Geslaagde antiekbeurs bij Ring Motors Milieuhinder Interstoom en De Bolster krijgt oplossing Onder de Belforttoren j-iotxfo&eii OP Mfcr LEZERSBRIEF DURE TOPDAG Nieuwe Gazet van Aalst 8 oktober 1982 5 Voor de oplossing van bepaalde leefmilieuproblemen is de verkiezings periode blijkbaar het ideale moment. Via een persmededeling deelt Burgemeester D'Haeseleer aldus mede dat er binnenkort een oplossing in zicht is voor twee aktuele milieu dossiers met name Interstoom en De Bolster. Zoals vroeger reeds gemeld werd er onlangs door buurtbewoners rond de elektriciteitscentrale gelegen aan de Erembodegemstraat (Stads park) geprotesteerd tegen de roetneerslag van deze fabriek. Tengevolge van dit protest organiseerde de burgemeester op 29.9 jongstleden een overleg met de technische ambte naar van de arbeidsinspektie. Uit dit overleg bleek dat de zaak grondig on derzocht werd. Roetvorming ontstaat door de kwaliteit van de brandstof, de verhouding brand stof lucht en de schouwhoote. Vooral de gebrekkige luchttoevoer zou oorzaak zijn van de onvolledige verbranding van de brandstof. Dat probleem is echter volledig op te lossen door het aansluiten van een stoomketel (53 Ton/uur) op de grote be staande schouw. Deze oplossing wordt nu besproken met de direktie van de elektriciteitscentrale die onmiddellijk de nodige maatregelen neemt. Tevens bevestigde de technische amb tenaar dat het om een tijdelijk probleem gaat, sterk aangewakkerd door specifie ke weersomstandigheden, wat binnen de kortste tijd perfekt kan opgelost wor den. De zaak krijgt dus vlug een gunsti ge afloop. Achteraf zullen trouwens metingen ge beuren en Burgemeester D'Haeseleer belooft de zaak op de voet te volgen. Ondertussen stelt hij de aangelanden gerust wat de toekomst betreft. Wel wordt hun aandacht gevestigd op het feit dat de geleden schade een burgerlijke zaak is, waarvoor dus enkel bij de be trokken rechtbank een procedure kan worden ingezet. De Bolster Ook aan de reukhinder veroorzaakt door de veekwekerij De Bolster, St.-Amands- straat 18 te Erembodegem werd er vol gens de Burgemeester een oplossing gevonden. Dit bedrijf ressorteert volgens hem onder het toezicht van het Ministe rie van Volksgezondheid. Hoogstwaarschijnlijk zal nu overgegaan worden tot het inplanten van een sleuf silo voor het veevoeder op een andere eigendom van de betrokken eigenaar, waar hinder uitgesloten is. Inmiddels wordt wel gewacht op een deskundig advies. Op basis daarvan wil D'Haese leer de zaak «in goede banen leiden en opvolgen». (MP) Ook de Kommumsten zeggen in een persmededeling akkoord te zijn met het voorstel van Jan Caudron van de Volksunie tot depolitisering van het personeelsbeleid aan de stad. Het idee van een Vast Wervingssekretariaat heeft steeds in het KP-programma gestaan. Wel wijzen de kommunisten erop dat de Volksunie in het verleden haar verkiezings belofte van vroeger reeds heeft ingeslikt en dat deze partij geen antwoord gaf op het voorstel dat CVP-raadslid Ghis Willems enkele jaren geleden formuleerde voor een «vijfpartijenakkoord». De KP van Aalst stelt echter ook duidelijk dat alle partijen het over het principe eens moeten zijn, zoniet gaat het spelletje gewoon verder en is het voorstel van VU-raads- lid Caudron gewoon een verkiezingsstunt geweest. De kommunisten willen dan ook klare taal en klare handelingen. Op 14 november eerstkomende wordt er een auto-arme zondag georganiseerd op initiatief o.a. van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Mark Galle steunt niet alleen daadwerkelijk dit initiatief, maar wat veel belangrijker is hij stelde aan de Vlaamse Regering voor om het aanleggen en verbeteren van fietspaden, alsook het aanbrengen van verkeersdrempels en andere voorzieningen ter be vordering van de verkeersveiligheid in woonkernen volledig te subsidiëren. Dan zullen de gemeenten misschien wat meer geneigd zijn om dergelijke verkeers- vriendelijke voorzieningen aan te leggen. En de propaganda gaat maar door, 't Aanprijzen kent geen grenzen Er wordt zelfs tijgergebrul gehoord van kandidaten met «beestachtige» tendenzen. Een ander jongmens met ambitie speelt op het familiale plan voor zijn degelijkheid geeft hij ais garantie, dat hij een wiegje vullen kan. «Ik ben er. ik blijf er» een toneelcomedie, kreeg nu ook al politieke betekenis I Hoofdrolspelermeneer Louis, als voorbeeld van voorbarigheid, oprecht niet mis Weer een ander toont zijn spierballen en gaat eventjes op de Popey-toer Hoopt hij een andere Jan van zijn voetstuk te doen vallen Of wil hij een partijtje worstelen op de stadhuiskoer Gelukkig is 't nu toch bijna gedaan, en krijgen we weer «normale» gazetten, waarin geen mooie slogans meer staan maar waarin wij op de daden gaan letten I perversie Mooi was de aanblik van de garage Ring Motors, die vrijdag, zaterdag en zon dag II. een antiekbeurs opgezet hadden in hun werkplaatsen aan de Albrecht- laan. Met verzorgde grijs-gele werkpakken bedienden de hostessen waar het kon. Spijtig dat zoveel prominenten, die uitgenodigd waren afwezig bleven. De omschakeling van garagewerk plaats naar beurs was immers een voorbeeld hoe men van vette riekende ruimte kan overgaan naar een show ruimte. Zoiets kon niet gezegd worden van de voorbije handelsfoor Minister Mare Galle was wel aanwezig en gaf na rondleiding volmondig toe dat het Ring Motors-initiatief geslaagd kon geheten worden. Direkteur De Groodt had het echter niet bij die antiekbeurs gelaten. Hij liet alles gepaard gaan met de voorstelling van een nieuwe Ford-produktie, de SIERRA. Dit was omrand met een kleurenwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar, met de medewerking van ons blad en andere Aalsterse firma's. Waarom een antiekbeurs, samen met de voorstelling van een nieuwe wagen, kwamen wij te weten van de heer De Groodt: «De Minerva in de oorlogsperiode was een Belgisch pro- dukt, die wereldvermaardheid kreeg door zijn kwaliteit. Met de SIERRA hebben wij opnieuw een Belgisch pro- dukt dat een vormgeving is voor de toekomst. De Antiekbeurs is een stap in het verleden, daarom ook onze slo gan «Waar het verleden (antiek) en de toekomst (Sierra) elkaar ontmoe ten De vereniging van Vrije antiek en kunsthandelaars waren enorm opgezet met het Ring Motors-initiatief. De bezoeker heeft er meer aan om in beurs-vorm de antiek te bezichtigen. Op de meeste plaatsen gebeurt zulks in verschillende ruimten (lees kamers) en heeft de bezoeker geen overzicht van alles. Hier wel Zowel de heer De Groodt als de antiekhandelaars wisten ons danook te vertellen dat het idee in de toekomst zal herhaald worden. Waar kan men immers antiek bekij ken, een Sierra kopen bij een stevige gratis-drink, terwijl men de Nieuwe Gazet van Aalst leest. (A.V.H.) Tijdens de informatie- en debatavonden met alle politiekers heeft een mikro- dame namens de partij «Peel» gezegd de Topdag die heel wat uitgaven kost». Naderhand bekende mij deze dame dat zij geen enkel bedrag van Topdag-uitgaven kent. Daarom dit brief je, omdat dergelijke fantasietjes nega tieve gevolgen kunnen hebben. Ten eerste is de Topdag evenmin als bv. Karnaval een louter middenstandsaan gelegenheid, maar een feest voor ieder één. Ten tweede zal ik eens de juiste bedragen per Topdag laten opmaken ter publikatie, en velen zullen verbaasd zijn over de zuinigheid van de inrichters. Alvast ditéén enkele Topdag met die reuze-verscheidenheid aan attrakties kost in totaal MINDER dan het bedrag dat bv. de stedelijke Akademie voor schone kunsten betaalde, enkel voor het optimmeren van haar (mooie) stand op de Grote Markt vorig jaar. Pol De Paepe Een rechtgeaarde Vlaming, een man met talent, een man uit één stuk FRANS JANSEGERS: 40ste op de VU-lijst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5