m V Voorzitter Pierre Gillis «Aanloop tot doorbraak K.S.C. Denderstreek» J 'si WW'i.' rHf rV Moorsel verliest en Turbo Cars kampioen BC. Alloo-Blomberg met nieuw rekord naar titel SPORTTROFEEEN RUPA Redding in zicht voor Jochewoa Sport-te-kort bi* Karnaval zat nog in het lijf Bruno Rossi wint internationaal tornooi te Zonhoven WK-veldrijdenVan Der Fraenen zilver Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1983 -15 r r* Voorstelling van de wielerploeg van de Denderstreek. (EL) Met de Oktoberhallen als decor en Herman Van Springel als ere-gast werd te Wieze K.S.C. Denderstreek aan de pers voorgesteld. Kwantitatief niet de grootste club uit de provincie, onder de leden toch enkele met naam en faam waarvan de prestaties reeds verder dan de gouw weerklank vonden. Zo haalde Geert Ebraert, dank zij zijn regelmaat, in de nieu welingscategorie de «trofee Minister Mare Galle» binnen. Op provinciaal vlak behaalde bij de junio- zijn niet alleen enkele pionnen verscho- res Ludwig Van Tittelboom het grootste ven, zo werd ook dokter Guido Moens aantal ovenwinningen met daaronder toch de Ronde Van Vlaanderen. De lief hebbers behaalden met een beste tijd de eerste plaats te Oostakker in het club kampioenschap en in die zelfde reeks won ook nog Roger Van Den Bossche de wedstrijd Zottegem-Beveren. Tenslotte fietste Werner Van Der Fraenen zich bij de veldrijders-liefhebbers in de trui van kampioen van België. Een palmares waar veel sportgroepen niet eens durven van dromen. Daarbij wil het dynamisch bestuur het zeker niet laten. In hun kern als lid opgenomen waardoor de medi sche begeleiding nu in de praktijk zal worden omgezet. Sportbestuurders zijn Paul Bosteels en Vic Nuelant. Vooral van deze laatste moeten de renners heel wat kunnen opsteken. Zijn het de renners die het in de eerste plaats op de fiets moeten trachten waar te maken, niets laat het be stuur onverlet en staat borg voor een goede sfeer binnen de groep. Zo moet men waardering opbrengen voor een ieders inbreng ten dienste van de ploeg en wie die mening niet is toegedaan vindt Golfbiljart Door het verlies van Moorsel, mag Turbo Cars zich op twee speeldagen voor het einde definitief kampioen 1982-83 heten. Hun overwinnaar Hand in Hand rukt op naar de vierde plaats en maakt met slechts één punt achterstand op het duo Palace-Moorsel de strijd om de tweede plaats nog spannend. Leeuwkens wint de vierpuntenwedstrijd tegen Cosmos, waardoor het hen komt vervoegen op de rangladder. In de A reeks liet Turbo Cars B, die zich reeds de vorige week kampioen wist, Zandmannetjes B wat tegenscoren en Leeuwkens B moest zijn zevende gelijkspel toestaan in zijn duel met Cosmos B. In de B reeks tenslotte loopt leider Hand in Hand 8 één punt verder uit door het gelijkspel van Johny Bovs B bij Schoonaarde B. Leeuwkens wint de vierpuntenwedstrijd tegen Cosmos in de erereeks, langs Jo- han De Troyer, Yves Stradiot, Freddy Coppens. Wilfried Van Rossem zorgde voor 3-1doch Danny Van Lui en Freddy Uyttersprot maakten de zaak rond voor Leeuwkens. Verrassende nederlaag van Moorsel tegen Hand in Hand. Moorsel was nochtans goed vertrokken langs Al- bert Barrez en Pierrot Van Harck, doch Jan De Meyst, Jean Pierre Steenhout, Freddy Rosback en Peter Van der Linden brachten de kentering. Schoonaarde won verdiend op Welkom. Langs Mauri ce Van Zwalm en Jerome Dierickx kon het 0-2 uitlopen. Rufin Baeyens milderde en Guido Van den Abeele zorgde voor 1 - 3. Paul De Backer liet Welkom nog enige hoop. doch Petrus De Meersman beslis te er anders over. Zandmannetjes-Turbo Cars werd een futiliteit voor de nieuwe kampioenen. Langs Jean Pierre Cours, Hugo De Cock, Henry Baelde, Patrick Van Aerde, Hendrik De Baere en Eddy Neirinck dulden de leiders geen tegen stand. In de A reeks kon Leeuwkens B zijn zevende gelijkspel afdwingen. Het stond er nochtans niet rooskleurig voor bij Cosmos B. dat via Jean Pierre Van de Keere, Frank Van Coningsloo en Patrick Van .Limbergen 3-0 uitliep. Herman Guns, Danny Renneboog en Luc De Ne ve, zorgden uiteindelijk nog voor één punt. Kampioen Turbo Cars B nam aanvanke lijk de zaak wat te gemakkelijk op tegen Zandmannetjes B wat de bezoekers toe liet langs Ronny Van der Meerssche en Frans Bislot 1-3 uit te lopen. Het thuis- punt kwam er langs Romain Jyieese. Frank Van Leifferinghe, Jos Jansegers en Etienne Van Stijvendael rechtten ech ter de scheve situatie. Moorsel B kende geen problemen met Johny Boys A via overwinningen van Romain Saeys. Mare Rubbrecht, Willem De Meyst, René Vinck. Louis De Petter en Frans De Wolf werd het een forfaitcijfers overwinning. Uitslagen en standen Erereeks Leeuwkens - Cosmos 115 Moorsel - Hand in Hand 2/4 Welkom - Schoonaarde Koszen - Scotching Zandmannetjes - Turbo Palace - Corso Reeks A Cosmos B - Leeuwkens B Johny b. A - Moorsel B Faber A - Welkom B Parksken - Koszen B Turbo B - Zandm. B K.0.T A. - Palace B Reeks B Sportvrienden A - Sp. vr. B 4/2 Schoonaarde B - Johnv. B 3/3 Scotching B - Faber B 6/0 Hand in Hand tJ - Kasseist 6/0 Corso B - Parksken B 6/0 Zandm C-H. in Hand C 2/4 2/4 Erereeks Turbo Cars (kampioen) 36/Moorsel Pala- 4/2 ce 30/Hand in Hand 29/Zandmannetjes 27/Cosmos 0/6 18/Leeuwkens 18/Schoonaarde 17/Koszen 15/Wel- 6/0 kom 13/Scotching 7. Reeks A Turbo Cars B 39/Palace B 31 /Zandmanne tjes B 28/Moorsel B 27/Leeuwkens B 23/Krijt op Tijd 3/3 22/Faber A 21 /Koszen B14/Johny Boys A14/Cosmos 0/6 B 11/Welkom B 10 5/1 Reeks B Hand in Hand B 38/Johny Boys B 33/King 0/6 Boys A 32/Scotching B 26/Corso B 26/Schoonaarde 4/2 B 2^/Sportvrienden A 21 /Zandmannetjes C 18/Faber 1/5 B 16/Hand in Hand C 16/Sporlvrienden B12. (A.V.H.) Bowlingvierde nationale Wimaboxers 4- BC. Alloo-Blomberg: 2601-2823 De wedstrijd te St. Niklaas moest ofwel voor Wimaboxers 4 de laatste kans zijn om nog een kans te maken op de titel, ofwel voor BC Alloo de bevestiging van hun zeer sterk seizoen af te sluiten met de titel. I a wat een ganse reeks eerste klassers in de beker van België moesten ervaren, heeft nu ook Wimaboxers zich bij de naakte feiten moeten neerleggen. De Aalstenaars zijn werkelijk meer dan een klasse te sterk voor hun reeks. Reeds in de eerste game werd Wima boxers op grote achterstand ge speeld. De vijf Aalstenaars totaliseer den 1003 punten of gemiddeld meer dan 200meteen een nieuw rekord voor vierde nationale. En de Ajuinen lieten het daar niet bijook in de to taalscore werd een nieuw rekord opgetekend2823 punten geeft een gemideld totaal van 565 per speler, of 188 per game. Willy De Ridder was de beste met 641 of 213 gemiddelde. Voorzitter Bruno Rossi totaliseerde 593 of 197 gemid deld. Kapitein Roger Cardon 584 of 194 gemiddeld, Peter Pieters 555 of 191 gemiddeld. Johny De Bock was iets minder in zijn schik en haalde een totaal van 450. Door deze nieuwe overwinning is BC. Alloo-Blomberg zo goed als zeker van de kampioenstitel. Alle borduurwerk Karnavalplaketten. Toonzaal: Koolstraat 137, 9300 AALST Tel. 053/77 07 77 Vooruitzichtstraat 25 AALST 053/21 39 51 Met nog vier wedstrijden voor de boeg ziet de situatie er voor Jochewoa, ondanks de nederlaag van het afgelopen weekend, erg rooskleurig uit. De drie vorige wedstrijden tegen rechtstreekse degradatiekandidaten werden immers alle succesrijk afgesloten, waardoor de Aalstenaars nu vier punten voorsprong tellen op de ploegen die de dalersplaatsen bekleden. Tweede LandelijkeJochewoa - Stenor 2 13-19 daarmee zijn goede klassering. Aanvankelijk hadden de Aalstenaars het niet onder de markt, want na 25 min stonden de bordjes nog steeds in even wicht met 7-7. Met de rust had Sparta echter reeds met 7-10 de touwtjes in handen genomen. Ook na de herneming stond er geen'maat op het snellere spel van de bezoekers die steeds verder van hun tegenstander wegliepen. Bij dit overwicht liet ook doel man Van Delsen zich niet onbetuigd, want hij stopte liefst 4 strafworpen. Doelpunten F. Bosman 10; S. Bomon 5; C. Bomon 1Rotiers 2; Verbestel 2; V. Snick 2; V.D. Brempt 1; Corthals 1. Tejo geen plaats meer Misschien een rede voor het minder aantal leden. De 22 inge schreven nieuwelingen zijn er 8 meer dan vorig seizoen en daar wordt toch de basis gelegd. Zaterdag wordt, het clubkampioenschap verreden en na een jaar van verplaatsing krijgt nu alles opnieuw zijn verloop in de omgeving van de Oude Gentbaan De nieuwelingen gaan er van start te 13 uur voor een afstand van 30 km. Juniores en cyclo-sportieven starten te 14 uur voor 40 km. en de liefhebbers en be roepsrenners worden om 15.15 uur de weg opgestuurd In een gelijkopgaande eerste helft kon Jochewoa tot 4-5 standhouden. Balver lies bij de Aalstenaars was er echter de oorzaak van dat de bezoekers in de laat ste tien min. met tegenaanvallen een 4-7 rust kloof konden slaan. Na de rust kon Kapek de kleine kloot steeds vrijwaren en Jochewoa ging pas in de laatste minuten definitief ten onder. Doelpunten Diependaele 3; Petre 5: Ke- telbutter 2; Quintelier 1Moens 1Ecke- man 1 Denderbelle - Sparta 10-24 Sparta behaalde een gemakkelijke en overtuigende overwinning en bevestigde Op dinsdag 1 maart te 19.30 uur speelt E. Meldert tegen naamgenoot TK. Voor beide ploegen wellicht al de gelegenheid om met enkele testspelers uit te pakken Pierre Cornelis. laatstejaarsstudent aan de Heizelschool. stelt volgend seizoen zijn trainersdiensten ter beschikking. Verenigingen die uitkijken naar een nieuwe oefenmeester kunnen reeds contact opnemen. Onze lezers en lezeressen worden verwend. Naar aanleiding van het nieuwe voetbalseizoen zal onze sportredactie met een «special» uitpakken. Dit in de vorm van een boekje dat zal handelen over het new-look E. Aalst. Het zal ter verkoop aan het stadion worden aangeboden. Tijdens het wereldkampioenschap veldrijden voor amateurs reden de Tsjèchen «solidair» samen. Eens benieuwd wat de Russen daar tegen zullen ondernemen. (RG. H Ebraert kreeg een nieuwe fiets aangeboden van zijn supportersklub. (E.L.) Qhent Ladies-BC. Alloo-Blomberg 1-3 ponder echt in de problemen te komen, was het bij de Aalsterse lei ders merkbaar dat karnaval ook voor hen zware dagen waren geweest. Vooral dan na de onvergetelijke over winning op de tweede gerangschikte Wimaboxers Sint Niklaas werd er dub bel gefeest. Het werd een 2335-2535 overwinning zonder al te veel glans, en waarbij alleen kapitein Roger Car don zijn gewoon spel kon ontwikkelen met 542 kegels Johny De Bock, Willy De Ridder, Peter Pieters en Eduard Vereist zorgden mee voor de Aalster- se overwinning. (A.V.H.) Het telt nu immers 13 punten voor sprong met nog slechts acht wedstrij den voor de boeg. (A.V.H.) Terwijl velen van hun ploegmaats kar naval vierden tot in de vroege uurtjes hebben vijf BC. Alloo-Blomberg-spelers in het verre Zonhoven een internatio naal bowling-tornooi betwist. Er waren niet minder dan 230 deelnemers uit verschillende landen, en wat reeds na de eerste dagen kon verondersteld worden is uiteindelijk bewaarheid geworden. Voorzitter Bruno Rossi, als vierdeklasser, klopte er alle gerenom meerde namen en ging lopen met een fikse prijzenpot. Hij bereikte in dit tornooi, dat zijn finale kende op karnavalavond een duizeling wekkend gemiddeld van 203 of totaal van 1222 kegels over amper 6 partijen. Was Bruno Rossi onbereikbaar voor al zijn tegenstanders, dan ging ook de rest van de BC. Alloo-Blomberg met goede uitslagen lopen. De overigen klasseerden zich tussen de tiende en de twintigste plaats, wat toch wel een zeer goede uitslag mag heten. (A.V.H.) vervolg van blz. 1 Ik startte erg goed maar had onmiddellijk af te reke nen met pech. Op korte tijd had ik tweemaal een lekke band. Toen ik veranderde van fiets ging er mijn ket ting af zodat ik heel wat achterstand opliep. Ik diende tweemaal een dertig tal seconden in te halen. Ludo De Rey heb ik tot driemaal toe ing'ehaald. Wanneer ik eindelijk aansluiting kreeg met de kopgroep demarreerden de beide Tsjechen. Gelukkig reageerde ik snel en was ik mee vooraan. Bij de Tsjechen komt het er niet op aan wie wint, men rijdt in de Oostbloklanden «in blok» en tot zolang er een landge noot zegeviert is men tevreden. Ik diende dus als enkeling af te rekenen met de Tsjechen die elkaar goed ver stonden. Ik was echter bij de zaak en liet het duo niet begaan. Ik kwam dan ook als eerste op het goed berijdbaar .gedeelte voor de finish. In de laatste rechte lijn kwam ik echter kracht te kort om aan de leiding te kunnen blij ven. Men verwijt me dat ik onhandig geschakeld heb, maar ik ben er zeker van dat ik misschien wel wereldkam pioen kon geworden zijn had ik tij dens de koers zoveel krachten niet had moeten verspelen. Het is voorbij en eigenlijk mag ik niet klagen over mijn seizoen. Belgisch kampioen, zilver op het wereldkam pioenschap en heel wat overwinnin gen, het betekent toch wel wat. Toen ik in Rillaar tweede werd na Vermeire vroegen er nog mensen wie ik was» Voor zijn successen was Werner vast besloten amateur te blijven, nu hij enkele aanbiedingen kreeg stelden we hem dezelfde vraag en hoe hij volgend seizoen ging aanpakken. «Na het Belgisch kampioenschap kreeg ik inderdaad aanbiedingen om prof te worden. Ik blijf er echter bij dat ik tot nu toe meer carrière kan maken als liefhebber dan als prof. Bij de profs is er toch geen kruid gewassen tegen Liboton en aangezien ik graag een mooi palmares zou willen bij elkaar fietsen blijf ik beter bij de amateurs. Vermeire is toch ook pas overgestapt naar de profs in de herfst van zijn car rière. Wanneer je amateur blijft kan men ook zijn seizoen indelen zoals men zelf wil. Ik betwist geen wed strijden meer op de baan en wil me in het begin van het veldritseizoen wat sparen tegen dat de grote crossen moeten betwist worden. Als prof moet men naar de werkgever luisteren, en dit kan soms mindere prestaties tot gevolg hebben. De Brauwer bijvoor beeld die als amateur niet te kloppen was, die is verplicht Gent-Gent te bet wisten en heeft dringend rust nodig Nee, een profcontract zegt me niets en wie weet zit er volgend seizoen bij de amateurs geen wereldtitel in». (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15