Eretitels verzilveren fusiewonde SOLBEMOL Rond de Belforttoren hieuw nieuw nieuw EDDY 053/21 08 88 y-0<2> Vs- TAXI DAG EN NACHT Traiteur Provence kV Sluierstraat 1 Tel.053/77 21 69 9300 Aalst (zijstraat L. Zoutstr.) SNELST EN GOEDKOOPST GEERINCKX VERZEKERINGEN Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1982 - 5 Het zomerse weer deed aan die andere zomer denken, nu zes jaar geleden. Faluintjesmensen, burgemeesters inbegrepen, betoogden hardnekkig vóór het Aalsterse stadhuis. «Om een verlo ren zaak», wisten ze in hun binnenste, tégen de fusie met Aalst... Vandaag (26 mei 1982) brengt ditzelfde stadhuis - met ruikers, een genuanceerde toespraak, een boek en een dranje - hulde aan vroegere beleidsmensen uit de negen vroegere gemeenten. Het verleden wordt niet vergeten. Het wordt nu een ere-verleden. Offer Op voorstel van de gemeenteraad, werd bij K.B. de titel van Ere-burge- meester of Ere-schepen toegekend aan talrijke oud-burgemeesters en - schepenen. In zijn huldiging «waar schijnlijk een oude wonde openrijt», temeer daar niet alle inwoners de fusie als een uitstekende oplossing ervaren hebben. Van de gelegenheid maakte hij gebruik om zich tegen de «weinig rea listische» idee van defusionering uit te spreken. Tevens bracht hij de inspan ningen van het fusie-stadsbestuur in herinnering, op gebied van informatie en inspraak. Twee keren werd naar de hogere overheid uitgehaald. «De fusie zal geen voldoening geven, zolang er van overheidswege geen aanvaard- Vorige week meldden we dat de Moorselse oud-burgemeester Raymond Uyt- tersprot benoemd werd tot Eerste Advizeur bij de Vlaamse Waterzuiverings maatschappij. Nog méér streekgenoten zetten hun loopbaan verder bij deze (nieuwe) instelling, die zich in Aalst vestigt. Als inspekteur werd Michèle Bau- wens (Erembodegem) benoemd. Paul Van de Wiele (Aalst) wordt eerstaan wezend sekretaris. Zo ook Georges De Langhe (Erpe-Mere) Denis De Pauw (Impe) wordt revisor-boekhouder. Gemeenschapsminister Mare Galle (SP) is niet tevreden over het huidig Vlaams milieubeleid, waarvoor hij tot voor kort bevoegd was. Op een pers- konferentie in Brussel, op 27 mei, betreurde hij dat leefmilieunu onder niet minder dan drie gemeenschapsministers ressorteert, en dat noodzakelijke maatregelen uitblijven. Toch blijft Galle milieu-aktief. Hij wil via subsidiëring van kleinschalige projekten steden en dorpen opnieuw een mensvriendelij ker karakter geven. De toelage verhoogt als er reële inspraak van de bevol king aan te pas komt. Zoals bekend wordt de zetel van de Waterzuiveringsmaatschappij in Aalst gevestigd. Hierdoor zullen zowat 60 overheidsambtenaren in onze stad een job vinden. Op dit ogenblik wordt echter druk gezocht naar bureelruimten. In de Pupillenschool aan de Graanmarkt zou men 4 burelen kunnen ter be schikking stellen, wat echter totaal onvoldoende is. Daarom wordt gedacht aan het inhuren van de burelen, gelegen op de Hop markt, waar vroeger het ABVV gevestigd was. Deze burelen, juist naast het postkantoor, zijn echter nog altijd ingehuurd door de stad, ten behoeve van de dienst Financiën. Waar die dienst heen moet als de staat de burelen inpalmt, is nog niet geweten. Hierbij rijst het probleem dat deze dienst in feite op het einde van dit jaar nog eens zou moeten verhuizen, vermits men dan opnieuw bezit neemt van het gerestaureerde herenhuis Van Langenhove in de Kapellestraat. De werken aan de nieuwe parking achter de Keizershallen, die ondertussen aangevat werden, zullen alleszins vóór het bouwverlof beëindigd zijn. Hier door zal men zonder problemen de traditionele tent, waarin een deel van de jaarbeursdeelnemers gevestigd zijn, kunnen opstellen. Nadien zal men op dezelfde plaats de beschikking hebben over ongeveer 360 nieuwe parkeerplaatsen. Wat er met de rest van de Keizershallen in de toekomst zal gebeuren, staat nog niet vast. Schepen van openbare werken De Neve heeft wel de bedoeling het eerste deel, aansluitend bij het herenhuis op het Keizerlijk Plein, te res taureren, en daarna over te gaan tot het vernieuwen van de Hallen zelf Binnenkort wordt ook gestart met de werken tot verfraaiing van de omgeving van het nieuw Kultureel Centrum in de Molenstraat. In deze straat wordt de doorgang ter hoogte van het herenhuis De Vis beperkt tot twee auto's, zoals in het begin van de Molenstraat, en wordt de zijde van het Kultureel Centrum zelf totaal verkeersvrij gemaakt. Ook de aanpalende De Coninckstraat wordt verkeersvrij. Om de verdwenen parkeerplaatsen te rekupereren, zullen de wagens in het laatste deel van de Molenstraat dwars mogen geparkeerd wor den in plaats van achter elkaar te moeten staan. Openbare Werken heeft nog andere plannen. Zo wil men binnenkort een oud huisje in de Ridderstraat, nr 34, omvormen tot een modelwoning. Aldus wil het stadsbestuur bewijzen dat men ook op kleinschalig vlak m het stadscen trum tot heel wat positieve resultaten kan komen. Deze woning zal achteraf doorverhuurd worden aan partikulieren. Wat er met een ander deel van de Ridderstraat zal gebeuren is nog niet geweten. Aldus is nog niet bekend wat de Federale, die ook eigenares is van de gronden rond de Heilige Geestkapel, wenst aan te vangen met de vroe gere feestzaal Rink en de aanpalende cinema. Deze gebouwen staan op dit ogenblik alleszins te verkrotten. Rond karnaval hing plots aan de Graaf van Egmont de gebalde vuist met roos op rode achtergrond. Karnavalisten hadden de «blauwe burcht» versierd. Nu roddelt men terug over de Compte. Boze tongen beweren dat men de naam van de herberg «Graaf van Egmont» gaat veranderen in «Graaf van Istam- boel»... Medio april werden drie lieve dames bij de Aalsterse politie aanvaard. Zo n 14-tal dagen lopen zij naast hun mannelijke kollega 's te patrouilleren. En eer lijk gezegd mogen ze er wezen. Maar nu komt de kat op de koord: eentje werd er medisch afgekeurd en zal dus niet langer bij het politiekorps mogen blijven. Zonde voor de nieuwe uniform, speciaal voor de dame in kwestie gemaakt. Van besparingen gesproken Men kan terecht fier zijn in stadhuiskringen met het bereikte resultaat van de wedstrijd «De klant is koning». Want voor een wedstrijd die nochtans opens tond voor alle inwoners van Groot-Aalst en ver daarbuiten, telde men slechts 1.100 deelnemers. Een succes dus! Vooral dan wanneer men twee volle weken de tijd gehad heeft omzijn formulierten) in te dienen en er op de top dag zelf een massale belangstelling was voor het ganse gebeuren; daaren boven kon men in «De Aankondiger» nog 2 extra formulieren aantreffen naöst de in het oog springende publiciteit die rond de wedstrijd gemaakt werd. Trekt men van deze 1.100 deelnemers, de winkeliers zelf en het stadsperso- neel af, die dan voor de gelegenheid meespeelden onder andere namen, hoe veel "neutrale deelnemers blijven er dan nog over? (Hopelijk wordt dit nog een examenvraag voor de een of andere benoeming) Een initiatief dus dat volgend jaar zeker moet worden overgedaan. De dienst «Organisatie» weet dan weer wat te doen en hopelijk telt men dan 1.150 deel nemers. Wijzelf staan reeds te springen van ongeduld! bare opslossing wordt gegeven aan de onhoudbare financiëletoestand van nagenoeg alle gemeenten». Beklag werd verder gedaan over de gemeete- wet en zelfs tot ontwerp van nieuwe gemeentewetzoals in Nederland zou de burgemeestersfunktie als alge- meen-koördinerend en initiërend moe ten beschreven staan. Als voorstander van de fusie toen - fen nu plaatste hij toch vraagtekens bij «het kader waarbinnen de fusie zich moest voltrekken». Vandaar het begrip «voor allen die aan de fusie noodgedwongen heel wat opgeofferd hebbend Vandaar ook de vereremer- king, al noemde hij die ontoereikend om dat offer te vergelden. Besloten werd met de bedenking, dat «goede politiekers» een zeer moeilijke taak waarmaken, veelomvattend, tijd- vergend, en in omstandigheden, die men zelf vaak niet onder kontrole heeft. Zeven ereburgemeesters Ereburgemeester zijn Frans Blanc- kaert (Aalst). Frans Boel (Erembode gem), Jozef Lejuste (Gijzegem), Albert De Vos (Meldert), Raymond Uytters- prot (Moorsel), Gaston Caudron (Moorsel), Theo Meuleman (Nieuwer- kerken). Enkel Raymond Uyttersprot zal de titel nog niet mogen voeren, aangezien hij nog aktief is in de ploitiek. Veertien ereschepenen Ereschepenen zijn Gilbert Claus. Gus- taaf De Stobbeleir en Bert Van Hoorick (Aalst), Etien De Luyck, Firmin De Cremer en Louis De Clippel (Erembo degem), Maurice Van Humbeeck (Gij zegem), Hector De Meersman (Her- dersem), Lucien Van den Nest, Marcel Lorie en Franciscus Van Hauwermei- ren (Hofstade), Fransiscus Nuelant (Meldert), Jan-Baptist Moens (Moor sel), Firmin De Sutter (Nieuwerkerken) Hun anciënniteit varieert tussen 12 en 18 jaar. Ereburgemeesters en -schepenen ontvingen een mooie bloementuil en een exemplaar van het boek «Aalst in Vlaanderen» Hun respektievelijke echtgenoten kregen zoentjes van de burgemeester. Als we 't optelsommetje maken, blijkt dat Baardegem «er» niet bij is. En, als we de toekomst inkijken, blijkt dat nog vier leden van het huidige C.B.S. over «tien jar anciënniteit» beschikken Louis D'Haeseleer, Jan de Neve, Gas ton Van den Eede en Edgard Hoog- huys kunnen binnen afzienbare tijd ereschepen worden. Ook schepen De Bisschop maakt kansop het eind van zijn mandaat zal hij precies 25 dagen op overschot hebben... De burgemeestersportrettten aan de wanden van de trouwzaal zagen ten slotte glimlachend vele glaasjes gehe ven worden... (nvdr op vrijdag 11 juni wordt het portret van de huidige bur gemeester L D'Haeseleer in de bel fortkelder geëxposeerd vanaf 20 u. De Brugse Andrée Algrain stelt er ten toon). (pd) Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorselbaan 328 AALST Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 TE KOOPkomplete jeugdkamers met gratis ressort matrassen a 800 fr. - 1.200 fr afzond, bedjes kleerkas ten v.af 1.650 fr. alle modellen slaapkamers 2-pers. met gratis res sort lakens, hoofdkussen, peluwen, bedspreien, dekbedden enz. nu aan fabrieksprijzen pvba OVERALL, Ter- murenlaan 12 (kerk) Erembodegem. KNALELPEE Kid Creole the Coconuts «Tropical Gangsters» BELGISCH Lawi Ebbei, mini-elpee Allez Allez, Singlo XX, Twee Belgen, Scooter, The Machines, The Chrome, Cinq Chevaux (5 CV) Madou (ex-Rum - leden) NEW WAVE The Clash, Combat Rock Altered Images. Pinky Blue Duran, Rio Nina Hagen. Nunsexmonrock The fall The Cure, Pornography The Honymoon Killers Classic Nouveax, Die Krupps, Robert Wyatt IMPORT U.K./U.S.A. Maxi's vanaf 195 fr. Singles 90 fr. POP Madness, complete (14 hits) Rolling Stones, Live Queen, Hot Space Kim Wilde, Select Frank Zappa, Ship... Roxy Music, Avalon Blondie, Joe Cocker etc. Kansas HEAVY Killer, Wall of Sound Anvil, Metal on metal Viva. What the hell More, Blood Thunder BLACK/SOUL Temptations, Reunited Rick James Richard Dimples Fields Hi Energy Stevie Wonder, Diana Ross, live verzameld MAXI'S Jah Wobble, Nocturnal Echo The Bunnyman Gang pf Four Siouxie Banohees, ABC, Look of Love etc, etc. Als je 'mij vraagt, zit Aalst in de penarie, 't is gemeend, 't is niet zomaar 'n gevoel, het is echt waar, het is geen larie niemand wil nog de burgemeestersstoel verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst perversje Raymond kreeg al een geschenkje, die zit in 't water aan de top Z'n «geen-bevorderingssprong-theorie», wat denk je, vindt hij nu zelf een fijne mop En Mare Galle, zou die het wagen Of houdt die liever z 'n ministerbaan Ook Jan De Neve moet je't niet vragen, Die zoekt nog een lijst om op te staan Wie het wordt komen we nog wel te weten, Wie het wordt zullen we wel zien, Toch waren we één vraag vergeten voor wie het snapt«zeg Ot, hoe zit het nou met Sien Meneer Louis voelt zich al cowboy, die lonkt al naar het Reaganland, zelfs al eindigt ooit z'n tijd als playboy, hij kan er altijd nog naar Disneyland

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5