SCH0UPP6 m ST.-J0RIS FABER Autobedrijf Etienne Van den Bossche i Moorselbaan 78 Aalst FABER Pré-miniemen Eendracht Aalst winnen Nationale Jeker «Het Volk» Nationaal marathonkampioenschap sterke A Isterse pioeg Chrono-meter Eendr. Mist heeft beloften Schitterend Steven Moorsel Specialiteit MERCEDES EN OLD TIMERS Wapens Munitie Hestia de Luxe Nieuwe Gazet van Aalst - 3 juni 1983 13 Garage-uitrusting en auto-onderdelen Autolakken DU PONT en Carrosserie-onderdelen Denderstraat 5 AALST 053/21 43 15 - 21 50 75 Kaatsen gew. Bev. Steenweg op Dendermonde 36 Hofstade-Aalst 053-77 01 69 H.B.C. sinds 1844 N.V.J Al onze toestellen zijn gekeurd en aangenomen door de gasmaatschappij. De romantische gashaard met speelse vormgeving, met gietijzeren binnenwerk, dus OERDEGELIJK. Alle toestellen zijn voorzien van thermostaat, zodat u de last van koude voeten kunt vergeten. 3 JAAR TOTALE WAARBORG MARC0EN E. (BAL0U) RADIA (V.D. Berghe Fl.) Huis HENDRICKX L. Nadat zij veertien dagen geleden de beker «Het Volk» voor de beide Vlaanderen hadden gewonnen en 's anderendaags ook de Beker van België, zegevierden de pré-miniemen van Eendracht Aalst nu ook in de nationale beker«Het Volk». Zondag II. wonnen de wit-zwarten op het terrein van M.S.K. Deinze de finale met 1-0 tegen het Limburgse V.V. Gent. Eendracht nam van meei af aan het initi atief in handen. Dat resulteerde al direkt in een resem kansen, maar bij de afwer king bleef men vooralsnog in gebreke. Halfweg de eerste speelhelft werd het ei zo na 1 -0. Van Goethem mocht vrij aan leggen maar de Limburgse portier redde uitstekend. Net toen de Gentenaars wat meer in de wedstrijd kwamen, zonder echter voor noemenswaardig gevaar te zorgen, viel het enige doelpunt van de partij. Bij een geharrewar voor het Genk- se doel belandde de bal in de voeten van Chris Temmerman die doelman Copping geen schijn van kans liet1 -0. Dat was ook de ruststand. In de tweede speelhelft kregen we op nieuw hetzelfde spelbeeld Eendracht drong Genk op de eigen speelhelft terug, zonder vooralsnog de cijfers tè kunnen verdubbelen. Kansen waren er nochtans genoeg. Zo mocht Van Goethem nog maals vrij aanleggen, maar de Genkse doelman wist ditmaal met zijn schot wel raad. Ook toen Van Der Vekens een so loren opzette en gepast naar Cano cen terde, geraakte de bal niet over de doel lijn. Het bleef bij een 1-0 eindstand. Al hoewel het er op het einde nog gevaarlijk uitzag voor de Eendrachters, toen een Genkse aanvaller een unieke kans voor geschoteld kreeg (de enige van heel de wedstrijd trouwens), maar door de atten te doelman De Luyck onschadelijk werd gemaakt. Na de wedstrijd ontving kapitein Chris Temmerman uit handen van de heer Van Tongerloo. Direkteur-generaal van «Het Volk», de nationale beker. Door deze overwinning kunnen de allerkleinsten van Eendracht Aalst dit weekend naar Duitsland. Zij spelen ertegen hun Duitse leeftijdsgenoten en mogen er de Bun- desligawedstrijd 1 F.C. Köln - Hertha Berlijn S.C. bijwonen. De Aalsterse pré-miniemen De Luyck, Van Aelst, Van Hover, Van Der Vekens, Ruysseveldt, Doubial, DeWae- geneer, Cano, Van Goethem. Chris Temmerman, Jurgen Temmerman, Bek- ker, Van Den Bogaert en De Schrijver. Robby Op pinksterzondag had te Gent het nationaal kampioenschap marathon plaats. Ruim 150 atleten gingen in het centrum van de stad van start voor een 42 km. lange tocht door de regen. Het bleek dat Eendracht over een aantal sterke lange-afstand lopers beschikt. De 4 aanwezige Aalstenaars konden zich te Gent inderdaad positief onderscheiden. Routinier Herman Parmentier liep lange tijd bij de kopgroep, maar diende gelei delijk de rol te lossen Hij moest dan meer dan 10 km. alleen tegen de wind opbok sen wat zware inspanningen kostte. Tij dens de laatste 10 km. kreeg hij een felle inzinking waardoor hij verschillende plaatsen verloor. Met 2 u. 25'00" was hij 14de. Zowel Eric De Saedeleer als Ro land Baeyens liepen hun eerste marat hon. Eerstgenoemde lukte een tijd van 2 u. 26'27". Eric die het vroeger van' de kortere nummers zoals de 800 en de 1500 m. moest hebben, schakelde pas dit jaar over naar de langere afstanden. Zijn 20ste plaats is veel beter dan hij ooit kon dromen. Eric's trainingspartner, Ro land Baeyens, werd 38ste met 2u.34'28" als tijd. Roland die tijdens de winterperio de gezondheidsproblemen had, was zeer tevreden met dit resultaat. De voor bereidingsperiode was immers mini maal. In september hopen deze beide at leten hun tijden gevoelig te verbeteren. Fons Podevijn, een in Aarlen gekazer neerde Aalstenaar was eveneens pre sent voor deze marathon. Hij liep 2u.52'. (PVB) De Aaisterse polsstokspringer Dirk Ledegen nam te Germersheim in Duitsland deel aan de Beker dor Vriendschap. In deze internationale jeugdontmoeting met ploegen uit Zuid-Nederland Luxemburg, Elzas Rheinland. Saarland en Vlaanderen, werd hij tweede. Met 4m.40Jjleef hij slechts 5 cm. onder zijn eerder dit jaar in Leuven gevestigde record. De Vlaamse ploeg werd in de eindstand eveneens tweede. Ook Guido Schelfthout is op weg een prachtseizoen te realiseren. Op Pinkster maandag sneuvelde te St.-Niklaas zijn eigen record discuswerpen. Met een worp van 45m 36 vestigde hii een nieuw Aalsters record Pascal Poelman won te Aalst een 200 m voor miniemen in 28"6' Geert Van Der Bruggen was tijdens dezelfde meeting op 27 mei de beste speerwerper bii de kadetten 32m 22. Dirk Ledegen doet het niet alleen in de hoogte met de polsstok. Hij won het verspringen met een sprong van 6m 31 Veerle Pas was tweede op de 200 m in 28"6. Jos Jacobs liep over dezelfde afstand 23"3 en was hiermee de snelste. Godelieve Roggeman won de 1500 m. in 4'54''3. Marie-Jeanne De Ridder, lange tijd inactief wegens gezinsuit breiding. was derde met 5'13"6. Een geslaagd wederoptreden Dirk Ledegen en Sfofaan Van Der Stichelen leverden de twee meest opgemerkte prestaties. Stefaan sprong 2m.03 hoog Ledegen van zi|n kant ging met de polsstok over 4m 20 (PVB) Te Merksem had op zondag 29 mei het beloften-kampioenschap plaats. De vijf aanwezige Aalsterse atleten bewezen er hun klasse. Zij namen aan zeven verschillende wedstrijden deel en zorgden voor zes medailles. Beter had niemand verwacht. Jos Jacobs kwam uit in de 400 m. hor den. Met 56"55 werd hij derde. Guy Van Boxstael werd vierde in het verspringen. Hij was nochtans niet ver van het podi um de tweede of derde plaats lag zeker in zijn bereik. Hiervoor diende hij slechts 4 cm verder te springen. Later op de dag haalde hij 1 m90 in het hoogspringen wat de bronzen medaille waard was. Guido Schelfthout was de beste kogelstoter. Een worp van 14 m. bezorgde hem de hoogste plaats op het podium. Even later mocht hij ook op het tweede trapje plaats nemen. In het discuswerpen was hij met 44 m. 24 slechts 32 cm. verwijderd van de overwinning. Dirk Ledegen sprong met de polsstok 10 cm. hoger dan twee dagen eerder te Aalst. Zijn 4 m. 30 was voldoende om de tweede plaats veilig te stellen. In de 3000 m. steeple werd Geert Pas derde. De eerste 2 km. werden bijzonder snel gelopen, zodat Geert tijdens de laat ste 1000 m. beduidend trager liep. Hij to taliseerde 9'18"0. (PVB) Steven Moorsel zorgde voor de stunt door Merchtem puntenloos huiswaarts te sturen. Na een erg slechte start lijken de Moorselaars goed op weg om de ploeg van de tweede ronde te worden. Aan de rust zag het er nochtans naar uit dat Merchtem een punt zou halen, maar onder impuls van de uitstekend kerende Van de Velde en Steels haalde Steven de volle buit. S.K. Welleweg speelde een verdienstelijke lutte bij leider Kastel. De koordspelers van S.K. waren in hun dag je en hielpen hun ploeg aan een kostbaar puntje. Terjoden had het aanvankelijk moeilijk tegen Nieuwerkerken. De eerste spelen eindigden op 40 gelijk en de Denderzo- nen konden gelijke tred houden. Via 2-2 werd het 5-3 en 8-5 met de rust. Na de rust begon Nieuwerkerken erg slecht te leveren en haalde geen enkel spel meer op. Bij Terjoden akteerde De Wolf terug op zijn normaal niveau en Cooreman was nog de beste bezoeker. Hoké Erembo- degem verloor nu ook bij Baasrode. Sinds het uitvallen van Luc Cooman kwamen de Erembodegemnaars nog tot geen goede prestatie. Nochtans leidde men voor de rust nog met 3-7 cijfers. Bij een 4-7 stand kwetste Jozef Van Den Broecke zich echter wat meteen de doodsteek betekende voor Hoké. De rust werd bereikt met een 8-7 stand. Baas rode kon op een uitstekende Michel Hen- drickx rekenen ten/vijl Bauwens en Stij lemans ondermaats presteerden over te.rwijl Hoké geen enkele maal overkeer- de. Denderbelle speelde erg zwak op de kaatsbaan van Herdersem. Bij de thuis ploeg was klein-midden Gilbert Van Her- rewege (oud speler Denderbelle) in zijn dagje. Bij een 10-6 stand verving Herder sem Geert De Meyst door Ronny De Wolf. Mede door de slechte opslag van Denderbelle werden de drie punten aan huis gehouden. (JVL) Stand na de heenronde 1. Kastel 24 p. 2. Hoké 23 p. 8. Steven 18 p. 3. Opstal 22 p. 9. Denderbelle 17 p. 4. Merchtem 21 p. 10. Puurs 16 p. 5. Terjoden 20 p. 11Welleweg 14 p. 6. Herdersem 20 p. 12. Zele 11 p. 7. Baasrode 19 p. 13. Nieuwerkerken 9 Algemene bouwonderneming BOUWT VOOR U IN "TRADITIONELE STIJL" WOON KLAAR of enkel RUWBOUW Geraardsbergsestraat 236 9300 AALST Tel. 053/70 26 02 77 00 62 (Rond Punt) p.v.b.a. KIJKWONINGEN TE BEZICHTIGEN GVatis studie van- ontwerp of plan. 83/102 VASTE PRIJS - SERVICE - KWALITEIT BON VOOR GRATIS DOKUMENTATIE Naam: Adres: Bezit grond gelegen te O GASRADIATOREN - CENTRALE VERWARMING CH AUr FAGe De prachtige kleurfolders zijn bij onze verdelers te verkrijgen. Koolstraat 42, 9300 Aalst 053/21 41 13 prinsj karnaval Plaatselijke verdelers Binnenstraat 36, 9300 Aalst s 053/21 54 01 Ter Licht 5, 9451 Kerksken 053/21 62 96

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13