nSOfCiCiK Onder de Belforttoren DE GEELKUIF Vogelhandel Bloemenhandel Diverse kooien voor vogels Alle soorten zaden voor vogels - kippen enz... Bloemen - plantgoed - planten Ruime keuze van verse snijbloemen Mia en Herman getrouwd! Omtrent «v.z.w. Aalsterse Jeugdorganisaties: Machtsstrijd (voorlopig beslecht 12 - Nieuwe Gazet van Aalst -11 juni 1982 Steenweg op Aalst 386 WELLE Tel. 053-66.38.91 Alle soorten vogels - EXOTEN - KANARIES - PAPEGAAIEN - ARAS - KAKETOES - BEOS - AMAZONES en andere toebehoren Open alle dagen van 9 u. tot 20 u. - Woensdag gesloten Op zondag open tot 17 u. De bomen op de verkeersvrije Grote Markt willen maar niet groeien. Over de oorzaak hier van wil schepen van Openbare Werken Jan De Neve zich niet uitspreken. Wel wil hij voor de derde maal proberen er een nieuwe bomenrij aan te planten op kosten van de aanne mer. In het oorspronkelijk kontrakt met deze aannemer zijn drie beplantingen voorzien, wanneer de eerste twee zouden mislukken, wat ondertussen het geval werd. De aannemer wil zijn kontrakt echter niet naleven, waardoor de stad Aalst hem voor de rechtbank daagde. Dit proces kan echter lang aanslepen, en daarom wil schepen De Neve bij een uit spraak in kortgeding bekomen dat de dode bomen die nu de Grote Markt ontsieren nog vóór de vakantie zouden verwijderd worden. De stad zou dan bomen in betonnen bakken plan ten, wat meer kans op slagen heeft te oordelen naar de bomen aande zijde van het Beifort. In het gewest Aalst skoort het werkloosheidscijfer ongekende hoogten. Aldus telde men in april 1982, 14.606 volledig werklozen, waarvan 4086 jonger waren dan 25 jaar Dat dergelijke cijfers dikwijls een verkeerd beeld geven van de realiteit moge blijken uit het fe't dat bij het bovenver meld cijfer nog enkele duizenden andere werklozen moeten bijgeteld wor den Zo waren er in dezelfde maande 5898 gedeeltelijk werklozen, 478 stagiairs, 962 BTK'ers 2146 bruggepensioneerden, zijnde 929 konven- tionele bruoaeoensioneerden. 986 wettelijk bruaaepensioneerden en 231 bijzonder bruggepensioneerden. Tot slot dienen bij dit alles nog 90 personen gevoegd te worden die een beroepsopleiding van ae RVA vol gen, en die in feite dus ook werkloos zijn. Toch wel cijfers om even over na te denken. Het Wakkere Burger-komitee wil in september een «politieke avond» organiseren. Niet zomaar een panelgesprek waar elke paitij zijn verkiezingspropaganda kan aflezen, wel een (naar vorm en inhoud) boeiend programma. Elke belangstellenae persoon en organisatie is welkom dinsdag 15 juni (19u.30) in zaal Netwerk. Daar wordt de avond verder voorbereid en uitgewerkt. Over inspraak geproken Bewoners van de Sint-Annaparochie vonden vorige week een stenciltje in hun bus Onder het Motto «met verkeerslich ten veilig de Boudewijnlaan over» wordt gewezen op de voor voetgangers zeer onveilige situatie van die uiterst drukke snelweg. Deze bevindt zich immers middenin een dichtbevolkt woongebied. Gevraagd wordt op het formulier of men verkeerslichten wenst aan het kruispunt Naarstigheid straat - Raffelgemstraat - Boudewijnlaan. Het initiatief gaat uit met medewerking van de ouderkomitees en school gemeenschappen Sint-Anna, St. Maarten (Raffelgemafdeling), HRITO, Bond van Grote en Jonge Gezinnen, K A V. St. Anna, Skouts, COVDA, Chiro. Melden we nog dat gekonstateerd wordt dat de opgelegde snelheidsbeperking (60 km/u) overwegend niet geëerbiedigd wordt. Ook Werkgroep Leefmilieu Aalst grinninkte in zijn tijdschrift reeds om de geschilderde witte 60 km-cirkels, als zouden die dienen om zo snel mogelijk van de ene naar de andere cirkel te rijden. Blijkbaar is dit zo. Jammer vinden we in het inspraakformulier, dat niet gevraagd wordt naar andere vormen van snelheidsbeperking en veiligheidsformules. De stad Aalst zoekt voor aanwerving een hulpkonservator, een bureau chef (beide universitair gediplomeerd) en een politie-assistent(e). Deze laatste met diploma maatschappelijk assistent(e) Nadere inlichtingen op de personeelsdienst, Kapucijnenlaan 63, 9300 Aalst (053/77.11.11 toe stel 312). Vorige week las U reeds dat er eerst drie maar later nog maar twee dames het Aalsterse politiekorps vervoegden. Op proef benoemd voor één jaar hopen we dat het aftelrijmpje niet verder gaat. Maar waarom Gigi en Marina politieagent werden mogen wij niet weten. Dus als U een gemoedelijk praatje met hen wilt slaan, zeg dan niet dat U van de pers bent of U krijgt de deur op de neus. Hoe het verder verloopt leest II in één van onze volgende nummersDe Nieuwe Gazet van Aalst sprak met... Volgende week komt schepen Marcel De Bisschop terug uit het buiten land. Groot zal zijn verwondering zijn als hij merkt dat zijn plaats is inge nomen door Raymond Uyttersprot. Neen, versta ons niet verkeerd. Mar cel moest willens nillens verhuizen naar het Keizelijk Plein en oppositielid Uyttersprot kreeg voorlopig de ruimte toebedeeld in afwachting dat de kantoren van de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij zijn afgewerkt. Burgemeester D' Haeseleer staat nu toch op de PVV lijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen. Zijn eigen kommentaar: «Ik heb nu besloten te doen wat ik vast besloten had niet meer te doen». Wij voegen een nieuw woord toe aan onze lijst met politieke deug den: vastbeslotenheid. In de kerk van Mijlbeek trad de dochter van Keizer Kamiel, Mia Sergant met Herman Lei- rens ih het huwelijk. De ere haag werd gevormd dbor de Kamillekens. (D.pj Naamloze brieven en brieven waar privepersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Twee reakties bereikten ons. Verdraaiing van de feiten Voorzitter van de v.z.w. René Van Gij- segem stelt dat de auteur «bewust zijn invloed aanwendt om leugens te ver spreiden die uitsluitend een wraakak- tie tot doel hebben». Die aspekten worden aangestipthet blokkeren van de service gedurende korte tijd, «oktober '82» en het «karak ter van een persoonlijke afrekening». We citeren «Wat het blokkeren van de service betreft slaat de auteur van het artikel alweer (bewust) de bal mis Het was de beheerraad van de v.z.w. die beslo ten heeft de dienstverlening voor een beperkte tijd op te schorten tot een oplossing voor het probleem van de zaakvoerder gevonden was. Moens maakte op dat ogenblik geen deel uit van de beheerraad. Op de daaropvol gende algemene verantwoordelijke de op dat ogenblik geschorste service te waarborgen tot de algemene vergade ring een keuze gemaakt had. Met una nimiteit van stemmen werd dit voorstel aangenomen Schepen Monsieur heeft met heel die sprijtige ontwikkeling niets te maken gehad. Vervolgens wil ik U geruststellenik voel de grond onder mijn voeten hele maal niet heet worden bij de gedachte aan de komende gemeenteraadsver kiezingen. Ik zie trouwens niet in wie anders dan de jeugdorganisaties zelf baat heeft bij het versterken van om het even welke positie of verhouding met de stad. Dat de «affaire» (zoals U ze noemt) na de moeilijkheden het karakter kreeg van een persoonlijke afrekening tus sen Pol Nijs en de exzaakvoerder is alweer een verdraaiing van de feiten want die affaire is als een afrekening begonnen I En raar maar helaas des te waar net op het moment dat de beheerraad (unaniem) Guido Moens als zaakvoerder aanstelde. Goed gevolgd Dan nog even niet vergeten dat een plan van de vorige beheerraad, date rende van een jaar geleden, om de grafische materialen te verkopen door een grote meerderheid met als teno ren de (jawel) Nijs-familie ongedaan werd gemaakt. Consequent blijven, mannen Blokvorming en blokkering Guido Moens vindt al evenmin dat onpartijdig geschreven werd Hoewel zij het in beperkte mate aan dacht geschonken werd aan de wer kelijke achtergrond en reden van dit konflikt», wil hij toch in het bijzonder het verloop en de afloop van het interne konflikt schetsen. «De mening dat het konflikt essentieel een machtsgreep was om «een andere meerderheid binnen de vzw aan de macht te brengen» wordt hoe langer hoe meer aanvaard. De officiële redenen, zoals ze eerst ten tonele gevoerd werden (meningsverschillen over het beleid, de aanstelling van een zaakvoerder, e.d.) werden uiteindelijk snel afgevoerd; zelf meende ik er goed aan te doen onmiddellijk ontslag te nemen als zaakvoerder (17 februari), hierdoor één van de zogenaamde hoofdredenen van de aktie wegne mend. Maar toen zei Paul Nijs dat ook het ontslag van de zaakvoerder met voldoende was, maar dat ook de pas verkozen beheerraad moest verdwij nen». Met de uitslagen van de verkiezing van nieuwe beheerraadsleden op de laatste algemene vergadering (22 mei) wordt volgens Guido Moens de kwes tie van het vertrouwen (of wantrou wen) van de leden aangetoond Miguel Stas (Skouts) 85 Eddie Quintens (Tanu) 64 Guido Moens (Aalst 2000) 64 Michel Van Der Straeten (Liberaal Studentenverbond) 54 Paul Nijs ('t Rond Vierkant) 41 Chris Everaert (skouts) 35 en Jos Gavel (Kommunistische Jeugd) 25 De eerste vier werden verko zen, de laatste drie niet. «Deze uitslag werpt meteen ook een schaduw op een andere bewering van uw verslaggever, namelijk»... dat twee blokken met getrokken mensen tege nover elkaar stonden. Langs de ene kant de socialistische en liberale organsitaties, langs de andere kant de oppositie van katholieken, kommunis- ten en enkele onafhankelijken. onder leiding van de gebroeders Paul en Wim Nijs...» Einde citaat. Dat de blokken er zouden uitgezien hebben zoals uw medewerker ze beschrijft, kan uiteraard niet. Laat ons even een rekensommetje maken, hier bij de allerkleinste strekkingen (Vlaams-Nationale, vrijzinnige en CVP-gerichte jeugdorganisaties) bui ten beschouwing latend. Aan de ene kant de socialistisch geïnspireerde en liberaal geïnspi reerde jeugdorganisaties. Samen vor men dezen echter maar 20 van de leden van de vzw. Aan de andere kant de christelijk geïnspireerde jeugdorganisaties, de sterke groep, en goed voor circa 35 de kommunistische jeugdorga nisaties 8 en enkele niet-strek- kingsgebonden jeugdorganisaties Hoe zouden 2 kleine strekkin gen, Liberalen en Socialisten, met hun 20 het kunnen opnemen tegen de rest De werkelijkheid was anders, op de eerste plaats onderschat uw verslag gever de betekenis van de niet-strek- kingsgebonden jeugdorganisaties (29 waarvan het merendeel niet wilde meedoen met het initiatief van de gebroeders Nijs. Nog juister ware het geweest indien men geschreven had dat de twee «blokken» in de algemene vergadering ook nogal eens van vorm en omvang wijzigden naargelang het onderwerp waarover en het tijdstip waarop ge stemd werd stemming over de statutenwijziging (40 a 45 pro en behoud van de sta tuten) op 1 7 februari goedkeuring van de beslissing van de beheerraad om zaakvoerder aan te stellen (53 pro) op 1 7 februari vraag van de algemene vergadering om Guido Moens aan te stellen tot voorlopige zaakvoerder (92 pro) op 22 maart stemming over de verkoop van een deel van het grafisch materiaal (85 pro verkoop) op 10 mei stemming om aan de beheerraad volmacht te geven om werkelijk te beheren (90 op 10 mei de reeds geciteerde uitslag van de verkiezing voor 4 nieuwe beheer raadsleden, waarbij de «loyalisten» een uitslag behaalden met een per centage, variërend van 85 tot 54 en de «opstandelingen» een percen tage behaalden variërend van 41 tot 25 op 22 mei Dat er zich bovendien, als gevolg van verschillende informatieve algemene vergaderingen, een geleidelijke ver schuiving heeft voorgedaan in gedachten en stemmingen is ook dui delijk. Van het oorspronkelijk «alternatief van de groep van 15» bleef vrijwel niets meer over. Waar bij de eerste stem mingen nog bijna alle afgevaardigden van de christelijk geïnspireerde jeug- dorgansiaties de gebroeders Paul, Wim en Karei Nijs volgden, brokkelde deze steun alsmaar af. Op de laatste algemene vergadering bleek alleen nog de harde kern van het christelijk jeugdwerk het initiatief te willen blijven steunen. Toevallig in grote mate dezelfde mensen die ook al vroegere machtsgrepen hadden uitgevoerd (toen onder leiding van onderpastoor Michel Bekaert) teneinde binnen de vzw en de jeugdraad een absolute meerderheid te verwreven voor de christelijke strekking Net zoals René Van Gijsegem stipt Guido Moens aan, dat Paul en Wim Nijs «en de nog resterende getrou wen» op 10 mei van menig verander den inzake de verkoop van het gra fisch gedeelte. «Ik heb toen gevraagd hoeveel keer men nog van standpunt zou wijzigen en waarom dan uiteindelijk de gehele hetze en verdachtmakingen tegen de vzw, de beheerraad en tegen mezelf was nodig geweest. Lakoniek antwoordde Paul Nijs «dat het wijze mensen zijn die van gedacht kunnen veranderen...» Ook de opmerking van Van Gijsegem inzake de opschorting van de werking van de vzw voor korte tijd, wordt gedeeld door Guido Moens. Tenslotte wordt ingegaan op bemerkingen op het einde van het artikel van onze medewerker»... sommigen voelen de grond onder hun voeten heet worden als ze danken aan de komende CVP- PVV koalitie en willen gauw hun posi tie nog wat versterken. Anderen vin den de tijd rijp om de nieuwe koalitie reeds voor te bereiden, ook bij de jeugdorganisaties. De vraag wordt gesteld of ook de kom munistische jeugdorganisaties, er zich dan toe geleend hebben om deze nieuwe koalitie binnen de vzw mogelijk te maken. «Bijna was dit dan ook ge slaagd., dank zij de steun van de kommunistische jeugdorganisaties Ik heb echter nooit begrepen welk voordeel de kommunistische jeugd organisaties erbij zouden kunnen gehad hebben een nieuwe koalitie tot stand te brengen waarbij praktisch alle macht in handen zou gekomen zijn van één strekking, nl. de christe lijk geïnspireerde strekking. De liberale jeugdorganisaties en een deel van de christelijke jeugdorgani saties hebben getoond dat zij voor zo'n oplossing niet te vinden waren. Daarna hebben ook de kommunisti sche jeugdorganisaties hun stand punt gewijzigd. Laat het ons dus houden bij het be staande beleid waarbij iedere groep en elke afgevaardigde, ondanks zijn strekking kan aan bod komen Nie mand benadelen omwille van zijn/haar politieke levensbeschouwelijke opvat tingen. En tenslotte, wanneer gaan sommigen ook eens werken vóór de belangen van alle jongeren in plaats van al hun energie te besteden aan het blokkeren van wat anderen proberen op te bou wen Nota van de redaktie Zinsneden (in beide lezersbrieven) die niet in onmiddellijk verband staan met de bestreden tekst zijn weerhouden, volgens art.3 van de wet van 23 juni 1961. De werkelijke inhoud van de antwoor den is niettemin nauwgezet gepubli ceerd. Wat de aangehaalde percentages betreft, willen we er wel op wijzen dat behalve vermelde verklaringen ook verschillen inzake aanwezigheids- cijfers meegespeeld hebben. Wat de ware toedracht betreft van het konflikt: we kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat achter formele beslissingen (met deze en gene fakto- ren, met motivatie zus of zo) soms een heel andere werkelijkheid kan schuil gaan. Onze medewerker heeft vooral hier aandacht willen aan schenken.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12