ANJA Zestiende palm voor sterke Pascal Elaut Hoveniersstraat 30 9300 Aalst GROTE KEUZE IN: Moigenlee wint juniorstornooi te Nieuwerkerken De heuvel verliest nipt van Terjoden 499 fr. 699 fr. 499 fr. 599 fr. 199 fr. 399 fr. 399 fr. Nieuwelingen te Moorsel Hoe presteerden onze streekrenners Ronny Pauweis in Glansrol te Meerbeke Nieuwe Gazet van Aalst -11 juni 1982 - 15 Zomerjurken Dameskleedjes Jeans Kinderen Jeans unisex T.shirts Sw.shirts Hemden vanaf vanaf vanaf vanaf vanaf vanaf vanaf Rudy Baeyens regelmatig bij de eerste tien. DP) Nijvel op de tweede plaats. (DP) Lagere I Dit tornooi had van elke provincie een vertegenwoordiger. Brabant was verte genwoordigd door Nijvel, Henegouwen door Braine, Namen door Moigenlée en tenslotte Vlaanderen door het plaatselijk Nieuwerkerken. De eerste wedstrijd was vlug afgewerkt. Moignelée stak werkelijk met kop en schouders boven zijn tegenstanders uit. Het won gemakkelijk zijn halve finale tegen Braine met zware 7-1 cijfers. De tweede wedstrijd was erg boeiend. Nieuwerkerken startte enorm goed. Het leidde op een bepaald moment met 5-2. Het vijftal van de Denderzonen Hans Mertens, Chris De Saedeleer. Dirk Bae- ten, Gunter Van Den Berghe en Peter Van Der Haegen speelden toen ge woonweg grandioos. Nijvel bleef echter niet bij de pakken zitten, en herpakte zich overtuigend. In een ruk werd het dan ook 5-7. Spijtig voor de Denderzo nen, want ze waren zeker niet onver dienstelijk. De finale werd dan betwist tussen Moig nelée en Nijvel. Aanvankelijk leek het een spannend treffen te worden. Via 2-1 werd het 3-2. Nijvel was bijzonder zwak in de terugslag. Vooral hun achterman was nergens. Groot-midden Thierry Gaspard daarentegen speelde wel een goede wedstrijd. Bij Moignelée speelden Denis Close en Didier Joaris bijzonder sterk. Toen deze mannen even op het gaspedaal duwden was de wedstrijd vlug beslist. Denis Close keerde zowat alle ballen over die hij kreeg. Het werd dan ook vlug 7-2. Deze jonge kaatsers van Moignelée zullen beslist van hen nog laten spreken. De lokalen leidden zelfs met 14-12 cij fers, dit was vooral te danken aan het goed presteren van klein-midden Van Den Broecke die schitterend speelde. Terjoden wisselde De Wolf met Lede gen, en dit bleek de goede zet te zijn. De Wolf bracht zijn ploeg langszij 14- 14. Met De Wolf op groot-midden en Le degen op klein-midden ging alles ineens vlotten. Het laatste spel werd een ze- nuwslag. Van Den Broecke was in dit spel minder gelukkig. Hij leverde twee ballen buiten en verloor zijn spel op 40- 40. Spijtig voor de jongens van De Heuvel want er zat beslist meer voor hen in. Nieuwerkerken won hun wedstrijd bij Kerksken met 12-15 cijfers. Het liep echter niet van een leien dakje te Kerk sken. Men stond zelfs op een bepaald moment met 6-2 in het krijt. Rudi De Wolf werd op een voor hem ongewone plaats uitgespeeld. In plaats van aan de koord speelde hij als groot-midden. Wal ter De Deyn speelde in de beginfase op klein-midden. Deze zet bleek niet de goede en men greep in bij Nieuwerker ken. Frangois De Man werd vervangen door Raymond Cooreman en de Den derzonen speelden terug in hun gewone opstelling. Bij de rust was de schade al min of meer beperkt, het was wel nog 8-6 in het voordeel van Kerksken, maar iedereen voelde dat Niewerkerken zich flink herpakte. Na de rust werd het via 11 -8 een eerste maal gelijk 11-11. Toen zorgde Hugo De Vidts voor een prachtig stukje kaatsen door liefst vier ballen over te keren in een spel. Bij 12-14 en 40-40 was het terug De Vidts die de bal over- keerde. (JVL) De tweede grote prijs Bouwbedrijf Heiremans kende een boeiend verloop. Er waren liefst 50 deelnemers en deze renners hadden 55 km af te leggen dit over ronden. Deze wedstrijd telde mee voor het klassement van minister Mare Galle, De plaatselijke renner.Geert Ebraert leidde in dit nevenkiassement met 37 p. voor Pascal Elaut die 20 p. telde. De organisatoren waren zeer verheugd de Heer Mare Galle te mogen begroeten. Bij de juniores behaalde Ronny Pau wels zijn eerste palm uit zijn loopbaan. Deze getalenteerde renner uit Moorsel zit blijkbaar in de forme van zijn leven. Ronny is tussen haakjes gezegd nog maar pas overgestapt naar de junio res. Het lijkt wel hoe ouder, hoe beter hij gaat rijden. Dit ligt wel aan de aan pak van zijn begeleider Jozef Van Mol. Zijn karriêre is niet afgestemd op de nabije toekomst, maar op later als Ronny ooit de stap zou zetten naar de profs. Vele jonge renners zijn al moe gereden voor ze de grote stap moeten zetten. Deze overwinning zal hem en zijn talrijke supporters beslist deugd gedaan hebben. Na al die mooie ere plaatsen verdient Ronny beslist deze overwinning. Een pikant detail is dat zijn neef tweede werd achter hem. Luc De Neef werd verdienstelijk der tiende in de sterrit te Gavere. Mare Verhasselt werd achtste te Erpe- Mere. Bij de amateurs rijdt Rudy Baeyens de ene ereplaats na de andere. Te Ternat behaalde Rudy een zevende plaats, zaterdag te Denderbelle werd hij vijfde en maandag eindigde hij op de achtste plaats in een interklubkoers te Ronse. Jean De Bondt werd mooi tweede te Kester. Roger Van Den Bossche rijdt terug sterk. Hij behaalde een vierde Eerste zege voor Ronny Pauwels. (DP) en een vijfde plaats te Lenmk en te Hekelgem. Rene De Brucker finishte vijfde te Ronse. Guy De Vreese werd twaalfde te Hekelgem, waar J.M. Denil vijftiende eindigde. (JVL) De 5e Prijs De Parel, de 17e nationale dag Henri Lempereur werd op overtuigende wijze, gewonnen door Moignelée, de ploeg uit de provincie Namen. Sekretaris; Fr. Coppens was niet erg gelukkig met de publieke belangstelling. Hét valt eigenlijk te betreuren dat voor dit prachtige tornooi zo weinig kaatsliefhebbers opgekomen waren. Er werd noch tans op een hoog niveau gekaatst. Moignelée mooi winnaar van het juniorstornooi te Nieuwerkerken. (DP) KaatsclubGijzegem Sportlej (DP) Het koersverloop was zeer geani meerd. Pascal Elaut testte van in de eerste ronde even zijn tegenstaan- ders, en ging alleen aan de leiding fiet sen. Hij werd vrij vlug ingerekend, en na deze hergroepering viel het peleton als het ware stil. Het was echter stilte voor de storm. We kregen ontsnappin gen waarin de man uit Moorsel G. Ebraert betrokken was. Moonen en D'Hollander reden met nog drie ron den voor de boeg, een par honderd meter voor R. Mallefroy en D. Van Isterdael uit. Deze renners werden op hun beurt ingelopen. Tenslotte ont snapten er in de laatste ronde vijf ren ners. Het warenHeymans, Elaut, Van Hoof en Van Den Abeele. Het was meteen de goede ontsnapping. Er stond terug geen maat op Pascal Elaut. De sterke atleet uit Wetteren die over een paar maand moet overstap pen naar de juniores won op overtui gende wijze de sprint voor Heymans en Mallefroy. Het was meteen zijn zes tiende zege dit seizoen en zijn derde voor het nevenklassement van de Heer Mare Galle. Pascal wordt zeker een groot kanshebber voor het Bel gisch Kampioenschap. De sprint voor de zesde plaats werd gewonnen door Pascal Elaut schitterend overwinnaar te Moorsel. (DP) M. Van Lierde. G. Ebraert won nog een trofee omdat hij als eerste streek- renner eindigde. (JVL) DE HEUVEL Erembodegem zorgde zondag bijna voor de stunt door Terjoden te koppen. Terjoden stond werkelijk in nauwe schoentjes op Den Heuvel, mede door een tikkeltje eer geluk wonnen ze met 14-15 cijfers. Aan de rust was het 6-8 in het voordeel van Ter joden. Terjoden domineerde wel de wedstrijd, maar op 12-11 nam De Heuvel de helft in handen. Kaatsclub Hoke: staande v.l.n.r.André Bauwens, Ringoot Pierre, De Man Eddy, afgevaardigde: Verleysen Frangois - zittend v.l.n.r.: Romain Vinck, Luc Cooman, Ruysseveldt (DP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 15