IKKE niet VAN NIEUWENB0RGH Gracienne Eendrachtzeven op tien Nicole Verhofstadt in vedette Geweldige thuisploeg Sk. Erembodegem 0 - Opstal 1 S.K. Aalst tevreden Politiekers 't Zijn toch allemaal dezelfde I Voetbal tweede klasse Vierde Provinciale H Wedstrijden voor zondag 10.10.82 want ik doe wat ik beloof. Sinaasappelprijs 77 Nieuwe Gazet van Aalst 8 oktober 1982 15 Redaktie: Jet Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. Het bilan dat Eendracht na vijf speeldagen kan voorleggen is vrij batig. Zeven op tien. Met uitwedstrijden te St.-Truiden, Berchem en R. Meche- len, die toch niet van de poes waren. En het puurde uit deze moeilijke verplaatsingen vijf punten op zes. De komende thuiswedstrijd met S.V. Oudenaarde krijgt plots ook meer betekenis. Niet alleen omdat Eendracht momenteel in goede doen is, maar anderdeels ook door het rezultaat dat Oudenaarde neer zette tegen de lijsttrekker K.V. Meche- len, die niet verder kwam dan tot een gelijkspel. De Oostvlaamse konfrontatie is ook meer dan zo maar een derby. Het komt er voor Witzwart op aan geen voe ling te verliezen met het leidersduo, ter wijl de toekomstige tegenstander er naar streeft om zo gauw mogelijk uit de on derste regionen weg te geraken. Het wordt dus spannend. En die derbyont moeting kap een grote kijkdichtheid krij gen. Terugkerend naar de wedstrijd te Mechelen, dient te worden aangestipt dat Eendracht het puntje niet gestolen heeft. Trouwens de tegenstander kon nooit de gepaste opening vinden in de Aalsterse afweergordel. En Horvath Vrouwenvoetbal tweede klasse Wie meende dat D.V.V. Brugge over Kamillekes zou heenlopen had het echter glad mis voor. Het was wel zo dat de thuisploeg al direkt na de aftrap haar duivels ontbond en alle aanvallende registers opentrok. En de Aalsterse meisjes een uiterst bang kwartier bezorgde. Maar deze laatsten trakteerden de tegenstander toch op een felle en hardnekkige weer stand; stugge dekking en toegepast door een versterkte verdediging. Met daarachter een onklopbare doelwacht- ster Nicole Verhofstadt die nog eens ti tularissen Brenda Van den Eeckhout verving. Deze laatste nog onvoldoende hersteld van een schouderblessure werd op de spits van de aanval uitge speeld. Brugge dreigde dus fel maar een autoritair keepende Aalsterse doel- wachtster die zich in een vedetterol op drong, zorgde er voor dat haar ploeg de ze vijftien minuten «Brugse Metten» met sukses en zonder averij doorspeelde. En naarmate de tijd vorderde brokkelde ook de aanvalskracht van de thuisploeg af. Kamillekes trok stilaan het initiatief Sk. Erembodegem kreeg de gelegenheid om, na het succes van vorige week tegen titel kandidaat Lutterzele, opnieuw af te rekenen met een konkurrent. Dit is jammer genoeg niet gebeurd. Willy Bellon «De wedstrijd tegen Opstal is voor ons op zeer ongelukkige wijze verlopen. Een voortdurend overwicht konden wij niet konkretiseren in doelpunten. De bezoekende doelman bracht enkele mirakuleuze reddingen die normaliter een goal betekenen. Kwalitatief staken wij boven onze tegenstrevers uit. Goed gebonden vanuit de achterhoede, met de nodige tempowisselingen en vooral gebruik makend van de vleugels. Opstal had echter een engeltje op de lat zitten. Het doelpunt dat zij aantekenden was bovendien geen uitgespeelde situatie. Een kanon-vrijschopbal belandde par does in de winkelhaak. Daar heb je geen verhaal tegen. Het is natuurlijk jammer als je veel kansen kreëert dat geen bal door het doelvlak vliegt. Onze spitsloper Buggenhoudt heeft blijkbaar zijn draai nog niet gevonden. Pas- en Steenbeek. Hij staat ervoor in het vuur. Frans JANSEGERS Stem VU 40ste kandidaat Misschien ligt het ook wel aan de gewij zigde spelkonceptie. Vorig jaar paste men hier de buitenspeltaktiek toe, met slechts een twee-mans middenveld dicht aanleunend bij de aanval. Ik heb daar dit jaar verandering in gebracht zo dat onze achterhoede ook al eens aan aanvallen kan denken. De posities wor den dan overgenomen door een speler die zich, naargelang de situatie, het best kan laten terugzakken. Vooraanstaande zondag heb ik trouwens een positiewijzi ging in het achterhoofd. Delsomme, mo menteel in een vrije rol opererend, zou naar de spits overgeheveld worden. Buggenhoudt kan dan vanop de flanken naar binnen trekken. Verheugend is wel de snelle aanpassing van onze youngsters in het geheel, zo als een Daghuyt en Martens. Het is alsof zij al jaren in de eerste ploeg voetballen. Daarom ben ik ook optimistisch gestemd wat de toekomst betreft. Wanneer die dan nog een tikkeltje meeval kennen dan komt het voor mekaar. (R.G.) Voetbal derde provinciale deed nogmaals het weinige werk dat hij diende op te knappen, feilloos. Een op merkelijke verrichting bracht ook Mare Steyaert op. Hij had nochtans de niet gemakkelijke opdracht dubbele meter Stevens uit de match te houden. De Ra cing aanvaller gekend en gevreesd om zijn kopslag, won omzeggens geen en kel luchtduel. Ook de andere Eendrach- ters werkten voorbeeldig zodat het punt werd meegenomen. Trouwens over de ganse wedstrijdduur was Aalst meest gevaarlijk. Doelman Pauwels bracht tweemaal een prachtsave. Zoniet was de volle inzet naar Aalst vertrokken. Kan Eendracht nu Oudenaarde omverkege len dan staat het er goed voor. Want het leidersduo krijgt een zware brok te ver teren Doch ook Oudenaarde wordt geen zacht gekookt eitje. (JVH) Derby S.K. Aalst-TK. Meldert De S. K. -speler De Bruyn kijkt toe wie het duel zal winnen. Een ploegmaat of de Tegenstander. S.K. Aalst heeft niet moeiteloos afstand kunnen nemen van T.K. Meldert. Deze jonge Thor formatie beet niet alleen kranig van zich af, maar was op bepaalde momenten ook aartsgevaarlijk. Het ontbrak haar echter aan een prijs- schutter zoniet had het eindresultaat er denkelijk anders uitgezien dan een 2-0 naar zich toe en kwam er met drie spit sen men opteerde voor de aanval na de belegering telkens zeer goed uit. Het verdikt en voor Brugge alleszins niet verwacht, viel na de rust. Marieanne Van der Steen die haar goe de prestatie nogmaals bevestigde, lukte een geslaagde kombinatie met Ann Eeckhout die de enige roos maakte. De zege lag meteen vast. Het produkt van een uitstekende kollektieve verrichting. Zeggen we nog dat Trees Van Geert de verdediging uitstekend organizeerde. Maar al bij al had ieder zijn deel in het eerste kwartier niet te na gesproken ver diende overwinning. Zondag moet Ka millekes op het winnende pad blijven. Te 15 uur wordt op het terrein van de Zand berg gespeeld tegen Namêche. De re- serven spelen te 13 uur tegen Zultse. (JVH). winst. Nochtans had S.K. in de beginfa- ze van deze fel betwiste wedstrijd, waar in men tot in het uur in de onzekerheid -nopens de uitslag leefde, het sein op veilig kunnen zetten. Maar Spanoghe verkwanselde de kansen. Eerst kreeg hi} alle ruimte om zelfs de strafschopzone binnen te dringen, maar vuurde van te ver over en naast, en daarna trapte hij zo onbesuisd dat eens te meer van me ters het objektief werd gemist. De Aal- stenaar die meest voor herrie zorgde was echter De Kinder. Aan hem had de verdediging de handen vol. T.K. Meldert daartegen kon telkens goed doorzijpe len op de Aalsterse rechterflank. Maar de kansen om te scoren werden ver brod. In het halfuur was er opnieuw een uitval langs het duo De Bruyn De Kinder. De T.K. afweer was onvoldoende en Gits vlamde de bal in het dak van het doel. In het uur zorgde Rivera voor de geruststelling. Want na de kampwisse ling was S.K. een onsamenhangend ge heel. En het begon pas beter te kombi- neren toen het nummer twee in het vij andelijke net stak. T.K. Meldert verdien de gelet op zijn globale prestatie wel be ter dan een 2-0 nederlaag. Maar het schoentje nijpt vooral in de aanval. De ploeg is zeker niet van talent gespaard. (JVH) Aftrap te 15 u. Tweede Nationale: E. Aalst - Oudenaarde Tweede Prov. B: E. Meldert - Wieze Derde Prov. C Ede - Nieuwerkerken Heldergem - Terjoden Derde Prov. D Boonwijk - Sk. Aalst Schellebelle - Herdersem Haasdonk - TK Meldert W. Moorsel - Heikant Vierde Prov. G Westrem - Edixvelde Vierde Prov. H Wichelen - Gijzegem Appels - S. Moorsel Doggen Erembodegem - Welle Iddergem - Baardegem Lutterzele - Hofstade Schoonaarde - Sk. Erembodegem omdat zij aan de DURF en de DEGELIJKHEID van haar politieke initiatieven de vriendelijkheid in haar omgang met iedereen weet te koppelen». 82/1 7/15

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 15