OPENDEURDAGEN GARAGE RAES Eendracht Aalst in de Wellingtonaflossingen Peter De Backer de verwachte jeugdkampioen Geen paniek Belangrijke zege voor Eendracht vrij op 26 en 27 maart Nieuwe Gazet van Aalst 25 maart 1983 15 ATLETIEK Golfbiljart Handbal Sparta wint Derby tegen Jochewoa wegens vernieuwing van toonzaal 250 m2 en 10-jarig bestaan van ons bedrijf. v 7- Kom dit met ons vieren Geraardsbergsesteenweg 47 EREMBODEGEM-TERJODEN Tel. 053/70 20 03 Aanstaande zondag zal Atletiekclub Eendracht Aalst deelnemen aan de internationale Wellingtonafiossingen die, zoals elk jaar, plaatshebben te Oostende. Deze estafette vormt zowat de overgang tussen het veldloop seizoen en de baanwedstrijden. Er wordt gelopen op de Oostendse paarden renbaan. Door het natte weer van de laatste week is het niet denkbeeldig dat de omloop zeer zwaarlopend zal zijn. Naast regen en wind zorgen het lange gras en de vele oneffenheden immers voor bijkomende hindernissen. Het is moeilijk de kansen van de Aalsterse ploegen af te wegen tegen de andere deelnemers, maar toch moeten vooral de seniores in staat worden geacht zich in de kijker te lopen. (PVD). DUIVEN HOEKJE Redaktie Hugo De Wolf, tel. 77.81.60 Vorige weeK raakte bekend dat vanuit de Middellandse Zeestreek een soort «dui- venpest» Nederland had bereikt. De Nederlandse duivenbond verplichtte dan ook alle duivenmelkers hun troeteldiertjes in te enten. Ook in Oost-Vlaanderen werd een slachtoffer van deze virus genoteerd. Allerlei akties worden nu georga niseerd opdat deze epidemie geen uitbreiding zou nemen. Alle vluchten werden tot 15 april afgelast.' De duivenliefhebbers worden verzocht hun dieren in te enten en/of een speciaal poeder in het water te mengen. Verschillende maatschappijen namen kollektief voorzorgsmaatregelen. De Toe komst en de maatschappij te Baardegem laat een veearts de duiven vaccineren. Entstoffen worden ter beschikking gesteld. Voor de Quievrain-spelers is zulks natuurlijk een streep door de rekening. Nor maal spelen deze liefhebbers van de eerste zondag van april. Nu moeten ze 2 weekjes wachten. Een bekend duivenliefhebber hierover telefonisch geraad pleegd, zei«Er is zeker geen reden tot paniek. Voorzorgen nemen, maar zeker niet panikeren». (HDW) «De Snelle Reizigers» Hofstade Quiévrain 19 oude (snelheid V duif: 1298 m.) 1Ivo Tombeur; 2. Kam. Dalschaert; 3. Emiel De Croock; 4. Kam. Dal schaert; 5. Ivo Tombeur; 6. Em. De Croock; 7. Ivo Tombeur; 8. OV Rony Van Gucht, Gijzegem. 17 jaarlingen (snelheid 1' duif: 1402 m.) 1. Emiel De Croock; 2. Ronny-Van Gucht, Gijzegpm; 3. Marcel Uyter- sprot, Mespelare; 4 5. Ivo Tom beur; 6. Pierre van Necke; 7. OV Rony Van Gucht. «De Nieuwe Bond» Gijzegem Quiévrain 11 oude (snelheid 1e duif: 1296 m.) 1Frans Goossens, Denderbelle; 2 3. Peter De Visser, Mespelare; 4. Franpois Urbain, Dendermonde; 5. OV Et. De Coninck, Wieze. 19 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1216 m.) 1Maria Van Keer, Dendermonde; 2. Peter De Visser, Mespelare; 3 4. Eddy Govaert, Gijzegem; 5. Jurgen Steeman, Mespelare; 6. Peter De Vis ser, Mespelare; 7. Van Vossele-De Feyter, Denderbelle. «De jonge liefhebben» Herdersem Quiévrain 42 oude (snelheid 1« duif: 1123 m.) 1. Paul Bosteels; 2. André De Coninck, Moorsel; 3. Edgard Elskens, Moorsel; 4. André De Coninck; 5. Marcel Staelens; 6. Frans De Wolf, Moorsel; 7. Frans Raes, Moorsel; 8. Marcel Staelens; 9. Gustaaf Van Hove, Wieze; 10. Filemon Schoc- kaert. 59 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1431 m.) 1Philemon Vinck; 2. Maur. Beulens, 3. Maur. Beulens; 4. André De Croock; 5. Petrus Pieters, St. Gillis; 6. Ernest Heiremans; 7. Pierre De Wolf, Wieze; 8. Jozef van den Keer; 9. Frans Raes; 10. Marcel Staelens. «Door Eendracht Groot» Erembodegem Quiévrain 29 oude (snelheid 1e duif: 1353 m.) 1Antoine Van Hemelrijck; 2. Prosper Van de Spiegel; 3. Xerafien Janssens, Aalst; 4. Kamiel De Schrijver; 5. Xera fien Janssens, Aalst; 6. Franpois Troch; 7. Kamiel De Grom; 8. Xera fien Janssens; 9. Robert De Bruec- ker; 10. Antoine Van Hemelrijck. 13 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1074 m.) 1. Franpois Troch; 2 3. Kamiel De Grom; 4 5. Willy Van Nuffel. Opmerkelijke prestaties: bij de oude Jans sens Xerafien, van 4 duiven, heeft hij 3 duiven op de 8ste plaats. Kamiel De Grom behaalde bij de jaar lingen serie van 12 en 3. «De Snelle Duif» Erembodegem Quiévrain 40 oude Zondag II. ging in het lokaal van de Aalsterse Golfbiljartfederatie, Café Palace aan de Gentsestraat, het jeugdkampioenschap 1982-83 door. Van de ingeschreven deelnemers Danny Moens (Krijt op Tijd), Jurgen De Smedt (Hand in Hand) Jurgen Rijdant (Sport vrienden), Frankie Rijdant (Sportvrienden) Sandra Coppens (De Leeuwkens), Geert Buyl (Hand in Hand), Frans Saelens (Cosmos) en Peter De Backer van BC. Palace kwam alleen Danny Moens van Krijt op Tijd niet opdagen. In het jeugdkampioenschap kaapten Peter De Backer en Geert Buyle de titels weg. Frankie Rijdant van Sportvrienden jootte zich vrij en was de eerste gekwalificeer de voor de halve finale. Geert Buyl, Frank Saelens en Peter De Backer ken den geen problemen met hun tegenstre vers, wonnen elk met 2-0 en plaatsten zich voor de halve finales. In die halve finales kwam Fankie Rijdant uit tegen Geert Buyl. De jeugdige Hand in Hand speler kende geen problemen met Fran kie, won met 2-0 en was finalist. Hetzelfde lot als Frankie onderging Frans Saelens tegen de favoriet num mer één Peter De Backer. Voor de derde en de vierde plaats werd het een spannend treffen. Frans Sae lens (Cosmos) won het openingsspel, doch Frankie Rijdant reageerde en kon de bordjes gelijkhangen. In een span nende eindfaze verzekerde de Cosmos- speler Frans Saelens zich de derde plaats. In de finale was het zoals ver wacht Peter De Backer, die zich veruit de sterkste toonde en Geert Buyl met 0-2 versloeg. (A.V.H.) De eindstand 1De Backer Peter (Palace) 2. Buyl Geert (Hand in F|and) 3. Saelens Frans (Cosmos) 4. Rijdant Frankie (Sportvrienden) 5. Coppens Sandro (De Leeuwkens) 6. Rijdant Jurgen (Sportvrienden) 7. De Smedt Jurgen (Hand in Hand) (A.V.H.) (snelheid 1e duif: 1320 m.) 1 2. Pierre Heireman, Aalst; 3 4. Emiel De Troyer, Aalst;.5. Erwin van de Bulcke; 6. Emiel De Troyer, Aalst; 7. Emiel Cleemput, Aalst; 8. Louis Ottoy; 9, George Van Key- meulen, Aalst; 10. Felix Verdoodt. 48 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1406 m.) 1Emiel Van Damme, Aalst; 2. Emiel De Troyer, Aalst; 3. Theo Bruylandt, Aalst; 4. Emiel De Troyer, Aalst; 5. Theo Bruylandt, Aalst; 6. Frans Philips; 7. Albert Van Goethem, Aalst; 8. Theo Bruylandt, Aalst; 9. René Roelandt, Aalst; 10. Emiel De Troyer, Aalst. «Rap zijn wint» Baardegem Quiévrain 45 oude (snelheid 1e duif: 1447 m.) 1Jozef Clauwaert, Moorsel; 2. Theo Willems, Meldert; 3. Leo De Boeck, Baardegem; 4. Arthur Van Lember- gen, Baardegem; 5 6. De Man en zoon, Buggenhout; 7. Mare Fiere- mans, Baardegem; 8. Theo Willems, Meldert; 9. Gustaaf Uytersprot, Moor sel; 10. Mare Fieremans. 31 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1357 m.) 1 2. De.Man en zoon, Buggenhout; 3. Frans van der Jeugt, Baardegem; 4. Jeanine Plas, Baardegem; 5. Frans Van der Jeugt; 5. Arthur Van Lember- gen; 7. Anny Duyvaert, Lebbeke; 8. Frans Van Biesen, Opwijk; 9. Jozef Van Belle, Buggenhout; 10. Gustaaf Uytersprot, Moorsel. Zaterdag tussen 9 en 11 uur wordt entstof ter beschikking gesteld door een veearts in het lokaal Ons Huis. «Eerlijk en Vrij» Aalst en «De Kleine Melken» Terjoden Quiévrain 75 oude (snelheid 1e duif: 1428 m.) 1Robert van den Broeck, Haaltert; 2. Maur. Van Cauwenberg, Aalst; 3 4. Roger Wachteleer, Nieuwerkerken; 5 6 7. Emiel De Troyer, Aalst; 8. Frans Van de Velde, Aalst; 9. Gus taaf Thienpondt, Aalst; 10. Frans De Leeuw, Aalst. 55 jaarlingen (snelheid V duif: 1429 m.) 1Frans De Leeuw, Aalst; 2. Gustaaf Thienpondt, Aalst; 3. Franpois Dé Schrijver, Aalst; 4. J. M. De Vadder, Aalst; 5. Kamil De Neve, Kerksken; 6 7. Jozef Eemans, Terjoden; 8. Kameil Schutijzer,Terjoden; 9. Kamiel De Neve; 10. Kamiel Schut ijzer. Opmerkelijke prestaties: Em. De Troyer bij de oude duiven 3 van 6 in 10 eërste. Bij de jaarlingen Jozef Eeman 1 en 2 in de eerste 10 (6 en 7® prijs). «De Toekomst» Aalst Ingevolge de maatrege getroffen door de K.B.D.B. werd in dit lokaal niet ingekorfd. De lokaalhouder bevestigde ons, indien ingeënt dient te worden dit kol lektief zal opgevangen worden. Na de winterstop en de competitieonderbreking in het kader van de B-wereldkampioen schappen in Nederland zijn onze handbalploegen nu definitief aan de eindstrijd begonnen. Bij deze herneming stond er in tweede landelijke de Aalsterse derby Jochewoa - Sparta op het programma, die door het goed geklasseerde Sparta werd gewonnen. Jochewoa - Sparta 17-22 In deze derby speelde Jochewoa een opmerkelijke eerste helft. Een uitsteken de Willy Eckeman, goed voor zes doel punten in die periode, bezorgde zijn ploeg een 13-11 rustvoorsprong. Nadien liep het bij de thuisploeg heel wat minder gesmeerd en het homogeen sterkere Sparta kwam in een mum van tijd langs zij. Een uitstekende Spartadoelman ont nam Jochewoa alle illuzies en de be zoekende verdedigers hadden weinig moeite met het stereotiep aanvalsspel van de thuisploeg, waar slechts vier van de elf beschikbare spelers tot scoren kwamen. Sparta kon dan ook gemakke lijk de kloof slaan en een logische zege behalen. Meteen blijft de onzekerheid bestaan voor Jochewoa, want in drie resterende wedstrijden moeten zeker nog punten gewonnen worden om het behoud te verzekeren. Doelpunten Jochewoa Eckeman 7; Pe- tré 7; Diependaele J. 2 en Moens 1 Tweede Nationale KAPEK - Eendracht Vrij13-14. De thuisspelende club Jochewoa vóór hun wedstrijd tegen stadsgenoot Sparta.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11