Starten KB opent vakantiekolonie Stakaravan omgevormd in woonruimte v.z.w. "S.P.E.S." vijfde maal naar Poien strooca Galerij «de Gaepaert» Molenstraat 45 Aalst Wij confectioneren in eigen atelier Grote en mooie keuze in vast tapijt Nieuwe Gazet van Aalst -11 juni 1982 - 5 Zaterdag ideale dag voor bouwovertredingen In de August Marcelstraat te Aalst bevindt zich sinds jaar en dag het winterkwartier van een bekend cirkus. Dit kwartier bestaat uit het materiaal, de vrachtwagens en een aantal woonwagens van de artiesten. Op 22 mei jl. werd echter op het betrokken terrein een woonchalet of paviljoen opgericht zonder enige bouwvergunning. Om hiertegen te protesteren interpel leerde op de jongste gemeenteraad Chris Lievens-Borms (CVP) tegen deze gang van zaken. Reeds op vrijdag 14 mei jl werd het raadslid van de nakende werken op de hoogte gesteld, en de maandag daarop nam zij kontakt op met de bevoegde stedelijke diensten. Vol gens Schepen De Neve betrof het ech ter de vervanging van een oude woon wagen door een nieuwe. Op zaterdag 22 mei werd het raadslid dan verwittigd dat de werken beëindigd waren. Op een betonnen vloer had men tegen het voetpad een woonpaviljoen, ver vaardigd uit gyproc-panelen opgericht, van 7 op 10 m. Op 24 mei heeft de bouwpolitie dan proces-verbaal opge maakt tegen de bouwovertreding. On dertussen was het kwaad echter al ge schied. Volgens raadslid Borms kreeg de be trokken ambtenaar de opdracht op don derdag 20 mei ter plaatse te gaan kij ken. Hij heeft echter niets gezien, gezien de nieuwe gebouwen pas twee dagen later opgericht werden. Beseft Schepen De Neve en met hem heel het Kollege welke onwettelijkheden hier in feite gebeurd zijn zo vroeg Mevr. Borms zich af. Naast het feit dat men zonder vergunning het gebouw op richtte wees zij tevens op het feit dat hierdoor het ontwerp B.P.A. St -Job goedgekeurd op 26 mei 1981 in het ge drang kon komen. Volgens haar liet men eerst oogluikend bouwovertredingen toe waarna de stad proces-verbaal op maakte. Het raadslid wist een week vooraf dat de overtreding zich zou voor doen, en zoals door schepen De Maght gevraagd heeft zij dit tijdig gesignaleerd Nochtans werd niet tijdig opgetreden door de laksheid van een schepen aldus de interpellate. Daarom wenste zij te weten waarom schepen De Neve de no dige voorzorgen niet genomen had om de onwettelijkheid te voorkomen en waarom men, op zaterdag 22 mei jl. de nodige vaststellingen deed. Schepen De Neve stelde in zijn* ant woord vast dat het cirkus reeds meer dan 20 jaar op de betrokken plaats over wintert. Volgens hem werd aan hem een mondelinge vraag gesteld voor het ver vangen van een woonwagen. Hij her haalde dat de stadsdiensten op 20 mei bij een bezoek ter plaatse niets ontdekt hadden. «Men kan iemand niet veroordelen over zijn intenties» aldus de schepen van openbare werken, die toegaf dat de woonwagen veranderd werd in een «woonvolume» waartegen op maandag 24 mei proces-verbaal opgesteld werd. Na nog een korte woordenwisseling tus sen interpellante en de schepen werd tenslotte door burgemeester D'Haese- leer een einde gesteld aan de interpel latie. m.P. Op vrijdag 4 juni zat Aalst opnieuw geplaagd met een parkeerprobeem, maar deze keer zich niet centrifugaal verspreidend, maar omgekeerd van buiten de stad naar het centrum toe. Op de Gentsesteenweg inaugureerde de KB haar nieuwgebouwde «vakantiekolonie». Het regionaal directie centrum van de nieuwe (zevende) Zetel Brabant is er in ondergebracht. Met het centrum ervan te situeren in Leuven gaat de KB terug naar haar oorsprong. Bijna 100 jaar geleden ontstond daar één van haar voorva deren, de Volksbank van Leuven, alsook de Boerenbond, beide kinderen van Joris Helleputte. Op de benedenverdieping werd een nieuw kantoor geopend, «KB-Ter Linden» ter vervanging van het oude kantoor «KB- St.-Anna». Het tentgebouw werd opgetrokken Bin nen heerste datzelfde broeierig klimaat als in de fin-de-siècle romans van Louis Couperus. Terwijl feeërieke dames ie dereen charmeerden (de pers uitgezon derd) ondervond Louis D'Haeseleer dat bankmensen het ondankbaarste publiek ter wereld zijn. Alles is piekfijn in orde, geen kosten wer den gespaard, een goede benadering van «la grande classe». Honderden uit genodigden worden vergast met Bor deaux, Rochefort, Camembert, kaviaar en bijna-champagne. Een vertoning van die aard tijdens een periode van nijpen de besparingen zal natuurlijk kritiek aan trekken, maar aan de andere kant zal deze luxe vlucht uit de krisis heel lang in het geheugen van de klanten blijven hangen. De persattaché is in Leuven achterge bleven. Een zestal persmensen, opval lend door de informele klederdracht, staan hulpeloos bij elkaar en doen den ken aan Luigi Pirandello's Zes person- nages op zoek naar een auteur». Hij wordt vervangen door een dame van Marketting die ons plichtsbewust te woord staat, en al vlug ons informeel groepje opgelucht verlaat voor de be- daste milieus Willy Coen. onderdirekteur van het re gionaal directiecentrum, is op de hoogte van de voorgeschiedenis van de verka veling. Hij vindt het normaal dat de KB toch bouwvergunning gekregen heeft, waar de Inno daar niet in slaagde. De KB zou de middenstand niet in het ge drang brengen, het stadsbeeld niet ont sieren, zich strikt houden aan de normen om in villastijl te bouwen, en zou het zicht van Louis D'Haeseleer, die er rechtover woont, niet in de weg staan. Het resultaat is een prachtig semi- rekreatiedomein van een paar villa's me grote zonneterassen luie ligzetels, rui me parkings, een tennisveld, misschien douches in de toekomst en een mooi stukje tuin Een bewonderenswaardig initiatief van de KB om een 30-tal jonge mensen, «willekeurig» gekozen uit de tewerkgestelden in het Brusselse, door de bekende Mevr. De Koninck, een fris se start te geven in de gedroomde werk sfeer. Een van de uitgenodigde politiekers ver klaarde dat dit gebouw op de verbeel ding zal werken van vele jonge stempe laars, dat het een droom moet zijn om voor de KB te werken Laten wij niet ver geten dat in de hoofdzetels honderd mensen op een zaal, diensten begrensd S.P.E.S. «Societatis per Ecclesia Speranti», de «Kerk van de Hoop» reist begin deze maand reeds voor de liefst vijfde keer naar Polen met een voedsel- en klederentransport. Vorige transporten waren reeds goed voor niet minder dan elf ton. Wie meereisde heeft zich de visu ervan kunnen vergewissen dat alle waren in goede handen terechtkwamen. En zo zal het vanzelfsprekend verder gaan. Met hart en geest leeft ook U mede met vernederde Polen. Met simpatie begroet U de solidariteit die er ten gunste van Polen wordt ontplooid. Eventueel zou U zelfs mee opstappen om te protesteren tegen onderdrukking en uiteraard vindt U het dan ook fijn dat vzw SPES hoop brengt aan uitzicht onze mensen. Voor uw hulp is dan ook een vereni ging die reeds twintig jaar op dit vlak aktief is en haar deugdelijkheid en effi ciëntie heeft bewezen de aangewezen organisatie. SPES verwacht dan ook van U klede ren, zowel voor vrouwen als voor man nen en kinderen. Alvast ook ondergoed en babykleding en zeker niet te verge ten toiletzeep, zeeppoeder en eetwa ren. Suiker, vlees en vis in dozen (noch verroest noch gebombeerd), kaas, koffie, soepen, deegwaren (macaroni, spaghetti, miracoli enz.), chocolade en snoepjes, melkpoeder,' babyvoeding, rijst, meel... Uw gaven worden graag in ontvangst genomen bij S.P.E.S. vzw, Arbeid- straat 42 te Aalst alsook in de num mers 38 en 44. Ofwel, iedere woens dagvoormiddag in het O.C.M.W., Gent sestraat 109 of in het tapijtenmagazijn nr. 107. Moest uw gift zo groot zijn dat U ze zelf niet kan brengen dan wordt ze afge haald na kontakt via telefoonnummer (053) 21 42 35, of 77 22 26. Of van 10 a 12 u. via nr. 21 66 86 of 's namiddags of 's avonds langs nr. 21 76 85. U kan vanzelfsprekend ook storten of overschrijven via rekening 000-0448814 of 428-0314661-26 van SPES-vzw Aalst. Bij voorbaat reeds Dziekuje bardzo d.i. gewoon Dank U wel Het moet allemaal via transporten ge beuren want met personenwagens is het een onbegonnen zaak. (Hm) 't Is weeral eens bijna vakantie, dan ligt politiek-Aalst weer even stil, 't is echter maar uitstel van de executie want nadien komt zede verkiezingspil De SP-ers zien het rooskleurig, sommigen zelfs hartstochtelijk rood. Toch lopen ze allen wat humeurig ze hebben nog niemand in de boot. De CVP kent geen scrupules, blauw, geel, rood, 't is haar om 't even wie, ze wil niet dat het op haar rekwest weer nul is, want ze hééft al een burgemeester of drie De VU zegt d'oppositie te verkiezen, mooi gezegd, maar in realiteit, kan ze helemaal niet anders kiezen ze is nu reeds al haar schepenen kwijt In de PVV zijn er twee opinies: één «elk voor zich» en één sociaal Toch zijn ze beide van 't zelfde niet vies in het toekomstige college willen z''allemaal. perversje. De Kredietbank werd vrijdag officieel geopend. (DP) door afschutsels. in een stress atmos feer geroutineerd werk verrichten. Dat in de kleine filialen in de vuile straatjes van het Noord- en Zuidstation van Brussel, bedienden op hoog tempo enorme hoe veelheden werk presteren, om daarna een uurtje naar huis te pendelen. Die werken ook bij de KB (WDB) Vrijdag 11 juni 20 u. 4de kwisavond in zaal Netwerk, De Ridderstraat 28. Zaterdag 12 en zondag 13 juni 10-12 u. en 14-20 u. Bonsai-tentoonstelling in zaal Netwerk (miniatuur-bo men). Zaterdag 12 juni - Jeugdklub Terlinden (Raffelgemstraat) houdt 'n kampvuur, met behalve gi taarmuziek ook pellepatatten en haring. - 20 u Gezellige Franse avond in de Mikisklub (Nieuwbeekstraat 35). In leiding Mr. Jean-Claude Ferrar (lid van de K.P. en adjunkt-burgemeester van de stad Ronchin). Hij zal spreken over het beleid van de kommunisten in de gemeente. Verdergoede wijn en kaasschotels. - 7.30 u. 's morgens vertrek aan station voor Rally T.T. Mons (80 km.) (org. T.T. Kring Aalst, afdeling Rijwieltoerisme). - 9 u. vertrek aan Volkshuis (Houtmarkt) voor bezoek aan Geraardsbergen. Programma bezoek aan oud-hospitaal, picnic of eten in goedkoop restau rant naar keuze, bezoek aan de Muur en de Gavers, (org. A.T.B. De Na tuurvrienden) - 14 tot 17 u jeugdatelier Klakson (Driesleutelstraat 53) leert trekpoppen en wandversiering maken. - 20 u. (aan grot Mijlbeek)dekanale getuigenisavond. Zondag 13 juni - 14 u. Vertrek aan jk Terlinden voor wandeling in Vlassenbroek. - Het stadsbestuur Aalst richt samen met het Stedelijk Komitee voor Vrije tijdsbesteding de «11 de propagandavlucht duiven» in vanuit Noyon Inkorving zaterdag 12 juni, van 14.30 tot 17 u. in lokalen Land van Aalst (Pontstraat 74) en De Toekomst (Oude Gentbaan 250). - 10 u. (in kafee 't Landhuis, Grote Markt)vergadering Werk der Volks tuinen. -10 u. (in 't Apostelken. Apostelstraat) klubvergadering Zeeaquarianen. Maandag 14 juni 20 u zomerkoncert door de harmonie Hand aan Hand o.l.v Honoré Ver- straeten in het stadspark. 19 u.klubvergadering Postzegelkring Philatelia Alosta in de Filateliezaal (Kattestraat). Mededelingen, ruilboekjes, nieuwigheden, tombola. Dinsdag 15 juni 19.30 u. werkvergadering in Netwerk rond organisatie Politieke Avond (org. komitee De Wakkere Burger). Zie «Rond de Belforttoren». 10 tot 12 u. spreekdag van de afgevaardigde van de Dienst voor Werkne merspensioenen in het stadhuis, leder met vragen en Droblemen welkom. 19.30 u. klubvergadering Skrabbleklub in Filateliezaal (Kattestraat) Woensdag 16 juni - 6.10 u. 's morgens vertrek aan station voor 100 km fietstochtFagnes et Lacs-Welkenraedt. Org. T.T.-Kring Aalst, afdeling Rijwieltoerisme. Donderdag 17 juni - 20 u vormingsavond in Kreja (Driesleutelstraat 51) rond «krisis. vrouw vriendelijk beleid (org vrouwengroep E.V.A binnenhuisinrichting gordijnen en overgordijnen spreien en kussens zetels heropmaken

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5