Starten Waar staan kleuren voor PATRICK DE SMEDT Dit blad sneed de programma's lossendoor Aalst telt weinig milieubewuste kandidaten LIEVENS-BORMS Chris PIET HEYMANS Verzekeringen Van den Hauwe Stem VU. 40ste kandidaat. Volks Vlaams Sociaal 3e kandidaat Stem op 10 oktober 1982 LIEVENS-BORMS Chris terug naar de gemeenteraad. voorzitter VU-Moorsel - Meldert stelt U zijn kandidaten voor Anny Dierick (5de plaats) Maria De Buck-Bijl (9de plaats) Joris Vonck (14de plaats) Piet De Coninck (19de plaats) Staf De Luyck (25e plaats) t>E Vlaanderenstraat 15b 9300 AALST 053/21 71 45 Samen voor hun toekomst ABC: staal en stenen verwarmen lucht en water. r St. Jorisstraat 12-16, AALST - tei. 053-70.08.74 SP lijst 1 38e kandidaat 4e lijstduwer Nieuwe Gazet van Aalst 8 oktober 1982 7 Ter gelegenheid van de komende gemeenteraadsverkiezingen organi seerde de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde (RALOES) een uitgebreide enquête bij alle 294 kandidaten teneinde hun opinie te kennen over enkele konkrete leefmilieuproblemen in Aalst. In samenwerking met de plaatselijke vragenlijst, waarop de kandidaten-ge- Werkgroep Leefmilieu Aalst wenst men aldus te weten of de partijen tegen ille gale weekendhuisjes in de Faluintjes waren, en of ze zich verzetten tegen de doortrekking van de ringlaan doorheen de Osbroek. Raldes vroeg ook duidelijk standpunten inzake milieuhinderende bedrijven zoals Amylum, De Wolf-Co- sijns, De Bolster, Copal, De Geyndt, Lambrecht, enz.). Ook vragen over mi- lieuverstorende autorally's kwamen aan bod, evenals opinievragen omtrent de betonneringsplannen van de Pas-en Steenbeek. Ook het Herdersems gifstort werd in de vragenlijst niet vergeten, evenmin als de schendingen tegen het gewestplan, die in Aalst zeer talrijk zijn. De stads- en dorpskernvernieuwings ideeën kwamen aan bod via vragen over de verkeersvrije markt, de H. Geestka pel, de Kattestraat, groenen assen door de stad, behoud van de bomen op de Kapucijnenlaan, wooninbreiding e.d. Tenslotte waren er konkrete vragen over de verkeersveiligheid, waarbij gepolst werd naar de standpunten over de Bou- dewijnlaan, de Leopoldlaan-Albrecht- laan, enz. Qpk de mening van de kandi daten over de oprichting van een Ge meentelijke Advieskommissie Ruimtelij ke Ordening werd niet vergeten. Alles bij elkaar een bladzijden lange meenteraadsleden binnen een korte tijd spanne dienden te antwoordden. Te oordelen naar de resultaten die Ral des bekwam schijnen slechts weinigen de moed opgebracht te hebben om te reageren. Daarbij dient wel vermeld dat de Regionale Leefmilieugroep de vra genlijst die terugkwamen zes jaar lang wil bijhouden en eventuele woordbreu ken onverwijld zal mededelen aan de bevolking. Op basis van de antwoorden, ging men na wie groen, grijs of zwart is. De groenen zijn deze die vanuit milieu opzicht de stem van de kiezer verdie nen, de grijze nemen nogal een twee slachtige houding aan terwijl de zwarten weinig of niet milieu-bewust-en be trouwbaar zijn. Verbetering van deze kandidaten op milieuvlak is natuurlijk steeds mogelijk, maar ondertussen raadt Raldes toch aan voor de groenen te stemmen. Koploper in de klassering is niemand minder dan CVP-gemeenteraadslid Chris Lievens-Borms, gevolgd door Jos De Geyter, lijsttrekker van de K.P., die mede namens zijn partij antwoordde. Op de derde plaats komt Jos Gavel (KP) waarna alle Ral-leden van de lijst Peel 82 geklasseerd werden. Ook de Agalev- kandidaten komen natuurlijk op de groe ne lijst voor. Milieubewuste kandidaten zijn verder nog Dirk De Pauw. Gustaaf De Vilder en Robert Baert van de SP. Joachim Van der Meersch, Frans Jansegers en Jozef De Coninck van de Volksunie, Petrus De Troch, Eddy De Backer en André-Emiel Bogaert van de CVP, en tenslotte Den nis Meert van Peel 82. Tot de grijzen behoren 5 kandidaten, met name: Jos Van Den Berghe (CVP), Alois Adriaenssens (PVV), Dirk De Meerleer (SP), Freddy Pijck (SP) en Louis Saerens (SP). Slechts één kandi daat werd als zwart gekwalificeerd met name Pieter Pots namens de Vlaams- Blok lijst. Opvallend waren ook enkele antwoor den van vooraanstaande politiekers. Jan Caudron van de VU verwees aldus naar een antwoord van de VU-lijsttrekker Jan De Neve en dit namens gans de lijst, maar dit laatste antwoord kwam nooit in het bezit van Raldes. Burgemeester D'Haeseleer verwees naar een antwoord van Annie De Maght Aelbrecht (PW) maar ook dit antwoord kwam nooit binnen. Tenslotte stelden de zes PW-jongeren dat men steeds bereid was tot een ge sprek, terwijl men namens de SP-lijst beknopt reageerde dat men het eens was met de voorstellen van Raldes. Even verrassend is het feit dat bekende «groene jongens» als Mare Galle en Lambert Van de Sijpe het zelfs niet no dig oordeelden om te reageren op de vragenlijst van Raldes. Naar de reden hiertoe kan men slechts gissen. (MP) Vraag het in Herdersem, had je hulp nodig, op de Pontweg 57 wist men raad. FRANS JANSEGERS helpt iedereen. MKtaal Hl ktkf.i.ll Moc-Ht »uev. EENS yj/vr 1 l ZAont* Zuvj ujr- v>y 82/1 II40 ABC uit Denemarken of als een ketelsmid en een architekt mekaar goed verstaan Geheel dubbelwandig, veilige sluiting, perfekte afwerking. Ook leverbaar met ingebouwde watertank om het C.V. circuit aan te sluiten, warmte in heel het huis en een gezellige open haard in de woonkamer. 82/1 7/49 Geen programma zonder rode draad erin, al kan die ook groen of geel of blauw zijn. Een programma is behalve een nieuwjaarsbrief ook de vertaling van een filosofie, een theorie van een strategie naar zekere doelstellingen toe. Kristen- demokraten denken daar nogal anders over als kommunisten, en de Vlaamse bouwstenen zijn het blauwe eekhoorntje niet... administratie. Voortwandelen op de door Louis D'Haeseleer ingeslagen weg. Ook de CVP wil een sober beleid. Prio riteiten dienen vastgelegd, en daartoe worden gerekendeen sluitende begroting op 5 a 6 jaar, en een sober personeelsbeleid (nl. het meest rende rende). Alhoewel. Doorgaans is het nogal zakelijke kost en blijven ronkende ideologische frasen (klassenstrijd nu minder politiek, meer vrijheid ach terwege. Zelfs de soep wordt niet meer heet geschonken... De S.P. (we moeten ergens beginnen) weefde als rode draad doorheen haar Witboek«de stad met beperktere middelen goed bestuurbaar maken, en dit met demokratisering van de be slissingsmacht». Men wil de betrok kenheid en de strijd tegen de ver vreemding tussen de inwoners onder ling stimuleren. Eerste prioriteit is de verbetereing van de leefomgeving in al zijn aspekten. We bladeren door. De PVV wil een hard krisisbeleid. Meer doen met minder geld dus. Management in de stadhuis- De Volksunie wil «sober en sociaal, rea listisch en haalbaar» tewerk gaan. Tegen de vervreemding van de burger t.o.v. zijn bestuur ingaan. Tegenover verzuiling stelt men het samenhorig- heidsmodel en verdraagzaamheid. Vanuit de federalistische opvatting wil men sterke gemeenten en deelge meenten waar inspraak geen utopie is. Agalev wil «waar de groten niet van Eerlijk, bekwaam en werklustig. Strijdlustig in elk geval. Wie is het Natuurlijk FRANS JANSEGERS van de V.U. (82/17/65) Vrijdag 8 oktober 19.30 u. in kasteel Terlinden petanque (org.WTC Den Blok). 20 u. in NetwerkGroene Info- en ontmoetingsavond Agalev stelt zich voor. 19 u. op de Houtmarkt, verkiezingsmeeting met Karei Van Miert, Oscar Debunne en Mare Galle. Als apotheose is er een vuurwerk zaterdag 9 oktober 8.30 u. aan station halve daguitstap naar Kravaalbos. Breng flora's, loep en verrekijker mee. Einde om 11.30 u. Org.De Wielewaal afdeling Denderland. Zondag 10 oktober Vandaag worden 43 gemeenteraadsleden vervangen door 41 nieuwe. Stem voor de goeie 14 u. in Marcellinoklub (Kapucijnenlaan 95) film «Wat een vakantie» (L. De Fun.es als schooldirekteur) Vanaf 8.30 u. tot 14 u.6de wandeltocht van de sport, ingericht door W.S.V. De Kadees. Start in Koszen-Club, Leo de Bethunelaan 105. Medaille 60 fr., brevet 30 fr. Afstanden 10 en 20 km. Aankomstafsluiting 17 u. 's Avonds in de Gele Limonade (De Ridderstr.) doorlopend bekendmaking van de kiesuitslagen. Sfeer verzekerd in bepaalde partijlokalen 14 u. aan KAJ-lokaal (Grote Baan 224, Herdersem)Oefencross 9, 6 of 3 km. Inschrijving ter plaatse. 20 fr. deelneming (kinderen - 12 jaar), anderen 30 fr. Kinderopvang. Gewone looppantoffels, geen spikes. Prijsuitreiking voor iedere deelnemer om 16.30 u. in Parochiaal Centrum. 15 u samenkomst aan de kerk van Neigem (stw. Ninove-Halle) voor een wan deling door en rond Neigembos (11 km.) Verplaatsing met eigen wagen; zoniet neem kontakt op met Paul Talloen, Eikstr. 82/7. Tel. 77.90.18. Kosten 20 fr. (verzekering inbegrepen). Org.VTB Aalst. Woensdag 13 oktober 19.45 u. feestelijke avond met kaas en wijn in St.-Martinuskring, Korte Zoutstr. Org.CMBV Aalst-centrum. Donderdag 14 oktober 20 u. in feestzaal stadhuis Dia- en gespreksavond over de projekten die Aalst met 11.11.11 wil steunen (Nicaragua en Rwanda). Pol Werk GR. wakker liggen», en daarbij wordt gedacht aan een verdere uitbouw van de gemeente in basisdemokratische zin, absolute prioriteit voor de zwakke ren en achteruitgestelde groepen in elke beleidsmaterie, bevordering van de werkgelegenheid via kleinschalige, arbeidsintensieve en milieu-verant woorde bedrijven, spreiding van admi nistratieve diensten, kuituur, onder wijs... en radikaal halt aan de verdere verkwanseling en verloedering van het natuurlijk en kultureel erfgoed. «Milieu» en «demokratie» staan cen traal. De K.P. wil «la démocratie jusqu'au bout». Naar een echt zelfstandige gemeente waarin een maximum aan demokratisch leven gerealiseerd wordt. Anderzijds wil men ageren tegen de «allesversmachtende krisis- politiek». Peel '82 wil de band tussen het arbeids- en ekologisch milieu tot stand bren gen. Eventuele verkozenen moeten de spreekbuis zijn van die strijd in basis groepen en vakbonden. Ook hier staat een demokratische beleidsvoering centraal. Het Vlaams Blok kon ons weinig meer meedelen dan dat men Vlaams geld in Vlaanderen wil houden, en dat gastar beiders maar beter opkramen. De Partij van de Arbeid wil de rijken de kri- sis doen betalen en hecht qua beleidsvoering veel belang aan in spraak van betrokkenen. Sp en VU maken van de stembusuit slag uitdrukkelijk ook een nationale zaak. Slotsomals je 't ons vraagt zijn we niet veraf meer van programma's a la Gemeentebelangen van bv. Wichelen. Die heben gewoon geen (beloften)pro- gramma, want er is (of er zou) geen geld voor (zijn). - Zo simpel wordt dat... De jongste SP-kandidaat

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7