O Pas nu komt de A.A.P. uit de mouw PEDILUX Gazet van £)al>t «Zaak OCMW-labo»50 miljoen HRITO krijgt nieuw gebouw Aalst a la Thailandaise... VRAAG en AANBOD Natuurlijk wil ik een abonnement op de GEERINCKX VERZEKERINGEN saaoasNvr SNVUd mats "Xcomfortschoenen ^voetverzorging -\steunzolen ~\oi"thopedisch maatwerk \spataderkousen 2 Nieuwe Gazet van Aalst 8 oktober 1982 Verklaring aan parket Tal van betrokkenen vonden het al enige tijd merkwaardig dat door ffet parket bepaalde voor het onderzoek noodzakelijke dokumenten en werk schriften nog niet opgevraagd werden (ondanks melding ervan). Deze wer den uiteindelijk op 28 september tesa- men met een schriftelijke verklaring overhandigd. O.m. wordt hierin gemeld dat het aan tal uitbestede labo-onderzoeken tot op één derde teruggevallen is sinds de schorsing. Betekent dit dat vroeger twee derden van het werkvolume teveel uitbesteed werd (nvdr: sinds die schorsing blijkt het werk op het labo zeker toegenomen). Houdt iemand iemand een hand boven het hoofd Waarom willen sommigen dat barbertje hangt Waarom is om trent het investeringsplan van dhr. De Bie (goedgekeurd door de Medische Raad op 10 augustus en achteraf gun stig geadviseerd door 3 specialisten) nog geen besluit genomen door de OCMW-raad Waarom nodigde dr. vervolg blz. 1 Matthieu de Aalsterse dokters uit vorige maand, in groepjes, in een res taurant, zoals dit blad kon opmerken Wachten maar... P.S. Op de Algemene Raad van het O.C.M.W. werden cijfers vernoemd. Tijdens de periode van 15 jaar aktivi- teit zou door het O.C.M.W minder in komsten geboekt zijn voor een totaal bedrag van om en bij de 50 miljoen frank, (intresten niet inbegrepen) ten gevolge van de redenen waarvoor dr. Matthieu geschorst werd. (R.V.D.P.- P.D.) Het is onthutsend. Hoe bent U daar opgeko men J.M.Simpel. We vertrekken van een grondige analyse van de huidige toe stand. Begrijpt U De andere partijen kennen dat woord niet eens. Wij wel. En wat zien wij Dingen die niemand blijkt te zien. Dat het bestuur te ver van de mensen staat bijvoorbeeld. Wist U dat En dat de mensen niet mee-doen en mee-beslissen Dat er geld verspild wordt, ik zou zelfs dur ven zeggendat er tekort is Dat is onze analyse van de Aalsterse toe stand. Bovendien ontdekte mijn vrouw (ons Marie, die lijstduwer zou geweest zijn) dat het beleid niet gezins-, kind-, milieu-, sport-, middenstands- en energievriendelijk is. Dat zegt genoeg. Niemand heeft dat opgemerkt. Nobody. De A.A.P. wel. Want wij bezitten een ruime kritische blik. In de opbouwende zin, als U begrijpt wat ik bedoel. Op de koop toe het is een primeur voor uw krant hebben wij een alternatiefWelke partij doet het ons na Geen idee. Uw alternatief zal allicht even over rompelend nieuw zijn, vergeleken met de pro gramma's van de andere partijen. Kan U het even toelichten J. M.Ik begrijp dat onze ideeën U ver rassen. Dat was bij ons aanvankelijk ook zo. Maar terzake nu. Ons pro gramma staat haaks op dat van alle andere partijen, zonder onderscheid. Het is een programma met pit, gedurfd en dynamisch, uw vertrou wen waard al zeg ik het zelf. De kerngedachte ervan, de krachtlijn dus, of liever: de essentie, ik bedoel dus het basisprincipe het funda ment om zo te zeggen is dat wij een NIEUW BELEID willen Anders gezegd: een ander beleid Het is een fenomenale stelling. Kan U zich inbeelden wat dat voor Aalst zou bete kenen In de verste verte niet. J.M.Welnu, als de A.A.P. aan de macht zou komen krijgt ge hier een politieke aardbeving. Een wervelstorm van spiksplinternieuwe, ongehoorde ideeën zal de stad overspoelen. Ik zal U eens een voorbeeld geven zie, een voorstel dat ge nergens anders, maar dan ook nooit of nergens zult gehoord hebben. Hier ziewij willen de bevol king informeren Wijkraden stimule ren I Eh de burger om advies vragen I Geef toe, dat is sensationeel. Als dat eens toegepast zou worden Een adembenemende gedachte. Hebt U er niet aan gedacht andere partijen van uw ideeën te overtuigen J M Zeker, zeker. Maar in alle stilte. Ik heb met alle lijsttrekkers gespro ken, maar ze moeten nog wennen aan onze voorstellen. Ik begrijp dat. Verpnlyraordelijke uitgever v zw Aélsterse i rif oroïatie Péter Dauwe, voorzitter' Rélnaertdreef 4, Aalst Redaktie Roel Van de Plas Géraardsbergse6traat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur, Tel. .053/77 62 94 Publiciteit Arrhand Van'Hauwermerrerv Witgferstraat .10 9300 Herdersem-Aafst Tel 053/70 42 13 1 Abonnementendienst Oferaardsbergse,straat 44/3 9300 Aalst 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 tr 450 (r 250 fr 20 fr 1000 fr Eigenlijk zou ik met alle partijen één kartel willen. Zonder oppositie, leder een in de meerderheid. Stel U dat voor: Lowieken, Galleken, Sprotje, Neefke Jan, Geyterken, Peleke Nijs, Hahalefken en dingsken van Amada of hoe heet dat. Als die nu eens allemaal voor A.A.P. zouden staan 't Zou for midabel zijn. Ze zijn er echter moeilijk toe te overha len. Waarom Hewel, omdat ze ver schrikkelijk veel moeite hebben met ons revolutionair programma. Want wij willen de werkgelegenheid bevor deren, de stadskas saneren, milieube scherming, kleinschaligheid i.p.v. luxeprojekten, personeel aanwerven op basis van bekwaamheid, meer fiets- en voetpaden, spel- en sportplei- nen.en nog duizend originele dingen meerDaar kunnen ze moeilijk inko men natuurlijk, 't Klinkt allemaal zo nieuw, verstaat ge Want zij zijn slo gans gewoon. Wij niet, zoals ge zelf ziet. vervolg blz. 1 Meneer Mettepet, waarom wordt U in hemels naam geen burgemeester J.M.Ach. Nee meneer. De tijd is daarvoor nog niet rijp. Mijn partij is de anderen een halve eeuw voor. Hoe wel, die lijsttrekkers waar ik mee sprak betonen voorzichtige interesse. Onze idee van een propere, hartelijke, mensvriendelijke stad lijkt hen nog wat te vreemd, te buitennissig en utopisch. Misschien draaien ze toch nog bij op zéér lange termijn. Want ze zullen dan elk aan hun achterban moeten uitleg gen waarom ze van hun loze beloften en holle slogans afstappen, en aan sluiten bij óns geniaal programma. En dan, dan komt het A.A.P.-kartel in Aalst aan het bewind. Daar droom ik van: Jan Mettepet burgemeester en alle partijen in de A.A.P. gelogeerd En denk nu niet dat ik de strijd in de politieke arena niet zou aankunnen: vanuit mijn beroepservaring ben ik daar in zeker zin al jaren mee bezig, (chap). En altijd dat vlees Gelukkig weet ik in Brussel een goed Thailandees restau rant waar ik regelmatig eens naar toe vlucht om eens «normaal» te kunnen eten...». In de zaak van Tito, aan de Moorsel- baan gelegen, kregen we een staaltje te zien van zijn dekoratiekunst. Het zwart-wit geschilderde appartement is een volmaakt samenspel van klas sieke en moderne stijlen. Helemaal in het karakter van Titohij is een vaste klant in de Opera van Gent en heeft tegelijkertijd een video-installatie met programma's waarbij elke freak zijn vingers zou aflikken; in zijn huistempel bidt hij tot Boeddha maar zijn vrienden zijn Aalstenaars van alle overtuigin gen. Modern en klassiek, oosters en Aalsters, het komt hier allemaal tesa- men en vormt een niet onaardig geheel. Ons gesprek zat er op voor die namid dag, rustig dronken we de lekkere port op en doken dan terug de stad in, op zoek naar andere... «vreemde Aal stenaars». (Patrick Henninck) verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst TE HUUR Te Erembodegem huis met of zonder atelier (200 m2). Ruime woning (4 sl. k.), tuin, garage, c.v. Tel. 21 40 66. TE HUUR: Chalet voor weekends, week of maand, gelegen in de prachtige streek bij Durbuy; gasverwarming en lopend water. Z.w. Leo de Bethunelaan 85, Aalst (na 1 7 uur). Hij is licenciaat zonder hem is er in 't stadhuis één hiaat Frans JANSEGERS 40ste op de VU-lijst <8 (6S/Z l/ZB) j uajseiaq aj 6uj>]|OA0q ap japuoz uaBmmzaq uad|aq ue>j f;q jeeiu 'uassoido jam sjsu^ ap ue>j (ih Hebt U iets interessants te verkopen Of zoek je iets op de kop te tikken Via een kleine advertentie in deze rubriek, en voor slechts 100 fr. kom je zeker in kontakt met de geïnteresseerde persoon Teksten ten laatste op dinsdagmiddag bij ARMAND VAN HAUWERMEIREN, tel. 70 42 13. Aan de zijde van de Welvaartstraat zelf wordt een laag gebouw voorzien waarin de administratie en de direktie van de school zal ondergebracht worden. Me teen zal dit de mogelijkheid bieden om ook in de bestaande gebouwen plaatsen vrij te maken voor de leerlingen. Het gehele dossier werd ondertussen door het schoolgebouwenfonds behan deld en gisteren 7 oktober aanbesteed. Indien alles zijn gewone gang gaat, en er geen politieke of financiële addertjes onder het gras meer verschijnen, zullen de werken voor de nieuwe school begin volgend jaar aanvangen. Ondanks de omvang en de kostprijs kan nu al gesteld worden dat alle problemen van het HRITO met de nieuwbouw niet opgelost zijn. Vooral voor de praktijkles sen, die nu gegeven worden in de lage hangarachtige klassen, blijft de lokalen- nood akuut en zal de nieuwbouw geen oplossing bieden. Men kan de lessen voor vb. karosseriebehandeling toch moeilijk op een tweede of derde verdie ping van een gewoon schoolgebouw la ten plaatsgrijpen, zeker als men weet dat men hiervoor de beschikking moet hebben van echte wagens. In feite stellen sommigen dan ook dat het geheel al voorbij gestreefd is nog vóór het gebouw er staat. vervolg blz. 1 Verwarming Een detail uit het ganse dossier typeert anderzijds wel de mentaliteit van de «rijksadministratie». In deze tijden van energienood was het oorspronkelijk de bedoeling om de nieuwe gebouwen te laten verwarmen met stoom. Deze goedkope en milieuvriendelijke energie vorm is typisch Aalsters en is meer dan ooit konkurrentieel met andere verwar mingsmethodes. Anderzijds bleek ook Interstoom in het projekt geïnteresseerd, vooral omdat het de bedoeling is om in de nabije toekomst dit stadsgedeelte van stoom te voorzien. Eén van de po tentieel interessante klanten zouden naast de rijkstechnische school ook de Etrimo appartementsgebouwen aan de Raffelgemstraat zijn. Tenslotte bleek uit een onderzoek dat de bestaande ver warmingsinstallatie van de oude ge bouwen op zijn laatste beentjes loopt. Meteen kon men verschillende vliegen in één klap realiseren. Alle argumentatie ten spijt bleek het Scholenfonds met de ze alternatieve verwarmingsmethode niet akkoord (onbekend is onbemind en werd tenslotte geopteerd voor een klassieke gasverwarmingsinstallatie. Werd hier geen unieke kans gemist om ook de exploitatiekosten van het HRITO te drukken (MP) X pedilux kerkstraat 18,9300 aalst tel. 053/21.59.23 nir>iifi->n Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar, 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2