s. v IJL St.-Antoniuskapel in brand L Baardegemse Bouwfeesten voor «'t Kastrolleken» Herdersem Meldert Baardegem Moorsel Meldert helpt ge-amputeerd vrachtwagenchauffeur EDDY Moorselse meisjes aan de eer 053/21 08 88 n djb FRANS JANSEGERS van de VU DAG EN NACHT JOTAM in aktie a. Financial and Organizational Consultants 14 Nieuwe Gazet van Aalst 8 oktober 1982 Hoogtepunt van de 7e bouwfeesten georganiseerd door de Baardegemse scoutsgroep St.-Margareta werden het optreden van het kabaret «Urbi et Orbi» en het kampvuur met free podium. T U yl Aj |X4 Vrachtwagenchauffeur Frans De Baerdemaecker van de Meldertse Fir ma Paul De Gols raakte enkele maanden terug betrokken in een ver keersongeval met dramatische afloop. Beide benen werden ge-ampu- teerd. Momenteel verplaatst Frans zich in een rolwagen doch hij hoopt na de gepaste oefeningen het verder met kunstbenen te kunnen rooien. De Meldertse gemeenschap stelde zich dan ook solidair op en wil wat organise ren om dan toch tenminste de financiële beslommeringen te helpen verlichten. Vandaag vrijdag te 19.30 uur gaat dan ook een liefdadigheidsmatch door op het voetbalterrein van «Eendracht Meldert» aan de Hoogstraat. Een match tussen veteranen van beide Meldertse ploegen, Eendracht en Thor kokerij met o.m. Fons De Maght, Willy De Coninck, Ka- miel Jacobs en vele anderen. Tegenspelers worden niemand minder dan oude, nationale gloriën van S C. Anderlecht met o.a. niemand minder dan Jef Jurion, Pol Van Himst en Eddy Merckx. Een uniek treffen waarbij U Hij houdt van de natuur, Hij weet wat cijfers zijn Hij moet gewoonweg in de gemeente raad zitten. (82/17/61) 82/17/16 Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorselbaan 328 AALST naast heel wat voetbalgenot ook blijk kan geven van medevoelen en menslie vendheid. Morgen zaterdag 9 oktober gaat dan in een tent aan Paul De Gols in de Ste- vensveldstraat de «Nacht der Vrije Ra dio's» door met radio's Maëva, Dender- Vooral door mensen die iets kwijtraak ten wordt hij, naar mens ons zegde vaak met quasi onmiddellijk sukses, aangeroepen. Er worden dan ook menig kaarsen geofferd en quasi voortdurend zijn er brandende in deze toch eerder kleine ruimte. Misschien is een kaars omgevallen en raakte het altaarkleed zo in brand. Een aantal er gedeponeerde kaarsen waaronder een heel grote pas meege bracht uit Scherpenheuvel brandden totaal op doch het grote St.-Antomus- beeld niet te verwarren met St.- Antonius-Abt die te Herdersem wordt vereerd was helemaal zwart gebla kerd. De muren trouwens eveneens. Deze kapel, die op het einde der twinti ger jaren de plaats innam even op een andere plaats vermits het vroegere kapelletje werd afgebroken bij het kasseien van «de Diepestraat», werd door oud-burgemeester opgericht als dank voor een genezing. Na een land, Vrij Aalst, Asse-Terheide e.a. die een Showparade '82 verzorgen. Festivi teit die doorgaat in samenwerking met het Ouderkomitee van de Gemeente school en van Volleybalklub «Kravaal». Ook op de verkiezingsdag kan U er te recht voor een spetterende show. Ver der is er ook een monstertombola. Vandaag vrijdag wordt Meldert wellicht het geliefkoosd terrein van tientallen kol lega's-vrachtwagenchauffeurs die de bevolking zullen stimuleren hun steentje bij te dragen tot het helpen lenigen van heel wat leed van een dorpsgenoot. (Hm.) periode waarin aan de kapel weinig zorg werd besteed nam oud-schepen Frans Nuelant de zorg ervan op zich, liet ze restaureren en onderhoudt ze regelmatig. Nu had hij samen met Hendrik De Cuyper en Roger Plets heel wat werk om .ze weer in de oor spronkelijke toestand te brengen. Het heiligenbeeld kreeg een goede beurt, de muren eveneens en deze werden mooi herschilderd. Er werd gezorgd voor een nieuw altaarkleed en eerst daags kunnen bezoekers er terug terecht. Vooral op dinsdag komen die naar de kapel afzakken. Financieel rooit men het met wat in de offerblok geraakt en de rest wordt dan maar bijgepast door Frans Nuelant. Is de kapel steeds open, binnenin zijn altaar, beeld, kandelaars en bloemen buiten handbereik door een stevig metalen hek afgesloten. Toch slagen er nog mensen in kaarsen op het altaar te deponeren. Kwam de brand na dergelijk experiment (Hm) Werd de ruwbouw van de lokalen aan «'t Kastrolleken» reeds twee jaar terug plechtig ingehaald en kreeg ondertus sen ook de binnenafwerking haar be slag, toch komen nog heel wat onkosten om het hoekje kijken. Men wil inderdaad niet zo maar gewoon scoutslokalen doch eveneens een bi vakhuis met speelpleinen en kampeer terrein dat ten dienste zou staan van de dorpsjeugd. De énige valabele sport - akkomodatie trouwens te Baardegem. Met «Urbi et Orbi», van het eigen dorp naar de wijde wereld, brachten Eric De Craene en Mare Struyf een voltreffer in de parochiezaal over een aantal proble men dan de eigentijdse maatschappij waarbij o.m. de werkloosheid en het ra cisme. Dit voor een eivolle zaal met liefst 270 belangstellenden. Werd het «Scoutsbal» op zaterdag wel licht iets minder «groots» dan verhoopt, toch zorgde de «Family Band» voor am biance. Zondag echter werd het ëen waaier van aktiviteiten waarbij geen en kele uit de toon viel. Het groot eetfestijn had onophoudend sukses met steaks al lerhande en voor de poppenkast «'t Ka poentje» drumde de jeugd samen om de belevenissen van Jommeke mee te ma ken. Klap op de vuurpijl werd wel het kampvuur tussen de zeven tenten dat dus kon worden medegemaakt zonder onder de blote hemel te zitten, 't Is im mers toch oktober al werd het uiteinde lijk een uitgelezen feestweertje. U-vor- mig opgesteld kon makkelijk het zeer uiteenlopend en divers gebeuren op het free podium van uit de tenten worden gevolgd. De scouts hadden immers heel wat van hun infrastruktuur tussen kerk en paro chiezaal opgesteld en ook een model- scoutskamp was er doorlopend te bekij ken terwijl bodega en praatcafé steeds goed bevolkt zaten. Onder het jaarthema «moet je mee maken» hebben de Baardegemse scouts trouwens een goed gestoffeerd programma opgesteld waarbij de nadruk wordt gelegd op kreativiteit en zelfwerk zaamheid, eigenschappen die in de hui dige verwerp- en kant en klaarmaat- schappij schromelijk verwaarloosd wor den. (Hm) Tijdens de nacht van zondag op maandag raakte de ruime, schilderachtige bakstenen kapel aan de hoek van de Dorp- en de Hoogstraat langs de binnen kant in brand. Of er enige misdadigheid in het spel is blijft voorlopig een vraagteken. Feit is dat de volksheilige die er wordt vereerd, St.-Antonius van Padua die, niettegen staande zijn streng ascetische ingesteldheid waarbij hij zich verzette tegen ver zachting van de orderegels, zeer geliefd blijft Zowel bij de seniores met Gerda Cami als bij de juniores met Bianca De Cock haalden Moorselse meisjes in de wereldkampioenschappen twirling de 18e prijs. Twirling, een kombinatie van stickbehandeling met artistiek turnen, is een veelei sende discipline waarbij de Herdersemse Liiy Lambrecht.de aangewezen per soon schijnt te zijn om deze meisjes naar het topniveau te leiden. Ook op het thuisfront is men daarmee aktief begaan en te Moorsel ging onder de bezielende impulsen van Felix Cami een algemene vergadering door van Oost- vlaamse Majorettenkorpsen. Het bestuur werd als volgt samengesteldvoorzitter en vice-voorzitterFelix Cami en Arthur Steeman, sekretaris en adjunkt-secretaris Marcella De Meyst- Coen en Vera Willems-Bonné. De twirling zo hoog mogelijk optrekken en de wed strijden in alle objektiviteit laten verlopen is de taak van dit bestuursteam. (Hm) Als U niet kunt slapen, probeer dan eens warme melk met honig. Zijn het echter problemen van fiscale of boekhoudkundige aard die U wakker houden, bel dan naar F.O.C. 053/78.98.31 p.v.b. Parklaan 29 A, Bus 1, 9300 AALST Voor een volle zaal konserteerde het Meiderts Jong Talent, Jotam, verleden zon dag in de zaal Constant Van den Broeck, met koor en orkest onder leiding van Paul Beek. Als een rode draad, gebracht door Hilde De Schrijver liep doorheen het programma het sprookje van Sneeuwwitje waarop dan Hilde Mattens inhaakte voor de presentatie van de diverse nummers. Daar zat inderdaad muziek in. (O.J. - Hm). MELDERT Tentoonstelling in zalen «B» van het Affligems Kultureel Centrum stelt Kunst schilder René Van den Mooter tentoon. Opening op zaterdag 9 oktober door letterkundige Karei De Decker. Deze expo blijft geopend tijdens de weekends op de gewone uren tot en met 24 oktober. Biblioteek De Meldertse filiale van de stedelijke boekerij heeft nieuwe openings uren maandag 17 a 20, woensdag 14 a 17 en vrijdag 17.a 20 u. Mondigheid over «de mondigheid van de jongeren» spreekt E.H. Marcel Ver- helst op maandag 11 okt. in het kult. centrum Affligem te 20 u. Kookles te 19 u. in het parochiecentrum georganiseerd door KVLV over volwaar dige menu's met praktische realisatie. MOORSEL Schroevers T.D. in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat. op zaterdag 9 oktober met Drive-in-Show en DK Fred Tiger. Begin te 19.30 u. Inkom 40 fr. HERDERSEM Achter de schermen van radio en televisie kan U kijken met Jan Van Rompaey vandaag vrijdag 8 oktober in het parochiaal centrum te 20 u. OrganisatieDavidsfonds. Naar de Minard met VTB op vrijdag 15 oktober voor opvoering van «Gestampte petaten met ajuin» door het gezelschap Romain De Coninck. Start te 18.45 u. aan de kerk Prijs, plaatsbewijs, vervoer en fooi300 fr Fietstocht met VTB-VAB op zondag 10 okt. o.l.v. Maurice Lapauw. Start aan Wieze-kerk te 14.30 u.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14