SP JAN CAUDRON wiy&Ef PATRICK DE SMEDT Kunnen de zachte sektoren nog bekoren Kieskeurig EMILIENNE DE SMEDT SP 1 AALSTERS PANORAMA TOCH INSPRAAK 31e kandidaat Lijst 1 D'Herde Jackie voor een zuinig en zuiver bestuur ook op personeelsgebied be S%D7 Samen voor hun toekomst SP lijst 1 38e kandidaat 4e lijstduwer Nieuwe Gazet van Aalst 8 oktober 1982 9 Het antwoord is positiefjeugd, gezin, sport, vrije tijd,... voor al die dingen heeft elke partij een speciale menslievende toon waar je week van wordt van binnen. Op ontwikkelingssamenwerking na het zwakke broertje komen al die thema's aan bod. Een korte rondrit ten be hoeve van Keizer Kiezer. Sport Het geld is op, dus plant niemand nieuwe grootse sportcentra of zwemba den. De bestaande infrastruktuur goed onderhouden en pleiten voor kleinscha ligheid ze doen het allemaal. Ook nog eenstemmig de deelgemeenten niet vergeten, plannen in funktie van be hoeften en geldelijke mogelijkheden, fiets- en wandelpaden uitbreiden (veld wegen verharden suggereert de CVP). PW en CVP willen samenwerken met privé-initiatieven om de infrastruktuur uit te breiden. De VU denkt aan de open stelling van sportterreinen van scholen voor de burgers. De SP wil het bestaan de sportbeleid verderzetten (initiatiekur- sussen, interscholenwedstrijd, sport week...) en aandacht voor sport voor mindervaliden. Aktieve (wijk)-sportraden worden gewenst door SP, VU en als de niet-georganiseerden er ook bij zijn door de KP. Subsidiëring van sportgroepen, OK maar dan op rechtvaardige basis zegt de VU, en liever voor rekreatiesporters dan voor onze tweedeklasser, zo ook Agalev. De meesten zien meer in mate riële ondersteuning dan de jaarlijkse aal moes. Verdersportmonitoren en -toe- zichters aanstellen (VU), betaalbare huurprijzen en zwemtickets (KP, VU), de massasport bevorderen (allemaal), veelzijdige sportcentra (SP, VU...), enz. Een vrije tijd Alweer in koorde mensen van groot tot klein stimuleren en ruimte bieden om hun vrije uren «zinvol» door te brengen. In de lijn van het voorbije beleid zegt de SP, en nu ook werken aan een vrijetijds centrum in de Schoolstraat (o.m. voor Dé grote moeilijkheid zondag alle opgekropte gevoelens van zes jaar lang, alle diepe verlangens en wensen samenvatten in één of meerdere rode bolletjes. Wat U ook doet, blijf bij Uw lijst. Op meerdere partijen stemmen mag niet, op straffe van ongeldigheid. Zaterdag 5 oktober reed een CVP-autokaravaan door Aalsterse straten. Dacht U ook dat deze gereglementeerd zijn tot maximum 5 auto's om energie-redenen Sorry, maar wij zagen dubbel... Geen enkele kandidaat is jarig op 10 oktober De ene PvdA-kandidaat, Karei Meganck is laatstejaarsstudent a.üeiassociologie in Leuven. Hij is daar als voorzitter van de Marxistisch-Leninitische Beweging erg aktiet in het studentenleven. Hij rekent wel niet op een zetel in Aalst, maar als die er komen zou, zou hij zich wel meer in Aalst inzetten. Melden we nog dat er tot heden geen PvdA-kem bestaat in Aalst, wel in Denderleeuw. Uittredend schepen Jan De Neve wil (we citeren een propagandafolder) «de jeugd een kans geven echt anders te leven». Schrik voor Agalev, Jan Wie dacht dat zes PW-jongeren op de blauwe lijst staan is mis. Johan Stijlemans roept immers op «stem voor Aalst, stem jong, stem jeugdig-revolutionair, stem voor de enige PW-Jongerenkandidaat van je stad». Het kan ook een zetfout zijn... PEEL '82 lijkt geweldig op een ex-lijst. Wie het kandidatenlijstje bekijkt bemerkt ex-medewerker CSV, PAN, CG50, Cedo Nulli, Vies Oilst... Voor interpretatie vatbaar Mare Galle beloofde op een persconferentie een erg sobere kiescampagne te voeren. Een staaltje daarvan vondt u vorige week allen in uw bus, onder de vorm van een luxe reklamefolder. Een professioneel drukker becijferde voor ons de prijs van het pam fletje. De mooie som van 155.000 frankjes volstaat voor de 32.000 exemplaren, nodig om heel Groot Aalst te voorzien. Hopelijk spring jij straks ook zo zuinig om met onze centjes Mare. Lotj Ons Los leed zware kiesschade. De brandweerwagen van de karnaval- qroep die door Willy Van Mossevelde voor zijn campagne gebruikt wordt werd vorige week door demokraten in Nieuwerkerken grondig in prak geslagen. Willy hoopt hem na de verkiezingen te kunnen hersteilen om hem intakt aan LOL terug te bezorgen. In de tekst zelf wordt op verschillende plaatsen komaf gemaakt met de huidige koalitie en met de kollega's van het schepenkollege. Dit schepenkollege wordt o.a. een 9-koppige draak genoemd Even verder leest men letterlijk dat «de coalitiepartners het noorden kwijt waren of tomeloos verder droomden in de oude tiomfalistische, geldverspillende stijl en alleszins voortdurend dwars gingen lig gen zonder het minste ontzag voor UW belangen». Staaltjes van dergelijke kritiek tegenover de koalitiepartners SP en VU vindt men her en der in de brochure verspreid. De propagandamachine draait nu op volle toeren. Eén van de meest opvallende bro chures die de jongste week in de bus van de Groot-Aalstenaars terecht kwam was ongetwijfeld de Brochure van de LSW getiteld «Wie is bang voor D'Haeseleer In deze brochure wordt meer dan 30 bladzijden lang op alle mogelijke en onmogelijke manieren de lof gezwaaid van Burgemeester D'Haeseleer. De publikatie op zichzelf is een ideaal middel om een kwis te organiseren met als hoofdvraag «Hoeveel maal komt de naam D'Haeseleer in de LSW Special voor Slechts weinigen zullen het juiste antwoord kennen. Door deze brochure kreeg D'Haeseleer ondertussen al een bijnaam in bepaalde politieke kringen. Zo noemen velen onze huidige burgemeester reeds «Louis XIV De Zonnekoning». Enkel zijn kasteel van Versailles ontbreekt nog, maar het nieuw huis dat D'Haeseleer bouwde te Nieuwerkerken schijnt ook een aantal kasteelallures te bezitten. Ook een aantal foto's in de brochure zijn verrassend. Op niet minder dan drie foto prijkt zijn echtgenote fier naast haar man. Enkele Aalstenaars stellen dat deze foto getuigen van enig cynisme. De afgelopen zes jaar was de verhouding tussen de pers en de CVP-opposi- tie niet altijd even rooskleurig. Daarbij werden de Aalsterse journalisten dik wijls subjektiviteit verweten. Ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkie zingen heeft de CVP echter een pamflet verspreid waarbij vrijwel mets anders dan ronkende titels die kritiek inhielden tegenover het huidig stadsbe stuur in afgedrukt werden. Wijselijk werden die titels die met zo vleiend waren voor de C.V.P. weggelaten. Daarmee kan men echter ook een pamflet vullen. Dit alles om maar te vermelden dat de Aalsterse pers nog niet zo sub- jektief is als sommigen beweren. Bij het pamflet van Agalev had de drukker van de lijsttrekker van deze groene partij misvormt in Van Ransdonck i.p.v. Van Ransbeek. Het gevolg was dat duizenden en duizenden blaadjes dienden verbeterd te worden. Naar wij uit welingelichte bron vernamen diende Agalev de bijko mende kosten van deze fout van de drukker zelf te betalen. Dit voor een partij die amper enkele duizenden franken op haar bankrekening heeft. Op donderdag 23 september werden in Erembodegem de C.V.P.-kandidaten aan het partijpubliek voorgesteld. Toen alle gekende kandidaten aan bod qekomen waren bleek plotseling dat Dr. Mathieu vergeten was. Tot ieders verbazing scheen deze kandidaat, die de jongste tijd veel in het nieuws kwam, ook te Erembodegem te wonen. In de plaatselijke afdeling had men deze man echter nog nooit gezien, zodat het ook begrijpelijk was dat de C.V.P.-kandidaat van deze grootste Aalsterse deelgemeente onbewust met op de lijst van de plaatselijke kandidaten voorkwam. A.K.V.). kaarthuisje Rozendreef,... Terug naar de natuurdoor natuurge bieden toegankelijk te maken (SP), er openbaar vervoer voor in te richten (VU), er boshutten voor natuurstudie in te planten (CVP). De zin van de bestaande Vrijetijdsweek, samenwerking tussen hobbyisten en tentoonstellingen wordt door niemand betwijfeld. Tenslottelaat de mensen zelfstandig en minder gecommerciali seerd hun vrije tijd gebruiken, zeggen Peel en Agalev. ledereen heeft een gezinsvriendelijk pro grammaonderdeel. Voor de CVP, VU en Vlaams Blok is het gezin de vitale cel van de maatschappij, SP en KP vragen ook aandacht voor andere samenle vingsvormen. Aan belemmerende ge- zinsstrukturen dient gesleuteld. (SP). Financiële tegemoetkomingen aan grote gezinnen (afschaffing fietsplaten, terug betaling op watergebruik, gratis vuilnis zakken,...), daar ziet men meestal wel wat in, maar men vraagt zich ook af of het méér dan lapmiddelen zijn. Het ge zinsbeleid wordt door de partijen veeleer gekaderd in een totaalklimaat van ver keersveiligheid, vakantiespeelpleinen, groen en rust, enz. Een goeie gezins raad (eventueel in een welzijnsraad) wil iedereen. VerderCVP denkt aan steun bij ziekte van kinderen, en bij materiële zorgen, de KP wil daar een teledienst voor, de VU onthaalmoeders en babyparkings, toelagen aan gezinsverenigingen, na schoolse opvang. De SP wil kollektieve aanschaf van ma teriële voorzieningen bevorderen. KP wenst goedkopere kinderkribben, Peel een vluchthuis voor vrouwen... Ontwikkelingssamenwerking Buiten steun aan 11.11.11 vinden we niets bij PW, SP en CVP. KP, Peel en Agalev willen ontwapenen om te ontwikkelen. Verderverzusteren met een derde-wereldstad (VU, KP, Agalev), een Schepen voor Ontwikke lingssamenwerking (KP, VU), 0,7 van de gemeentebegroting afstaan (KP), informatie aan de burgers, en hulp aan vluchtelingen, projekten, aktiegroepen (VU, KP, Agalev, Peel...), een raad voor ontwikkelingssamenwerking (Agalev). (Pol. Werk. Gr.) Cijfers, een balans, economie, daar heeft FRANS JANSEGERS kaas van gegeten. Zo'n man heeft men nodig Stem VU (82/17/58) Van tevoren was ik zinnens te schrij ven dat het Corum Alostum het beste was van de ganse voorlichtingsavond, voor Aalsterse politiekers en publiek ingericht met het oog op de gemeente raadsverkiezingen. Maar dat mag ik niet, want het meestal ondergewaar deerde koor was deze keer niet het best. Het publiek Was nóg beter. Voor de allereerste keer werd in Aalst dergelijke politieke avond ingericht, met mogelijkheid tot informatie en debat, tot aanval en verdediging. Het leek mij een bijzonder goede avond. Akkoord, er waren 78.750 afwezige Aalstenaars, waaronder een burge meester en vier schepenen, maar de wakkeren waren er. Zij die iets durven zeggen en kunnen zeggen, zij die de demokratie nog au sérieux nemen. Vanzelfsprekend kwam deze echte in spraakavond jaren te laat, en waren sommige vragen niet naar mijn per soonlijke goesting, maar toch voelde ik dat die avond zoveel beloften inhield voor de toekomst van uw en mijn stad. Buiten gekomen leek het mij alsof de verkiezingsuitslag en al dat getel van stemmen niet zoveel belang meer had den. Dat er eindelijk zou bestuurd worden voor de mensen en de gemeenschap, in plaats van voor de partij en de vriendjes. Bestuurd met échte inspraak. Als de politiekers inderdaad hun woord houden, en als de wakkeren wakker blijven. Waarempel kwam een zalig gevoel zich van mij meester maken in 't mid den van de De Ridderstraat. De toe komst van Aalst leek plots (gecensu reerd) kleuriger te worden. Nog een beetje en ik begon luidop te zingen. DE PANORAMIST Van mijn ouders leerde ik dat, als de arbeider het goed heeft, de midden stand ook leeft. De huidige regering meent de crisis op te lossen door aan de inkomsten van de kleine man te zitten en het resultaat is dat wij, middenstanders, minder verkopen. Daarom en om onze stad te dienen ben ik kandidaat op de SP-lijst. sociaal cn feder-ul 2de plaats. 82/17/41 37ste kandidate (5de lijstduwer) lijst 1 EIVHUENA/E met een blijvende inzet... De jongste SP-kandidaat 82/17/39 LIJSTDUWER VU

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9