Algemene vergadering WLA in nieuw kleedje Nieuwe auto kwam op goede moment Bard met baard niét te Baardegem St.-Jozefscollege bracht «Banana» Aalsterse zegswijzen Waf, Waf, wat een geblaf Een kus van de juffrouw en een bank vooruit Nieuwe Gazet van Aalst - 11 maart 1983 5 De installatieraad was net een circus, met een paar super-clowns erin. In plaats van een plechtige inwijdingsritus, kregen de nieuwe leden een knettergek begin. 't Afleggen van de eed ging niet zoals het hoort de koning bleek niet erg geliefd. De lachers onder 't publiek waren wel bekoord, maar Uyttersprot keek zeer gegriefd Hij zelf dirigeerde met vaste hand. Zelfs het publiek betrok hij in het spet Ze moesten zich draaien bij de stemming voor elk schepenambt, zoals ze dan stonden teek het de klaagmuur wel. Mare Galles vingertje bleef omlaag. Hij zat er heel gelaten als lid van d'oppositie Misschien stelde hij zich de vraag Waarom had ik toch het vingertje niet van E. T. Sommige personeelsleden zijn al aan 't saboteren «R. Uyttersport» typten ze op een belangrijk papier. De Pauw zwoer dat hij 't hen wel af zal teren maar ondertussen hebben ze toch 't plezier. perversje Het gezin Bequé-Van den Steen Robert en Godelieve, uit de Kleine Dries 40 in Gijzegem verschoot niet weinig toen zaterdagnamiddag gemeld werd dat het in de gezinszegeltombola van de BGJG. een Ford Fiesta, één van de acht hoofdprijzen, gewonnen had. Mevrouw Bequé ontving samen met de felicitaties een ruiker bloemen. Driemaal zei ze «'t Is toch niet waar zekerKom toch binnen». Ze wist te vertellen dat zij in het voorbije jaar een tiental boekjes van 250 fr. gezinszegels had gespaard en in haar buurtwinkel «Bij Emilienne» had binnengeleverd. De nieuwe auto kwam op, het goede moment. Aan het hoofd van de delegatie stond dhr. Van Rossen Alfons, gedelegeerd beheerder van de Bond en stichter van de gezinszegels in Vlaanderen. Hij was gelukkig om juist in Gijzegem een prijs te overhandigen. Dertien jaar, ten tijde van de oorlog, had hij daar aan de jonge Gijzegemnaren les gegeven. Bij de familie Bequé waren verder aanwezig dhr. Gustaaf Scheerlinck, gewestvoorzitter BGJG Aalst, dhr. Roger Van den Berghe, gewestsekretaris, dhr. Oscar Van Nuffel en Marcel Van Lierde, respektievelijk voorzitter en sekretaris van Groot Aalst, Marc Van Loon, propagandist BGJG Oost-Vlaanderen, de plaatselijke voorzitster Mevr. Maria Roels, sekretaris Mevr. Lisette Lambrecht-Cannoot, en plaatselijke bestuursleden mevr. De Gols en Mevr. Cannoot, dhr. Jean Temmerman. Naast deze hoofdprijzen van autos zijn er nog honderde waardebonnenZonder er iets voor te doen kunt U meedoen. Alleen gezinszegels sparen (A.D.B.) Wel te Aalst, op de aperitiefconcerten in Netwerk En waafop de Eendracht door het publiek gefloten wordt, zwijgt dit deel van de aanwezigen in dit geval eerbiedig. Want de solisten fluiten zelf wel. (Bart Baert). Vorig weekend brachten de leerkrachten en leerlingen van het St.-Jozefscollege een zeer knap stukje toneel. «Banana» is een bewerking van Alice Toen van het toneelstuk geschreven door Rainer Hachfeld en Reiner Lücker. Een kleine 50 mensen stonden in voor déze produktie Volgens de organisatoren kwamen 2.300 toneelliefhebbers op deze uitvoering af. (OJ) De tweede reeks is gestart, dit is de derde tekening van Frans Wauters. Bespaar de 6 opeenvol gende tekeningen en noteer er de juiste zegswijze bij. Stuur ze alle 6 samen op naar het redaktie- adres. De winnaar wordt zelf getekend door Frans Wauters. (vrijdag 4 maart moesten de tekenin gen van de eerste reeks binnengestuurd zijn). Bij afloop van de algemene vergadering van de Werkgroep Leefmilieu Aalst bleek de nieuwe formule, die gekozen werd voor de jaarlijkse algemene vergadering een schot in de roos te zijn. In tegenstelling met vorige jaren werd immers geopteerd voor een uitgebreide dia-avond waarbij het talrijk opgekomen publiek niet alleen een overzicht kreeg van wat er in 1982 op milieuvlak gebeurde, maar waar tevens een visuele wandeling aangeboden werd langs enkele unieke natuurgebieden uit Groot-Aalst. In afwezigheid van de wegens ambsbe- zigheden weerhouden voorzitter Frans De Saedeleer werd het welkomswoord uitgesproken door André Schollaert, de man die meteen gedurende gans de avond instond voor het kommentaar bij de dia's. Zeer leerrijk was ongetwijfeld de eerste diareeks, die een overzicht gaf van de belangrijkste milieuproblemen uit het afgelopen jaar. Via de werken aan de koliektoren, werd een beeld geschetst van de voornaamste verkeersproblemen in Aalst. Hierbij werd vooral aandacht be steed aan de fietsers met dia's voor het nieuwe fietspad naar Gijzegem, dit van de Parklaan, de toestand op de Boude- wijnlaan enz. Evenmin werd de industrie vergeten. Dossiers als Copal, De Geyndt, Asfaltplant te Terjoden, Amy- lum, De Wolf-Cosijns-Lambrecht-De Bolster kwamen allen aan bod. De groenproblematiek werd in de reeks evenmin over het hoofd gezien via beel den van het Domein Schelfout, het As- tridpark. de Weggevoerdenstraat, het park Terlinden en de Dreef aan het Wa terkasteel te Moorsel. Dat WLA reeds jarenlang strijd voert te gen de lawaaihinder door autorally's en motorcrossen, en tegen bepaalde jacht- praktijken is ook geen geheim meer. Aan de illegale weekendhuisjes in de Faluin- tjes werd zeer ruim aandacht besteed zowel als aan het probleem van de alom tegenwoordige reklameborden in de stad Aalst. Via specifieke gevallen van water vervuiling (vijver Kasteel Terlinden-wijk Torensveld te Hofstade) belandde men tenslotte bij enkele «positieve» akties van betrof hier een onderdeel van de uitge breide inventarisatie die WLA maakte van Klein-Aalst. Hierbij werd vooral aan dacht geschonken aan de kasteeldomei nen van De Bethune-de la Kethule en Cammu, zonder daarbij de Gerstjens te vergeten, waarvan een groot deel stads- eigendom is. Na de pauze werd de geslaagde avond besloten met een overzicht van het Kra- De W.L.A.-vergadering werd in een nieuw kleedje gestoken. (P-h WLA zoals een nieuwe wandeling in de Biezebroeken te Moorsel en het inventa riseren van het leven en werken in de Faluintjesgemeenten eind 19e-begin 20 ste eeuw. Via een korte diareeks over de Osbroek. waar het gevaar voor de door trekking van de Aalsterse ring geweerd schijnt te zijn, werd een uitgebreide en gedetailleerde wandeling gemaakt langsheen enkele merkwaardige park en natuurgebieden uit Klein-Aalst. Het vaalbos door de viër seizoenen heen. De op sommige ogenblikken poëtische en kunstzinnige dia's toonden één van de laatste natuurreservaten van Groot-Aalst in al zijn pracht en praal. Zoals de kom- mentator het opmerkte waande men zich op bepaalde ogenblikken inderdaad in de Ardennen. Het behoud van dit Kravaal- bos en zijn omgeving wordt één van de belangrijkste aktiepunten van WLA in het huidige werkjaar. (MP) U herinnert zich waarschijnlijk nog hoe vorig jaar de Keizershallen vol gestouwd werden met katten van allerlei slag. Deze maal zijn hun recht streekse rivalen, de honden aan de beurt. Voor de vijfde maal organiseert de kynologische vereniging Nievel-Kapel uit Meldert op 20 maart een rashondententoonstelling in Aalst. Op 5 maart werden de eretekens uitgereikt aan de trouwe A.C.V.-leden. In afwachting van de Olympische Spelen ziehier goud, zilver en brons. Gulden ereteken 1ste klas: Alfons De Schrijver, Leon Verbestel, Fritz Vanden Brempt, Edmond Van der Meersche, Jan Matthijs, Henri Gijsbrecht, Arthur Delflache, Gustaaf Aelbrecht. Zilveren ereteken 2e klas Valentine De Smet, Maurits Van Nuffel, Wim Verleysen, Valery Strikx, Jozef De Sutter, Albert Linthout, Willy Goeman, Frans De Brauwer, Louis De Saedeleer, Frans De Pierre, Remy Raes, Prosper Corthals, Maria De Smet, Julia Van Gij- seghem, Emiel Medaerts, René Schollaert, Robert De Clercq, Prosper Cooman, Jozef Heyvaert. Bronzen ereteken 3e klas Alfons Vinck, Frits Van Mol, .Jan Liebaut, Rene De Troch, Anna De Saedeleer, Valery Bruylandt, Jozef De Meyer, Jozef Huylebroeck, Albert Van Vaerenbergh, Jozef Herssens. Deze lustrum-organisatie is zeker een voltreffer. Bij het afsluiten der inschrij vingen waren niet minder dan 956 hon den ingeschreven. De Keizershallen zijn in feite nog te klein, want men diende meer dan 100 honden te weigeren. Voor de laatste 40 kon men geen hok meer garanderen. Er bestaat blijkbaar heel wat internatio nale belangstelling voor dergelijke ten toonstellingen, want de organisatoren noteerden inschrijvingen uit Duitsland, Frankrijk, Nederland, Engeland, Luxem burg en zelfs Denemarken. Bijzondere attracties zijn een «Chinese naakthond» en een «Coten de Tulear». Deze hondenshow lijkt sterk op een enorm grote miss verkiezing. Een gezel schap van 28 keurmeesters moet voor elk van de ongeveer 100 aanwezige ras sen een hopkoning en een -koningin aanduiden. Daarnaast wordt voor ieder ras ook nog een hopprins en -prinses verkozen. Gans het koninklijk gezel schap zal deelnemen aan een eredefilé. Tijdens dit défilé zullen nogmaals ver schillende titels toegekend worden. Kor tom. U begrijpt nu ook hoe het mogelijk is dat men zowat 400 trofeeën te verdelen heeft. De organiserende vereniging stamt uit de Meldertse wijk Nievel. en telt 225 leden. De eerste twee uitgaven van de tentoon stelling gingen daar rond de historische kapel door. Momenteel hoopt men met de opbrengst van de show de kapel te kunnen onderhouden en restaureren. Mocht U één dezer dagen uw hond mis sen, neem dan een kijkje in de buurt van de Keizershallen, wie weet... (PVB)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5