Moby Dick Zwakke Guido Bieseman doet eigen ploeg das om Steeds het maksimum en alleen leider VK. Aalst en Kangoeroes zonder tegenstand Veldloopseizoen nadert Eerste helft op «lome benen» Kostbare punten te grabbel gegooid Nieuwe winst voor Comar Sport Dendermondse Steenweg 3 Tel. 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels Wedstrijden zondag 17 oktober 14 Nieuwe Gazet van Aalst 15 oktober 1982 Liefhebberssport Voor éénmaal was onze keuze goed. Met de wedstrijd Sint Antoon-Olfit als topper van de week. Een wedstrijd die door de talrijke toeschouwers bestempeld werd als provinciale waardig. Een man verdedigend Sint Antoon kon geruimde tijd gelijke tred houdend dank zij het voortreffelijk rebound- werk van Guido Schelfhout. 10-12. Toen Rubbrecht met een 5 op 5 uithaalde ging de thuisploeg zelfs naar een 28-22 voorsprong. Een hardwer kende Schorreel zat goed in de greep van Rubbrecht, en kon aan de rust zijn ploeg met verder brengen dan een 37- 32 achterstand. De beginfaze van de tweede helft werd Sint Antoon fataal. Olfit slaagde er in om langs Steenhout en Van der Ghijlen 39-40 op winst te komen. Een poosje bleef het gelijkop- gaand en dan kwam Schorreel. Hij scoorde en hij liet scoren wat resul teerde in een 50-60 voorsprong. Bie seman, in de eerste helft een 3 op 8 liet in de tweede helft nog acht opeen volgende msisers optekenen. In de slotfaze met een 5 op 5 bewees hij nochtans zijn klasse. Te laat echter, want ook Pol Steenhout met een 5 op 7 in die slotfaze hield de stand op het bord. Een tienpuntenverschil67-77. Sint Antoon Steurebaut 8, Rubbrecht 16, Renders 4, Schelfthout 10, Biese man 16, De Smet 13. Olfit: Schorreel 20, Van der Ghijlen 16, De Wilde 14, De Saedeleer 4, Steenhout 23. Torenhof kende een goede start tegen kampioen De Hoorn 0-4. In 4' kon Van Keer-Veillefon de bakens verzetten 14- 4, doch langs Tembuyser-Lefèvre gaf Torenhof zich niet gewonnen 14-12. Een nieuwe 3 op 3 van Veillefon en de definitieve kloof was gemaakt 31-18. Na de rust die met 51 -30 bereikt was, volstond het voor De Hoorn de bal in eigen rangen te houden om een ruime en verdiende zege binnen te halen 93- 74. Topschutters waren Van Keer 39, Veillefon 24, De Schaepdrijver 14 voor De Hoorn en Tembuyser 20, Lefèvre 16, Borms en Impens elk 10. Cockpit Zorba won bij De Klok. Met slechts vijf spelers was het nochtans geen sinecure voor Cockpit om De Klok af te schudden. De eerste helft wa gelijkopgaand tot 18-20. De Klok klom naar 26-20 en bij de rust kon Possé en Ferre Van den Hauwe de zaken opnieuw rechtzetten 31-34. Na de herneming begon het festival Van den Hauwe. Nadat hij in de eerste helft al 16 punten had bijeengewor- pen, scoorde hij er nog 26. Het werd 37-48. Een kloof die De Klok nooit meer kon dichten. Topschutters Ferre Van de Hauwe 42, Possé 18, De Wuffel 13 voor Cockpit. Praet 24, Cami en Van Nieuwenborgh 14 bij De Klok. De Nachtwacht blijft mee aan de lei ding dank zij een nieuwe zege tegen Den Beiaard. Gemakkelijk kwam die er nochtan niet, als men weet dat De Nachtwacht na amper 7' leidde met 16-4. Een tergend traag verloop zou de score klein houden aan de rust 24- 15. Na de herneming heel wat beter basketbal met.Gerrit Troch bij Den Beiaard in een glansrol. Hij werd ech ter zeer sterk gecounterd door Koen Goubert, die mocht rekenen op de steun van Pol De Lil terwijl troch in de woestijn predikte. Topschutters voor De Nachtwacht Koen Goubert 26, Pol De Lil 10. Bij Den Beiaard Troch 22. Uitslagen De Klok - Cockpit 66-844 De Nachtwacht - Den Beiaard 53-41 De Hoorn - Torenhof 93-74 Sint Antoon - Olfit 67-77 Snoepertje - Borghmans 60-65 Hughs - Terlinden 58-48 Stand na 3 speeldagen Olfit, De Hoorn, De Nachtwacht 6; Sint Antoon, Cockpit, Hughs 4; Toren hof, Den Beiaard, Borghmans 2; De Klok, Terlinden en Snoepertje 0. (A.V.H.) Eerste Provinciale The Tower Aalst-Moerzeke 84-57 Met in het achterhoofd de wetenschap dat co-leider Scheldejeugd op Ronse een zware nederlaag geïncasseerd had, begon The Tower uitste kend aan deze ontmoeting. Tot 6-4 kon Moerzeke meespelen, doch dan zag men in de Okapi-zaai basketbal, die aan glorietijden van Okapi deed denken. Spektakulair en snel basketbal met fast breaks, zoals het publiek het graag heeft, glunderde voorzitter Roger Lee mans na de match. Daarbij een Danny D'Herdt, die uit alle hoeken raak trof, en De Schaepdrijver die weer met volle ver trouwen speelt. De Troyer, die alle ver wachtingen inlost. Jean Paul Heyvaert verdedigend en Pat De Smedt doen wat er van hen verwacht wordt. Ook coach Van Miegroet is ook tevreden. In amper 6' tijd evolueerde de stand naar 26-10. Toen Moerzeke Van Cleemput inbracht, zorgde die even voor verpozing 28-14. Doch aan de rust was alles al geweten 50-32. Dit ondanks het feit dat coach Van Miegroet reeds al zijn spelers uitge zonderd Urbain Lenoir en Luc Brijs had gebruikt. Bij het begin van de tweede helft deed Luc Brijs zijn wederoptreden na een lange afwezigheid wegens kwet suur. Met een 2 op 2 had hij onmid- delijk het vertrouwen. In zijn strijd om topschutter Van Loey te stoppen kreeg hij drie streepjes op een rijtje achter zijn naam. Kritiek leverde hem een technis che fout en een uitsluiting op. Steeds met reservematerieel op het terrein in de tweede helft verwaterde de wedstrijd. Dit nam evenwel niet weg dat The Tower tot 77-47 uitliep, en aan het slot nog 27 pun ten overhfeld. THE TOWER De Smed 6/ De Schaepdrijver 15/ Lenoir 0/ Hey vaert 2/ Goossens 6/ D'Herdt 22/ De Troyer 12/ Van Langenhove 9/ Van der Borght 8/ Brijs 4. (A.V.H.) Volleybal Op uitzondering van Kuklos, dat werkelijk zijn draai niet schijnt te vinden in deze competitie, hebben de andere Aalsterse ploegen een flinke prestatie gele verd. VK. Aalst ontving het bezoek van ex-eerste nationaler Wetteren. Ondanks het feit dat men de gebroeders De Schrijver diende te missen, wegens kwets uren, werd de thuisploeg nooit echt bedreigd. In de eerste set kon men vooral het verschil maken via een sterk aanvallende Raf Sterckx. Geen enkele blok vorming kon zijn harde smashes afstoppen. Een logische 15-10 was dan ook het resultaat. kap. Het voorspelt echter niet veel goeds voor het «hete» derby van aan staande zaterdag tegen Kangoeroes. Uitslagen: VK. Aalst - Wetteren Appelterre - Kangoeroes Kuklos - Idegem 3-0 1-3 0-3 In de tweede set boden de bezoekers lang weerstand. Dit was voor een groot deel te wijten aan het te stereo tiepe aanvalsspel van de gastheren Men leek even de goede draad kwijt doch na een 15-12 werd de tussen stand tot 2-0 uitgediept. In de derde set was het Aalsterse meesterschap weer overweldigend, lemants, Philips en spelverdeler Doorns zorgden voor meer creatieve oplossingen. Wetteren wist zich geen raad met deze goede combinaties zodat men ook deze set zag verloren gaan met 15-9. Trainer Paskiewicz, die opnieuw als speler optrad, was na deze probleem loze strijd, een gelukkig man. Kangoeroes, op visite bij Appelterre, nam onmiddellijk het initiatief. Onder impuls van Peerlinck en Van Landuyt kon men de eerste set met 10-15 bin nenrijven. De gastheren leken daar door zo aangeslagen dat de bezoe kers in de tweede set zomaar een 0-10 voorsprong konden opbouwen Kinoo en Meskens zorgden ervoor dat met 3- 15 ook deze set op de Aalsterse reke ning kan worden ingeschreven. Na deze 0-2 voorsprong vierden Kangoe roes de teugels. Dit liet Appeltere de gelegenheid om opnieuw in de wed strijd te komen Nadat de thuisploeg een 13-8 voorsprong verworven had zorgde Swalens ervoor dat Aalst tot 13-12 terugkwam Een dubieuze scheidsrechterlijke beslissing werkte echter het 15-12 verlies in de hand. Kangoeroes stelde, na dit plaatselijke tussenspel, ogenblikkelijk orde op Zaken. Met 6-15 werd de vierde set in hun voordeel beslist Kuklos van zijn kant laat wel steekjes vallen Tegen de bezoekers uit Idegem moest men een 0-3 nederlaag slikken Er zijn natuurlijk de drie gekwetste basisspelers, Guy Buys, Geert Uvijn en Bart Goffa. Dat betekent een handi- Wedstrijden leper - VK Aalst (16/10) Kangoeroes - Kuklos (16/10, t 19u.30). UFO 78 - Herzele (16/10, te 16 u.) Het pisteseizoen is zo goed als ten einde En stilaan komen nu de veldlopers in beweging. De K.A.C. Eendracht Aalst organiseert, om de atleten gelegenheid te geven zich op te warmen, ieder jaar een paar oefencrossen Toekomende zon dag is men traditioneel te gast te Nieuwerkerken (Laar). Aan de Haalterstraat wordt een oefenveldloop georganiseerd waaraan naast de atleten van de in richtende klub ook niet aangeslotenen mogen deelnemen. Er zijn wedstrijden voor alle kategorièn mannen en vrouwen Zondag 24 oktober wordt de Aarts straat te Herdersem ingepalmd door de veldlopers. Ook daar worden de mannen en vrouwen verwacht De eerste start is telkens om 14.30 uur. Vermelden we nog dat voor beide crossen prachtige prijzen in natura voorzien zijn. (JVH) Zaalvoetbal Comar Sport - Kapelleken 7-3 Het gaat onze Aalsterse zaalvoetbal ploeg voor de wind Comar Sport speel de'zijn beste wedstrijd totnogtoe. Alhoe wel het bij de rust (2-2) zijn overwicht niet in doelpunten konden uitdrukken Na de rust ging Kapellen definitief door de knieën. Na doelpunten van Van Lier- de, De Jaeger en Van Caenegem werd het 5 - 2. Even sloeg Kapellen nog terug, doch voornoemd trio dat in de slotfaze nog de steun kreeg van Van 'der Veken won uiteindelijk met verdiende 7-3 cij fers. Comar totaliseert meteen 8 punten uit zes wedstrijden en rukte op naar de vierde plaats Volgende vrijdag is er geen kompetitie Comar ontvangt Mort- SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH s 053-77 1 8 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes 1 82/18/29 Open van 11.30 tot 14 30 en van 18 Gesloten dms-. woens- en zondagavond (zeshoek) Aalst Open op zondag 82/18/30 Eerste Nationale Leonidas Aalst - Spartacus 50 - 60 Nooit slaagde Leonidas er in om de in ternationale Bressinck van Spartacus te stoppen. Conny Van den Bossche, die er op verdedigde viel letterlijk en figuur lijk te licht uit. Langs Bressinck liep Spartacus 2 - 8 uit. Na een negatief 0 op 5 begin voor de Wandeleêr. ont plofte deze even met een 5 op 5 en schoof Aalst naderbij 12-14. Spartacus was homogener en langs Schelkens en Kersebeeck mocht bij de rust de wed strijd gespeeld heten. 22 - 31Het sterk ste wat men bij de Aalstenaars nog zag kwam uit onverwachte hoeken. Martens was puik Van den Bossche maakte aanvallend goed wat zij verdedigend niet kon inbrengen en Heireman kende een bevlieging, maar te laat. De Wande leer scoorde 7 op 23 en Stockx kwam amper tot 8 shots. Ondanks een hevige pressing in de slotfaze kon Leonidas niets van zijn achterstand goed maken. Eindstand 50 - 60. (A.V.H.) Eerste Nationale «Negatieve kritiek kan best gemist worden zijn zo de woorden, die uit spelers- en bestuursmonden komen. En hierbij doelt men duidelijk hen, die zich Okapi-supporter noemen, doch het in werkelijkheid niet Objektief bekeken, heeft Okapi Home-In geen gemakkelijke kalender achter de rug en zelfs in betere tijden, geraakte Okapi moeilijk over in uitwedstrijden als bij Hellas, Avanti en Royal en thuiswed strijden tegen Mechelen en Antwerp. Er is dus nog geen reden tot paniek. Het is nu aan de Okapi Home-ln-ploeg om te bewijzen dat ze het kan. Met twee thuis wedstrijden vóór de boeg tegen Verviers en Kortrijk moeten de eerste punten ge sprokkeld worden. Te Anderlecht kreeg men nog eens de kous over de kop. Het wedstrijdbegin werd een herhaling van dit tegen Ant werp. Bijna alles liep mis. Daarbij kwam dan nog dat de arbitrage te wensen overliet. En in randgevallen Okapi Home-In steeds aan het kortste eind trok. Anderlecht maakte daarvan ge bruik om naar een onoverkomelijke 38- 18 voorsprong te stevenen. Met die ach terstand op het bord begon de Okapi- ploeg plots beter te draaien. Elias met een 6 op 7 en Davis met een 4 op 6 hielden de kansen van Aalst gaaf aan de rust 48-36. In de tweede helft bleef deze kloof aanvankelijk daarna en begon Min- nebo de aanval te steunen. Toen ook Famaey uit alle hoeken raak trof, kwam het zelfs tot 71-71. Meteen het einde van Okapi, dat Davis verloor door fou- tenlast. Eindstand 89-81. De beteren waren Famaey 4 op 6, Elias 8 op 15 en Davis 9 op 20. Uitslagen Juniors Okapi Home-ln/Deinze 131/42 Kadetten Okapi Home In/Erpe Mere 73/76 Miniemen Okapi Home In/Erpe-Mere 53/66 Pupillen Okapi Home In/Hoger Op 34/45 Benjamins Okapi Home In/Hoger Op 24/19 Derde Nationale Osiris - Aalter 66-72 Trainer-coach Roger De Koster is er het hart van in, hoe matig zijn ploeg presteert. Met die namen had hij en ook de supporters zeker beter verwacht. sei voor de Beker van België. Een enige gelegenheid voor de liefhebbers van zaalvoetbal, om Comar aan het werk te zien tegen een eerste klasser(A.V.H.) Wanneer men echter konstant met drie nieuwelingen op het terrein moet komen wordt het echter moeilijker. Reden van dit alles was dat playmaker Dirk Tem merman de ganse week onder de wol zat wegens bronchitis. Dat Dirk Onge- naet een tweede kledingszaak geopend heeft en vermoeid aantrad, en Paul De Geest de hem opgedragen taak (verde diging op Van de Walle) niet ter harte nam Eric Matthijnssens kreeg de moei lijke opdracht als playmaker. De vraag rees «Waarom geen Curd Van de Spiegel Coach Roger De Koster vindt dat Curd niet voldoende traint. Als dusdanig kan ik hem niet op stellen. Daarbij komt dat de rest van de ploeg geen vertrouwen heeft in hem als spelmaker. Dat het zo allemaal zou uit draaien liet het begin nochtans niet ver moeden Osiris liep 8-0 uit. doch de 40- jarige ex-Okapi-speler Willy Van de Walle zorgde voor 10-10 en lag mee aan de basis van een 20-33 voorsprong voor Aalter. Alteen Guy Lagring speelde op een zeer hoog peil. Pas onder wapens en met coach Poppe (ook voor de mi litairen) op de andere bank zal zulks wel normaal te noemen zijn. Met 4 op 7 in de eerste en 7 op 9 in de tweede helft was dank zij hem dat Osiris na amper 7' in de tweede helft won. Weliswaar was de zieke Temmerman ondertussen op zijn gewone plaats verschenen, en scoorde Osiris gemakkelijker. Het werd zelfs 47-42 en 53-48. Dan viel de-vijfde fout voor Temmerman (hij kreeg er vier mee in amper drie minuten) en stokte het raderwerk. Langs Boone en Haeck ging Aalter naar een verdiende 66-72 zege. (A.V.H.) Aftrap te 15 u. Tweede Nationale Harelbeke - E Aalst Tweede Prov. B Olsene - Meldert Derde Prov C Terjoden - Oudenhove Nieuwerkerken - Etikhove Derde Prov. D TK Meldert - W. Moorsel Herdersem - Baasrode Sk. Aalst - Excelsior Vierde Prov. G Edixvelde - Serskamp Vierde Prov. H Baardegem - Lutterzele S. Moorsel - Doggen Gijzegem - Appels Sk. Erembodegem - Wichelen Hofstade - Erembodegem

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14