«MAART '83» door Janus en Lavvi Ebbel modern kampvuur als theater EDDY CUVELIER Don Kroes en z|n dolle poezen Wie is beste Figaro van het land Pardon Kroes 053/21 08 88 TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Nieuwerkerken weleer TRAITEUR PROVENCE Doe dan, doe uit #c Nieuwe Gazet van Aalst - 11 maart 1983 - 7 Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bed.en.ng gratis Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate rialen, mbouwelementen, bouwpaketten voor doe-het-zelvers, grote keus in voorzet-openhaarden, houtkachels, open-haard-benodigdheden en origine le tafelgezelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren St.-Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-700874, Wie van het oude Nieuwerkerken houdt en/of van oude postkaarten, foto's en dokumenten, krijgt dit weekend een buitenkansje. In de lokalen van de vroegere jongens- schooi (Schoolstraat) aldaar wordt een tentoonstelling ingericht, met tal van merkwaardige dokumen ten. Inrichters zijn de auteurs van net boek «Nieuwerkerken in oude postkaarten, fo to's en dokumenten». Omdat in hun boek niet alles kon gepubliceerd worden, en nog vele interessante zaken overbleven, wordt deze tentoonstelling ingericht. Men vindt er o.m belangrijke stukken uit het gemeentearchief en kerkarchief, een metingsboek uit 1633, een oorkonde uit 1466, de schenking van het wapenschild aan Nieuwerkerken uit 1844... Ook de twee mooie beelden uit de «Dikke Kapel» van Edixvelde worden nog eens geëxpo seerd. Verder verscheidene prachtige stukken oude kant en vooral «lacet» en «strikwerk»... Vrijdag is er receptie, aangeboden door de BBL. Zaterdag en zondag is de ten toonstelling doorlopend open van 10 tot 20 u. In de chirolokalen wordt een bode ga ingericht. (PD) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) gj 9300 AALST n Tel. 053/21 49 38 Toch is er een voelbare evolutie te bespeuren. Ditmaal geen zwijgend en nauwelijks bewegend uitstellen van situaties in een kijkdoos, maar nu bewegend en evoluerend in frisheid en onschuld. Neem dertig jaar jeugd herinneringen en laat ze door jonge mensen uitbeelden. Vraag dan publiek en laat ze kijken zo eenvoudig is het Geen sprake van diepgaande analyse of oorzakelijk zoeken naar het waarom of waardoor, geen verantwoording van de menselijke waarden bevat in het verleden, geen lessen voor de toe komst. geen afkeuring maar ook geen uiterste vreugde om de verloren kin derjaren neen, niets daarvan. Alleen tonen, alleen spelen zoals het kamp vuur destijds in het scoutisme Wie denkt dat dit verwijtend bedoeld is, heeft het verkeerd voor, Want twee zaken moeten we Janus of René 9 KOGELLAGERS IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66 Janus dus, met Jo en Mireille hier vooraan. De groep brengt Maart '83» (of kwam dat vanzeifs na februari in cop rodu kt ie met Lavvi Ebbel. Nu ja, 't zijn eigenlijk dolle mina's in het cabaret van de bierprins. In feite zou den zij beter «Vrouwen tegen de Kroesis» opgevoerd hebben. Misschien wel dra ook in het HRITO Nee hoor, «The border» heeft niets te maken met een bordeel, want «border» betekent gewoon «grens». Bij de douanecontrole tussen Mexico en de V.S. gaat het niet om het smok kelen van Hollandse boter of Luxemburgse sigaretten, maar om Mexicaanse vluchtelingen. Dat er bovendien met deze mensen gesold wordt, is duidelijk, maar er zijn grenzen. «The border» is niet direkt een «Spel zonder...», wel een politiefilm. Charlie (Jack Nicholson) werkt bij de grenspolitie die belast is met het betrappen en terugsturen van illegale inwijkelingen. Algauw merkt hij dat er in de ploeg nogal wat duistere zaakjes afgehandeld worden, en de goede Charlie krijgt soms heimwee naar het voederen van eenden in het stadspark (zijn vroegere job). Doch helaas (drie werf de held-met-snor blijkt ook nog getrouwd te zijn en zijn vrouwtje (Valerie Perrine) maakt zich onbekom merd schuldig aan buitensporige aan kopen «om hem gelukkig te maken» (jaja, dat zeggen ze allemaal Hier door komt Charlie in geldproblemen en raakt hij zelfs «verplicht» om mee te doen met de korrupte collega's. Het avontuur krijgt nog een zeer licht romantisch tintje wanneer Charlie sympathie koestert voor een jonge Mexicaanse met baby, en daar zijn oogappel belaagd zal worden, ont waakt zijn Superman-instinkt in hem helemaal. Het niveau van «The border» is gewoontjes te noemenniet slecht, niet goed, alsof het om een doorde weekse weekendfilm ging. Jack Nicholson slaagt er niet in het scena rio op te tillen, en het mag zeker niet tot zijn beste akteerprestaties gere kend worden. Spanning in de mate dat je zelfs de persoon in de naburige zetel niet meer gaat vertrouwen, is er nooit echt, en speciale effekten moet je in deze film ook niet zoeken. De geweldscenes vallen mee door hun relatieve soberheid* (sorry, sensatie freaks I). Omtrent het hoe en waarom van de Mexicaanse vluchtelingen wordt weinig prijsgegeven. Het is gewoon een politiefilm met een klein beetje kritiek op de korruptie (cliché). Te vermelden is wel nog de muziek van Ry Cooder. Ai, daar nadert de grens van deze be sprekingszone, dus zullen we maar besluiten met: «Niks aan te geven, mr. Nicholson «Nee, niets spe ciaals». «Rij dan maar door naar andere steden, Mr. Nicholson». (LDC) FILMPROGRAMMATIE JH Dido: «Phantom of the paradise», za. 12 maart, 20 u. Feestpaleis 1. «E.T.» (KT): géén afkorting van «een tonig», wel van «een topfilm». Ode aan de vriendschap/al moet ze daarvoor wél uit de ruimte komen. Prachtig, maar dan toch een illusie 2. «De Vlaschaard» (KT): de verbeterde versie van «Voor boer en tuinder», maar dan naar de roman van Stijn Streuvels. Fotografisch Vlaams mees terwerkje, met Vic Moeremans en Dora Vander Groen. 3. «Aphrodite» (KNT)«Afreus», dit-elle Veel af en weinig aan. Palace 1«Annie» (KT)overroepen super film, die niet meer is dan de promotie- fragmenten reeds maanden beloof den. Maar wie Arnold graag zag, zal dit stukje vals sentiment ook wel slik ken. Jammer voor Annie zelf, hét kind van de jaren 80 dat zelf nooit meer kind zal zijn. 2. «The border» (KNT): zie bespreking. 3. «Onze pastoor bij de nudisten» (KNT): ja, die profiteert ei wel van nu de paus bij andere blote negertjes op bezoek gaat. De C.A. Aorganiseert op 24/4/83 het nationaal kampioenschap van het kapsel. De C.A.A is aangesloten bij het Natio naal Verbond voor Haarkappers van Belg ié en kreeg de organisatie toege wezen. Er zullen wedstrijden betwist worden voor beginnelingen in het vakjargon eerste stap of premier bas juniores, seniores en scholen. Men verwacht meer dan 100 deelne mers die elkaar met kam, schaar en föhn zullen bekampen. Het nationaal kampioenschap is in feite bestemd voor het artistieke kap sel. Bij het grote publiek komt dit meestal gekunsteld over; het is niet praktisch voor alledaags gebruik. Daarom nam het inrichtend komité dit jaar het initiatief naast het kampioen schap nog een competitie in te rich ten. Met de Grote Prijs Ford is het de bedoeling het modebewuste, spor tieve kapsel te bekronen. Hierbij moet de mannequin bovendien een sportief thema uitbeelden. Een jury van kap pers en sportjournalisten zal het geheel honoreren. Tijdens het kampioenschap heeft ook een modeshow plaats waarbij even eens de nadruk zal liggen op de spor tieve vrijetijdskledij. Het publiek zal zeker vergast worden op een boeiend spektakel. Deze orga nisatie kwam tot stand dankzij de medewerking van het Nationaal Ver bond van Haarkappers van Belgiè, het Algemeen Middenstandsverbond, diverse firma's gespecialiseerd in cos metica, enkele banken en... de Nieuwe Gazet van Aalst, Tijdens het kampioenschap zal onze krant immers een beker schenken aan dé pechvogel van de dag. Voor meer inlichtingen i.v.m. dit kam pioenschap kan U zich wenden tot dhr. P. Roelant, voorzitter van C.A.A., Twijnderstraat 19300 Aalst. Wij zullen U eveneens op de hoogte houden. (PVB) gevenvooreerst zijn ze gewild en bewust «anders»ze zoeken en vin den andere theatervormen en nor men, ten tweede doen ze het met bijna kinderlijke ernst en vreugde. Kan dit eerste argument besproken en geef toe ook gerelativeerd worden, zó aan wezig is de spontaniteit, zó voelbaar is de inzet. En dit maakt van «Maart '83» een aangenaam kijkspel. Het verveelt nooit, zoals het doorbladeren van een familiealbum Het is herkenbaar omdat die herinneringen universeel zijn Het is komisch soms omdat wij nu met ogen van volwassenen terug een kinderwereld instappen, ook de Kinderwereld van twintigjarigen Het is fris, zonder moraliserende evaluatie .of bekritiserende ernst. Het is ont spannend en dus is de bedoeling van Janus geslaagd. Al het overige laten we in het middenis dit nieuw, is dit theater Wij kijken verlangend uit naar de ver dere evolutie van Janus en René. Voor wanneer een volavond stuk als één geheel Wanneer een interpretatie stuk waar niet alleen de spelers aan vorming en training doen maar ook het publiek kan aan kluiven, waar niet alleen de spelers bij betrokken zijn maar ook het publiek Wanneer eens en werk waarvan meer gevraagd wordt dan het louter bekijken Het leven is inderdaad toneel maar toneel is méér dan het levendaar wachten we op... en het komt. (N.S.) Op 24 april 1983 heeft in de zaal F.F.R. het Officieel Kampioenschap van België van het Kapsel plaats. De Club Artistiek van het Kapsel Aalst (C.A.A.) brengt hiermee een primeur naar onze stad. Ondanks het feit dat de auteur-regisseur René Van Gijsegem, volgens eigen zeggen, los wil van de «statistische tableaux vivant», is ook deze productie dui delijk een verlenging van zijn theaterconcept: het leven van alle dagen is toneel. Gun u nog deze maand een ori ginele MORS0 kachel uit Dene marken in stevig, prachtig geë mailleerd gietijzer: dan krijgt'u een dubbel geschenk! 1° een prachtige, mat zwart geë mailleerde waterketel (inh. 2,5 lit.) van de MORS0 kachel fabri kant (waarde 1150 F) 2° gratis warm of heet water zolang u maar wilt: u hoeft slechts uw waterketeltje regel matig te vullen... Dit geschenk wordt u aangebo den door uw MORS0 dealer, uw vertrouwensman als het om een goede houtkachel gaat. In zijn cabaret was Don Kroes zo welwillend om zijn Dolle Mina's even te illus treren waar in België de NGvA uiterst populair is (de lichtere vlekken op de kaart).

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7