S.K. Welleweg zet scheve situatie recht .C. De Matteyn Hekelgem won tornooi van V.K. Star Boys Herdersem wint verrassend te Moorsel Steven KAATSKOM PETITIE Gewestelijke Bevordering IN- EN UITTOCHT TE HERDERSEM O.C.M.W. boven op eigen sportdag Gewestelijke Bevordering 14 - .Jiieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1982 PAK f4 HO. TEIStW! fAKTA HO 'ERNW PAK TA nnni H I ""TjS' S'arb°ys was erg tevreden over het verloop van hun tor- F P nr M»«S lnderdaab een volkomen geslaagd tornooi, waarin de beste ploeg n'nrioM^ W0" Starboys richtte voor de derde maal dit tornooi in. Onder teidmg van voorzitter Herman Van Mossevelde, sekretaris Gilbert Tolle- SSTv K StaZyfreLl e°l? jaaaDri ondervoorzit,er Emiel Verlaveen bes- V.K. Starboys eindigde in hun tornooi op de derde plaats na een vlotte 5-0 zege tegen F.C. Parking. Peter De Troch 2 x, Hans van Goethem 2 x, en Patrick Nijs scoorden voor hun ploeg. De finale werd een boeiend treffen. Na 10 kwam F.C. Keienberg op voor sprong langs Herman de Neef. De Matteyn, versterkt met Danny Dege- laen van F.C. Boom, reageerde fel. F.C. Boom staat tussen haakjes gezegd in dezelfde reeks als een dracht Aalst. Enkele minuten later maakte De Matteyn dan ook gelijk langs Wilfried Frangois na een flater van de doelman. Na de rust startte De Matteyn bijzon der snel. Het maakte drie doelpunten in amper tien minuten tijd. W. Fran- gois, Raf Callebaut en De Meter waren de auteurs van de doelpunten. Het vierde doelpunt was wel een geluks- doelpunt. Een bal bedoelt als voorzet belandde achter de verbouwereerde doelman van Keienberg binnen, lede reen dacht dat de wedstrijd gespeeld was. F.C. Keienberg speelde echter met een echt leeuwenhart, en kwam nog terug langs Patrick Lievens en Etienne De Man op strafschop. De Matteyn begon zenuwachtig te spelen en verloor nog een speler die wegens protest de laan uitgestuurd werd door een goed leidende scheidsrechter Norbert Van Rentergem. Uiteindelijk won F.C. De Matteyn dan toch, zodat techniek het haalde op inzet. De^ inrichters van het tornooiV.K. Star Boys wonnen gemakkelijk voor 3een 4eplaats F.C. Parking, 4e in het tornooi van V.K. Star Boys (P.P.) SK Herdersem wil, na een voortreffelijk seizoen 1982, volgend jaar waarschijn lijk nog hoger mikken. Daarvoor werd alleszinsreeds het nodige gedaan Men is gaan sspeuren in het Dendermondse en men heeft ook wat gevonden Dannv Bonhaerens en Geert Prenel komen van KAV Dendermonde naar Herdersem. Ook Luc Van Ransbeeck verlaat Boonwijk ten voordele van Herder sem Men was echter daardoor ge dwongen enkele spelers te laten ver trekken. Jan De Wolf (voor een jaar naar FC Denderleeuw), Stefaan De Wolf (definitief naar KAV Dender monde) en Patrick Matthijs (zeer twij felachtige- overgang naar RC Haaltert), verlaten quasi zeker hun club. Ook de trainer van de eerste ploeg wordt een nieuw gezicht. Het wordt doelwachter Geert Prenel. Deze 29- jarige is afkomstig van KAV Dender monde. De scholieren en juniores zul len geleid worden door André Hen- drickx en Luc Pieters zal dit doen voor de miniemen en kadetten Deze jeugd trainers zijn beide spelers van het fanion-elftal Zo zie je maar dat Herdersem meteen aan het werk is gegaan Wij wensen hen bij deze volle wind in de zeilen van het nieuwe kompetitieschip. (G.J.S Uitslagen/ Tornooi V.K. Starboys Schiftingen F.C. De Matteyn/F.C. Octopus 5-4 F.C. Keienberg/Efsee Eureka 2-1 F.C. Parking/V.K.Starboys 0-0 Strafschoppen 3.5 Halve finale V.K.Starboys/Keienberg 1-5 De Matteyn/F.C. Parking 6-1 Voor 3e en 4e plaats V. K.Starboys/F.C. Parking 5-0 F.C. De Matteyn Hekelgem, mooi winnaar van het tornooi V.K. Star Boys (D.P.) Naar jaarlijkse gewoonte, ging op de terreinen van het O.C M.W. Hertshage de sportdag door. Onder impuls van Jean Van den Bulcke, reeds jarenlang de onvermoeide werker achter al wat voetbal aangaat, en Carlos Corthals, die op basketvlak zijn sporen verdient, werden dit jaar voor- het mini-voetbal de ploeg van Apostelken (S.E.T O K en M.T.S.A.) en voor basketbal de ploef van BBC. Ninove uitgenodigd. Het werd zoals in het verleden een zeer vriendschappelijke bedoening, waar de sport wel voorrang heeft, doch waar het gezellig samenzijn nadien, toch steeds van zich doet spreken. In de mini-voetbalwedstrijd won O.C M.W. van Apostelken met 4-1 de basketsterren van het O.C.M W ver sloegen derde provincialer BBC. Ninove met duidelijke 119-70 cijfers. Nadat Herdersem zondag een teleurstellende partij weeggaf tegen de leiders Durmen Zele, en ook verloor met zware 8-15 cijfers, won het maandag na een aangenaam en spannend treffen op het terrein van Moorsel Steven. Het dankte deze overwinning vooral aan een sterke opslag. Na een gelijkopgaande weds trijd werd het uiteindelijk 13-15 in het voordeel van Herdersem. Steven maakte dit weekeind een slechte beurt. Het had eigenlijk op een driepuntenzege gehoopt op het terrein van Gijzegem. Het won wel met 11-15 cijfers, maar na de nederlaag tegen Herdersem betekende deze overwin ning niet erg veel voor de mannen uit Moorsel. Gijzegem snoepte deze dagen de koplopers uit Moerzeke en Moorsel een puntje af. Tegen Kastel Moerzeke speelden zij hun beste wedstrijd van het seizoen. Kastel verloor nipt met 13-15 cijfers S.K. Welleweg maakte een zwakke beurt Te Moerzeke stond men na een kwartier spel al op een 4-0 achter stand. Het kwam nog terug tot 6-5, maar het verloor uiteindelijk met zware 15-6 cijfers Deze nederlaag was vooral te wijten aan een zwakke terugslag van de Erembodegeme- naars. Tegen Puurs ging Welleweg de boor in met nipte 13-15 cijfers. Aan de rust was het 6-8 in het voordeel van Puurs. De tweede helft begon noch tans goed voor Welleweghet werd 10-9 in het voordeel van de thuis ploeg. Via 12-12 werd het 12-14 om op 13-15 te eindigen, Hoke Erembodegem won overtuigend te Baasrode met 8-15 cijfers. Aan de rust was de stand 5-8. Onder impuls van een sterk spelende Pierre Ringoot won Hoke vrij gemakkelijk Te Zele Durmen, de leiders, startte Hoke schitterend. Aan de rust leidde het dan ook met 5-8 cijfers. Het werd zelfs 9-12. Toen viel Hoke op onbegrij pelijke wijze stil. Durmen haalde het tenslotte met nipte 15-14 cijfers. LANDSKAMPIOEN PETANQUE De spannendste wedstrijd was ongetwijfeld de wedstrijd S.K Welleweq-ODstal Mn de rnst t,)d6nS d6 "ie,S ran terecht het we^ook M Daarna hervatte Welleweg zich uitstekend. rUSt Ringoot met een spel van 40-0 en Luc Cooman maakten de match in de kortste tijd af. Steven Moorsel ondervond bij Zele F.C. Keienberg nipt verliezer in de finale van V.K. Starboys-tomooi (D.P.) Finale De Matteyn/F.C. Keienberq (J.V.L.) Onder impuls van Rudy Bal werd het 6-10. Naarmate de wedstrijd vorderde werden de spelers van Opstal zenuw achtiger. De gastheren kregen meer vat op het spel. Willy De Wageneer en Guido Nelis brachten de balans in evenwicht: 11-11. Vanaf dat ogenblik werd de match bij zonder spannend. Via 13-12 werd het 14-14. Het laatste spel, dat eindigde op 40-40, werd gewonnen door Welle weg. Een verkeerde opslag gaf Opstal de doodsteek. Hoewel Herdersem met Hemelvaart- dag al gespeeld had, moest het dit weekend nog twee wedstrijden afwer ken. Te Moerzeke-Kastel won het ver rassend met 12-15 cijfers Kastel, een ernstige titelkandidaat beet sterk van zich af, maar op het Herdergemse vijf tal stond geen maat. Drie wedstrijden in vier dagen was er echter te veel aan. Zondag verloor Herdersem met 15-7 te Puurs. Uiteindelijk was men dan toch tevreden met dit ene puntje. Het Herdersemse zestal: Chris Jans- sens, Philipe Marcoen, Gilbert Van Herreweghe, Ronny De Wolf, Geert De Meyst en Johan De Mol, waaron der vijf echte Herdersemenaren speelt zondag a.s. de topper tegen leider Zele Dumen. Het wordt beslist een spannende lutte. Zoals verwacht kende Hoké Erembo degem weinig problemen met Gijze gem. Na een eerder zwakke start van Hoké Gijzegem kwam zelfs op voorsprong 1 -2 werd de rust met 8- 2 bereikt. Na de rust veegde de sterk spelende thuisploeg de bezoekers weg. Ronny Verleyen won nog een spel voor Gijzegem 12-4, maar Pierre Lois evenmin veel tegenstand. Aan de rust was het reeds 1-8. Het werd noq 2-1 Oen 4-12 Toen achtte Steven het welletjes en won met 4-15. De terugslag van Ste ven was bijzonder knap. Vooral ach terman Steels was in zijn dagje. JVL Kaatsclub S.K. Welleweg: staande v.l.n.r.Rudy Bal, Arthur Rooseleer, O. Voorzitter: ,,e.nr' Matthijs, Voorzitter Albert De Neve - zittend v.l.n.r.Luc Franck Willv De Waegeneer, Guido Nelis, Hendrick Maesschalk (DP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14