Nepboerderijen ontsieren open ruimten Baardegems «Spel zonder grenzen» onbegrensde meevaller! FRANS JANSEGERS Nina Van der Vorst, eersie vrouwelijke muziekdirigente Wat in Ba - Mo - He - Mei PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST Nieuwe Gazet van Aalst -11 juni 1982 - 9 Het tweede schoolfeest van de Lagere Gemeentelijke School Baardegem groeide uit tot een voltreffer zowel qua belangstelling - de speelplaats en de lokalen lie pen eivol als qua deelname aan de diverse aktiviteiten, zowel door volwasse nen als door de jeugd. Het schoolfeest dat doorging onder het motto «Schoolfeest voor en door de leer lingen» werd dan ook een opeenvolging van ludieke aktiviteiten allerhande. Reeds vanaf 15 u. was er de VLAAMSE KERMIS, dit in navolging van vorig jaar toen deze zo suksesrijk verliep. Met een deelnamekaart kon worden meegedaan aan ringwerpen, vogelpik, basket en doelwerpen, waarbij aan de klassering prachtige prijzen waren verbonden. Niet minder dan 500 spelers waren hierbij aktief. Alleszins merkwaardig. Te 17 u. moest ermee worden ge stopt, want hoofdschotel van de dag werd ongetwijfeld het SPEL ZONDER GRENZEN waarbij de leerlingen van de school werden verdeeld in vier zowat evenwaardige groepen. Het werd dan ook een wirwar van aktivitei ten, waarbij heel wat zweet te voor schijn kwam bij het zakkenlopen, de balspelen, het flessen vullen met strootjes, de fietsslalom tussen fles sen, het lopen en springen, maar voo ral dan bij het touwtrekken waarbij de groepen zich weerden op leven en dood. Touwtrekken dan in de echte betekenis van het woord. Klap op de vuurpijl werd dan de SUPER-FINALE waarbij de winnende ploeg van de kinderen het zou opne men tegen negen moeders, in een vijf tal geselekteerde proeven. Dat de moeders hier het onderspit moesten delven was niet zo verwonderlijk als men zag met leeuwenmoed de leerlin gen zich weerden. Uiteindelijk kwam het tot de PRIJSUI TREIKING waarbij aan elke groep dezelfde mooie trofee werd uitgereikt, terwijl ook individueel alle deelnemers bedacht werden met een badminton- set (twee raketten en pluimpje) en een keurige herinneringsmedaille, met erin gegrift: «Herinnering, Lagere School Baardegem '82». Ook het raden naar het uur waarop de klok op de speelplaats zou stilvallen, kende heel wat belangstelling, daar er van de 300 deelname-tickets amper 5 onverkocht bleven. Ook hierbij waren mooie prijzen, o.m. een digitaal wek ker, een klassieke wekker en armbanduurwerken. Onder de aanwezigen bemerkten we pastoor De Rouck en ex- burgemeester Robert De Pauw, als mede de schoolhoofden Kamiel Lan- gendries van Meldert en Fred Van Bie- sen van Moorsel. Het sukses was mede door het gun stige weder dermate dat alle spijs reeds te 19 u. was uitverkocht, niette genstaande op een flinke opkomst was gerekend, en hoeveel bier en fris drank er tot middernacht vloeide, verklappen we u liever niet. Het personeel met schoolhoofd Frans Hereman en het ouderkomitee met voorzitter Hubert Siben en ondervoor zitters Alfons De Ridder en Karei Caris halen dan ook alle eer van de prestatie op deze dag. Een feest dat uitgroeide tot een propaganda voor de school die nog heel wat plannen voor de toe komst in het verschiet heeft. (Hm). TE KOOP Rustiek massief eiken salon, bestaande uit 2 bergères 2 clubs bijhorend prachtige tafel (alles gesculpteerd), als ook driezit in goudkleur draion Telefoneer voor afspraak 21.87.08 na 18 uur. Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst Schepen van Openbare Werken Jan De Neve, die ook de ruimtelijke orde ning onder zijn bevoegdheid heeft, stelde vooreerst dat er in de landelijke gebieden van Groot-Aalst, zoals agra rische gebieden, natuurgebieden en natuurreservaten, enz. geen vergun ningen afgeleverd worden voor week endhuisjes, weidestallingen en nep- boerderijen. sedert begin 1982 wer den er aldus ongeveer 15 bouwaan- vragen geweigerd omdat ze onvere nigbaar zijn met het omgevend lande lijk gebied, waaronder de aanvraag voor een berging in het Kravaalbos, het plaatsen van een karavan op Loch- teveld te Meldert, een tuinhuisje op de wijk Paddehoek, enz. Al de gebouwen die er staan werden volgens de sche pen dan ook wederrechtelijk opge richt. Dit geldt ook voor een berging op een perceel aan de Marktweg te Moorsel, waartegen proces verbaal werd opgesteld. Schepen De Neve herinnerde vervol gens aan de kampagne van het stads bestuur via de stadsberichten waarbij nogmaals herinnerd werd aan alle bouwwerken die ondanks een recent K B. van 16.12.1981 toch onderwor pen blijven aan een voorafgaande bouwvergunning, zoals bergingen, garages, duiventillen, tennisvelden, enz. Wat de bouwaanvragen voor weides tallingen en nep-boerderijen betreft, meldde de schepen dat deze niet alleen door de stadsdiensten en het Bestuur van de Stedebouw, maar ook door twee verschillende diensten van het Ministerie van landbouw. In landbouwzones kunnen aldus enkele leefbare boerderijen een ver gunning krijgen voor het oprichten van nieuwe gebouwen. Anderzijds staat de wet op de ruimtelijke orde ning en de stedebouw wel toe dat ver bouwingswerken aan bestaande gebouwen toegelaten worden onder bepaalde voorwaarden, met soms een vermeerdering van het bestaand volume met 20 Anderzijds mogen soms nieuwe gebouwen ook opgericht worden als opvulling. «Van de bouwsels zoals bedoeld in uw vraag bestaat geen specifieke inventa ris» aldus schepen De Neve. Wel be schikt men over een inventaris van de overtredingen. Deze overtredingen worden vastgesteld door de Aalsterse bouwpolitie, die naast de stadsinge nieur, de stadsarchitekt en één werk- kontroleur, onlangs aangevuld werd met drie technische ambtenaren. Anderzijds beschikt ook de politie over een bijzondere afdeling, die zich met de kontrole omtrent milieumisdrijven inlaat. Volgens de schepen werden in Groot Aalst in 1980, 44 bouwmisdrijven geverbaliseerd, waarvan 18 te Aalst, 8 te Erembodegem, 7 te Moorsel, 4 te Nieuwerkerken en te Baardegem tel kens één in de overige gemeenten. De stadsdiensten verbaliseerden hiervan 13 overtredingen, de politie 11 en ste debouw 20. In 1981 werden 29 bouwmisdrijven geverbaliseerd waarvan 11 te Aalst, 11 te Erembodegem en 7 in de overige gemeenten. Hiervan werden er 10 vastgesteld door de stadsdiensten, 7 door de politie en 12 door stedebouw zelf. Voor 1982 werden 2 maart en eind mei reeds 13 processen-verbaal opgemaakt door de stadsdiensten. Hiertoe behoorden ook illegale gara geboxen, bergingen, enz. Natuurreservaat Lambert Van de Sijpe was wel verrast door de cijfers die hem medegedeeld werden, maar stelde anderzijds dat een aantal «bidonvilles» zoals dat aan het Kloosterbos, steeds verder uitbrei den. Hierbij kwamen volgens hem nog de afschuwelijke materialen waarin de nep-boerderij opgetrokken werd door een veehandelaar uit een naburige gemeente. Hij verwonderde er zich over dat de stad Aalst dit niet met de grond kon gelijk maken. Nog scherper protesteerde de inter- pellant tegen de nieuwe «boerderij» die verscheen in het geklasseerde landschap van Kravaal-bos. Naast een aantal stallingen in betonplaten, werd er koppedraadafsluiting geplaatst. Talrijke dieren zoals scha pen bevinden zich reeds op het betrokken terrein, dat ooit deel uit maakte van de erfenis De Vis. Gezien het hier een geklasseerd gebied betrof vroeg de heer Van de Sijpe strenge maatregelen. Niet alleen wenste hij dat proces-verbaal opgesteld werd, maar ook dat men radikaal zou optre den en de illegale bouwsels zou afbre ken, ongeacht het feit dat het hier Lambert Van de Sijpe verwees echter naar wat in andere steden gebeurde, waar ganse rijen weekendhuisjes met de grond gelijk gemaakt werden door bulldozers. Naar zijn mening kon men alleszins veel kwaad voorkomen indien men terug zou werken zoals vroeger in de kleine gemeenten. Toen had de champetter nog kontakt met iedereen en wist hij bij voorbaat wat er zou gebeuren, zodat hij tijdig illegale bouwwerken kon verhinderen. Schepen van Leefmilieu De Maght stelde van haar kant dat ook de over heid niet steeds het goede voorbeeld geeft. Zo kreeg een eigenaar van een deel van de weiden rond Kravaalbos een toestemming van de dienst Monu menten en Landschappen van Neder landse Kuituur voor het oprichten van een bergplaats voordieren. De nieuwe overtredingen aan Kravaalbos werden echter niet goedgekeurd. Lebbeke Wat de betrokken nepboerderij betreft rond Kravaalbos konden wij uit wel ingelichte bron vernemen dat het hier een persoon betreft, die in het aanpalende Lebbeke een dieetwinkel openhoudt. In zijn vrije uren is hij pen delaar met een pendelroede. Hierdoor zou het komen dat hij in Nederland met de eerbiedwaardige titel van «doc tor» aangesproken wordt. De loodsen en stallingen die hij op onwettelijke wijze oprichtte in een geklasseerd landschap zouden bedoeld zijn voor één van zijn zonen. Op dit ogenblik schijnt de nieuwe «boer» nog tamelijk bescheiden begonnen te zijn, met vier koeien en ontelbare kippen, maar alles ziet er naar uit dat de plannen voor de nieuwe landbouwexploitatie wel groot ser opgevat werden. (M.P.) Verleden zondag verscheen voor het eerst in de regio een vrouwelijke muziekdirigente op de kiosk. Zulks te Hekelgem op het verbroederings feest van de Katholieke Gilde waar ook de Meldertse Koninklijke Fanfare St.-Cecilia konserteerde. Opvolgster vap Etienne van Nuffel wist de kersverse dirigente, Nina Van der Vorst uit Moorsel, niettegenstaande haar jeugdige leeftijd reeds over bekend in muziekmiddens, in een mum van tijd een opgemerkt pro gramma te brengen met o.m. «Pavane in Blue» van Ted Huggens, de spetterende solo voor slagwerk «Fascinating Drums» en niet in het minst «Instantkonsert», een medley van bekende melodieën die echter elk amper enkele maten aan bod komen en de aandacht van de luisteraar voortdurend opeisen. Nina stamt uit een zeer muzikaal gezin met vader Eugeen als orkestleider van «De Gensters», akkordionist en blazer en broeder Bruno als klarinet tist bij het Belgisch leger. Welke viool moeder Yvonne thuis speelt is ons onbekend. Nina zelf, lid van verschillende muziekmaatschappijen en van de Faluint- jeskapel, speelt zowat in alle mogelijke formaties en zeldzaam zijn de kon- serten in de streek waaraan ze haar medewerking niet verleent. Onlangs behaalde ze nog aan de Aalsterse Muziekakademie de rege ringsmedaille en studeert verder aan het Kon. Konservatorium te Gent. Een muzikale ster rijzend aan de hemel (Hm) Kleine dorpsschooltjes hebben steeds een zekere sfeer weten te behouden. In het gemeen teschooltje van Baardegem, wordt er hard gewerkt, zowel door de directie, de leerkrach ten als het Oudercomité en de Vriendenkring. Dit jaar hebben zij een echte Vlaamse kermis opgebouwd op de speelplaats. Is het dan eerder een miniuitgave van wat elders groots gebeurt, toch heeft men naast een reeks volkssporten een heus Spel Zonder Grenzen in elkaar gebokst. Het ludieke van de zaak is het feit dat de winnende ploeg leerlingen uitkomt tegen een ploeg van mama's. Lambert Van De Sijpe wil strenger optreden zondag 13 juni Scoutskampen De Welpen trekken op kamp naar Booischot Jong-Verken- ners en Verkenners naar de St.-Pauluskampen in het Lechtal, Tirol. Dit tij dens de komende vakantiemaanden. Scoutslokalen Tijdens de vergadering met een 20-tal opgekomen ouders en oud-scouts kreeg de afwerking van de lokalen aan de Winningstraat een nieuwe impuls. Processie Sakramentsprocessie na de mis in openlucht aan de St.-Jozef kapel in de Kapellestraat waarna processie naar de parochiekerk, woensdag 16 juni Ophaling van glas door de stadsdiensten. Moorsel zaterdag 12 juni Middenstandsbloemenbal In zaal Katholieke Kring bloemenbal georganiseerd door NCMW-CMBV Toegang vanaf 21 u. Inkomprijs 60 fr. Gratis tombola op de ingangskaarten met als hoofdprijs een kleuren T V. zondag 13 juni Kermis T.D. drive-in show met Studio 2000 in zaal Katholieke Kring vanaf 17 u. met DJ. Toegang 50 fr. maandag 14 juni Avondmarkt van NCMC-CMBV-Moorsel vanaf 18 u. in de Nieuw-, Klooster- en Stationsstraat met streetparade door de Faluintjeskapel en stand van de «Nieuwe Gazet van Aalst». Herdersem vrijdag 11 juni Schaken met «De Toren» in café St.-Antonius te 20 u. Zoektochtelke dag start van de Faluintjeszoektoch aan café St.-Antonius waar U allen informatie bekomt. zaterdag 12 juni Belotting van de «Centrumvrienden» te 20 u uiteraard in «'t Centrum», zondag 13 juni Rozenwandeling van VTB-VAB te Wetteren met start aan de Scheldebrug te 15 u. o.l.v. Leon de f Meldert zaterdag 12 juni Parochiecentrum Gastheer en gastvrouw zijn dit weekend Lambert en Mimi Van de Sijpe. Tentoonstelling Vandaag en morgen nog gelegenheid in het kultureel centrum Affligem tot het bezoeken van de expo van werken van glazenier Mauris Nevens, lokaal, Hoogstraat, tot en met 15 juli. zondag 13 juni Schoolfeest in de Meisjesschool vanaf 15 u. Prijzen voor de tombola worden in dank aanvaard. Processie na de mis langs Dorpstraat. Mutsereelstraat en Stevenveldstraat dinsdag 15 juni Oecumenische gebedsdienst in abdij Maria Mediatrix te 20 u. Het is niet de eerste maal dat de CVP-oppositie interpelleert over de voortschrijnende verloedering van de laatste open ruimten die Groot-Aalst telt. Ook ditmaal stelde, in de gemeenteraad van einde mei, raadslid Lambert Van de Sijpe enkele konkrete vragen over steeds nieuwe weekendhuisjes, weidestallingen in betonplaten of afbraakmateriaal, pseudo-boerderijen, enz. die in het landschap verrijzen. Zo wenste het raadslid van het stadsbestuur te weten of Aalst over een inventaris be schikt van de weekendhuisjes, of deze inventaris bijgehouden wordt en door wie. Tevens wenste hij te weten wie de illegale bouwsels, die hijzelf wangedrochten noemde, opspoorde, en wat het stadsbestuur tot op heden gedaan had tegen dergelijke bouwwerken. mensen met veel geld betrof. Schepen De Neve was echter van mening dat de stad niet het recht in eigen handen kon nemen. «Wij mogen de bouwels niet met de grond gelijk maken, tenzij na een duidelijk vonnis dat ons de toelating geeft» aldus de schepen. tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9