Home-in zet zich achter de sport Valpartij ontsiert eindsprint Nieuwerkerken- Terjoden stopgezet W.T.C» Den Blok niet zo maar een klub Achtste Palm voor Jan Van De Velde vBLueveaL Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1982 - 15 i C3 t - Overwinnaar Jan Van de Velde omringd door talrijke supporters (D.P.) Tweede luik tweedaagse nieuwelingen te Terjoden De organisatoren van de wielerwedstrijd voor nieuwelingen te Terjoden glunderden bij de start van hun tweede deel van hun tweedaagse. Er hadden niet minder dan 48 renners ingeschreven, en er was terug een enorme belangstelling. Bovendien was de winnaar van zaterdag Jan Van De Velde terug op post. Patrick Buysse van Wachtebeke was de grote animator van het eerste wedstrijd gedeelte. Hij reed liefst drie ronden aan de leiding. Hij kreeg nog het gezelschap van de man uit Nederhasselt Pedro Van Bondt. De samenwerking tussen deze twee renners vlotte niet, zodat er een hergroepering ontstond onder impuls van de in buitengewone konditie verke rende Jan Van De Velde. In de finale ontsnapten negen renners, Marc Sleeuwagen, Claude Callens, Rudi Saeys, Franky Van Puyenbroeck. Mare Van Handenhove, Rudi Ameye, Danny De Wagter, Patrick Buysse en Johan Heymans. Jan Van De Velde had op het moment van de ontsnapping af te reke nen met een kleine inzinking. Doch wat later stelde hij orde op zaken, en kwam op zijn eentje de kopgroep ver voegen. Uiteindelijk werd het een sprint met tien. Toen de sprint op gang kwam, werden vijf renners uitgeschakeld door een val partij. Gelukkig werd er geen enkele ren ner ernstig gekwetst. De renners die niet bij de valpartij betrokken waren spurtten dan voor de ereplaatsen. Er stond terug geen maat op de jonge Assenaar Jan Van De Velde, die het vlot haalde voor Mare Sleeuwagen, Rudi Saeys en Fran ky Van Ruyenbroeck. DVL Jan Van de Velde overwinnaar (D.P.) Lagere I Nieuwerkerken was zondag te gast bij Heuvel Erembodegem. Het won er met 7-15 cijfers. Aan de rust leidde het reeds met 3-8. Walter De Deyn was bijzonder goed in de terugslag tegen zijn oude klub, bij wie Van Rans- beeck een verdienstelijke partij leverde. Maandag werd dan de topper tegen Terjoden betwist. Er waren liefst 200 toeschouwers. De wedstrijd was erg gelijkopgaand. Aan de rust leidde Ter joden met 6-8 cijfers. Na de rust wer het 9-9. En toen gebeurde iets heel ongewoons. Bij een betwisting voor een kaats duwde een speler van Terjo den de scheidsrechter. Deze voelde zich bedreigd, en floot het einde van de wedstrijd. Dit natuurlijk tot grote ontgoocheling van het publiek, dat betaald had om een volledige wed strijd te zien. Deze wedstrijd zal nog wel een staartje krijgen voor de groene tafel. De Heuvel Erembodegem, niet onver dienstelijk tegen de leiders uit Nieu werkerken, verloor maandag met nipte 15-14 cijfers bij Opdorp. Dit na een zeer spannende wedstrijd die, mits een tikkeltje meeval, kon gewonnen worden. (J.V.L.) Nieuwelingen te Terjoden Kaatsklub De Heuvel Erembodegem (DP) Kaatsklub Denerzonen Nieuwerkerken (DP) De Wieier Toeristen Klub Den Blok is niet zomaar een klub. Heel het jaar door zijn de leden van Den Blok aktief bezig. Twee weken voor Pasen tot de laatste zondag van september maken deze wielertoeristen elke week een fietsuitstap. leder jaar zijn daar ook een paar daguitstappen bij. Vorig jaar gingen deze sportievelingen naar de Samber- vallei met beklimming van de muur van Thuin en bezoek aan de abdij van Aulne. Ook de Geuzenroute in het Pajottenland stond op het pro gramma. En om met de fiets even de grens over te wippen zijn ze ook al niet bang. Doel was het eiland Walcheren in Nederland. Met O.H.Hemelvaart waren ze een verlengd weekend in een vakantiecen trum in Bohan aan de Semois en ver kenden er de Route du Maquis, maak ten een tocht over de grens in de Franse Ardennen en bezochten het kasteel van Bouillon. Ganzeman, Paul Hoebeeck, Marcel Cleemput, Wilfried Van Delsen, Rudy Lootens, Johan Troch, Raymond De Neef, Marcen De Coensel en William Van Delsen. Dit jaar werd reeds de lentezoektocht gereden en Paul De Schrijver werd overwinnaar voor Wilfried Van Delsen en Marie-Jeanne Thienpont. Nog op het programma Volgende bestemmingen werden gekozen voor daguitstappen Yvoir met de omloop van het kampioen schap van Belgié wielrenners, de Breughelroute in het Pajottenland en Valkenburg met Cauberg (14 en Keutenberg (20 bekend door de Amstel Gold Race en het kampioen schap van Nederland. Met het ver lengd weekend van O.H.Hemelvaart gaat het naar Rendaux aan de Ourthe. Wie rustig in groepsverband met de fiets wil rijden, kan bij W.T.C. Den Blok terecht. Geen koers, geen uithouding, wel een gezamelijke gezonde ontspanning. Voor inlichtin gen kan men terecht bij de bestuursle den Julien Cooreman (voorzitter), Ten Berg 92 te Aalst. Etienne Bomon, ondervoorzitter, Bleienpark 34 te Oudegem. Yvette Bauwens, Hemel- straat 74 te St.Gillis Dendermonde. Commissaris Raymond De Neef, Slot- straat 63 te Aalst. Sekretaris is Marcel Cleemput Asserendries 79 te Aalst. (R.V.d.P.) De 18e grote prijs Garage Kamiel Huylebroeck werd een perfekte organisatie Er waren 4p deelnemers aan de start, en er was grote publieke belangstelling Het eerste gedeelte van de tweedaagse in de Nieuwe Wijk te Terjoden werd beheerst door de Assenaar Jan Van De Velde. De renners schuwden de hitte niet, ze gooiden er dan ook van de eerste ronde de beuk in. Het waren J. Janse- gers, P. Luyten en P. Den Muynck die bij de eerste doortocht een minieme voorsprong hadden. Deze renners werden echter vlug ingerekend. Na drie ronden ging Rik Mollefroy alleen op avontuur, maar de volgende ronde reden P. Van Bondt en P. Buysse in de spits. In de voorlaatste ronde ontsnapte een ontketende Jan Van De Velde. Hij kreeg het gezelschap van de Brusse laar Jan Van Handenhove en van onze -■streekrenners Rudy Saeys, Geert Ebraert, Mare Sleeuwagen. De Assenaar Jan Van De Velde reed zo enorm sterk, dat hij in de laatste ronde alleen aan de haal ging. Hij won dan ook mooi met een tiental seconden voorsprong op het viertal. Geert Ebraert won de sprint om de tweede plaats voor Mare Sleeuwagen, V. Handenhove Jan en Rudy Says. Geert wordt nu al door zijn supporters de tweede Raymond Polidor genoemd. (JVL) Geert Ebroert een mooie tweede plaats te Ter joden (D.P.) Twee fietszoektochten werden vorig seizoen ingericht. De lentefietszoek- tocht werd gewonnnen door William Van Delsen voor Wilfried Van Delsen. De herfstzoektocht won Marcel De Coensel voor William Van Delsen. Ook andere aktiviteiten Tijdens de winterperiode richt W.T.C. Den Blok veertiendaagse wandelingen in de Aalsterse omgeving in en 2 daguitstappen naar Chimay en Neder land. Allerlei kampioenschappen werden ingericht. Petanque kende 2 kampioe nen, Etienne Van Laethem en Nadia Cleemput. De vogelpikwedstrijd werd gewonnen door Lucien Van Delsen en Christiane De Strooper. De gerrebol- ling werd gewonnen door William Van Delsen voor Erna Van Der Perre. Ping pong kampioen werd Freddy Adam en bij de dames Christiaene De Strooper. Bowlingkampioen werd Johny De Bock en bij de vrouwtjes Suzanne Adam. Tenslotte werd de belotters- wedstrijd gewonnen door Roger Cleemput en winnaar bij het wippen werd Julien Cooreman. Regelmatigheidsklassement Het regelmatigeheidsklassement gaf volgende uitslag van het fietsseizoen 1981 1Maurice Van De Velde met 1305 km in 22 ritten, 2. Paul De Schrijver met 1305 km in 22 ritten en 3. Roland Ganzeman met 1235 km in 20 ritten, 4. Paul Hoebeeck, 5. Willy De Bleser, 6. Marcel Cleemput, 7. Wil fried Van Delsen, 8. Alois Van Den Bremt, 9. Camiel Smekens en 10. Rudy Lootens. Jeugdkampioen werd Johan Troch. de Klub telt 62 aktieve leden die mins tens 1 maal meereden. Elk jaar wor den ook de 10 verdienstelijkste leden gehuldigd. Voor 1981 was het de beurt aan Paul De Schrijver, Roland Op de uiterst feestelijke Top-dag waren wij te gast aan het Home-in-tapijtenbedrijf te Aalst. Onder een stralende zon en veel vlaggengewapper gingen wij er rustiq praten met de sponservan de Dames-volleybalpoeg Home-in Hofstade, misschien beter gekend onder de naam HOVOC Deze ploeg werd gesticht in de maand mei van vorig jaar en heeft dus één jaar competitie achter de rug. De resultaten waren bevredigend want de eerste ploeg eindigde op de zesde en het reserve-équipe behaalde een mooie vierde plaats. Met Sabrina De Bisschop, Kristien D'Haese, Lysbeth De Smet, Annick De Troyer, Peg'gy Bulinore, krista Roels, Kati van Hooff, Marijke Van Caeckenberge, Linda Saerens, Marjan van Neck, Véronique Eeckhout, Greet Van Cauwenberge, Ann Janssens. Hilde Gai.e, Veerle Galle, Ann Van Der Biest, Ann Van der Straeten en dit alles onder een des kundige leiding van trainer Dirk Bos man werd dit alles verwezenlijkt. Dit alles was echter mogelijk door de financiële steun van sponser Home-in. Home-m zorgde voor de uitrusting en alle geldelijke problemen werden kor daat bijgelegd. De verplaatsingskos ten, die vooral zwaar wogen bij de aanvang werden door de sponser eve neens vergoed Inderdaad, er komt veel geld bij kijken om zo n dames- vollybalploeg in lijn te brengen, daar de inkomsten van entreegelden mer kelijk miniem zijn. Maar men tracht ook inspanningen te leveren om de financiële steun van de sponser te ver lichten. Zo wordt er op 21 en 22 augustus een tornooi georganiseerd «Wisselbeker home in». Heren- en damesploegen kunnen er terecht als ze uitkomen in tweede, derde of vierde provinciale. Ook de recreatieploegen mogen inschrijven voor de wedstrij den in Hofstade («Kasteeltje») Home- in wil het als sponser van sportploe gen het daar echter niet bij laten. Men wil zich verder inzetten voor de ont plooiing van de sport inde streek van Aalst en lanceert tevens bij deze een oproep tot meisjes tussen 14 en 21 jaar om het team Home-in-Hofstade te komen versterken. Iedereen is wel kom (G.J.S.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 15