A.H.G.RA Oppositie valt modelstatuten voor adviesraden aan Onder de Belforttoren Rechtervleugel stadhuis bijna gerestaureerd I® 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Ghislaine Van De Voorde Ook open tijdens verlofperiode Bij ons ben je nog geen nummer Maquillage 0P AFSPRAAK Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching DAMES KAPSALON Nieuwe Gazet van Aalst 24 juni 1983 11 Voor de eerste maal stelde een stadsbestuur modelstatuten op voor de stedelijke adviesraden. Hierin wordt voorzien dat de schepen zelf voor zitter wordt van de adviesraad en dat de helft der leden aangeduid wordt door de politieke partijen. Deze mogen echter geen politiek mandaat bekleden noch personeelslid van de stad zijn. Vooral het voorziene voorzitterschap lok te kritiek uit op de oppositiebanken bij de jongste raadszitting van 14 juni. Namens de SP vroeg woordvoerder Ed dy Monsieur de verdaging van het agen dapunt, omdat de betrokken kommissie niet samengeroepen was. en omdat met een schepen als voorzitter de geadvi seerde zelf adviesgever wordt. Voor de sportraad heeft dit o.a. voor gevolg dat er weddetoelagen vanwege het Bloso ver loren gaan. Ook de Volksunie verzette zich tegen het feit dat de schepen zelf voorzitter wordt van de adviesraad. An derzijds hebben de leden geen inspraak gehad in de opmaak van de statuten. Het feit dat twaalf afgevaardigden per ad viesraad aangeduid worden door de po litieke partijen leidde tevens volgens woordvoerder Van Mossevelde tot een sterke politisering SP'er Patrick De Smedt wees van zijn Het feit dat de jaarrekening van de stad Aalst veel betere cijfers vertoonde dan de voorziene begroting heeft een aantal reakties uitgelokt bij de vakbonden. Zo is de ACOD (socialistische strekking) van oordeel dat de afgeschafte einde jaarspremie voor het stads- en OCMW personeel voor 1983 dient uitbetaald te worden. Deze uitbetaling werd trouwens (toevallig of niet) wel voorzien voor het personeel van de stedelijke waterregie, waarvan Hilaire Lievens, de echtgenoot van schepen Chris Borms, direkteur is. De CCOD (christelijke strekking verzoekt van haar kant aan het stadsbestuur de begroting 1983 te herzien op basis van de integrale uitbetaling van de eindejaars premie in 1983 voor alle rechthebbende personeelsleden Het Verbond van Aalsterse Dekenijen heeft, bij monde van voorzitter Pol De Paepe een schrijven gericht aan het stadsbestuur, waarin met verrassing kennis genomen wordt van het feit dat vernieuwde statuten voor de adviesraden gestemd werden zonder dat aan het Verbond zelf enig advies gevraagd werd. Op de herhaalde vragen om een onderhoud met het CBS volgden tot op heden enkel mondelinge beloften. Ook een laatste samenkomst van de middenstandsraad werd gevraagd en beloofd, maar ging niet door, zodat men geen evaluatie kon maken van zes jaar aktiviteiten. Het Verbond der Aalsterse dekenijen hoopt dat het CBS zal waken over de oorspronkelijke bedoelin gen van de middenstandsraad, dat het de Topdag in ere zal houden en dat het een goede verstandhouding zal bewaren met de middenstand. In de gemeenteraad van 14 juni werden een aantal dossiers inzake openbare werken op een drafje goedgekeurd. Hiertoe behoren de aanleg van nieuwe voetpaden in de Termurenlaan en Gaston De Schepperstraat te Erembodegem voor een bedrag van 1.947.465 fr. Vervolgens waren er de vernieuwings- en herstellingswerken in de trouwzaal van het stadhuis. (388.847 fr.) en meerwerken bij het uitvoeren van schrijnwerken op het gelijkvloers (dienst openbare werken) van het stadhuis, (kostprijs 1095.664 fr Voor gebruik bij eigen onderhoudswerken zal de stad Aalst om 733.000 fr cement aankopen, om 999.600 fr. betonklinkers en voetpadtegels, om 2.458.540 fr. steenslag en dolomiet en om 1.400 000 fr asfaltbroden Voor de onderhoudsploegen in de deelgemeenten worden 7 motorhamers aangekocht wat 700.000 fr. zal kosten. De reeks gaat verder met de aankoop van steenachtige materialen voor een bedrag van 812.214 fr. en houtachtige materialen voor een bedrag van 976.676 fr.. samen 1 788.890 fr Het uitvoeren van bezettingswerken aan gevels, die door afbraak van stads- gebouwen vrijkwamen, bedraagt 497.835 fr. In Baardegem wordt het dak van de pastorij vernieuwd. De inschrijving voor dit werk bedroeg 976.945 fr. maar ingevolge het bijkomend vernieuwen van een aantal balken en de kroonlijst moet men 245.700 fr. meer betalen. Om deze meerprijs te drukken stelde men voor de voorziene Franse leien te vervangen door Spaanse leien van dezelfde kleur en afmetingen, wat 138.341 fr. goedkoper is. Het verschil tussen meer en minwerken bedraagt dus nog 107.359 fr. Bij dit punt hield Dany De Nayer (VU) tevergeefs een pleidooi voor het gebruik van Franse leien, zoals op het dak van de aanpalende kerk. Dolores Baita (SP) van haar kant vroeg wat de pastoor betaalt aan huurprijs voor het gebouw, en of deze persoon niet reeds in een andere woning woont. Ook wenste ze inlichtingen over de parochiale feestzaal die blijkbaar op stadsgrond staat. In haar antwoord wees schepen van openbare werken De Maght op de verplichting voor de stad op het huisvesten van de pastoor. Volgens haar woonde deze nog steeds in de pastorij. Burgemeester Uyttersprot verduidelijkte an derzijds dat franse en spaanse leien dezelfde zijn. Enkel de prijs verschilt. Het aanbrengen van 6 brandhaspels in het sanitair van het nieuw zwembad zal 217.984 fr. kosten. Ook aan de elektrische installatie van het zwembad zullen meerwerken uitgevoerd worden en dit voor een bedrag van 291 950 fr Voor de bouw van het nieuw kultureel centrum kreeg de stad reeds 74 miljoen staats subsidies. De elektriciteitswerken, de scènebelichting en de geluidsinstallatie konden oorspronkelijk niet meer gesubsidieerd worden. Minister van Kuituur Poma schijnt nu wel bereid ook deze dossiers te subsidiëren.-In het gunstigste geval zou de stadskas hierdoor 25 miljoen rijker worden. Gans de gemeenteraad was het hiermee natuurlijk grondig eens. Ook bij de aanleg van de koliektoren wordt bezuinigd Ingevolge een wijziging van het tracé van de koliektor op de Tragel kan men 4 miljoen besparen daar er geen ondergrondse doorpersing meer moet gebeuren evenmin als het bouwen van een pompstation. De betrokken aannemer kreeg immers ook de werken van de oever versterking van de Dender toegewezen Met dit werk zal het ook mogelijk worden het wegdek van de Tragel volledig te vernieuwen. De stad Aalst was tot voor kort bouwheer voor koliektoren en waterzuiveringsstations. De Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij is sinds kort opdrachtgevend bestuur voor de waterzuiveringsprojekten. Thans wordt met deze maatschappij een kontrakt afgesloten waarbij de dienst waterzuivering van de stad verder de studie van het projekt zal verrichten. Meteen besloot de gemeenteraad ook tot het verenigen van de twee afzonderlijke kaders voor koliektoren en zuiveringsinstallaties. Volgens Burgemeester Uyttersprot zal men hierdoor stadspersoneel verder aan het werk kunnen laten. De stad kan immers opdrachten krijgen voor projekten van de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij en wordt hiervoor ook betaald. Het ziet er dus naar uit dat het personeel, dat speciaal voor deze opdracht aangeworven werd, terug voor 5 jaar safe zit. Zondagmiddag reden een paar auto's de - autovrije - markt op om balbogen (wegen die zo zwaar op te laden Chauffeur was o a stadsingenieur Galle de man die destijds de werken op de Grote Markt begeleidde Veel storender zijn de motorrijders die 's avonds de terraszitters storen en spelende kinderen bedreigen. Waarom stelt men de twee bereden politiemannen daar met op 9 Men kan hen betalen met de processen-verbaal die ze er kunnen maken rijden zonder helm, lawaaihinder: over de verkeersvrije markt rijden maar de politie houdt er liever schoolgaande fietsers tegen om 8 u. 's morgens. Recent geraakte bekend dat CVP-jongerenvoorzitster Vera Van der Borght ondervoor zitster wordt van de nieuwe stedelijke jeugdraad. Het voorzitterschap wordt eveneens door een politicus waargenomen, nl. jeugdschepen Doorns zelf. kant erop dat de afgevaardigden van de verenigingen aangeduid worden, nog vóór de statuten goedgekeurd waren. Hoe zal men het probleem oplossen dat reeds gemeenteraadsleden en stads ambtenaren aangeduid werden, aldus het jonge raadslid. In het feestkomitee zitten immers al stadsambtenaren. Hij vond het onzinnig alle adviesraden het zelfde statuut op te dringen. Hij vroeg uitleg over het voortijdig einde van het mandaat van de leden van de adviesra den Mevr Dierick (Onafh.) wenste op haar beurt te weten hoe de deskundigen aan gesteld zullen worden. Depolitisering Burgemeester Uyttersprot antwoordde dat een modelstatuut volgens het nieuwe stadsbestuur nodig was. omdat vele ad viesraden vroeger niet of slecht werkten. Voorstellen tot aanvulling van de statuten mogen door de leden ingediend worden. De burgemeester verdedigde het voor stel door erop te wijzen dat de schepen voorzitter geen stemrecht heeft, terwijl hij of zij anderzijds weet hoe de adviezen tot stand komen. Volgens hem was het mo delstatuut een poging tot depolitisering. De adviesraden kunnen zelf deskundi gen aanduiden, terwijl de gemeenteraad een mandaat kan intrekken. In het verle den had een teveel aan stadsperso- neelsleden soms geleid tot een misgroei. Hierop kwamen nog verschillende oppo sitieleden aan het woord zoals Mevr. Baïta (SP) die wees op het feit dat met alle adviesraden dezelfde zijn en één zelfde werking hebben en oud schepen Jan De Neve (VU) die aandrong op de installatie van de wettelijke voorziene kommissie voor ruimtelijke ordening. De oprichting hiervan werd door burge meester Uyttersprot in het vooruitzicht gesteld. Belangrijk was tevens de belofte dat de verslagen van de adviesraden zouden doorgestuurd worden aan de fraktievoor- zitters. De meerderheid verwierp tenslotte de verdaging en nam hierop de modelsta tuten aan. Hierbij onthield Mevr. Dierick zich. (M P Voor de totale realisatie van deze aan- passingswerken werden diverse bestek ken opgemaakt, ter goedkeuring voorge legd en reeds uitgevoerd. Op de jongste gemeenteraad werden twee nieuwe be stekken voorgesteld één voor de aan koop en het plaatsen van een kasten- wand (kostprijs 397.800 fr.) en één voor een zonnewering (kostprijs 78.086 fr.). De kastenwand zal tegen de schuin ver lopende achtergevel van de voormalige Wij zijn een beroepsvereniging van zelfstandige kleinschalige garages. Ook in de vakantie kan je bij ons terecht. Voor alle merken vind je bij onze leden een specialist die zelf nog tijd maakt voor je wagen. Een nazicht vóór de grote reis kan je veel miserie besparen en... het hoeft niet altijd stukken van mensen te kos ten U kan al onze merkagenten en vrije garages vinden in de Gouden Gids In de vroegere brandweerkazerne op de binnenkoer van het stadhuis werden aanpassingswerken uitgevoerd met als doel deze vrijgekomen ruimten in te richten als bureelruimte voor het onderbrengen van de diensten Burgerlijke Stand, Bevolking en Rijksregister. Hierdoor komt men tot een stelselmatige centralisatie van alle stads diensten in de gebouwen van het globaal komplex-Stadhuis, Kapelle- straat en Kattestraat. brandweerkazerne aangebracht worden en de zonnewering dient zowel voor de burelen op het qelijkvloers als op de ver dieping. Toen dit punt ter sprake kwam merkte Mevr. Dierick (Onaf.) op dat de kostprijs voor de kasten toch wel duur was. Ook haar ex-partijgenoot Danny Denayer vond de kostprijs overdreven. Naar zijn mening was er veel plaats verloren ge gaan terwijl het raadslid anderzijds pleitte voor het verlagen van de vloer in de nieu we burelen, die nu hoger komt te liggen dan het niveau van de binnenkoer van het stadhuis. Het profiel van deze bin nenkoer is echter al zeer oud. Schepen voor openbare werken Mevr De Maght (PVV) herinnerde er aan dat het de bedoeling was de lokalen zo vlug mogelijk in gebruik te nemen. Uit haar nogal verwarde uitleg kon opgemaakt worden dat het niveau van de binnenkoer blijkbaar zal aangepast worden aan de vloer in de oude brandweerkazerne. Enigszins opgewonden merkte de sche pen nog op dat zij eerder «braaf» was. «Ik wil de plannen niet tonen» zo voegde zij er nog aan toe.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11