yisharïcS GARAGE RAES Oude Volksspelen herleven Laatste en meteen gemakkelijkste zege voor BC. Allo Blomberg Ook de heren naar degradatiematch Korfbaltornooi A.G.O. een voltreffer Nieuwe Gazet van Aalst - 6 mei 1983 - 13 GEERINCKX VERZEKERINGEN p.v.b.a. BOCQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels I Geraardsbergsesteenweg 47 EREMBODEGEM-TERJODEN s 053/70 20 03 GARAGE RAES 250 m2 toonzaal 10 jaar bestaan 10 jaar ervaring Kaatsen Gew. Bevordering Herdersem Derbywinnaar Bowling Atletiek: Schiftingen interklub Van Vynckt wacht spurt niet af verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst 1 Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 Ter gelegenheid van de Sportmaand van de Stad Aalst (8 april-8 mei) ging er een schuifbakschieting door in het lokaal van de Golfbrekers, Kwalestraat 83 te Nieuwerkerken, op vrijdag 22 april. De overwinning en de Stadstrofee ging naar D'HAESELEER DENISE, met een nipte voorsprong op twee koene achtervolgers. Ziehier de eerste 10 van de uitslag 1D'HAESELEER DENISE. 682 otn.; 2. Cardon Wilfried Swalens Willy, 669 ptn.; 4. Deprijck Mare, 644 ptn5. De Koninck Hedwig, 600 ptn6. Roe- landt Mary-Louise, 518 ptn7. Haeck Florimond, 427 ptn.; 8. Uytersprot Lieve, 415 ptn.; 9. De Vuysf Renaat, 405 ptn.; 10. De Prez René, 369 ptn. Een speciale vermelding de prijs van de verst komende ging naar de énige wildwaterwerper CARDON WILFRIED, die bijna de stadstrofee veroverde. De andere Wildwaterwerpers, die hun kat stuurden, werden niet gemist in dit sportieve treffen. We danken alle aanwezigen voor deze bakschuifschieting. Voorzitter Mare LAD A Steven Moorsel speelde bij Herdersem een erg verdienstelijke lutte. De Moorselaars namen een flinke start en stonden vlug 1-5 voor. Herdersem zorgde echter voor een stevige repliek en leidde aan de rust reeds met 8-6. In een vrij gelijkopgaande tweede helft demonstreerde Chris Janssens terug zijn talent wat uiteindelijk een 15-12 zege opleverde voor de Herdersemnaren. Hoké Erembodegem won uit bij Dender- puntje uit de brand sleepte. Bij Terjoden belle maar verloor klein-midden Luc Cooman. Cooman liep een ontwrichting aan de knie op en zal voor weken buiten strijd zijn. Pech dus voor Hoké dat titel- ambitieus heeft en Luc zeker zal missen in de titelstrijd. Denderzonen Nieuwerkerken liep nu ook bij Kastel een erg zware nederlaag op. Kastel stuurde de Nieuwerkerkenaars met een 15-1 pandoering huiswaarts. Terjoden daarentegen blijft het goed doen. Kiekens die zijn eerste volledige lutte speelde was de grote uitblinker. Hij sloeg amper een bal buiten en keerde als koordspeler een drietal ballen over. Puurs begon nochtans niet slecht maar aan de rust prijkte er toch reeds een 8-3 stand op het bord. Terjoden verloor echter enkele spelen met 40 gelijk zodat het via 12-6 nog 12-7 werd en Puurs een acteerde Wilfried Ledegen op hoog ni veau en het was mede door zijn goede terugslag dat men het uiteindelijk haalde met 15-8 cijfers. De goede prestaties van de beide Erem- bodegemse ploegen Hoké en Terjoden betekenen meteen reclame voor de grote schok van zondag Hoké - Terjoden. Uitslagen Herdersem - Steven Moorsel 15/12 Denderbelle - Hoké 11/15 Kastel - Nieuwerkerken 15/1 Terjoden - Puurs 15/8 Programma voor 8 mei Steven - Lois Hoké - Terjoden Welleweg - Merchten Nieuwerkerken - Herdersem BC. ALL00 BLOMBERG - SPOOR TEN 4-0 Met veel concentratie en met een zeer goede moreel speelde BC. Alloo-Blomberg zijn afscheidswedstrijd in derde nationale, ledereen speelde aan een hoog gemiddelde en de totaaluitslag 2734-2326 zergt dan ook maar genoeg. Uitschieters waren kapitein Roger Car don met 579 kogels, Willy De Ridder, die nog maar eens zijn gouden regelmaat liet optekenen met 565 en voorzitter Bruno Rossi, die voor de slotmanche inviel voor Peter Pieters, die 204 totaliseerde. Daar mee liet hij nochtans niet de hoogste sco re van de avond optekenen. Die was voor kapitein Roger Cardon met 227 eenhe den. Johny De Bock en Roland Van Vae- renbergh maakten het BC. Alloo-totaal rond. Het algemeen ploeggemiddelde lag met 182 weer zeer hoog. Als dank voor de sponsoring en de goede ontvangst telkens na de wedstrijden be dankten de BC. Alloo Blombergspelers hun sponsor Willy Alloo met een kegelbal waarop alle leden hun handtekening voorkwam. Een «geste», die door onze Aalsterse politieker en glazenwasser fel geapprecieerd werd (AVH) Zondag 15 mei zal Aalst het moeten waarmaken tegen Dampicourt, Has selt, MOHA, Doornik en Brasschaat. Het zal dan de boodschap zijn niet bij de laatste twee te eindigen. Zoniet ligt een ticket naar derde afdeling te wachten. Vorig jaar kwam Aalst nog uit in eerste. Het stemt tot nadenken (PVB) Zaterdag vond in het Osbroekstadion het eerste grote korfbaltornooi van de Aalsterse korfbalclub A.G.0. plaats. Het tornooi is meteen een succes geworden deels door de goede organisatie, deels door het goede weer. Niet minder dan tien ploegen namen aan dit evenement deel. Er werd c twee poules van vijf ploegen. Elke ploeg diende 4 wedstrijden van 2x15 minuten af te werkenIn poule A toonde de Appel- se korfbalclub zich de sterkste en in pou le B was Neerlandia de overwinnaar. Er werd geen grote finale gespeeld tussen beide clubs. Dat was ook de bedoeling vn het tornooi niet. Enkel propaganda ma ken voor het korfbal in Aalst en omstre ken was het hoofddoel. Het Aalsterse korfbal staat duidelijk nog in zijn kinderschoenen. Vorig jaar beslo ten enkele sportieve elementen om zelf een ploeg op te richten nadat zij eerst een initiatiecursus hadden gevolgd. A G.O. speelde tot op heden enkel vriendschap pelijke wedstrijden Men denkt er echter ernstig aan om in competitie uit te komen. Nadelig zijn wel de verre verplaatsingen, want in Aalst en omstreken zijn er geen andere korfbalclubs. A.G.O. speelt op zaterdag of op zondag, 's Winters wordt in zaal gespeeld, maar dan in twee vak ken i.p.v. in drie vakken. Bij A.G.O hoopt men nu op de interesse van de Groot-Aalstenaars. Zowel dames als heren zijn welkom (korfbal wordt nl met gemengde ploegen gespeeld). Zou korfbal iets voor jou zijn De dynamis e bestuurs- en spelerskring van korfbalklub AGO kan terugblikken op een geslaagd tornooi De eindstand Poule A 1Appels 8 pt 2. Ganda 5 pt 3. Rapid 4 pt 4. A.G.O. 3pt 5. Gentse 0 pt Poule B 1Neerlandia 6 pt 2. Zingem 4 pt 3. Temse 4 pt 4. Eeklo 4 pt 5. Riviera 2 pt Robby Vorige week dachten wij nog dat de Aalsterse herenploeg zich zou kunnen handhaven in tweede nationale. Na de schiftingsmatch te St.-Ghislain is deze hoop flink gekrompen. Aalst eindigde er immers laatste van de zes deelnemende ploegen waardoor zij naar de degradatiematch verwezen worden. Wind en regen teisterde de nieuwe kunststofbaan te St.-Ghislain toen de schiftingen interklub tweede nationale daar hun verloop hadden. Deze handi cap was er echter voor iedereen zodat de Eendracht-atleten dit bezwaarlijk als excuus kunnen inroepen. Het falen van de Aalsterse ploeg dient men eerder te zoeken in de afwezigheid van enkele atleten die in het verleden voor opmerkelijke prestaties zorgden. Het is spijtig te moeten vaststellen dat de klubliefde bij velen ver te zoeken is. Nochtans was de inzet van de aanwe zige Aalstenaars honderd procent. Individueel konden we dan ook enkele mooie prestaties noteren. Jos Jacobs won de eerste wedstrijd van de namid dag de 400 meter horden. Hij nam Wielrennen juniores te Moorsel De renners hadden er zaterdag duide lijk zin in te Moorsel. In een erg snelle verreden wedstrijd noteerden we aan vankelijk enkele schermutselingen waarin streekrenners Pauwels, De Neef, Ebberaert, Saeys en D'Hondt betrokken waren. Toen rond halfkoers er een zestal renners ontsnapten werd het menens. Danny Verlee, Rony Pau wels, Francois De Prins, Mare Rudart, Paul Van Vynckt en Mare Vanassche vormden deze kopgroep. Uit de achtergrond viel er enkel de opgave van De Neef te noteren zodat de zes koplopers onder elkaar konden uitmaken voor wie de zege was weg gelegd. Het werd vrij vlug duidelijk dat het op geen spurt zou uitdraaien, tus sen het zestal. De ene demarrage volgde de andere op en toen de Zulte- naar Van Vynckt krachtig demar reerde werd er even geaarzeld, wat hem meteen de zege opleverde. Van Vynckt reed blijkbaar geweldig daar hij in de laatste ronde wegsprong en een ruime voorsprong telde. Mare Vanassche won de spurt voor de tweede plaats voor Danny Verlee en Rony Pauwels. Streekrenners Verhasselt, Ebberaert en Saeys eindigden respektievelijk achtste, twaalfde en veertiende. (JVL) een voorzichtige start zodat hij in de laatste rechte lijn nog voldoende reserves had om drie concurrenten voorbij te snellen en in extremis als eerste te eindigen. Zijn tijd van 56 "2 laat vermoeden dat hij in de toekomst zeker beter zal doen. Jan Van der Biest werd in de B-reeks derde zodat Aalst na dit nummer aan de leiding kwam van het klassement. Spoedig zakten zij af naar de laatste positie die zij vrijwel steeds behielden. Jean-Pierre De Visscher werd wel nog tweede op de 200 meter in 23"7 en even later finishten zowel Gunther Everaert (A-reeks) als Danny Van Lon- derzele (B-reeks) als derde in de 100 meter. Danny had wel dezelfde tijd als de winnaar (11 "6) doch werd pas derde geklasseerd. Bij deze wedstrijd was er een tegenwind van 5 m /secon de. Stefaan Van der Stichelen liet een zeer gunstige indruk. Bij zijn derde poging ging hij over 2 meter waardoor hij het hoogspringen won. Geert Pas liep lange tijd aan de leiding in de 1500 m. Reeds van bij de start zorgde hij voor een hels tempo. In de laatste ronde moest hij zijn inspanningen echter bekopen zodat hij tweede ein digde in 3'58"4. Ook Eric De Saede- leer liep een verdienstelijke wedstrijd. In de 5000 m. kon hij tot de laatste kilometer stand houden in een kop- groepje van drie. Toen volgde echter een inzinking waardoor hij naar de vierde plaats verwezen werd. (1501 0). Guido Schelfthout stond lange tijd aan de leiding in het discuswerpen. Pas bij de laatste beurt deed een andere atleet beter. Met 42,68 m. bewees Guido één van de regelmatigste kam pers te zijn.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13