Gcizet aan £}al}t 1 Natuurlijk wil ik een abonnement op de Midzomemachtfestijn Machtsstrijd (voorlopig?) beslecht? Speelse Blok van Borreman zonder karnavalgrenzen Aalst heeft straks acht eigen koks! ZEKER IS ZEKER I iFFDfNl K X LATA NMBS REIZEN Aaist 4 GOEDE RAAD ERVARING VEILIGHEID VERTROUWEN 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1982 Het was een oud volksgebruik. Op het knooppunt der dagen, wanneer de dagen het langst en de nachten het kortst zijn, werd «Midzomernacht» gevierd. Grote vuren werden ontsto ken, en onder de sterrenhemel werd gezongen, gedanst, gedronken... uit bundig gevierd. «Eigenlijk hebben we het verleerd echt feest te vieren», menen de Aal- stenaars, die op zaterdag, 19 juni e.k. het «Midzomemachtfestijn» inrichten Er wordt met de vinger gewezen naar Vlaamse Kermissen, bals en andere «feesten», waar het vermaak enkel te konsumeren is (zelf-initiatief is uiterst gelimiteerd)en waar één en ander dient om zaad in 't bakje van de inrich ters te brengen. Zelf de openlucht popconcerten zijn slechts een luister en knabbel/drink-festijn. Anders dan anders zal dus het Midzo memachtfestijn zijn. Tussen zonson dergang en zonsopgang is ieder wel kom, op een terrein in Meldert. Bij het schijnsel van houtvuur en een heldere sterrenhemel kan men «wachten» op de zon, al dan niet verkleed in heks, trol of kabouter. Muzikanten en troe- badoers, sterrenwichelaars, woord kunstenaars, jongleurs zorgen voor klank en kleur. Er is slaapgelegenheid achteraf (breng wel je slaapzak en veldbed/luchtmatras mee). Ook voor kinderoppas kan gezorgd worden. D'r is geen inkom. Wel word je geacht twee eieren mee te brengen en midzo- mervoedsel (alle radijzen, broden, barvecue-ingrediënten, bloemkolen, pofaardappelen, platte kaas... worden dan op één tafel gelegd), alsook een drinkkroes voor de sangria. Vervolg blz. 1 Naar mate de affaire vorderde, kreeg ze meer en meer het karakter van een persoonlijke afrekening Nijs contra Moens en omgekeerd, vooral toen bleek dat de oppositionele groep geen duidelijk uitgewerkt alternatief te bie den had. Na nog een viertal tragiko mische algemene vergaderingen werd de impasse en de stellingenoorlog doorbroken. De grafische sektor, bron van alle leed en voedingsbodem voor zaakvoerders, wordt te koop gesteld. Enkele vrijgekomen plaatsen in de beheerraad worden bezet door Moens en een paar getrouwen. Pol Nijs en de zijnen vielen buiten de prijzen. Oktober '82 Na maandenlang gehakketak kan de v.z.w. weer werken. Alvast tot na de vakantie, want dan staan de verkiezin gen voor de deur. En deze zijn ons inziens niet vreemd aan het touwtje- trek in een vereniging die deels een afspiegeling is van de gemeenteraad. Sommigen voelen de grond onder hun voeten te heet worden als ze denken aan de komende CVP/PVV-koalitie en willen gauw hun positie nog wat vers terken. Anderen vinden de tijd rijp om de nieuwe coalitie reeds voor te berei den, ook bij de jeugdorganisaties. Het taktische mini-politieke spel in de v.z.w. blijkt een goede leerschool te zijn voor ambitieuze jongeren, die een karrière voorbereiden. Of de jeugd er veel aan heeft is een andere vraag. (Bbb) Vervolg blz. 1 Deelnemers waren elf karnavalgroe- pen. Willekeurig op een rijtje: de Kei- pernagels, de Sjiepeerekes, de Matot- ten, de Lodderoigen, de Toisers, de Een verfrissing kwam hier goed van pas.(DP) Snbttebellen, de Pikante Kastaars, Weir, Schiefrechtoever, Pertotal en de Kornissesloipers. Er waren zeven proeven en een fil melbak te vloeien, wat een gejongleer van je welste meebracht zodat het meeste water in de schoenen van de spelers liep. De Matotten hielden de droogste voeten en wonnen. Een tweede rode draad, die niet voor zien was door de organisatoren maar aan de publieke reaktie te horen veel sympatieker over kwam, was het waterravotten. Regelmatig sleurden karnavalgroepen een van hun leden naar de waterbakken om ze daar met gejoel een fris bad te bezorgen. Jam mer voor de Sjiepeerekes werden hiervoor door de jury geen punten toe- rouge, die had natuurlijk iets met kor nissen te maken, zodat de organisato ren hun beste beentje voorzetten om te winnen. Er diende zoveel mogelijk water langs dakgoten naar een verza- gekend anders zouden deze water- minners zeker glansrijk uit dit deel van de strijd naar voor getreden zijn. De spelletjes zelf waren een originele mengeling van sporttakken, volksspe len en kinderspelletjes. Bij nummer één, het geevangene spel, werden vijf karnavalisten in rij aan mekaar geke tend waarna een slalom in ganzepas en een onderdompeling in het water bad volgde. Het tweede spel, boksbal, was een één tegen allen. Een keeper gewapend met bokshandschoenen diende zoveel mogelijk van de tien gelijktijdig geworpen ballen tegen te houden. Beide eerste proeven werden door de Matotten gewonnen wat prins karnaval Jempi, lid van de groep, deed zwellen van trots. De andere ploegen besloten wat harder te knokken maar driemaal is scheepsrecht en weerom moesten ze voor de Matotten de dui men leggen in het ballon spel, dat erg leuk was en voor heel wat hilariteit zorgde bij de kijkers. Eén speler moest staande in een waterbad zo snel mogelijk vijf ballonnetjes stuk trappen. Veel watergespetter maar desondanks bleven de ballonnetjes heel. Bij het bask-hand-gat spel, een kombinatie van basket, handbal en dobbelen, had Schiefrechtoever het meeste geluk en skoorde elf punten. Karnaval is onder andere verkleden en dat ontbrak dus evenmin op het menu, al moest er op zo een warme dag ook nog een frisse duik in het water bij. De Lodderoigen waren de beste vochtige karnavalisten. Met de isomo over schotten van vorig jaar werd een race gedaan. Hierin waren de Matotten pri mus. Ten laatste was er nog een echt volksspelletje, pijpensteel, een koers waarbij knikkers in een pijp werden overgebracht. Hier waren zowel de Lodderoigen als Pertotal en de Toi sers besten. Eindstand van deze prachtige namid dag spel zonder grenzen 1de Matot ten (74 p), 2) Schiefrechtoever (73 p), 3) de Lodderoigen (66 p), 4) de Snot tebellen (59 p) en de Pikante Kastaars 6) de Toisers (56 p), 7) de Keiperna- gels (51 p), 8) Pertotal (42 p), 9) de Kornissenloipers (36 p), 10) de Sjie peerekes (31 p), 11) Weir (26 p) De avond werd afgerond in een afgela den volle biertent waar de Kornisses loipers hun werelberoemde Kornis- senshow ten beste gaven. Onder de vele prominenten kwamen de fazan- tenpluimen van Jempi het beste over. Hijzelf zat er voldaan onder te glimla chen. Ook de organisatoren waren best tevreden, hun lusters kregen een gratise beurt.(VDM) Jarenlang stond het herenhuis voor de Keizers- hallen er verwaarloosd bij. Kinderen stookten er zelfs eens vuurtje. Nu kreeg het een dege lijke bestemming, waardig voor het toch mooi Keizerlijk Plein. Hoeveel het opkalafateren aan de belastingsbetaler heeft gekost zullen we maar in het midden laten, het werk bleef in de wereld, sommige stadhuisdiensten kregen een betere akkomodatie en het stadsbeeld is er tenslotte voor verbeterd. Vorige week trokken verschillende diensten naar het vernieuwde kom- pleks. De ekonomische dienst van Aalst, de dienst feestelijkheden, de Jonge kamer Aalst en een ontmoe tingsruimte voor Aalstenaars K.M.O.'szijn er ondergebracht. Vanaf dinsdag 1 juni zouden deze diensten funktioneel möeten zijn. Maar er kwam een kink in de kabel. De dienst feestelijkheden werd vroeger verzocht te verhuizen. Door de drukte van de Topdag was het echter onmogelijk vroegtijdig de spullen bijeen te pakken en weg te wezen. Maar toen alle andere diensten de opdracht kregen hun koffers te pakken kreeg feestelijk heden het verbod ook aan de slag te gaan. Ze hadden hun kans gehad, nu moesten ze maar wachten Na heel wat over en weer «gepraat» (lees wat je denkt) mochten de feest- Vervolg blz. 1 Tijdens het schooljaar worden hun probeersels in het rstaurant opges muld door de leerkrachten, en hoogst waarschijnlijk vinden de cocktails van de h. De Saedeleer daar ook afnemers te over... «Ik heb van mijn hobby mijn beroep mogen maken», zegt hij, ter wijl we de Pacific Dream-cocktail ver schalken. Wijnen, cocktails en ander geestrijk nat is voor hem gewoon les materiaal. Je zou hem voor minder benijden. Mevrouw De Baerdemae- cker en Direkteur Ghijssels verwelko men de ouders van de leerlingen van bedienden toch ook hun boeltje bijeen grabbelen. Maar groot was hun teleurstelling toen ze merkten dat ze niet hun nieuwe burelen konden betrekken. De trap was pas gevernist, en ze zouden zeker nog een paar dagen moeten wachten vooraleer op de tweede verdieping hun intrek te kunnen nemen. Terug naar het sta dhuis, terug een paar lieve woordjes tussen de de diverse verantwoordelij ken. Oplossing, 's anderendaags zou de trap wel droog zijn en zou feeste lijkheden toch naar boven kunnen. Maar helaas, driemaal helaas. Nu was de deur gebarrikadeerd door een heuse stellage en werden de laatste verfkwastjes uitgestreken. Er zat niets anders op dan te wachten tot na het Sinksenweekend. Zo'n opvalletje lijkt op het eerste zicht amusant. Wellicht zijn er op het sta dhuis een paar dienstverantwoordelij- ken die elkaar niet zo best luchten en gaan ze elkaar eens lekker pesten. Of is het een afrekening omdat de dienst feestelijkheden niet terug bij Open bare Werken werd gevoegd ondanks het verzoek van de provinciale diens ten Wij vinden zo iets belachelijk, tijdro vend en vooral geldverspillend. (Roel Van de Plas) het vijfde en zesde jaar; die komen de studieresultaten van hun kinderen proeven in het restaurant. Een gezel lige avond, die nog eens op vrijdag, 28 mei werd herhaald. Gastronomisch gastspreker John Bultinck echter gaf forfait... De acht nieuwe keukenmeesters moe ten nog één keer het eetfestijn der examens verorberd en ze kunnen vol leerd aan de slag. Naar verluidt zal dat voor hen geen grote hindernis meer wezen, en da's dan goed nieuws voor hen... (KN) Tracht maar eens zoveel mogelijk hallen terzelfder!ijd uit een net te houden (DP) VéranfWttordeiijke uitgever v.z.w Aalsterse informatie Peter DauwéVóótóitjét -Rel beërfd reef 4; Aölst fiedafctie •Róél Van de.Plas '-.j - Géraardsbèrgsestrèat 4473' -' 930p Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uuf. Tel -053/7 7 03 9.4 Publiciteit •Artnand Van' Kéuwermetrerv Wltgërstraat .10' - 9390 Rerdersem-Aafsf - Tel 053/70 42-13' -ys's Abonnemèntendienst (jeraardSbergse&raat 4'4V3: 9300 Aalst 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 ïr 450 (r 550 ff 20 fr 1000 fr /"N054/33^>3 43 Verg. A1223 053/77 40 84 ninnri->rr Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalste naars. Om de initiatiefnemers te steunen neem ik een abonnement van 450 fr. en dan krijg ik de gazet tot eind 1982 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrént de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. nó

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2