveel gelukkigen. Maar het Komitee de'Nieuwe Wijk Ter joden had nog meer achter de hand voorzitter Kamiel Huylebroeck, onder voorzitter Henri Matthijs, en sekretaris Frangois Verhofstadt, samen met vele andere medewerkers, weten wel van wanten na zoveel jaren ervaring. Een denderende slotdag zette de kroon op hun lange voorbereidingswerk... De beste wijn kwam laatst En die wijn behoeft eigenlijk geen krans maandag 31 mei werd een dub bele sportdag met een muzikaal staartje. Eerst 39 deelnemers aan de Grote Prijs Rolschaatsen (de veer tiende). Bij de jeugd rollebolden als eersten over demeetSteven Geerts (8-jarigen), Chris De Smet (9-10 j.), Bruno De Schrijver (11-12 j.), Tom De Schrijver (13 j.) en Chris Tackx (14-25 j.). De veteranen zorgden voor de leute en vonden deelnemen duidelijk belangrijker dan winnen ze wonnen allemaal de spurt... gelijk over de streep. Na het tweede bedrijf van de wieier- tweedaagse kwam de slotaktiviteit. Rond 20 u. spoedden de inwoners van de Nieuwe Wijk zich nog een laatste keer naar de feesttent voor de Zangwedstrijd voor amateurs. Presen tator Karei Redant en het knappe orkest The Goebby's begeleidden meer dan twintig kwelende prijzenja- gers... een hele klus voor de juryleden Oscar, Antoine, Alfons, kleine en grote Kamiel. Leerlingen van de jubilerende gemeenteschool Terjoden (75 jaar) staken het vuur aan de lont en de anderen volgden. De twee pechvogel jongens van Plastic Love zorgden voor onbedoeld amusement toen ze verloren liepen in een stevig rockende orkest. Was de tweede zanger hal verwege óók kwaad van het podium gestapt, dan was er helemaal Nobody overgebleven - zoals de titel van hun song luidde. De erepalm ging naar het ervaren duo De Boitse- lier die Borrequito op de planken brachten. Op een breed ereschavot zouden nog kunnen, van nummér twee tot tien Eddy Van Goethem, Peggy, Gemeenteschool Terjoden, Ingrid Schollaert, Bart, Niki en Katty, Benny, Noig en veil, Erwin Robijns. Op weg naar jubilieum Voorzitter Kamiel Chevron heeft zijn traditionele gouden plaat dik ver diend, de medewerkers van het be stuur mogen genieten van een bedan- kingsfeestje en uitstap later dit jaar, de graits werkende gargons van café Moderna krijgen een pluim. De meeste werkers moesten dinsdag al vroeg weer naar hun werk... En hoewel de NGvA geen verzoekplaatjes draait vroeg Bolleken van Hofstade hier iedereen de groeten te doen. Beloofd is beloofd. Volgend jaar nog eens Sinksenfeesten en het jaar daarna 20 jaardat wordt een jubileum van jewelste (KN) Erembodegem wordt stilaan de probleemgemeente bij uitstek inzake leefmilieu. Naast de asfalt- plant aan de oprit van de autosnelweg, Copal en De Geyndt werd dank zij de Werkgroep Leefmilieu Aalst een nieuw milieudossier bekend gemaakt. In de St. Amandstraat, dichtbij de historisch gelijk namige kapel, bevindt zich de veekwekerij en veehandel De Bolster en Zonen. Deze firma kwam ongeveer één jaar geleden in de aktualiteit ingevolge illegale bouwwerken die er stilgelegd werden door de stad Aalst. Sindsdien heeft het buurtkomitee, in samenwerking met de Werkgroep Leefmi lieu Aalst en ATB Natuurvrienden een onophoudelijke strijd moeten voeren tegen de onwettelijk heid. Bij nader toezicht bleek immers dat heel wat bouwwerken illegaal waren opgericht en de eige naars ook niet in orde waren met de wetgeving op de hinderlijke bedrijven. Bouwdossiers Wat de bouwdossiers betreft werd niet alleen ontdekt dat een hangaar niet volgens de plannen was opgericht, maar dat men tevens twee torensilo's, twee schuthokken, één grote stal voor ongeveer honderd runderen, een qua rantaine stal en sleufsilo voor veevoe ders zonder enige vergunning had op gericht. Deze regularisatieaanvragen van de eigenaar werden steeds gewei gerd door de stad Aalst en door stede- bouw Gent. Ondanks deze weigerin gen laat Stedebouw-Gent toch weten dat de hogere overheid toch beslist heeft dat de in overtreding opgerichte stallen voor regularistatie in aanmer king komen mits een transaktie. Volgens WLA kwam deze regularisatie er langs allerlei omwegen. «Hierbij werd zelfs door bepaalde amtenaren in Brussel in hun advies (gewild of ongewild een loopje genomen met de wettelijke voorschriften» aldus WLA, die weinig verwonderd is over deze ommekeer bij stedebouw «als men weet hoe Minister Akkermans in het verleden reeds een aantal kromge- maakte zaken rechttrok» (einde citaat). Sleufsilo's In een betonnen sleufsilo met een lengte van 42 m en een breedte van 16,6 m wil de eigenaar veevoeders opstapelen bestaande uit voorge- perste pulp en deelrijpe maïs. De wer ken aan deze silo werden op 14 april 1981 stilgelegd door de bouwpolitie van de stad Aalst. Het proces werd doorverzonden naar de Procureur des Konings. Gezien het bewuste terrein gelegen is in een door het gewestplan Aalst voorzien woon gebied palend aan een natuurgebied werd een eerste bouwaanvraag van de eigenaar ongunstig geadviseerd door de stad Aalst. Ook stedebouw Gent stond negatief tegenover de aan vraag, zodat de vergunning op 30.7.1981 door Aalst geweigerd werd. Veertien dagen later tekende de ein- genaar beroep aan bij het Provincie bestuur van Oost-Vlaanderen. Tegen alle verwachtingen keurde dit bestuur het beroep goed en werd de bouwaan vraag ingewilligd. Hierbij werd groten deels de argumentatie van de eige naar overgenomen, en werd gesteld dat er reeds een opstapeling was op de blote grond, en dat de sleufsilo de exploitatie geenszins gewijzigd of uit gebreid wordt. Ook werd geargumen teerd dat het bedrijf De Bolster in de woonzone van St. Amandsstraat- Stillebeek inbegrepen is. Tegen deze vergunning van 9.10.1981 van de Bestendige Deputa tie werd beroep aangetekend bij de Koning zowel door de stad Aalst als door de Provinciale Direktie van Ste debouw en Ruimtelijke Ordening. Het dossier dat nu bij Akkermans ligt, zou de vergunning voor de sleufsilo weige ren, maar zou de bouw ervan wel toe staan op een ander deel van het ter rein van de eigenaars. Hierdoor wordt wel een ander deel van de omliggende woningen getroffen door de hinder. Exploitatiedossiers De eigenaar van het veebedrijf was evenmin in regel met zijn exploitatie vergunning voor 75 runderen uit 1978. Daarom vroeg hij in oktober 1981 een uitbreiding aan tot 150 run deren. Vrijwel alle buren protesteer den hiertegen omdat de stallingen en schuthokken onwettelijk opgericht werden, en omdat de buurt regelmatig getroffen wordt door stank-en lawaai hinder vooral 's nachts. Tot ieders verbazing besliste het stadsbestuur op 17.12.1981 toch de uitbreiding toe te staan, «misschien is het bezoek dat oud PVV-schepen Gil bert Bourlon kort voorheen aan het bedrijf bracht niet vreemd aan deze nieuwe beslissing» merkt WLA op. Hierdoor waren de omwonenden wel verplicht beroep aan te tekenen tegen de nieuwe exploitatievergunning van het stadsbestuur. Dit beroep is nog steeds hangende bij het Provinciebe stuur van Oost-Vlaanderen. In begin januari had dan een nieuw openbaar onderzoek commodo et incommodo plaats betreffende het exploiteren van 300.000 kg. plantaar dig voedsel zoals voorgeperste pulp en deegrijpe maïs in twee sleufsilo's. Blijkbaar mede door het grote nieuwe prostest van de buren en door het feit dat zowel de diensten van stedebouw. als de stadsingenieur als de rijksge- zondheidsinspekteur en de dienst leefmilieu negatief adviseerden, be sliste het Aalsters stadsbestuur ten slotte op 4 maart 1982 de vergunning te weigeren. Tegen deze weigering ging de eigenaar in beroep opnieuw bij het provinciebestuur. Vermelden wij tot slot dat de buren niet zozeer tegen de uitbreiding van het bedrijf zelf zijn, wel op de huidige plaats nabij de woonwijken Stillebeek en St. Amandsstraat. (M.P.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11