A w Prachtig vluchtschot van Greta Van Hauwermeiren Geert Van Roy nog 2 jaar bij Eendracht Aaist Nieuwe Gazet van Aalst 11 juni 1982 - 13 Verleden week zaterdag waren wij om 14 uur te gast in Massemen, waar we ons een weg baanden door het drukke verkeer, op zoek naar een zekere Maurice De Schrijver. Voor de meeste Aalstenaars natuurlijk een naam als een klok. De Schrijver is een Aalstenaar in hart en nieren. Zijn voetbalkarrière begon bij Een dracht Aalst. Hij denkt duidelijk graag terugaan die tijd toen hij met "den Een dracht" zoveel mooie voetbaluren beleefde. «Dat kan of zal ik nooit vergeten», aldus Maurice De Schrijver. Op 22-jarige leeftijd verliet hij de Aalsterse klub en is tot nu toe ook in Lokeren erg tevreden. Wij vonden alvast een ontspannen Mau rice achter de toonbank van zijn sportwinkel. Natuurlijk hielp zijn vrouw ook een handje mee, maar de handtekeningen plaatsen op de foto's die de klanten zo maar kunnen meenemen, dat moest hij toch altijd maar zelf doen. Dat is een moeilijke zaak. We zijn in Vooraleer we aan ons gesprek begon nen, zette onze Rode Duivel even het televisietoestel af. Maurice De Schrij ver volgde duidelijk voordien het ten- nisgebeuren te Parijs, daar hij zelf een verwoed tennisspeler is. «Ik speel hier zelf regelmatig in de buurt», ver klaarde hij. Hij zette zich rustig neer op een krukje typerend voor deze bescheiden en sympathieke voetbal ler, en was totaal bereid om zo volledig mogelijk te antwoorden op onze vra gen. Hoe vond je de voorbereiding op de Mundial? Vertel eens iets over de tegenstanders uit de oefenpartijen en over het gevolgde trainingsschema. We hebben met de volledige kern voor Spanje alle dagen getraind op de Hei- zei Deze dagelijkse trainingen waren zeer gevarieerd. Een zware training werd de dag nadien opgevolgd door een lichtere. Guy Thijs liet ons hard werken, maar we beleefden er veel plezier aan. Na elke training keerde iedereen rustig naar huis terug. Nooit gingen wij in afzondering. Onze oefenkampagne vond ik uiterst geslaagd. De wedstrijd op Denemar ken (1-0 verlies) heeft ons heel wat geleerd. We speelden er toen een systeem dat wij ook gingen toepassen tegen Argentinië. Doch dit mislukte. Nadien schakelden wij over op het systeem dat wij op de Europese kam pioenschappen in Italië aanklampten en dit met beter resultaat. Tegen Ajax Amsterdam wonnen wij met 4-2. Laten wij aldus onze voorbereiding geslaagd noemen. Is reeds een opstelling gekend voor de openingswedstrijd tegen Argentinië? Neen, Guy Thijs heeft nog geen namen vrijgegeven. Het is wel zeker dat Jean-Marie Pfaff in het doel zal plaatsvatten, maar dat is dan ook alles. Natuurlijk zijn er spelers die doorgaan als een vaste waarde, maar ook zij dienen nog de beslissing van de bondscoach af te wachten. Werd er reeds gesproken over een puntenschema dat moet nagestreefd worden om de tweede ronde te halen? Inderdaad, daar werd reeds over ges proken. De wedstrijd tegen Argenti nië kan voor ons enkel pure winst opleveren. Er werd rekening gehou den met een nederlaag. Tegen Honga rije en El Salvador moet echter gewon nen worden. Vier punten op zes zou moeten voldoende zijn. Daarom zullen wij ook trachten om tegen El Salvador zoveel mogelijk doelpunten te pakken. Het doelpuntensaldo kan in de einda frekening een belangrijke rol spelen. Wat zijn de mogelijkheden en de ver- wacntingen van onze Rode Duivels? Onze opdracht in het nakende wereld kampioenschap is vrij zwaar. Wij kun nen ons niet permitteren om als vice- kampioen van Europa reeds na de eerste ronde onze koffers te mogen pakken. We moeten dus doorstoten tot die tweede ronde. Dan hebben wij niets meer te verliezen. Of dat nu mogelijk is? Wel, ik denk van wel! We beschikken over vele bekwame spe lers, die in staat moeten zijn om te win nen tegen Hongarije en El Salvador. Dan zijn we qausi zeker van verdere deelname en is meteen ons doel bereikt. Wie zijn volgens u de favoriete landen die een aanspraak kunnen maken op de overwinning in dit wereldbekertor- nooi? Spanje met 24 landen. Onder die deel nemers schuilen er zeker die wel eens voor een verrassing zouden kunnen zorgen. Denk bijvoorbeeld maar aan Rusland. Wie weet er iets over die ploeg? Natuurlijk zijn er wel favorie ten. Ik denk vooral aan West-Duits- land, Argentinië, het thuisspelende Spanje en natuurlijk ook aan Brazilië. Dat worden de grote pretendenten, maar de bal blijft natuurlijk rond. In feite is het simpel: wie deelneemt, kan winnen, al zijn er natuurlijk enkele uit gesproken kanshebbers. Afwachten dus. Hoe ben je opgenomen in de kern van de Belgische ploeg? Wel, ik was er alleszins niet vreemd. Ik ben reeds dikwijls bij de 22 geweest. Dit jaar ging ik één keer mee op afzon dering met de Rode Duivels. Dat gebeurde met zeventien spelers voor de wedstrijd tegen Ierland van dit jaar. Het ging natuurlijk om een kwalifika- tiewedstrijd voor de Mundial. Wie van de nationale voetballers heeft de vorm te pakken Daarop kan ik zeer positief antwoor den. Voor het ogenbiik heeft iedereen de vorm te pakken. Dit is duidelijk gebleken in onze laatste oefenweds trijd tegen Ajax Amsterdam, ledereen heeft zich goed voorbereid op de wereldbeker. Dit bleek ook duidelijk in de tweede ronde van de kompetitie van het seizoen dat voorbij is. Toen liep iedereen reeds met Spanje in het achterhoofd. Men stemde zijn konditie duidelijk af op dit vierjaarlijkse gebeu ren. Gaan we Walter Meeuws en René Vandereycken niet missen in de schok tegen Argentinië? Walter Meeuws en René Vander eycken zijn natuurlijk vaste waarden. Als de bondstrainer over hen kon bes chikken, zou hij ze zeker opgesteld hebben. Nochtans hebben nu Ludo Coeck (in verdedigende rol), René Verheyen en Guy Vandersmissen vol doende bewezen dat zij ook tegen het leer kunnen trappen. Guy Thijs beweert te beschikken over 22 even waardige spelers. Ik deel op dit punt volledig zijn mening. Hierbij vermeld ik even graag dat het jammer is dat Jos Daerden uit de kern is weggevallen. Deze jeugdige speler was duidelijk zwaar ontgoocheld toen Guy Thijs zijn beslissing bekend maakte. Ik geloof dus wel dat wij Meeus en Vander eycken kunnen vervangen. Er is talent genoeg in ons landje. Wie van onze Rode Duivels gaat het minst last ondervinden van de tempe ratuur? Is dat voor u een probleem? Voor mij is dat hoegenaamd geen pro bleem! (Wij moesten Maurice De Schrijver gelijk geven. Bij ons parelde het zweet op ons voorhoofd, terwijl er bij de blonde man u>t Massemen geen druppeltje te bespeuren viel. Dat belooft). Ik verdraag de hitte wel goed. Dat geloof ik ook van de overige Rode Duivels. Tevens hebben wij het geluk gehad om onze oefenwedstrijden te spelen in een temperatuur die veel gemeen had met de Spaanse omstan digheden. Niemand aan onze zijde scheen er last van te ondervinden. De Rode Duivels hebben dus hun naam blijkbaar niet gestolen en zijn opge wassen tegen de hitte van de hel. In feite zijn het vooral Theo Custers en René Vandereycken die het best aan gepast zouden moeten zijn aan het Maurice De Schrijver denkt nog vaak terug aan zijn Eendracht-periode. (DP) zuiders klimaat. Ze hebben er een sei zoen opzitten, respektievelijk in Spanje en Italië. Dat is alvast voor beide spelers een pluspunt, maar wij hebben geenszins een grote achter stand. Vertrekt de Belgische delegatie niet te laat naar Spanje? Ik denk van niet. We vertrekken, zoals je weet, rechtstreeks naar Barcelona op donderdag 10 juni. Dit heeft, fami liaal gezien, veel voordelen. Een lange afzondering laat sporen na. Men heeft de les van Mexico '70 niet vergeten. Toen was de ploeg vier weken voor de aanvang reeds ter plekke. Met alle gevolgen vandien. De vriendschap was uit de ploeg. Teveel wrijvingen in de spelersgroep en men kwam meteen van een kale reis terug. We hebben dus kunnen trainen in Brus sel. Deze stad is centraal gelegen en betekende voor geen enkele Rode Duivel veel verplaatsingsafstand. Zodus gingen we niet op afzondering en vertrekken we relatief gezien laat naar Spanje. Maar zeker niet té laat. Welke ploeg wordt er het meest gevreesd in Spanje? Op papier is het zeker Argentinië. Doch, zoals reeds eerder gezegd, hebben we tegen de regerende wereldkampioen niets te verliezen. Wij vrezen de counters van Hongarije en El Salvador, twee ploegen waartegen wij het maximum van de punten moe ten halen. Wanneer wij deze ploegen indrukken moeten wij dubbel op onze qui-vive zijn, want counterend zouden beide ploegen nogal vernietigend kun nen uithalen. Het wordt dus tegen iedereen opletten geblazen. Wie wordt wereldkampioen in Spanje? Moeilijk te zeggen en zo strikt kan ik de vraag niet beantwoorden. Ik zou vooral op West-Duitsland willen tip pen, doch de Germanen laten op mij een eerder uitgebluste indruk na. Natuurlijk spreek ik nu over hun oefenkampagne. Wanneer het menens wordt zullen ze wel weer allen paraat zijn. Ik blijf vier ploegen voor opstellen West-Duitsland, Argentinië, Spanje en Brazilië. Het wordt zeker een open en spannende strijd. Dit hopen natuurlijk, samen met Mau rice De Schrijver, alle voetballiefheb bers van harte. We bleven nog even doorpraten. Toen we afscheid namen van de bescheiden Rode Duivel en zijn sympathieke vrouw, zie Maurice De Schrijver nog: «De groeten in Aalst. Ik volg iedere week de prestaties van Eendracht. Wens hen allen, spelers en supporters, het beste!». Ook wij wensen je het beste, Maurice. Wij duimen allen voor u. Proficiat voor uw selektie waar wij, de mensen uit uw streek, niet weinig fier op zijn! (G.J.S.) Kamillekens Aalst/Brugge 1-0 Dit weekend werkten de Kamillekens hun voorlaatste wedstrijd van de kompetitie af. Eigenlijk zou de kompetitie al lang moeten afgelopen zijn, maar er zijn ploe gen die nog enkele achterstallige wedstrijden dienden te spelen Kamillekens lagen al zes weken stil. Om deze dode periode op te vullen namen ze aan een tor nooi deel in Nederland, meer bepaald in 's Hertogenbosch. Men speelde 0-0 gelijk in de finale tegen Best Vooruit. In de strafschop pen verloor men nipt met 4-3 cijfers. Kamillekens sloten het tornooi af met een doelpuntensaldo van liefst negen tegen nul. Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van de stad Hasselt namen ze ook deel aan een tornooi in Herk-de- Stad. Men eindigde er op de derde plaats. Tegen Brugge werd het een spannend treffen. De Kamillekens dwongen meer doelkansen af dan Brugge. Daarentegen was Brugge sterker op het middenveld. Na een mooie doorbraak wou Lea Lowie de keeper mooi lobben, maar de bal strandde op de deklat. Even later trapte Greta Van Hauwermeiren een rechtstreekse vrije trap tegen de lat. Net voor de rust ontsnapten de Kamil lekens aan een koud stortbad, toen Brugge een open kans verkeek. speelde sterk, maar het waren de Kamillekens die het gevaarlijkst waren. Dit resulteerde in een hoek- schoppenverhouding van negen tegen drie in het voordeel van onze Aalsterse meisjes. Een kwartier voor tijd gebeurde het dan, Ann Eeckhout trok mooi voor, de goed gevolgde Greta Van Hauwermei ren nam mooi in de vlucht over. Het was werkelijk een schicht net onder de deklat. Twee minuten voor tijd ontsnapten de Kamillekens aan de gelijkmaker, toen Nicole Verhofstadt te kort terugspeelde op haar doel- vrouw, en de Brugse speelster net naast besloot. Volgende week spelen de Kamillekens hun laatste wedstrijd. Zij spelen scheidsrechter in het duel tussen Asse en Gent, dit om het aanduiden van de tweede stijger naar 1e afdeling. Spijtig dat onze Aalsterse meisjes een punt verloren tegen Gosselies. Anders De Kamillekens Aalst, knappe prestaties van deze meisjes (D.P.) Aan de rust werd Gerda Lievens ver vangen door Marina Van Belle, die haar debuut maakte in het eerste elf tal. Daardoor trok men Lea Lowie terug naar het middenveld, om er meer kracht te ontwikkelen. Brugge zat er nog een promotiekans in naar de hoogste afdeling. In augustus worden onze Kamillekens uitgenodigd voor een tornooi te spelen te Frankfurt. (J.V.L.) Maandagavond tekende de spits Geert Van Roy een kontrakt die hem nog voor de duur van 2 seizoenen aan Eendracht Aaist bindt. Het is nu nog enkel Luc Limpens die zijn handtekening in beraad houdt. Zijn handtekening hangt nog alleen af van het feit of Eendracht al dan niet een job kan bezorgen. (J.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13