FRANCIS SMET Dealer Delmac pvc en ALU-ramen - dubbel glas K.S.C. Denderstreek met jjonge ploeg in Ronde van België Terjoden verrassend derbywinnaar Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 l?0lati8t Roger Van den Bossche, René De Brucker en Geert Eberaert op het podium Grote Prijs Rupa prachtig initiatief Chrono-meter Zonnewering Voorzetrolluiken - voorzetramen Marcel VAN HECKE m Nieuwe Gazet van Aalst 17 juni 1983 Wielrennen Het was een hele tijd stilletjes rond amateur Roger Van Den Bossche. De man die bij de juniores van de ene overwinning naar de andere reed kon zich amper een ereplaats toeëigenen bij het begin van het seizoen. De Aalsterse formatie K.S.C. Denderstreek neemt terug deel aan de ronde van België voor amateurs. Nadat Willem Wijnant, die inmiddels voor de blauwe garde rijdt, vorige jaar dicht eindigde en een ritzege haalde rekent men nu op gastrenner Geert D'Hondt uit het Oudenaarse Eine. maal met de zegebloemen zwaaien. Als belangrijke helpers zouden Lieven Braeckman en Luc Van Geyt funge ren. Lieven die na eenverloren seizoen hij volbracht verleden jaar zijn legerdienst in het begin van dit sei zoen met de konditie sukkelde komt er langzaam maar zeker door. Hij bewees in de Triptique Ardennais dat hij zijn selektie waard is. Spijtig dat hij in de laatste rit de strijd moest staken wegens ziekte. Braeckman kan bovendien uitstekend in ploegverband rijden en zal een enorme steun bete kenen voor de beschermde renners. Deze typische ronderenner won reeds driemaal en eindigde zevende in de Ronde van Vlaanderen, elfde in de Omloop der Vlaamse Gewesten en tweede in de ronde van Luxemburg op amper één seconde van de overwin naar. Ook de tweede gastrenner is ver van een meeloper. Rudy De Vijlder uit Lochristi schreef dit seizoen reeds vijf overwinningen op zijn naam. Zijn funktie in de ploeg zal na de eerste rit bepaald worden. Er wordt vooral veel verwacht van Roger Van Den Bossche die mits wat meer koersdoorzicht heel wat mooiere resultaten zou kunnen voorleggen. Hij behoorde onder andere tot de smaakmakers van de Ronde van Vlaanderen maar sprong er te kwistig om met zijn krachten zodat hij in de finale te kort schoot. Vooral in de individuele tijdrit te Over- mere moet Roger heel dicht kunnen eindigen. Gino Verhasselt rijdt dit sei zoen heel regelmatig en mocht twee- Luc Van Geyt is eveneens uitstekend op dreef en zal ook heel wat diensten kunnen bewijzen voor de ploeg. Hij legde beslag op heel wat ereplaatsen en één overwinning dit seizoen. Voorzitter Pierre Gillis hoopt op een knalprestatie van zijn poulains «Voo ral in de ploegentijdrit te Overpelt moeten we goed voor de dag komen. Een goede uitgangspositie is van zeer groot belang. Met Roger Van Den Bossche, Rudy De Vijlder en Gino Verhasselt zit een ritzege er vast in. Voor het algemeen klassement reke nen we vooral op Geert D'Hondt. Ik betreur het dat vele van onze eigen renners eigenlijk een beetje bang waren om deel te nemen aan deze toch wel zware ronde. Daarom waren we verplicht om twee gastrenners in onze ploeg te nemen. Vooral René De Brucker zou een mooie ronde kunnen rijden hebben maar René werkt en voor hem was het onmogelijk deel te nemen. Toch zie ik onze jonge formatie, Lieven en Roger zijn amper 20 jaar, een goed resultaat bijeen fietsen.» We duimen in elk geval voor de Aal sterse formatie die onder leiding van sportdirekteur Paul Bosteels tot het uiterste zal gaan. (JVL) Atletiek Kaatsen: gewestelijke bevordering Terjoden en Herdersem blijven de onberekenbaarste ploegen uit de reeks. Her- dersem leek de laatste weken goed op dreef en met de zware nederlaag van Terjoden tegen leider Kastel vorige week startte Herdersem op eigen kaatsbaan als favoriet. Terjoden nam echter een erg goede start en de thuisploeg was meteen op achtervolgen aangewezen. Enkel De Wolf leverde niet op niveau, hij verloor vier van de vijf spelen. Bij Herdersem werd er over gans de lijn slecht geleverd. Wat als de voor naamste oorzaak van het verlies mocht aanzien worden. Chris Janssens speelde nochtans schitterend in de terugslag. Maar onder impuls van een goed kerende D'Hauwe liepen de bezoekers uit tot 4- 8 en 8-12 om tenslotte te zegevieren met 9-15. Het werd overigens een heel slechte dag voor de ploegen uit het Aalsterse Zele Loïs, dat fel bedreigd is, haalde zo maar eventjes een driepuntenzege bij het Erembodegemse Hoké Loïs liep onmiddellijk uit tot 0-5 Hoké, dat het nog steeds zonder Van Den Broeck en Cooman moet stellen, speelde hun zwakste lutte van het sei zoen. Toen het 6-12 werd dankzij de wilskracht van André Bauwens zag het er naar uit dat men toch nog een punt uit de brand zou kunnen slepen, maar Zele liet niet begaan en rijfde drie zeer kostbare punten binnen Door deze Zeelse zege komen Den- derzonen Nieuwerkerken en S K Wel- leweg zwaar in de problemen. Welle- weg kwam met lege handen thuis van Baasrode en Nieuwerkerken haalde amper een spel op bij Merchtem Wel- leweg en Nieuwerkerken staan zon dag tegenover elkaar De verliezer van deze lutte zou wel eens definitief veroordeeld kunnen zijn. (JVL) Programma voor 19 juni Welleweg - Nieuwerkerken Terjoden - Denderbelle Steven - Hoké Herdersem - Kastel Loïs - Merchtem UW VAKMAN VOOR LENINGEN Leencentrale Aalst Dirk Martensstraat 79 Bel. 21 71 17 (8u.30-12/15-18 u.) Eendracht Aalst heeft oog voor de jeugdige atletiekbeoefenaars. Het is bij de jongsten dat men de basis moet leggen van de latere seniores-atle- ten. Om de jongerenatletiek te stimuleren werden dit jaar enkele bijzon dere initiatieven genomen, zoals de 'Springtrofee Nieuwe Gazet van Aalst' die met de medewerking van ons blad in augustus en september plaats heeft. Voor 2 weken had in hetzelfde kader de eerste 'Grote Prijs RUPA' plaats. De eerste uitgave van de 'Grote Prijs RUPA' was zeker geslaagd. Indien de organisatoren ook volgend jaar dezelfde formule blijven hanteren, mag een mas sale belangstelling van de clubs ver wacht worden De prachtige trofeeën zul len immers de beste publiciteit zijn voor dit gedurfd initiatief. (PVB) Aangekondigd als een medaillemeeting voor de jeugd, waren de organisatoren er in geslaagd de medailles te vervangen door prachtige trofeeën. De eerste drie jongens of meisjes van elke proef waren meteen een kleinood rijker. Ariane Van Impe was de eerste Aalsterse atlete die een trofee mocht ontvangen In het speerwerpen voor scholieren was ze derde. De 60 meter voor pupillen was bijzonder spannend, zodanig zelfs dat een foto-finish de taak van de officials zou vergemakkelijkt hebben. Gunther Lanckman werd met 9"3 derde, dit slechts 1/10 seconde na de winnaar. Andy Buyle had eveneens 9"3 als tijd, doch werd vierde geklasseerd. Veroni- que De Perre liep over de 80 meter 11 "3. Met deze tijd was zij tweede. Bart De Vuyst had weinig problemen bij de 100 meter voor scholieren. Ondanks een tegenwind werd hij met 12"2 winnaar van de wedstrijd. Bart Neckebroeck wierp de speer 46 m 72, wat hem zilver opleverde. All-round atleet Dirk Ledegen was in dezelfde discipline derde. In het polsstokspringen haalde hij 4,30 meter. Mario De Pelsmaeker was tweede in de 200 meter voor kadetten. Geert Van der Bruggen kon de derde plaats in de wacht slepen. In het kogelstoten voor miniemen was Guy De Waen derde. Roy De Maes- schalck was in het verspringen voor pu pillen tweede met 3,76 meter. Andy Buy le sprong 4 cm minder, maar behaalde toch de derde plaats. De 800 voor mi niemen meisjes werd zeer snel gelopen. Met 2'32"4 viel Sandra De Nijs net buiten de prijzen, doch haar resultaat mag men uitstekend noemen Nationaal veldloop kampioen Bart Meganck gaf nog maar eens een demonstratie zonder enige tegenstand te dulden schreef hij de 1500 m op zijn naam Hij liep 4'22"0 Johan Coppens werd slechts in de eindsprint van de overwinning gehouden in de 800 voor miniemen. Met '^'24"8 was hij slechts 3/10 na de winnaar over de streep. Zowel de Aalsterse miniemen meisjes als jongens wonnen de 4 x 80 m estafet te. De jongens liepen 46 "4 en de meisjes 46"7 De avondmeeting van 10 juni in het Osbroekstadion bleek voor enkele atleten zeer succesvol. De weersomstandigheden waren ideaal voor het lukken van goede presta ties. Sabine Van Der Hoeven (min.) liep een nieuw persoonlijk record over 200 meter29"5. Veronique De Pierre van haar kant won moeiteloos de tweede reeks in 29"7, gevolgd door Anja Lanckman (31 "2). Bij de jongens liep Guy De Waen over dezelfde afstand 30"8. Gunther Lanckman won de 800 meter voor pupillen in 2'41"9. Christel Vermeir werd derde in het discuswerpen met 25,48 meter. Francois Cornelis, veteraan, liep een 100 meter in 12"7. Sandra De Nijs was derde in het verspringen voor miniemen met een jump van 3,84 meter. Veerle Pas werd tweede over 400 meter. Ze haalde een tijd van 62"2. Dirk Ledegen, de man in vorm, heeft duidelijk meer capaciteiten dan enkel het polsstokspringen. Hij won de 400 meter voor scholieren in 53"0. Dirk, die zal deelnemen aan het nationaal kampioen schap 8-kamp heeft op het vlak van de meerkampen een schitterende toekomst voor zich. Een andere Aalsterse belofte, Bart Meganck won de 400 voor kadetten in 57" 1. De 400 voor seniores-juniores werd gewonnen door Jos Jacobs in 50"5, die hiermee zijn trainer Danny Van Londerzele ver achter zich liet. Wilfried Chiau zorgde voor een nieuw clubrecord veteranen 3000 meter9'17"9. Mits een vlottere wedstrijd kan hij nog sneller zodat vrijwel alle Aalsterse veteranenrecords in gevaar zijn. Stefaan Van Der Stichelen zorgde voor de tweede record van de avond. Hij sprong 7,06 meter ver. Katinka Pottie, gewezen hordenbelofte wiens loopbaan gehinderd werd door kwetsuren allerhande won het kogelstoten met 9,17 meter. Jan Marcelis liep de 3000 in gezelschap van Godelieve Roggeman. Uiteindelijk moest hij dit in de eindsprint bekopen. Godelieve Finishte in 10'17"5. Twee dagen later, te Zele getuigde zij nogmaals van haar steigende conditie. Zij liep er een 1500 in 4'44"0. Jan Marcelis die te Aalst onder zijn waarde liep, gaf daags nadien te Heusden wel vol gas. Hij werd er in een halve marathon tiende veteraan. Geert Pas liep tijdens de jogging de 14 km. Vanzelfsprekend was hij als eerste aan de finish. De afstand van de 14 km bleek echter niet te kloppen (PVB) Aperitiefkoncert in Netwerkv.l.n.r. Frank Hendrickx (fluto), Kristiaan Van Ingel- gem (kaj), Petro De Smedt klavieno(OJ) s - De streekrenners Ebraert, Geert Van Den toonden zich de animators van de wedst Hij dacht er zelfs een ogenblik aan te stoppen. Roger legt zich volledig toe op de wielersport, traint erg veel en leeft zoals het een sportman past. Daar de re sultaten dan ook uitbleven raakte hij ont- irghe, Mare Verhasselt en Wim Van Geyt 1. (EL) Een overwinning kon niet uitblijven. Ro ger werd glansrijk overwinnaar te Wak ken waar hij de spurt won van een zes- tallig kopgroepje. Hij klopte ondermeer De Lathouwer en De Lange toch wel kleppers in onze amateursrangen. René De Brucker was vorige week aan zijn ze vende palm toe. Voor De Brucker wordt winnen een gewoonte. Deze maal won hij de spurt van een twintigtallige kop groep te Zerkegem. moedigd. Het beterde echter en na een korte rustperiode presteerde hij terug be ter. Geert Eberaert maakte eveneens het zegegebaar Toch wel een aangename verrassing. Geert haalde verleden week voor eigen volk een verdienstelijke derde plaats en lijkt de stap naar de juniores nu voor goed verteerd te hebben Te Den derleeuw waren ondermeer Jerry Coo man en Van Isterdael van de partij Ze lieten zich echter verrassen door een uit val van een zestal renners Streekren ners Verhasselt en Coene waren even eens bij deze ontsnapping betrokken Ze eindigden respectievelijk vijfde en derde De Assenaar Jan Van De Velde bood wel fel weerstand maar dat Ebe raert erg snel is hoeft niet meer gezegd te worden. Hij won dan ook verdiend nadat hij tijdens het koersverloop een erg ster ke indruk nagelaten had. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14