PEUGEOT Rode Duivels winnen tornooi Excelsior Real Familial eindrondewinaar FOTOCENTER H1DRA C0MAR SPORT groot - kleinhandel SERGANT SPORT Voetbaltornooi MTSA kampioen Sunset Grandioos Beveren Zaalvoetbaltornooi Comar Sport Aalst Propagandavoetbal Verdienstelijke derde plaats voor Eendracht Nieuwe Gazet van Aalst 20 mei 1983 11 Redaktie Renaat Gits Finale Juniorestornooi E. AalstS.K. Beveren - R.S.C. Anderlecht 8/2 Voetbaltornooi FC Sunset Kattestraat 37, Aalst 053-70 06 06 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Vishandel Hydra Geraardsbergsestraat 98, Aalst - s 053/78 63 18 of 77 41 54 AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT €8nïi^i Specialisatie de beste Europese Fiets Fietsen PEUGEOT Bromfietsen Moorselbaan 107-113 9300 AALST g Tel. 053/21 18 65 Vriendschappelijk Kamillekes Aalst/Beelerillat (Ned.) Juniorestornooi Eendracht Aalst F.C. Excelsior Aalst mag terugblikken od een erg sportief en geslaagd achtste tornooi uit zijn be staan. De inrichtende club had wel pech toen het tegen O.C. Aalst, de setokkampioen, geloot werd en zich meteen ook uitgeschakeld zag. De andere topper in de kwartfinale, Lada Boys, de winnaars van vorig seizoen, en Real Familial draaide in het voordeel uit van Real. Rode Duivels en S.K. Kruis haaiden het met de strafschoppen van respektievelijk K.O.L.V. en Dressel. In de halve finales had Rode Duivels het moeilijk tegen S.K. Kruis maar haalde het tenslotte. Real Familial werd de tweede finalist; het versloëg setokkampioen O.C. Aalst. Het treffen voor de 3e en 4e plaats werd een doel- puntenrijke match. O.C. liep tegen het thuisspelend Kruis tot 0-2 uit langs Janssen en Deschamp. De Moorselaars kwamen terug door toedoen van Willems en De Braecke- leer. Een own-goal na voorzet van Roosen zette O.C. opnieuw op rozen. Van Driessche stelde echter gelijk en na een misverstand in de lokale verde diging haalde O.C. het tenslotte langs Janssens. De finale tussen Rode Dui vels Denderleeuw en Real Familial werd een spannende partij voetbal die verdiend door de Denderleeuwenaars gewonnen werd. Real Familial kon wel verzachtende omstandigheden inroe pen. Het had reeds in de voormiddag de finale der periodekampioenen be twist. Het zag er lange tijd naar uit dat de finale op verlengingen zou uit draaien. Een tiental minuten voor tijd lukte Freddy Stevens echter een prachtgoal. Hij kopte een fraai geno men hoekschop keihard binnen. Real poogde nog terug te slaan maar ver der dan enkele vrijschoppen kwam men niet. De Denderleeuwse verdedi ging hield het hoofd koel en won met miniem verschil. (JVL) Uitslagen Lada Boys - Real Familial 1 -2 Excelsior - O.C. Aalst 1 -3 K.O.L.V. - Rode Duivels 1-1 R. Duivels geplaatst Dressel - Kruis 1-1 Kruis geplaatst K.O.L.V. - Dressel 1-4 Lada Boys - Excelsior 0-0 Lada Boys geplaatst Real Familial - O.C. Aalst 2-0 Rode Duivels - Kruis 2-1 K.O.L.V. - Excelsior 0-3 Dressel - Lada Boys Voor 3e en 4e plaats O.C. Aalst - Kruis Finale Rode Duivels - Real Familial Met het pinksterweekend heeft het jaarlijks tornooi plaats van F.S. Sun set. Dit tornooi zal betwist worden op het terrein van Stormvogels Gentse steenweg Papegem. Niet minder dan acht clubs hebben ingeschreven. Hier volgt het volledige programma zaterdag 21 mei, schiftingen Te 10 u., wedstrijd A: F.C. Ronken- burg Lede - Eendracht Boys N'kerken (Roels) Te 13 u., wedstrijd B: F.C. Baccara Aalst - F.C. Sunset (Van Belle) Te 14u.45, wedstrijd C: Moorselbaan Aalst - F.C.C. Amapola Aalst (Uvin) Te 16u.30, wedstrijd D: F.C. Musica Terjoden - F.C. Stormvogels (V.D. Veken). zondag 22 mei, halve finales: te 10 u., match 1 verliezers A tegen B (V.D. Veken) te 13 u., match 2 verliezers C tegen D (Van Belle) te 14u.45, match 3winnaars A tegen B (Uvin) te 16u.30, match 4 winnaars C tegen D (Roels) maandag 23 mei, finales: te 10 u., voor 7e en 8e plaats: verlie zers match 1 tegen 2 (Roels) te 13 u., voor 5e en 6e plaats: win naars match 1 tegen 2 (Van Belle) te 14u.45, voor 3e en 4® plaatsverlie zers match 3 tegen 4 (Uvin) te 16u.20, finale: winnaars match 3 tegen 4. Voor 1e en 2e plaats (Van Der Veken; grensrechters: Roels en Uvin). (JVL) MTSA De finale der periodekampioenen kende een erg spannend verloop. Real liep vlug van stapel en stond na 10 minuten reeds 2-0 voor. Onmiddellijk na de aftrap trok Freddy De Backer mooi voor doei en Mare De Bruyn was er bij om in te tikken. De Backer bereidde ook het tweede doelpunt Het was Rudy Steghers die Familial op rozen zette. Nog voor de herneming milderde Louis Van De Maele uit hoek schop en na de koffie nam Rode Roos volledig de match in handen. Het kwam dan ook verdiend op gelijke hoogte van Real. Erwin Hulsbosch zorgde voor deze knappe gelijkmaker. Tijdens de verlengingen van tweemaal tien minuten hielden beide doelman nen hun netten ongeschonden en zo moest men overgaan tot het nemen van strafschoppen. Real Familial haalde het tenslotte met 4-3 cijfers. Als winnaar van de finale der periode kampioenen behaalde Real de wissel beker 10 jaar MTSA. (JVL) De finale is werkelijk uitgegroeid tot een spektakelstuk tussen twee erg knappe elftallen die enkel aan aanvallen dachten en die voetbal brachten uit de oude doos van zeer hoge kwaliteit. S.K. Beveren acteerde bijwijlen op een ongelooflijk niveau met Christiaens in de hoofdrol. Hij werd dan ook verdiend tot beste spe- nochtans goed begonnen voor Ander- Ier van het tornooi uitgeroepen. Het was lecht, dat zonder de getalenteerde Scifo Op 21, 22 en 23 mei heeft op het terrein Stormvogels (Gentsesteenweg te Papegem) het pinkstertornooi plaats van FC Sunset. Acht ploegen zullen zich aan elkaar meten FC Amapola, FC Stormvogels FC Baccara, FC Musica, FC Ronkenburg, FC Eendracht Boys, VK Moorselbaan en natuurlijk FC Sunset. De wedstrijden beginnen zaterdag 21 mei om 10 uur met FC Ronkenburg tegen Eendracht Boys (Frans Roels). Te 13 uur volgt FC Baccara - FC Sunset (R. Van Belle). 14.45 u. VK Moorselbaan - FC Amapola (Pierre Uvin) en tenslotte FC Musica - FC Stormvogels (Louis Van Der Veken). Zondag 22 mei is het halve finale en maandag 23 mei speelt men om 16.30 u. de finale. Zelf bereide slaatjes en visschotels te bekomen. Continental, Uniroyal, Michelin. Open8-12 u. en 13-18 u. zaterdag8-12 u. en 13-15u.3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst ■s 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Te verkrijgen bij 0p zondag 22 en maandag 23 mei 1983 organiseert Z.V.C. COMAR SPORT in het St.-Jozefcollege, Capucienenlaan 95 te Aalst, zijn 4e GROOT ZAALV0ETVALT0RN00I. Z.V C. Comar Sport eindigde dit jaar op een mooie derde plaats in de 2e Nationa le reeks A BZVB. Dank zij een overwinning, tegen de kam pioenen uit Brasschaat op de slotdag van deze competitie, mag het terug de eer opstrijken als eerste Oostvlaamse club te zijn geëindigd in de nationale reeksen. Het tweede elftal dat dit jaar startte in de eerste uitgave van een provinciale reser- venreeks, haalde hierin meteen de titel binnen. Het tornooi wordt dit jaar betwist op twee speelvelden tussen de volgende ploe gen Fonteintje Erpe (winnaar '82) Goozers Gijzegem Cosmos Aalst Beukenhof Aalst Jong Welle Dunlop Erembodegem B D Erembodegem Z.V.C. Wetteren Remi Sport Corthals Ninove Mini Herzele Z.V.C. Comar Sport Op zondag 22 mei wordt er gespeeld van 9.30 u. tot 19 u. Op maandag 23 mei van 9 u tot 18 u (Finale te 17 u.). Alle deelnemende clubs ontvangen een trofee. Bovendien is er een trofee voor zien voor de fair-play en voor de beste speler. Dit tornooi is strikt Aalsters getint met liefhebbers en gelegenheidsploegen (talrijke bekende veldvoetballers) Doelpropaganda van het zaalvoetbal in het Aalsterse (gekwetst) moest aantreden Meynsaert ging door op links en bediende Johan Van Looy die mooi binnenknalde. Ander lecht zat op rozen, zo dacht men althans. In amper één minuut tijd zette Beveren de scheve situatie recht. Anderlecht zette de buitenspelval open en Christiaens spurtte gevat door en de bordjes hingen in evenwicht. Christiaens bediende dan Laureys die met een grondscherend schot de Anderlechtdoelman kansloos liet. Aan het halfuur maakte Van Tricht er 3-1 van na een misverstand in de Brus selse verdediging. Anderlecht liet zich ook niet onbetuigd en de Wase doelman moest op al zijn kunnen beroep doen op een schot van Van Looy. Nog voor de rust lukte Beveren nog een vierde goal langs Laureys. Wie gedacht had dat de Waaslanders na de koffie op hun lauwe ren zouden rusten had het verkeerd voor. In de 50ste minuut bediende Lodders Christiaens die op zijn beurt Van Tricht aanspeelde en nummer vijf zat Het fes tival Christiaens was nog niet ten einde. Een minuut later vertrok hij van op eigen helft en omspeelde de doelman. En toen hij even later in het strafschopgebied fou tief gestopt werd zette hij zelf de straf schop in twee tijden om En Anderlecht stak zo waar aan het kwartier ook zijn neus even aan het venster Wittebolle knalde op de Beverense portier. Twee minuten later was het dan toch raak toen Van Looy uithaalde. Toen Lodders slecht op zijn doelman terugspeelde moest De Cock een schot van Wittebolle op de lijn wegwerken Christiaens knalde nog op de paal en maakte de 8-2 pil rond Toch wel een zware nederlaag voor de Brusselaars die zeker niet onverdienste lijk waren Beveren kreeg ook nog de trofee voor de fair-play Beste keeper van het tornooi was Van Meersbeek (Beveren) Vedette van de avond Christiaens was de beste speler. Lodders (Beveren). Van Looy (Anderlecht) Goddaert (RW.D.M.) en Verlinden (Aalst) waren de beste spelers van hun elftal (JVL) Kamillekes Aalst speelde flink mee tegen de Nederlandse eersteklasser Beelerillat. Het Nederlands team had ongetwijfeld meer talent in huis en kwam fysisch erg sterk voor de dag. Net zoals tegen Union was het reeds na tien minuten 0-2 in het voordeel van Bee lerillat. Trees Van Geert, die net terugge keerd was van een reis die niet pro bleemloos verlopen was, lag aan de ba sis van het eerste doelpunt. De tweede treffer was een pareltje van een goal. Brenda Van Den Eeckhout had geen ver haal tegen een fraai genomen vrijschop die prachtig in de winkelhaak binnen- draaide. Na de koffie namen de Kamil lekes het initiatief in handen maar toch moest men tot vijf minuten voor tijd wach ten om de tegentreffer te lukken. Ann Eeckhout bediende Greta Van Hau wermei ren en deze trof raak. Een schot van Ann Eeckhout werd nog op de lijn weggewerkt en de Nederlandse verdedi ging kwam nog goed weg toen Kamille kes op de paal trapten. Een gelijkspel had logischer geweest maar het was ze ker een leerrijke partij voor de Aalsterse meisjes. Met het pinsterweekend gaan Kamille kes Aalst België vertegenwoordigen in een internationaal tornooi in Nederland meer bepaald in Geldrop. Men is er inge deeld in een poule met Nederlandse clubs en twee Deense elftallen (JVL) EENDRACHT AALST - R.W.D.M. 1 0 Eendracht Aalst is erin geslaagd de derde plaats weq te kapen in ziin eiaen tornoiu. Het dankt deze overwinning aan een prachtdoelpunt van de geteste speler van Roosdaal Verlinden. Mare Janssens lag aan de basis van deze treffer. De wedstrijd kwam moeilijk op gang De Aalsterse aanvallers liepen meerdere malen in de buitenspelval en er viel enkel een driehoekscombinatie van De Smedt, De Bondt en De Vos te noteren De Vos besloot echter in het zijnet. Na het Aal sterse doelpunt reageerde Molenbeek langs Blanckaert die net over doel lobde. Het dichtst bij de qelijkmaker kwam rechtsback Van Wilder die alleen voor doelman Van Wilderode opdook Hans redde echter prachtig. De tweede helft was overwegend Aalsters getint. De R.W.D.M.-doelman zag zich genood zaakt de bal met de hand te spelen buiten de zestienmeterzone toen Verlinden al leen door was De Bondt miste in één minuut tijd twee prachtkansen. Eerst draaide hij zich prachtig vrij en besloot in de wolken. En toen Janssens de Molenbeekse por tier op de korrel nam trapte hij in de her neming teruq over Molenbeek was wel nog een gevaarlijk uit vrijschop maar Van Wilderode, die terug zeer betrouw baar acteerde, reageerde attent. Een dracht kreeg nog de kans om verder uit te lopen maar De Smedt, die erg traag uitviel miste enkele doelrijpe kansen R.W.D.M. daarentegen drong in de slot fase nog wel aan maar de Aalsterse zege kwam niet meer in gevaar. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11