Vedanta Aalst» 20 jaar jong Belastingvrije zone Aalst KWALITEIT LEIDT NIET TOT SPIJT mmrnmsm PVBA VAN DER ELST Alfred Nichelsstraat 57 (Zeebergbrug) 9300 Aalst - Tel. 70.37.42 Oplossing voorhoge Aalsterse werkloosheid Coiffure T'SEYEN Groothandel Verwarming - Sanitair - keukens PLAATSING - ONDERHOUD - HERSTELLING Speciale voorwaarden ter gelegenheid opening van 5 en 6 juni. Open van 10 - 19 u. 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1982 Belastingvrije zones, waar nieuwe, innoverende bedrijnen kompleet vrijgesteld zouden zijn van belastingen, staan volop in de aktualiteit. Ook in Aalst. Toen vernomen werd dat de oprichting van dergelijke zones opgenomen is in het regeerakkoord, was het schepencollege van Aalst er erg vlug bij om zich kandi daat te stellen. Blijkbaar ws het schepencollege unaniem overtuigd van de mogelijkheid om de ekonomische ongelukkige struktuur van Aalst, die aan de basis ligt van de hoge werkloosheid, serieus op te vijzelen. Zoals zo dikwijls, kwam er echte wel een scherpe reaktie van de politieke sekretaris van de SP- Aalst, gebaseerd op de idee dat de rijken rijker worden. Voor ons een aanleiding om uit te pluizen wat er aan de hand is. Gewoon een brief van Aalstenaar Louis Kiekens tie, naar de Swani te Rishikesh werd de aanleid terse afdeling van «The Divine Life Society» «1 «Yoga» staat daarbij gewoon voor «verenigingen» en «vedanta» voor de filosofie ervan «Hoe kom ik in kontakt met mijn eigen wezen Nagenoeg zonder enige reklame groeide «Yoga Vedanta» uit tot een van de grootste verenigingen van Aalst. Enkel van- mond-tot-mond reklame van tevreden beoefenaars stond inderdaad borg voor een gestadige groei. Honderden, zeg maar duizenden mensen uit Aalst, Vlaanderen en Nederland startten er immers met Yogabeoefening. in de Yoga-Akademie van Yoga Vedanta Aalst werden zelfs tientallen leraars opgeleid die het werk in Vlaanderen en Nederland voortzetten. En nog meer mensen volgen deze Akademie om zien zonder meer grondig te ver diepen in de Yoga-levenskunst. Swami Chidananda, voorzitter van «The Divine Life Society» (KDC) De viering van het twintigjarig bestaan werd dan ook de gepaste gelegenheid om het Yoga-licht voor één keer vanonder de korenmaat te halen al is het onbegonnen werk te vertellen wat Yoga uiteindelijk in se is en moeten we ons noodgedwongen beperken tot enkele ideeèn die ervan aan de basis liggen en een paar randbemerkingen. In een eivol gelopen stedelijke feest zaal brachten aankleding, opsmuk van het «podium» mét "bloemen en kaarsen en vooral het vokaal ensem ble met slagwerkbegeleiding van Swami Vimalananda een uitgesproken oriëntale sfeer in afwachting van de komst van de 66-jarige Swami Chida- jfd van de stedelijke Dient Organisatie Informa nt de stichting door bovenvermelde van de Aals- i Vedanta Aalst». nanda, de algemene voorzitter van The Divine Life Society, niet alleen in India gekend en geèerd als een «wijze» maar ook buiten India zeer geliefd. Een onvermoeibaar reiziger en bezoeker van vele dochtervereni gingen om deze te laten delen in zijn diepe kennis van en zijn enthousiasme voor India's spirituele waarden. Onder de aanwezigen naast leden uit Asse, Hekelgem, Opwijk, Merchtem, Lede, Lebbeke, Denderleeuw en uite raard van Aalst zelf ook tal van buiten landse gasten uit onze buurlanden doch ook de States en Zuid-Amerika. Voorzitter Jozef Kiekens, broeder van de stichter, leidde de Swami Monnik) in en zorgde achteraf voor simultaanvertaling bij de toespraak door Chidinanda die Engels als voer taal gebruikte. Nadat hij gewezen had op de voortdurende opgang van «Yoga Vedanta Aalst» kwam Leo Fon- teyn, voorzitter van de Nederlandse vleugel van de Belgische Federatie aan bod. Aan de basis liggen de attitudes «wees goed, wees vriendelijk, wees meedogend», geen abstrakte begrip pen doch effektieve «werk-woorden», die een ware revolutie in de geesten kunnen te weeg brengen. Op voor waarde dat er de goede ingesteldheid heerst, gepaard aan wijsheid en een gepaste dosis enthousiasme. De mens moet bekwaam zijn te dienen i.p.v. te heersen, te geven i.p.v. te vra gen, te mediteren i.p.v. te dagdromen, te realiseren i.p.v. te negeren. Yoga moet niet enkel leiden tot een betere gezondheid doch tevens tot meer zelf- verjtfpuwen en -kennis, tot ik- bet'rokkenheid uitstijgend boven al- betrokkenheid. Nadat een Duitse Yoga-beoef- enaarster feliciteerde kwam dan Swami Chidananda die een maand in onze kontreien verblijft aan het woord, gehuld uiteraard in Indiase kleder dracht en a.h.w. omgeven met een aureool dat respekt afdwong en noodde tot luisteren en begrijpen. «Beheers je geest en wees gelukkig» zegt de Yogi. Ons lichaam, de «voedselschede» die ons innerlijk wezen omringt, moet worden gereinigd door oefeningen, Yogahoudingen, asanas. Onze geest is ons tweede instrument met de diverse aspekten van ons denkappa raat aandacht, geheugen, intellekt en het ego. Ook het mentale moet even- Voorzitter van «yoga Vedanta», Aalst, Jozef Kiekens (KDC) wichtig en gezond zijn. Daarvoor die nen dan koncentratie en meditatie. Tussen geest en lichaam staat het zenuwstelsel. Een onrustig zenuws- telstel is schadelijk. Zo dan ook nega tief denken of moeilijk verteerbare spijzen die de geest prikkelen, U van rust beroven en sereniteit en tevre denheid in de weg staan. Spanningen moeten dan worden weggewerkt door ademhalingsoefeningen en koncen tratie. Zuiver lichaam en geest en je bekomt innerlijke vrede en vreugde. Dat is dan de Vedandafilosofie in een notedop. Realisaties :Vedanta Aalst publiceerde reeds «Wegwijs in Yoga», «Yogakompas», «Kom thuis in Yoga», «Kijk op Yoga» en «Sivananda», biografie van een Yogi. Het steods in namen werke rende «ananda» betekent gewoon «vreugde». Yoga Vedanta Aalst heeft bovendien een maandelijks tijdschrift «Licht van Sivananda» waarvan een proefnum mer te bekomen is op onderstaand adres. Elke dag is er bovendien oefen gelegenheid in de stadsschool aan het Vredeplein en elke zaterdagnamiddag en speciaal programma in het Cen trum in de Dirk Martensstraat. Voor alle verdere informatieYoga, c/o Kie kens, Oude Dendermondsesteenweg 384a te 9300 Aalst. Schoolstraat 14 AALST 053-21 89 23 Op afspraak. Er geen gras laten over groeien We gingen te rade bij burgemeester D'Haeseleer die ons vertelde dat de Gentse PVV-Jongeren de zaak aan het rollen hebben gebracht, door de aandacht te vestigen op een desbe treffende passus in het regeerak koord. Hij nam onmiddellijk kontakt op met direkteur-generaal Michiel van Notten, van het Institutum Euro- paeum, die gelast is met een beleids studie terzake, en liet zich dadelijk zo erg overtuigen dat hij meteen een brief schreef naar Vice-Eerste Minister Willy De Clercq, om de kandidatuur van Aalst informeel aan te kondigen. In de daaropvolgende vergadering van het schepencollege werd de kandida tuur officieel gesteld. Realistisch? Hoe realistisch de Aalsterse kandida tuur is, vroegen we aan direkteur- generaal van Notten himself, initiatief nemer en promotor van belastingvrije zones. De heer van Notte staat positief tegenover de Aalsterse aanvraag, voo ral omdat Aalst lijdt-onder de ekono mische struktuur (overwegend pro- bleemsektoren zoals textiel, konfektie, bouw, hout enz.) en een daaruit voortvloeiende te hoge werkloosheid. Dat argument klonk als een echo in de oren, omdat het ook aan de basis lag van het Aalsters Kleinood, hulpverle ning aan grote en kleine bedrijven, eveneens met het oog op innovatie. Ook direkteur Anseeuw van de RVA hoorden we dat argument uitspinnen aan de hand van keiharde cijfers. Terloops vernamen we dat de heer van Notten een vertaler is van Freed- man en Hayeck en afstamt van een oude Aalsterse adellijke familie, wiens familiewapen overigens erg veel gelijkt op het wapenschild van Aalst, met dat verschil dat het opstaande zwaard kronkelt en allusie maakt op de wapenspreuk "omzichtig als de slang". Redenen genoeg dus opdat het goed zou klikken tussen de burge meester en van Notten. De stier bij de horens Na een ontvangst op het kabinet van de burgemeester, werd de heer van Notten ook uitgenodigd door de Rotary-Aalst, waar hij de volgen stra tegie schetste. Op zijn advies pro beerde de burgemeester voorzitter Geens van de Vlaamse Executieve naar Aalst te lokken om hem de uit spraak te ontfutselen dat het gaat om een gewestelijke kwestie. Geens houdt er in Canada blijkbaar andere meningen op na dan bij ons, want hier bleek hij niet te overtuigen dat een bij uitstek ekonomisch projekt een Vlaamse aangelegenheid is, omdat belastingen een nationale materie zijn. En dus wordt het beslist een twee strijd tussen de politieke spierkracht van Gent (Martens en De Clercq) en de strukturele noden van Aalst. Als het gezond verstand het haalt, is Aalst een serieuze kandidaat, aldus de burgemeester, die niet zal nalaten Vice-Premier De Clercq keiharde argumenten en een palmares van eko nomische inspanningen voor de voe ten te schuiven. Adolf Geeroms werd erbij gehaald om te getuigen dat het VBO in talrijke vergaderingen Aalst als voorbeeld stelt: "Als er iets gebeurt op ekonomisch gebied, is het in Aalst... Het Aalsterse onthaalcen- trum voor handel, nijverheid en land bouw staat alvast klaar om nieuwe investeerders met open armen te ont vangen en te begeleiden. Ernst Dat het gaat om een ernstige zaak die overigens goed inslaat, bleek uit de belangstelling van het VBO, dat op 28 TE KOOP: keukenelementen 0,50 tot 1,20 m. onderkasten, hangkasten, dampkapkasten enz. v.af 1.000 fr. keuken 2,50 m. aan 14.900 fr. excl. appar. komplete keuken in panolux 2,70 m. met alle inbouwtoestellen a 32.500 fr. ook verkrijgbaar in fineer, Vlaamse, antiek en massief eik pvba OVERALL. Termurenlaan 12 - Erem- bodegem. april een studiedag organiseerde met Mc Clenaghan, die er een Iers projekt uit de doeken deed. Delahaye, die al een wetsvoorstel indiende tot oprich ting van wat hij tewerkstellingszones noemt, was er aanwezig. Dat wets voorstel voorziet een zone van maxi mum 300 ha per provincie, te situeren in plaatsen waar de werkloosheid hoger ligt dan het provinciaal gemid delde. Een paar weken geleden werden de PVV-standpunten verduidelijkt bij monde van voorzitter Guy Verhof - stadt, die benadrukte dat het enkel gaat om het aantrekken van nieuwe, innovererde bedrijven, die geen kon- kurrentie betekenen voor de be staande bedrijven. Daarmee valt een argument van de Aalsterse SP- sekretaris weg. Het vuur aan de schenen Niettemin konfronteerden we de bur gemeester met de bezwaren van die SP-sekretaris en stelden we de vraag waarom de SP in het college ja en in haar weekblad neen zegt. De burgemeester legde alle argumen ten koeltjes als ongegrond naast zich neer. Die houding van de SP wordt stilaan klassiek: de publikatie van een exportbrochure werd door het college bijvoorbeeld unaniem gestemd, terwijl de SP-schepenen achteraf aan een journalist verklaarden van die bro chure niets af te weten. De opmerking dat de rijken rijker wor den, is pure nonssens: "Ik heb de uit breiding van het Wijngaardveld en de zones in Hofstade, samen zowat 50 ha, op het oog. Wat mij interesseert is dat die volgebouwd worden met inno verende bedrijven, die geen konkur- rentie inhouden voor onze bestaande bedrijven. Ook Aalsterse bedrijven met kompleet nieuwe produkten kun nen er terecht. De overige bedrijven hebben er overigens ook baat bij, omdat er nu eenmaal geen zaken te doen zijn in een streek waar alle bedrijven dichtgespijkerd zitten. Maar boven alles denk ik aan de talrijke Aalsterse werklozen, die er uiteindelijk een baan zullen vinden. Als we voor die mensen niet aan één zeel kunnen trekken, dan begrijp ik het echt niet meer". Bovendien moet de SP-sekretaris er De Morgen op nalezen, die onlangs meldde dat Britse socialistische den kers van de «Fabien Society» aan de basis liggen van tewerkstellingszones in Engeland. De socialistische lijn is dus blijkbaar zoek. Bouwpromotoren in aktie? Tenslotte vernamen we nog van de heer van Notten, dat suksessen in Duitsland, Ierland, Engeland enz. de bouwpromotoren zullen stimuleren om op belastingsvrije zones vlug module gebouwen op te trekken, die, begin nend met kleine oppervlakten, kunnen verkocht of verhuurd worden aan nieuwe investeerders. De heer van Notten ziet het resultaat al in gedach ten en is er vast van overtuigd dat belastingvrije zones de proef op de som zullen leveren dat ons land al bijna 10 jaar lang kapot gaat aan een bedrijfsonvriendel.jk en kreativiteits- dodend klimaat. Wat komt er voor Aalst uit de bus? Voorlopig nog een levensgroot vraag teken. Maar met onze duizenden werklozen voor ogen, geloven we dat alle tegenstrijdigheden terzijde zullen gelegd worden en dat alle Aalstenaars die, hoe dan ook, gewicht in de schaal kunnen werpen, zullen doen wat mogelijk is. Zoniet begrijpen we er zelf ook niets meer van! (Soap). TE KOOP: alle modellen luchtcom- pressoren eigen fabrikaat v.af 9.990 fr. verfpistolen, bandenbla zers motoren 1/4 tot 5 HP laspos- ten 150 Amp. a 5.500 fr. keiderpom- pen hydrofoorgroepen elektr. en handpompen bankvijzen zaagas- sen boormachines pvba OVER ALL, Termurenlaan 12 (kerk), Erem- bodegem. - Radiatoren, Konvectoren Vasco - Vloerverwarming Thermosol - Gasverwarming Sapragaz - keukens Kruse Meinert - Waterbehandeling - Materiaal «Doe het zelf» - Houtkachels - Alles branders

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4