Spectaculaire trainerswissel te Hofstade Johan Boskamp komt VBBfBfll. 12e jaarlijks sportfeest MTSA F.C. Amapola wint Pinkstertornooi van F.C. Sunset Poltitie en VK Post Aalst in finale Beker Martin Van der Speeten Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1332 - 13 Johan Boskamp, speler van R.W.D. Molenbeek, wordt trainer van Hofstade. Voor velen moet dat wel een verrassing zijn. Daarom lieten wij de gloed nieuwe secretaris Eric Van Gijsegem aan het woord. Hij vertelde ons hoe de vork aan de steel zit. Het lag in de bedoeling van het kersverse bestuur om een goede trainer aan te werven die met een jeugdige ploeg, die men niet wil versterken, aan het werk te gaan. Van eerste ploeg-speler Roland Ver- heylen kwam men aan de naam Johan Boskamp. Roland heeft een beenhou werij te Molenbeek en is langs recep ties om goed bevriend geraakt met de RWDM-speler. Wij kunnen dus het trainerschap van de Nederlander be schouwen we als een vriendendienst. Natuurlijk was er financieel nog wat (niet weinig) bij te passen. Daarvoor zorgde vooral de clubkas en dan ook gedeeltelijk sponsor Schoenen Danny. Indien er spelers zouden verkocht wor den zou er zeker naar sterke midden velden uitgezien worden. Ziehier het lijstje van de spelers die belangstelling genieten Bernard V.D. Broecke (Wichelen), Gordon De Bruyn (Lutterzele), Dirk Boemans (SK Herdersem) en Paul Roels (RC Wette- ren). Laten wij nu de nieuwe trainer aan het woord Wij zullen beginnen met 3 trainingen per week en na twee weken stellen wij een kern samen van 16 a 17 spelers. Deze spelers krijgen mijn volle aandacht zonder echter de anderen te verwaarlozen. De eerste trainingen zullen pittigzijn (zeg maarkeihard de stoere Nederlander kennende). Wanneer ik niet kan aanwezig zijn zal een jeugdtrainer van RWDM, Stefaan Smidts, mijn taak overnemen. Ik voorzie om dit jaar 10 wedstrijden aanwezig te zijn. Hij wil al vast, met zijn adjunct, alleenheer schappij over het eerste elftal en zijn opstelling. Tevens vraagt hij aan het bestuur erover te waken dat er nie mand zou spelen op zaterdag. Dit alles in acht genomen, eindigen wij zeker de eerste vijf. Ook het bestuur van de klub werd drastisch gewijzigd. Tussen haakjes even' de namen van hen die ver dwijnen. Wij geven ook de trainerslijst. Voorzitter wordt Gaston De Pero (Kamiel De Smet), ondervoorzitter Edgard Van Driessche (Victor Corne- lis), schatbewaarder Arthur Coen (Antoine De Vijlder), sekretaris Erick Van Gijzegem (Gislain Degré), trainer van de scholieren Julien Parewijck (Hubert Hofman, verleden jaar nog kampioen) en miniemen-trainer Ronny Hanssens (Georges Van Mal- deren). Een eerste kennismaking met al dit nieuwe geglinster komt er op 13 juli. Dan heeft er een eetfestijn plaats op het terrein van Hofstade vanaf 11.30 u. Wij wensen allen uit Hofstade veel succes met het nieuwe seizoen. (G.J.S.) Het voetbalseizoen zit er terug op. Naar jaarlijkse gewoonte werd het seizoen bij het M.T.S.A. verbond afgesloten met het overhandigen van trofeeèn voor allerlei verdiensten. De Aalsterse liefhebbersvoetbalbond, het M.T.S.A., onder leiding van voorzitter-secretaris: S. De Boitselier, penning meester M. Haerens, materiaalmeester C. De Pauwers, kampleider A. D'Haese en D. Kiekens voorzitter scheidsrechters- comité kende een steile opgang. Voor volgend jaar zijn er liefst 43 ploegen ingeschreven. Dit voorbeeld in twee zaterda greeksen en een zondagvoormiddagreeks. Eerst werden de ploegen Heizijde Lebbeke als finalist van de beker en Endoka als winnaar van de beker gehuldigd. Als periodekampioenen werden F.C. de Rode Roos als ereprijs Marc Galle. F.C.Sunset kreeg de wisselbeker V.K. Adelaars. Als meest verdienstelijke scheidsrechter werd Valeer D'Herde verkozen. Andere verdienstelijke scheidsrechters waren Louis Van Der Veken, Kamiel Dalschaert, Ronny van Belle, Gilbert Van den Eeckhout, Frans Roels, Roger Meert, Odilon De Meyst en Felix De Sutter. Tenslotte overhandigde Schepen Monsieur trofeeèn aan De Blauwe Vlam Berlare, kampioen 2e afdeling zaterdagreeks, aan de Simca Beys Asse kampioen van de 1e afdeling. F.C. De Nieuwe Wijk werd voor de zoveelste maal gehuldigd als kampioen van de zondagvoormiddagreeks. De supertrofee wisselbeker Schepen Monsieur ging dit jaar naar de Blauwe Vlam Berlare, die hun wedstrijd der kampioe nen tegen een verzwakt Simca Boys Asse. Na deze overhandigingen werd er uiteraard nog duchtig gefeest tot in de vroege uurtjes... (JVL) F.C. Sunset richtte voor de eerste maal een tornooi in sinds hun bestaan. Bij gebrek aan een terrein in Aalst was men verplicht uit te wijken naar Vlierzele Papegem. De stads- velden worden in deze periode bezaaid en verzorgd, zodat er geen enkele ploeg mag op aantreden. Het tornooi kende zowel op sportief als op financieel vlak bijzonder veel succes. De acht ingeschreven elftallen brachten een massa volk mee. Het uitstekend weer zal daar wel voor iets tussen ge zeten hebben. Voorzitter William Wouters en sekretaris Jos Van Der Meerssche waren na afloop van dit sportief tornooi erg tevreden. De inrichtende ploeg verloor hun wed strijd voor de 3e en 4e plaats tegen Cer vantes Espanol met 4-2 cijfers. De finale werd een boeiend kijkstuk. F.C. Amapola drukte F.C. Red Point Wetteren meteen op hun doel. De grote figuur van de wedstrijd Julien Diaz maakte na 10 minuten reeds 1-0 in het voordeel van Amapola. Aan de twintigste minuut juichte Red Point tevergeefs voor het gelijkstellende doelpunt. Het werd terecht afgekeurd wegens buitenspel door een goed lei dende ref D'Herde. Even na het halfuur miste Meert nog een unieke kans voor Amapola. Vijf minuten voor rust trapte Van Impe van F.C. Red point een strafschop naast, wat de doodsteek voor de jongens uit Wetteren betekende. Reeds in de eerste minuut van de twee de helft schoot Meert net over. Aan het kwartier lukte Diaz zijn tweede doelpunt op voorzet van Meert. Wat Julien Diaz maandag liet zien was pure klasse. Amapola maakte er nog 3-0 van langs een sterk spelende Danny Sterck. Deze zette een paar tegenstanders in de wind en schoot mooi binnen. Julien Diaz maakte nog net voor tijd een prachtig doelpunt, maar het werd spijtig genoeg voor hem afgekeurd wegens buitenspel. UITSLAGEN SCHIFTINGEN Cervantes Espanol/FC Musica 1 /0 Red point/Eendracht boys 3/0 Acht ploegen waren ingeschreven voor het O.C.M.W. tornooi, met als inzet de beker van Voorzitter Martin Van der Speeten. De ploegen werden inge deeld in twee reeksen. In reeks A ein digden Politie en O.C.M.W. A op ge lijke hoogte doch gaat de Aalsterse Politieploeg naar de finale, gezien zijn beter doelgemiddelde. Stadspersoneel eindigde derde, en de A.S.L.K. werd puntenloos laatste. In de reeks B gaat VK Post ongeslagen naar de finale, en wordt de grote favoriet voor de be- Ronkenburg/Sunset 0/2 Stormvogels/Amapola 1 /2 HALVE FINALE Musica/Eendracht boys 1 /1 STR. 3/4 Ronkenburg/Stormvogels 0/0 STR. 4/5 Cervantes Espanol/Red point 2/4 Sunset/Amapola 1 /1 STR. 4/5 7e en 8e plaats Ronkenburg/Musica 1 /0 5e en 6e plaats Eendracht boys/Stormvogels 2/0 geerde beker. De Rijkswacht eindigde tweede. Gerpola (gerechtelijke politie Aalst) derde en O.C.M.W. B vierde en laatste. Dinsdag werden de wedstri jden voor de 5° tot de 8° plaats ges peeld, terwijl heden vrijdag O.C.M.W. A, de Rijkswacht repliek geeft met de derde plaats als inzet, dit om 18.30 u. De Politie en de Postmannen spelen om 19.45u. de grote finale. Al deze wedstrijden gaan door op de terreinen van het O.C.M.W. Hertshage te Aalst. 3e en 4e plaatst1 e en 2e plaats Red point/Amapola 0/3 Cervantes Espanol/Sunset 4/2 jvl De spelers van SUNSET (SJ) De spelers van CER VANTES (SJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13