I Herdersem Baardegem Meldert Moorse! Bloemenbal en Avondmarkt Animatie op Pikkeling te Herdersem Het gemeentelijk ei WORDT MONUMENTALE ZORG BESTEED Trompetters gevraagd FRANS JANSEGERS Aan uw advertentieiiule NIEUWE GAZET VAN AALST «daar kunnen wij rond voor uitkomen», zegt Armand Van Hauwermeiren maar vraag hem zelf wat hij hiermee voorheeft bei hem op nr. 053/70 42 13 Coiffure T'SEYEN Wat in Ba - Mo - He - Mei PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST tel. 053/77.51.34 8 - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 juni 1982 Op de 14e editie van de «Pikkeling» van de V.V.V. «De Faluintjesstreek» wordt het andermaal een drukke bedoening. Op en rond de Hoeve «Den Dierickx», bewoond door raadslid Paul Stockman, zijn er naast de veld- en schuuraktiviteiten het manueel en machinaal dorsen, demonstraties met stoommachines en dieselmotoren, uiteraard ook met de paardenmanège als koninginne stuk. 's Zaterdags is er te 20 u. de prijsuit reiking van de meerdaagse Faluintjes- zoektocht begiftigd met mooie prijzen en te rijden op een dag naar keuze vanaf dinsdag 1 juni tot en met zaterdag 24 juli met als startplaatsen de vier Faluintjes- dorpen. 's Zondags is er dan de reeds traditioneel geworden wipschieting en beide dagen komen ook de kinderen ruim aan hun trekken. Op en rond de hoeve zorgen een aantal groepen voor animatie allerhande. «De Vlaamse Geuzen», steeds present, een groep met doedelzakspelers en slagwerk begeleiden zowat alle veldakti- viteiten en treden op op de hoeve en bij het feestvuur. de «Zanggroep Luc de Mot» eveneens een vaste waarde, is een vokaal kwintet dat op professioneel niveau optreedt met Vlaamse liederen en liederen met de oogst als thema. Ze animeren verder het avondlijk feestvuur. «Dansgroep Toppi», een Herdersemse groep ontstaan uit de St -Antoniusfees- ten, heeft zich onder de deskundige lei ding van koreograaf Oscar Van Malder ontpopt tot een dinamische dansgroep die onder de auspiciën van de Volkscen trale Vlaanderen Vlaamse volksdansen propageert «Zanggroep De Jonge Wacht» uit Moorsel, gesticht in 1881 doch een paar decennia terug naar de rommelkamer verwezen herleeft als een hechte burengroep met liedjes uit de tijd van toen. Geen kunst met grote «K». wel beluisterenswaardige prestaties onder het motto «het volk zingt voor het voik». «Volkskunstgroep Heiveld» uit Opwijk brengt met een kinder-, een jeugd- en een kadergroep, in eigen folkloristische kledij, Vlaamse volksdansen. Ze traden reeds op in zowat heel West-Europa. Ons gemeentebestuur zit met een ei. Nu het nieuwe zwembad bijna af is, weet men niet meer wat gedaan met het oude, Eén ding staat vast twee baden tegelijk openhouden kan financieel niet. Daarom vragen wij de wakkere en andere burgers, de intelligentia van Aalst, spui uw overtollige fantasie naar de bruingrijs verdroogde breinen van onze vrienden de politici en help hen deze perikelen op te lossen. Hou echter één punt in het oog het zwembad is een instelling van openbaar nut en dat dient zo te blijven Je stelt dus niet voor het te verkopen aan een supermarketketen maar denk onmiddellijk aan een frituur voor het stadspersoneel dat tenslotte ook gevoe derd moet worden fje slaapt toch niet gezond met een tege maag) Schenk het aan de aquanumvereniging Waqtail zadat die jongens zelf bij hun vissen kunnen kruipen, intieme contacten met de natuur zijn zo gezond, meneer. Laat er forellen in kweken ten voordele van Levensvreugde. Enfin, verzin maar wat, het doet er niet toe, op het stadhuis zijn ze toch gauw tevreden, als ze maar van hunnen bazaar af geraken. Mijn persoonlijk voorstelmaak er een modderbad van voor de gemeente raadsleden, die mannekes wentelen zich toch zo graag in het vuil (VDM) Moorsel, een typische bloemengemeente, samen met Baardegem aan de basis van de snijbloementeelt in de streek, wil, ook in het teken van de streekeigen bloemen, de kermis herwaarderen. Naast de talrijke wijkkermissen, waarvan enkele wel eens hoge ogen gooiten, zijn er de gemeentekermissen in juni en september. Beide o.m. opge luisterd door muziekkonserten doch daarop komt meestal de massa niet zo direkt af Het N.CMV.-Moorsel samen met het C.M.B.V. wil de festiviteiten op een an dere leest schoeien en inspelen op de huidige trend, op eigentijdse verlan gens. Gevraagd medewerkers om onderhoudsprodukten te verkopen op party's. Interessante bijverdienste. Voor inlichtingen, telefoneer 70 42 13. Bloemen hebben steeds de massa aangesproken. Denk maar even aan het bloementapijt dat de V.V.V. De Faluintjesstreek jaarlijks spreidt aan de Gudulakapel. Tapijt dat ruim een week quasi alle voorbijrijders uit hun wagen lokt. De organisatoren willen dan ook, om de jum-kermis meer allure te geven, een Middenstandsbloemenbal bren gen in zaal Katholieke Kring op zater dag 12 juni vanaf 21 u, geanimeerd door Charly and the Music Makers. Toegangsprijs 60 fr. met gratis tombola op de nummers van de toegangskaart met als hoofdprijs niets minder dan een kleurentelevisietoestel. Wellicht geïnspireerd door het sukses van de Baardegemse Avondmarkt verleden jaar, maarkt die onder impuls van Robert De Pauw en de plaatselijke staf tot een voltreffer van formaat evo lueerde. komen ook de Moorselse N.C.M.V. en C.M.B.V. nu met een avondmarkt op maandag 14 juni vanaf 18 u Zulks in de dorpskom met Nieuw- Klooster- en Statiestraat. De winkeliers van deze straten zetten dan vanzelf sprekend hun beste beentje vóór doch ook van buiten de gemeente worden heel wat kramen verwacht, leden van de Bond van Marktkramers. Ondertus sen zorgt de Faluintjeskapel voor muzikale back-ground en evolueert met een eigentijdse streetparade in de drie vermelde straten. Een initiatief dat in een periode van recessie enig nieuw bloed wil inpom pen en de Moorselaars een kermis- attraktie te meer bieden. (Hm) Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst Schoolstraat 14 AALST S 053-21 89 23 Op afspraak. ENIG AANBOD: nog enkele mazoutvu- ren Shell 8000 cal met mox brander a 3 990 fr. houtkachels a 4.500 fr allesbranders a 7.900 fr. alle model len gasconvectoren butarolvuurtjes a 3.130 fr warmeluchtblazers olieradidatoren enz nu aan fabrieks prijzen zich wenden pvba OVE RALL, Termurenlaan 12 (kerk) Erem- bodegem «De Faluintjeskapel», gegroeid uit de Pik- feesten en samengesteld uit geselek- teerde muzikanten van de streek bren gen een luister- en dansprogramma. Entertainment in landelijke stijl. Ze be geleiden dan ook de «Vlegelploegen» die met de diverse slagen, de «op en af» en wellicht de 5-slag futore maken op elk Pikfeest. Hm De Aalsterse Gilles een der para depaarden en blikvangers van de jaarlijkse karnavalesbattementen te Aalst, wil zijn muziekkorps uitbreiden. Liefst met enkele trompetters en een kleine klarinet. De verplichtingen die eventuele liefhebbers zich daarmede op de schouder laden worden tot een mini mum beperkt. Het muziekkorps heeft immers geen muzikale ambities en dient enkel ter begeleiding van de tien tallen Gilles die op de diverse aria's hundansen uitvoeren. Wie wil meewerken kan kontakt opne men met Rony De Bruyn, sekretaris van de groep, Parklaan 141, bus 2. Telefonisch kan het eveneens via nr. (053)77 52 11, zulKs na 19 u. (Hm) Baardegem Zondag 6 juni 2 schoolfeest van de Lagere Gemeenteschool. 15 u. diverse volksspelen, 16.30 u spel zonder grenzen, gespeeld door de kinderen van de school. Belegde broodjes te verkrijgen. Vinken bij F. Loemans-De Wolf (Dorpstr. 29) 7e rit van het kampioen schap, om 9.30 u. (org. de Europavink) Zaterdag 5 juni Scoutsbeweging Beroep wordt gedaan op alle oud-scouts en op scouts- ouders om mee te werken aan verdere uitbouw van de vereniging en afwerking van de lokalen aan de Winningstraat. donderdag 10 juni Bewegen naar Hove, Edingen, Letteiingen, St.-Renilde en Halle. Start te 13.15 u. Prijs 180 fr. Inschrijven bij Kiekens-Van Damme, Hoogstr. 40 Moorsel Vrijdag 4 juni Hoorzitting om 20 u. in De Rode Roos Exterkenstr. 9 richt de S.P. onderafdeling-Moorsel en inspraakavond in. Leden zowel als niet-leden krijgen de kans hun grieven en verwachtingen naar voren te brengen, m.t.b. de komende gemeenteraadsverkiezingen. Vier vertegenwoordigers van de werkgroep Gemeenteraadsverkiezingen Groot-Aalst zullen aanwezig zijn maart ging in klein-Aalst ook reeds een dergelijke avond door). Zondag 6 juni Vinken in café Sporting (Herbergstr. 2)7e rit van het kampioenschap, om 9.30 u. (org. De Bergvink) zaterdag 5 juni Zangkoor De Jonge Wacht brengt na een H. Mis in de Stevenkapel te 17 u. een kabaretavond vanaf 20 u. bij Potters met als vedetten o.m. naast Caroline Potters Raymond en Marcel, vermaard duo met liedjes uit de tijd van toen. zondag 6 juni Verbroedering van zangkoor De Jonge Wachtmet het Koor van Nijverseel-Opwijk. Zulks vanaf 15 u. Tot afsluiting te 20 u. bonte avond met D.J. Patrick Redant. zaterdag 12 juni Bloemenbal georganiseerd door NCMV en CMBV in de Katholieke Kring vanaf 21 u met Charly and the Music Makers. Toegang 50 fr. Hoofdprijs van gratis-tombola kleurentelevisieapparaat, maandag 14 juni Avondmarkt in Nieuwstraat, Kloosterstraat, Statiestraat geanimeerd door de Faluintjeskapel. Organisatie NCMV-CMBV, Herdersem zaterdag 5 juni Tentoonstelling vanaf 9 u. in het parochiaal centrum. Schilderijen van Liliane De Smet. Volkssporten: vanaf 14 u. op het kerkplein te Wieze "Volkssporten in Vlaanderen in samenwerking met Bloso en gedemonstreerd door de lokale VTB-VAB-afdeling. zaterdag 6 juni MuziektornooiDe plaatselijke Harmonie stelt zich voor op het provinciaal muziektornooi in de Sporthal te Appels te 15.30 u. Herdersem zondag 6 juni Vinken in lokaat Pontweg 7e gens. (org. de Boskantvink). rit van het kampioenschap, om 7 u 's mor- Meldert zaterdag 5 juni Parochiecentrum Clement en Albertine Kindermans-Van den Broeck zijn uw gastheer- en vrouw dit weekend, zondag 6 juni Zwerftocht met wandelklub Affligem naar het Pajottenland. Vertrek aan de kark te Herne te 14 u. stipt. Heme ligt 4 km van Edingen langs de rijksweg Ninove-Edingen. Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 8