mi s Voor Frans Jansegers is de maat vol Wordt Wittelos te Meldert afgeschaft MOET ER 61 ZAAT OF? Ter informatie... Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-i-plus Eten-i-plus Nieuwe Gazet van Aalst 1 april 1983 3 Vandaog a» ...vanzelfsprekend! Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT co Q, Eten-:-pIus Nieuwstraat 37, Aalst Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. Eten-:-plus Nieuwstraat 37,Aalst is er de ganse dag voor U w™ O.C.M.W.-verkiezingsaffaire was de druppel U weet hetde V.U.-afspraak om de kandidatuur als OCMW-raadslid van Arséne Carlier en Frans Jansegers te steunen (en met eventuele rest- stemmen, die van Danny Denayer op de SP-lijst als opvolger) werd niet nageleefd. Gemeenteraadslid Anny Dierick kon met CVP-steun immers haar echtgenoot en uittredend OCMW-raadsiid Piet Heymans verkozen krijgen, dit ten koste van Frans Jansegers. Deze laat er geen twijfel over bestaan «Dit was geen alleenstaand feit. Er is een lange voorgeschie denis. Als Anny Dierick, Piet Heymans en Danny Denayer niet uitgesloten worden uit de V.U. stuur ik mijn partijkaart op». Niet zozeer zijn persoonlijke niet-verkie- zing, dan wel het door «een bepaalde groep» niet navolgen van een demokra- tische beslissing, zit Frans Jansegers hoog. In een exclusief interview met dit blad maakt hij duidelijk dat dit aktueel gegeven niet uit de lucht kwam vallen. Er is een konflikt, dat al jaren aansleept en aangroeit, aldus Frans Jansegers. Konflikt Ik ga beginnen bij het begin, zodat de kontekst wat duidelijker wordt. Na jaren V.U.-militant zijn in Groot-Bijgaarden en nadien in Herdersem, kwam ik in '78-79, als voorzitter van de afdeling Herdersem, in het Politiek Kollege van groot-Aalst. Anny Dierick was daar toen voorzitter van. Het zou vlug blijken dat telkens dui delijkheid en opheldering gevraagd werd niet alleen door mij bv. omtrent het beleid van de V.U.-schepenen hier moeilijkheden uit voortkwamen. Anny Dierick, die ik overigens altijd gewaar deerd heb om het feit dat ze als specialist in de kliniek de patiënten geen zwarte re kening aanbiedt, zette zich als voorzitter tal van keren schrap tegen die vragen om duidelijkheid en rechtlijnigheid. Zonder al te zeer in details op te gaan, toch graag wat voorbeelden van zo'n konfiikt- haarden in dat Politiek Kollege-. Een eerste konflikt deed zich voor, toen ik ik was die tijd als ekonomisch raad gever in de fiskale kommissie van het V.B.O. nauw betrokken bij die zaak naar het V.U.-weekblad WIJ een bijdrage zond met tal van beschouwingen over het nieuwe wetsontwerp betreffende de kadastrale inkomens. Dit is nooit ver schenen, ik weet niet waarom. Ik eiste toen dat het P.K. hier zou op reageren, leder was akkoord, behalve de voorzit ter... Het interesseerde haar niet, on danks de vele gevolgen op sociaal ge bied en die zullen straks nog veel duide lijker worden. Belangrijk was ook de voortdurend her haalde vraag dat de partijafspraak (statu taire én op afdelingsniveau getroffen be palingen) betreffende de inkomsten van de mandatarissen zou nageleefd wor den. De rode cijfers bleven maar in het financieel verslag; en er was absoluut geen duidelijkheid wie en in welke mate (van de schepenen, raadsleden en OMWC-leden) de afspraak nakwam om 10 van hun inkomen of zitpenningen aan de partijkas af te staan. Anny Dierick wou daarover niet diskussiëren; ze had er vroeger over naar Brussel geschreven (maar dat voor vermindering van dat per centage zei ze. Er groeide niettemin een kompromis, maar ook dit werd niet nageleefd. Na stemming in het P.K. werd dan toch naar Brussel geschreven, door mijzelf, samen met Willy De Valck, want Anny Dierick weigerde. Uiteindelijk, vorig jaar, werd dan toch be sloten dat een heel bedrag moest gestort worden, wilden ze nog op de lijst staan; maar je begrijpt, dat deze en andere— voortdurende konflikten hun sporen na laten. Ook een diskussie over de financiële toestand van de stad werd van tafel ge veegd. Ik had hierover een uitgebreid werkdokument samengesteld... Hoe zou je dit «konkflikt» noemen Wel, wij wilden niets minder dan rechtlij nigheid in het beleid. Rechtlijnig tegen... schuinlijnig dus, zou je kunnen stellen. Er was bv. ook schepen De Neve, die één geluk had hij beheerste zijn dossiers, maar daar maakte hij ook misbruik van Als we de vergadering nadien konden verifiëren dat er gelogen was (gelogen, jawel), dan werd hij zonder meer kwaad. We konden zogoed als nooit doordringen tot de kern. Er was de problematiek van de Pas- en Steenbeek. ledereen was ak koord om die op de gemeenteraad van Aalst ter sprake te brengen. Jan De Neve antwoordde dat die zaak ten eeu wigen dage verdaagd was; welnu, dit is niet waar en kan gewoon niet. Waren er geen reakties Er zijn veel initiatieven genomen, door mij, anderen, maar iedereen was mach teloos, ook Jan Caudron. Die is volgens mij de eerlijkste politikus die in Aalst rondloopt, samen met Willy Alloo. Tsja. Ik wou nog zeggen de inrichting van de nieuwe raadszaal in het belfort kwam ter sprake. Wij eisten de meest sobere ma nier van uitvoering. Jan De Neve wou kost wat kost het ontwerp behouden. We vingen andermaal bot. Intussen is er een nieuwe vooizitter van het Politiek Kollege... Ja, ik mag zeggen dat ik er zelf toe bijge dragen heb dat Anny Dierick opgevolgd wej-d. Zij is nu ondervoorzitter. Het voor zitterschap wordt waargenomen door Kamiel Boel, een buitengewoon eerlijk man. We komen aan de verkiezingen- Het publiek weet hoe moeilijk de lijst- s'amenstelling bij de Volksunie verlopen is Jan Caudron werd op een demokra- tische wijze als lijsttrekker verkozen (door de politieke raad, op voordracht van het politiek kollege), maar uiteindelijk moest aan de chantage en manipulaties allerhande toegegeven worden, zodat Jan De Neve de aanvoerder kon zijn. Er was ook de diskussie over het rekla- mebudget van de partij. Jan De Neve deed toch zijn gedachten tegen wil in van het Politiek Kollege. Och, en dan de eigenljke kieskampag- ne... Het was een feit dat ik in Moorsel meest van alle kandidaten geplakt heb. Welnu, Piet Heymans en Anny Dierick waren hier buitengewoon verontwaar digd om. Je moet weten, Piet is voorzitter van de afdeling Moorsel-Meldert, maar ik zou eens willen weten wie de mensen aan de basis best kennen... Had het verkiezingsprogramma, in die om standigheden, eigenlijk wei waarde Jaja, dat wel, daar is door een kommissie serieus aan gewerkt. Ik heb daar trou wens ook aktief aan meegewerkt, bv. het financiële luik. Het is zeker geen half slachtig wikken en wegen geworden. Er is trouwens een partij, de CVP, die er dankbaar gebruik van gemaakt heeft. Er wrong of wringt ook iets met de toenma lige schepen Antoon Blommaert Hij was om te beginnen een van de man datarissen die weinig (in casu nooit) in komsten afgedragen hebben, tenzij dan in '82, maar dat verhaal deed ik al. Als schepen van personeel draagt hij ook ze ker een verantwoordelijkheid bij de likwi- datie van Rein D'haese. En dan was er ook de verkiezingskampagne. In de deel gemeenten (behalve Moorsel en Mel- dert) was afgesproken dat zou samen gewerkt worden, leder voor iedereen re- klame maken dus. Blommaert interpre teerde dit evenwel zo dat ieder voor hem reklame zou maken... Tenslottede OCMW-raads verkiezing... De feiten zijn bekend, nietwaar. Piet Hey mans en Anny Dierick waren zeer ont stemd over de VU-verkiezing. Dierick is zo kwamen we achteraf te weten naar Brussel getrokken, omdat de opvol ging van Heymans zogenaamd door on- bekwamen zou gebeuren. Zijn opvolger heeft een akademisch diploma. Het di ploma van Heymans zou men eens van nader moeten bekijken Nu, Anciaux heeft haar niet ontvangen en dat werd een dood spoor. De verkiezing zelf op de gemeenteraad nu. Ik dacht er nog bij te zijn, ja. Er was immers afgesproken dat Jan Caudron, Willy Van Mossevelde en Willy Alloo voor Frans Jansegers. mij zouden stemmen. Ik verschoot ervan dat Van Mossevelde uiteindelijk voor Carlier gestemd heeft. Waar ik zwaar aan til is dat De Nayer zich net zoals Anny Dierick niet gehouden heeft aan het partijstandpunt. Ik moet dan ook zijn uit sluiting eisen. Er was CVP-steun voor de lijst-Dierick Opvolger Hubert Van den Broeck, een doodbrave landbouwer uit Erembode- gemis CVP-er en zou de laatste drie jaar effektief lid worden. Bekend is ook dat zondag vóór de verkiezing Raymond Uyttersprot en Robert De Pauw lange tijd ten huize Heymans-Dierick vertoefd hebben. Nu, samengevat vind ik mijn niet-verkie- zing een triomf van de maffia in de V.U., en een nederlaag voor de meerderheid van de basis, en mensen zoals Jan Cau dron. Denayer heeft volgens mij een fun damentele en kleingeestige vergissing begaan. Schrijf maar in grote letters na heel dit verhaal«geld, macht en vrou wen...». De goede verstaander weet waar ik op doel. Ik ben zeer ontgoocheld. Toch zal ik de 25 kaarten voor het bal van Willy Alloó op 9 april aan de man brengen. Hem waar deer ik, zoals reeds gezegd, en hier is het geen zakkenvullerij want de opbrengst gaat naar Vlaamse verenigingen, (n.v.d.r. VNJ Aalst, fanfare Tot Heil des Volks, TAK-Aalst, v.z.w. Kinderen van Ons, Aalst en V.V.V.G. Groot-Aalst). Is dit alles nu een evolutie van een nartii. die ?inh in riq jaren vijftig als maagdelijk aandiende, wars van de «politiek» (met pejoratieve p) Twaalf jaar geleden Is de Volksunie aan de vleespotten gekomen; enkelen heb ben eraan gezeten en zijn vet geworden. De partij zal die oppositie goed doen. (Wij danken Fans Jansegers voor dit vrij moedig gesprek. De redaktie neemt zich voor ook de andere klok te laten horen, van zodra mogelijk. (P.O.) Momenteel is een openbaar onderzoek aan de gang aangaande een vraag tot gedeeltelijke afschaffing van buurtweg 87, gekend als Wittelos te Meldert. Deze vertrekt aan de Molenkouterstraat, en leidt richting Molen vijver, zonder nochtans een verbindingsweg te zijn. De aanvraag gaat uit van dhr. en mw. Laceur-Van Gucht, die eigenaar zijn van 4 aanpalende percelen. In feite is reeds een afsluiting geplaatst, wat eigenaardig genoemd kan worden. Hoewel buurtwegen over het algemeen TE HUUR: CHALET in de mooie omgeving van Durtjuv voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water. Tel 053/70 42 13. TE KOOP BOSGRONDEN te koop, in verschil lende mooie streken van de Ardennen. Te bevragen 053/70 42 13. openbaar domein zijn en dus niet zomaar afgeschaft kunnen worden, is de Wittelos van oudsher eigendom van de eigenaars van de aanpalende percelen, hoewel er een erfdienstbaarheid op berust als openbare weg. De aanvraag noopt dus tot afschaffing van deze erfdienstbaar heid van zo'n 111 meter. Het onderzoek loopt tot en met 1 april; tot dan kan ieder bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Schepe nen. Zo deze buurtweg inderdaad mocht ge deeltelijk afgeschaft worden, dan gaat een kans voorbij voor een rustig-lande- lijke verbinding voor wandelaars van het Kravaalbos naar het rekreatiegebied van de Molenvijver. Tevens wordt een inte ressante verbinding naar de Molenstraat (via een andere buurtweg) onmogelijk, zodat de voor voetgangers vrij gevaar lijke Molenstraat zal blijven moeten ge bruikt worden. In deze kontekst is af schaffing wellicht voorbarig. (PD) zal 't stillekes zén. In den anverong van aal die toeres woor dad aal de Vlaomingen zu fier op zén. Want de klokken zen weg. Ze zén der vanonder gemoQisd, allemol allei-retoer nor Roeimen. Gisteren hemme ze nog ne kier goe van heer loten hoeiren, en de krejolen in de keirken en kapellen hemmen nog ne kir goe meige rammelen meh de bellekes. Mor vanaf vandaog es 't fini, gien gebimbom nimier. Tot meh Posen. En dad es de zondag hein Al pertank da den echte Posen, volges den almenak van de joeden, al ienegte daogen verboy es... en ba zuveir as da 'k meh nog rappeleir was Onzjier toch oeik ne Joed hein... Mor meh aal da zitte men toch ienegte daogen zonder klokken, pesies ofda de dosjge nog nie kier gepasseird zèn... Meh da verschil da ze naa op eh koppel daogen verom zèn En da ze binsjt den oerlog geer iveranst in Risland de locht inginken in bommenen en schrapnels... Mor as ge dor na ne kier goed op peist,da moe geer in Roeimen toch 't ien en 't ander zen zee, meh aal die klokken van ghiel de wereld, die dor op azoei ne kèrten toyd allemol ba-ienkommen, heer oyren oplooin en domei verom demi-toer, nor heren toeren woronder dat de kinjeren al zitten ooit te zing. Ver gon te zoeken en te sniffelen. Nor oyren en oykes en naa de lésten toyd oeik al hooskes. Want den toyd 'n stoo ni stille hein. Al pertank da 'k aal zè leven gepeisd hem da nen hoos platte jongskes loy in de plosj van oyren... Binsjt da 'k er op peis 'k moen nog op 'n brifken schroyven da 'k oeik moen achter oykes goon, ver de kleinkinjeren... mor nen hoos dad 'n kroyge ze va moy ni zee. 'k Haaf meh nog on d'aa prinsiepen... Domei ben ek allicht nog 'n ooitzonderink zee, want wa dagge den dag va vandaog allemol in de gazet leist... Gelèk as oever die twie vraa-mensjen die geer in Holland meh makanderen getraad zen... Knupt da na onien Dad es na ne kier 'n hooishaven zonder klok ken... En gelèk as geer in Frankerèk, 't land va woor da ze zeggen dat de demokrasie voesjgekommen es en woor dat de «vroyhèd», in heer waopen en op here franq stoot... Door 'n meige ze naa nimmer booiten of ze moeten nen «ausweis» hemmen, woor dat er tot op de santiem ingeschreive werd hoeveil moeneka da ze meidraogen. 'k Peis echt woor, da z'er geer nog veil lénker veirezitten as me wajjer. Ja, da komt er af hein, as ge sintjemèrten wiltj speilen meh ne zak woor da niet in 'n zitj Zojje wille geloeiven da 'k op den dier begin te peizen dat dad heir ba ons tèn toch nog zoei slecht nie 'n es... Booiten... ja vanoyges booiten aal 't gein dad allemaan wetj... Da 't attoyd dezelde zèn die meige lammeren en attoyd dezelde die der va proffeteiren. Gelek as meh dad ooithangbèrd woor dat er op stond groeite steilen en kleine steilen, mor groeite steilen 't miest En dammen hier woeinen, ni allien in 't vaderland, mor oeik in 't nichtekes- en kozantjesland... brèf, iene groeite kozantjeswinkel... Mor dad es, peis ek, azoei 'n betjen oeveraal zee. En domei wensj ek ajjer allemool ne goeie Posen, goei korrozje, nog ienegste sengskes die ge kenne redden hetj ooit de fiemen van de fiskes en womei dagge ne kier kentj doeng wa dagge wiltj. En proffeteirt van 't zoemerier en 't wintjerweir PETJEN Vook op zon- en feestdagen. In het station van Aalst schijnt het op zondag niet mogelijk te zijn de vertrek uren van de treinen aan te kondigen. De reizigers worden gewoon verzocht de gele uurtabellen te raadplegenterwijl er juist op zóndag meer inlichtingen zouden mogen zijn voor reizigers die niet gewoon zijn de trein op te stappen. Is er dan niemand van de aanwezige personeelsleden in staat de uurtabellen aan te vullen Een tip voor de NMBS om haar public relations een beetje te verzorgen. (JC) i

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3